Popuščanje srca

Geri · 65461

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #30 : 25 Junij 2007, 17:59:34
Natasa, sožalje  :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #31 : 25 Junij 2007, 17:59:50
Nataša, sožalje tudi od nas...  :'(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #32 : 25 Junij 2007, 18:26:51
Geri,
Citiraj
Pojavil pa se je še en problem - postala je "inkontinentna" in to tako da leži, ustane in pod njo lužica. V bistvu niti opazi ne tega. To se ne dogaja vsak dan ampak včasih
Isto se je nam začelo dogajati zadnji mesec, ja je povezano z Edemidom, vsaj tako je rekla dr. Domanjko. Tudi mene je to od vsega najmanj motilo, če bi bilo samo to....bi z veseljem brisala lužice še leta, samo, da bi še bil Mars z nami.

Hvala vsem!!!, ste me nad presenetili, ko se sama tako malo oglašam v vaših temah, ampak kaj reči, razen komentarja mojih hrvaških mastino frendov "šta ne ubija, jača" - mastini definitivno ostajajo pri hiši, s poudarkom na prvi in najbolj pomembni stvari: "ZDRAVJE IN ŠE ENKRAT ZDRAVJE!"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 25 Junij 2007, 18:28:34
Nataša, vse to smo dali skozi pred petimi leti, ko smo poskušali podaljšati življenje našemu zlatemu prinašalcu. Mesec in pol mučenja, nenormalne količine zdravil, sredstva za srce, za odvajanje vode, kalij,... Tekočina je kljub temu zastajala, sprehod je bil po parceli s počitki v ležečem položaju, velike oči, ko sem pripravljala hrano, potem pa dobesedno siljenje z roko. Vase ni spravil nič več, a vse mu je tako dišalo. Na njem je bila samo še koža, mišice so popolnoma splahnele, samo trebuh je bil velik. Ponoči je kašljal, iz gobčka mu je tekla tekočina iz pljuč. Podnevi je samo spal ali nas opazoval. Ko smo ga božali, je lahko pomigal z repom. To je bilo tudi vse! Do tistega sobotnega jutra, ko je v predsobi nekaj zaropotalo. Pritekla sem, scena je bila grozna! Kaj je bil polulan in pokakan na ležišču, mišice je imel popolnoma trde, glavo mu je obrnilo vstran, oči je obrnil na belo. Odnesli smo ga na travo, umiril se je, ležišče smo preoblekli, ga zopet položili nanj in čakali jutra. Čez dve uri se je ponovilo! Z njegovo deko smo ga odnesli v avto in k veterinarju domov, kjer ga je uspaval v avtu. Takrat sem si obljubila, da ne bom nikoli več nobene živali tako mučila!



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #34 : 25 Junij 2007, 18:56:55
Sožalje...  :'(  :'(

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #35 : 25 Junij 2007, 19:17:13
Nataša, sožalje...  :'( :'( :'(



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 25 Junij 2007, 21:18:06
Sožalje.. :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 25 Junij 2007, 21:25:09
Nataša sožalje :'(, Mars bo tudi meni za vedno ostal v spominu :-* kot prvi neapeljc, ki sem ga videla v živo, čeprav ga nikoli nisem imela zares možnosti pobližje spoznati. Drži se!

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #38 : 26 Junij 2007, 08:43:51
Sožalje! :'(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 26 Junij 2007, 10:15:36
Sožalje  :'( :(



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 26 Junij 2007, 15:37:44
Še tukaj: sožalje Nataša, tebi in domačim.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #41 : 26 Junij 2007, 16:47:37
Sožalje  :'(



Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 Junij 2007, 20:06:23
Nataša sožaje tudi z moje strani  :'(  Sedaj ko berem vaše zgodbe, kako so kuži močno trpeli, postaja vse bolj strah tudi mene. Namreč tudi moja novofundlandka ima zelo močno pljučno stenozo ter tudi rahlo stenozo aorte. Kljub temu, da zaenkrat še ne opazim večjih sprememb pri njenem zdravju se že bojim situacij, ki ste jih opisali.

