Popuščanje srca

Geri · 65443

zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #90 : 17 November 2008, 11:38:16
Sožalje tudi z naše strani  :'(

ob sebi imam 16 letnega srčkarja Oliverja (popuščanje srca - Lasix 1tbl dnevno), ki ima diagnozo že štiri leta in moram ga res pohvaliti, ker je pravi borec....


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 17 November 2008, 16:32:32
Sožalje.  :'(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #92 : 17 November 2008, 16:41:18
Sožalje.. :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 17 November 2008, 20:53:03
sožalje...bolečina mora biti neizmerljiva


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #94 : 19 November 2008, 20:38:49
Danes ponoči je zaspal tudi naš drugi "srčkar" Feri. 10 mesecev po postavitvi "diagnoze".  :'(
Feri je bil pumi?
a ni bil ta še čist mlad?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #95 : 19 November 2008, 20:39:10
Joj... iskreno sožalje  :'(

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #96 : 19 November 2008, 21:21:36
Sožalje :( vsakič, ko slišim, da kateri 'srčkar' zaspi, me zelo stisne, kajti tudi pri nas imamo enega..

letos gremo drugič na pregled, da vidimo če se je kaj poslabšalo (in ali bo potrebno ukiniti agility, uvesti posebno hrano itd.)

me pa zanima, s katero napravo opravljate preglede? UZ, EKG, doppler?


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #97 : 19 November 2008, 21:29:06
Barbka najbrž ni v stanju odgovorit, si bom jaz dovolila - deteljica, Feri je bil že kar konkretno veteran, najstnik.

Barbka, še tule ponovno - ni besed, ki bi ti lahko kaj dosti olajšale bolečino, našim štirinožnim prijateljem je pač odmerjen dosti krajši čas na tej zemlji kot nam. Pomembno je predvsem to, kako ga skupaj preživimo in saj veš - vidva sta mu (zdaj že jim  :( ) dala vse, oni pa so vama to vračali n-kratno. Tako kot znajo samo oni. Res mi je žal za vse tvoje  letošnje padle borce, a bilo jim je lepo v tem življenju in zdaj jim je še lepše, mi pa žalujemo za njimi... Pa bo čas zacelil tudi to. Držita se!



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 19 November 2008, 22:31:06
Kolibri, sožalje :'( :'( :'( Drži se...



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 20 November 2008, 08:55:34
Pa ne še tretji...

To ni res...

Saj bodo ta sožalja počasi izvenela kot slaba in neokusna šala

Kaj naj še rečem... držita se...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #100 : 20 November 2008, 09:11:14
Joj Kolibri pa to ni za verjeti. upam, da tretji vztraja še nekaj let.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #101 : 20 November 2008, 09:35:33
Ah se opravičujem, sem očitno preveč optimistično brala in zgrešila, da je še tretji šel čez mavrico. Iskreno sožalje!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #102 : 20 November 2008, 09:39:56
Hvala vsem tudi tukaj. Žal Shepu ni bilo pomoči (in kar je absurdno - sploh niso bile problem noge in hrbet, kot je bilo videti...).

Deteljica - Feri je bil star toliko kot Shep, oziroma 1 mesec mlajši (letnik 1997).

Saj vem, da govorim v prazno - ampak - ljudje - na kupujte psov kot žemljice. Ne nakopljite si veliko psov iste starosti... Ko so mladi, je super. Ko so stari - pa boli. Zelo boli.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #103 : 20 November 2008, 09:44:03
Ja, hudo. Pred šestimi leti smo šli skozi to, še sedaj se vsega živo spominjamo  :'(. Naučili smo se življenje sprejemati, kot nam je dano, uživati trenutke sreče z našimi živalicami in ne misliti na najhujše. Kdor jih nima, ne joče za njimi  :'(.



Lori

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 20 Marec 2009, 15:21:16
Čeprav je tale tema že malo stara, ne bom odpirala nove z istim naslovom.
Najprej sožalje vsem, ki so izgubili kužka zaradi slabega srčka.

Imam pa eno vprašanje. Kako je z zdravili? Ali ti jih vedno predprišejo, ko pride do poslabšanja? Kaj v primeru, če se ne odločiš, za kuro s tableti, potem predvidevam, da kuža kar takoj umre.

Pri nas imamo tudi srčnega bolnika, s tem, da je stara šele leto in pol. Sva bile pri enem letu na uz srca pri Domajkovi in je diagnoza razširjena aorta in ena srčna zaklopka pušča. Zaenkrat nismo dobili nikakršne terapije, ker je stvar še v začetni fazi, rečeno je bilo samo kontrola čez 2 leti. Na to diagnozo pa je vezano tudi srčno popuščanje v kasnejših letih. Me je pa zelo strah, da se ne bi to zgodilo kar čez noč. Pa če je res nujno potrebno bit potem na zdravilih? Razen, če to ne pomeni takojšnje smrti. Ker kakor sem brala, pri velikih psih, naša je nemška doga, tableti zaležejo za par mesecev, pa še to ima naša še teževe z aorto. Ne bi jo rada po nepotrebnem mučila, ko bo prišel čas, ne bi se pa tudi rada prehitro poslovila, če bi lahko še kakovostno živela.

Predvsem me zanima, kako bi ravnali tisti, ki ste se s tem že soočili. Bi naredili vse enako ali bi mogoče rajše pustili, da narava opravi svoje in bi se poslovili prej?

Enega kužka smo že imeli, tako, da vem, da čas slovesa ni nič prijeten, vendar me tale situacija zelo muči, sploh ker živimo z diagnozo nad glavo in samo čakamo, kdaj se bo kaj zgodilo.

Hvala že v naprej za vse odgovore, pa uživajte z vašimi pesjani.

LP



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #105 : 20 Marec 2009, 19:25:09
meni je bilo na začetku zelo težko (tudi naša je imela komaj 2 leti, ko smo izvedeli za popuščanje zaklopk), sedaj pa poskušamo živeti na star način in se čim manj obremenjevati..še vedno smo ostali kar aktivni, čeprav se malo izogibamo ekstremom (dolgi pohodi poleti, daljši jogging..)..vsakdo, ki zve, da imamo srčne težave, ne more verjeti svojim očem, saj psička prekipeva od energije (se pa vseeno na čase zazdi, da se hitreje utrudi)..
želim ji omogočiti lepo, polno, zanimivo življenje in je ne prikrajšati za karkoli, v čimer uživa..poleg vsega pa dosegava kar lepe rezultate tudi v agilityju..
pomoje je najslabše, da jo takoj izoliraš in prenehaš z vsem, kar bi jo lahko vsaj malo ogrožalo..s tem bi srčna mišica hitreje oslabela in prej bi se pojavile resnejše težave..(no vsaj do tega smo prišli v pogovoru z družino)..

seveda pa so redni pregledi srčka (na cca 1,5 leta) vsekakor potrebni, da se lahko ukrepa še ob pravem času.


Lori

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 21 Marec 2009, 16:55:57
Najlepša hvala za odgovor. Saj tudi naša psička ima ful energije in tudi kondicije, kar se meni zdi prav plus. Ravno zaradi tega, kar si napisala, da če imaš psa izoliranega, se srce navadi na neaktivnost, potem pa ob malo večjem naporu, popusti.

Tako, da mi naše nič ne šparamo, kolikor sama hoče, toliko ji pa dovolimo. Izogibamo se samo vročini, pa temu, da bi mi iz čiste nule, ful zdivjala. Da najprej vsaj malo hodi, da se ogreje. Tudi pri nas je edini znak to, da se hitreje utrudi in prej začne sopst, pa mogoče dalj časa prihaja k sebi kot drugi kužki.
Koliko pa je sedaj stara vaša psička?

Upam, da bosta obe, in naša in vaša, dočakali še kar nekaj lepih let, pa čestitke za dobre rezultate pri agilityu. Meni je to ful dober šport, samo pasme nimam ravno primerne za to  :D

LP




spelamihelin

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 24 Januar 2014, 06:49:13
pozdravljeni

včeraj smo našega desetletnega korenjaka Taja peljali na pregled k veterinarku zaradi kašlja, hitrega dihanja itd. veterinarka je postavila diagnozo - voda na srčku oz popuščanje srca

naš Taj je mešandc med maltežanom in višavskim terierom, imeli pa smo že težave z epilepsijo ki smo jo s pomočjo gospe Smilje Nabergoj v moravskih toplicah uspešno spravili pod kontrolo.

Taj je dobil zdravilo ENAP 10mg/12,5mg po 1/4 tabletke 2x na dan, nato pa še nek antibiotik (oranžna tableta, 2 na dan v razmaku 12 ur). mi lahko pove kaj bi lahko to bilo?

ko sem brskala po forumu ki mi js dal polno upanja da bo naš nagajivec ponovno o.k., nikjer pa nisem zasledila kako so se vaši kosmatinci obnašali med potekom zdravljenja (utrujenost, nihanje, itd).

ker želim pubecu omogočit kolikor let le lahko me tudi zanima kaj lahko naredim razen seveda manj gibanja, neslana prehrana + tablete? kakšni predlogi?

v četrtek imava kontrolo, gospa veterinarka pa je rekla da moremo biti pripravljeni na vse. ker je Taj moj najboljši prijatelj in je bil vseh 10 let stalno ob meni tudi ob najhujših dnevih mu želim ne glede na kaj to povrniti in mu v najslabšem primeru olajšati muke, si pa želim bolj kot vse da bi bil z nami vsaj še nekaj let.

Lp



ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 13 September 2020, 13:18:42
Pozdravljeni!
Našemu 10,5 letnemu rodezijskemu grebenarju je bilo na UZ srca ugotovljena degenerativna bolezen zaklopk in atrijska fibrilacija...
Dobil je zdravila: Vetmedin, Fortekor, Aldactone.

Ali se je že kdo srečal s tem, kakšne imate izkušnje z zdravljenjem, kako je pes živel s to boleznijo, je poleg zdravil dobival še kakšne dodatke, vitamine.. itd..

Hvala za odgovor!





trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #109 : 21 September 2020, 13:48:55
Tema združena s temo o Popuščanju srca, upam da boste v njej našli tudi kaj uporabnih informacij.

Lp, Črt