Lp, Nuša


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 26 Junij 2007, 20:51:18
Oj!
Ojoj, sožalje  :'( :'( :'(

Lp,Tjaša



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 26 Junij 2007, 20:52:00

Sožalje  :'( :'(

Ana


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #45 : 02 Julij 2007, 17:23:44
Nataša, sožalje.



Od nedelje 24.6. naše Mele ni več.


Na tabletah (Fortekor in Lanitop) je bila dobro leto, nekaj mesecev pa še na Lasix in Kalii. Takoj po diagnozi smo zmanjšali dnevne aktivnosti in se nekajkrat borili z bruhanjem in drisko zaradi porušitve ravnovesja v črevesju (zaradi zdravil). Mela je tudi zaradi tega izgubila precej teže. Potem pa smo "odkrili" Enterofilus (gastrointestinalni bioaktivator) in s tem ni bilo več težav.
Zato priporočam vsem s podobnimi težavami - dodajanje probiotikov (npr.jogurta ali Enterofilus - za tiste, ki ne prenesejo mleka in mlečnih izdelkov).

Njeno počutje je bilo zelo odvisno od dneva - enkrat super in je bila kljub njenim 16 letom zelo aktivna, drugič pa slabše, zaspano.
Aprila se je stanje poslabšalo, zato smo ji poleg Lanitopa začeli dajati Lasix in Kalii, tako je kašljanje je skoraj prenehalo in pospešeno dihanje se je umirilo. Njeno počutje pa.....vedno bolj zaspano. Tudi na sprehodih je kmalu pokazala, da ne more več in naj jo vzamem v naročje. Spila je veliko vode, apetit pa se ji ni zmanjšal, vendar je vseeno hujšala.

Zadnjih 14 dni je pila veliko več vode in zelo pogosto lulala....in spala, spala. Ko smo jo nosili lulat, je na poti domov že spala v naročju.
Zadnja dva dni pa sta bila grozna. Spila je res ogromne količine vode.... in ni hotela več jesti, čeprav smo ji ponujali njeno najljubšo hrano. Zadnji dan zaradi izčrpanosti ni niti hodila več in zvečer je bruhala.

Odločila sem se ......... peljali smo jo k veterinarju.................. .............in zaspala je za vedno.
Bilo je zelo hudo, ampak vem, da sem ji le tako skrajšala trpljenje....

In upam, da se bolečina ob izgubi kmalu umakne lepim spominom.

Mela, hvala za 16 čudovitih let.



Vsem s podobnimi težavami želim še ogromno lepih skupnih trenutkov.


Katarina



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 02 Julij 2007, 20:38:27
Sožalje  :'( :(



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 02 Julij 2007, 20:51:08
sožalje :'( :'(

ana


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 07 Julij 2007, 21:48:31
Oj!
Sožalje  :'(

Lp,Tjaša



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #49 : 08 Julij 2007, 14:07:07
Tudi od vseh nas sožalje....



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #50 : 08 Julij 2007, 23:02:14
Sožalje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #51 : 21 Julij 2008, 13:27:51
Žal... tu mi smo dočakali ta dan... včeraj nas je zapustila naša Maška... v petek bi dopolnila 14 let, a ji žal ni bilo dano praznovati še zadnjega rojstnega dne :'(

Kdor se sponme.. Maša je Marca 2007 kolapsirala in od takrat bila na zdravilih. Prvega pol leta je živela čisto isto kot prej in zelo kvalitetno življenje. Divjala je kot prej, se igrala z ostalimi psi... po pol leta se je začela hitreje utrujati, ampak še vedno živela brez težav. Marca letos so se začeli kazati prvi resni znaki slabšanja, ko je med vikendom obležala. Ker je nisem hotela utrujati z vožnjo v Lj sem ji samoiniciativno povečala dozo zdravil za 3 dni in spet je bila kot prej. Seveda se je vedno hitreje utrudila in dolgi sprehodi so odpadli, še vedno se je pa igrala s Kajo (hčerko). Čeprav je vsakič po igri kašljala je pri tem nismo omejevali, saj sem mnenja da raje krajše polno življenje, kot dolgo z odrekanji... Pred 14 dnevi je zopet sledilo poslabšanje. Maša se je nehala igrati, v očeh je izginila iskrica... čeprav nikoli ni bilo tako hudo kot bererm pri ostalih, da psu nehajo jesti ali obležijo smo vedeli kaj se bliža... predvčerajšnjem je še normalno jedla in se crkljala, včeraj pa je le pila vodo. Ko je prišla najprej do mene in se me s smrčkom dotaknila noge je s težavo dvignila glavico in se zazrla vame, ko sem jo pobožala je odšla k mami in nato na travnik lulat. Potem je šla v miren kot travnika in se ulegla, želela je biti sama... čez pol ure se je njen srček za vedno ustavil.

Maša, vedno boš v mojem srcu!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #52 : 21 Julij 2008, 13:31:12
 :'( Sožalje  :'(



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #53 : 21 Julij 2008, 13:58:43
Sožalje :'(


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #54 : 21 Julij 2008, 14:01:18
Sožalje :'(



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #55 : 21 Julij 2008, 14:11:35
Geri - žal mi je. Čeprav - po vsem, kar si napisala - je imela lepo leto (kljub bolezni).

Mi imamo dva "srčkarja" doma. Eden, pumi, ima popuščanje in okvarjene zaklopke. Moj stari Baf le popuščanje... Tudi mi smo se odločili, da jim bomo nudili kvaliteto, ne kvantiteto. Tempo narekujeta onadva. Kadar imata "slab dan" upoštevamo, ko imata dobrega, ustrežemo....
Samo upam, da bosta oba zdržala čim dalj...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 21 Julij 2008, 14:33:06
Geri sožalje  :'(


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #57 : 21 Julij 2008, 14:57:18
Hvala vsem...

Kolibri, prav ste se odločili... naj uživata kolikor se le da! Z držanjem nazaj tako ali tako ne kupuješ let ampak le dneve... tako da sploh nima smisla. Sama bi še enkrat sprejela isto odločitev...

Je pa Mašina bolezen definitivno bila dedna, saj jo ima tudi njen sinček :'( Maša je bila mešanka srednji pudelj x tibetanski terier. Oba starša sta bila rodovniška, leglo pa je imela z rodovniškim pudljem. Samček iz tega legla, ki je žal še edini izmed treh med živimi ima postavljeno isto diagnozo, popuščanje in nedelovanje zaklopk. Lastniki si žal ne morejo privoščiti nakupa zdravil, saj je (še posebno Vetmedin) kar denarni zalogaj, vendar smo se dogovorili da jim zdravila kupujemo mi, ker brez zdravil... Doma imamo še hčerkico iz Mašinega pobega. Njen očka je čistokrvni mešanec neznanih pasem in zaenkrat je Kajo pregledala Domanjkova in ni opaziti nobenih težav s srčkom, jo bomo pa redno letno vozili na preglede... upam da bo vsaj ona OK.



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 21 Julij 2008, 15:07:25

Geri sožalje :'(



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #59 : 21 Julij 2008, 15:15:54
Pravijo, da srček je deden. Jaz vem, da je Bafov dedek poginil zaradi odpovedi srca (v starosti 10 let), ostali "moji" so ok. Baf je najstarejši živi - že čez 13, zato verjetno ni dedno, kot je starostno...
Ferijeva stran pa je po starših neznano, njegovi mladiči pa so zanekrat ok.

Vetmedin mi kupujemo v Zagrebu, ostalo se na srečo dobi tukaj...

Ja - odločitev - paziti ali pustiti (ob seveda ustreznem zdravljenju) - pa se mi zdi, da je bila najboljša odločitev za oba...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience