Neješč pes

Gaya · 56675

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #30 : 06 Julij 2012, 22:28:23
Kolikokrat dnevno ji pa das za jest? Veckrat pa po malo? Jaz sem mojemu pri tej starosti dajala 4x dnevno..

Applaws so drugace kar kvalitetni briketi, ja.. Mogoce je pametno, da jo tudi doma recimo enkrat tedensko zvagas, da vidis, ce ji grejo kile gor, ali hujsa. Mozno je tudi, da ji ne pase jest zaradi vrocine, ne vem.. Kaj pa vzreditelj pravi? Je bila pozresna pri njemu, ali niti ne?

Drugace zaradi klikanja ne zdaj gledat na daljsi rok, naj najprej zacne normalno jest.. Zaenrat je za nagrado briket, in to je to. Kasneje bo pa kaj boljsega, in bo pac bolj z veseljem delala.. Saj pravim, ce ima pa kaksno ful priljubljeno igraco, se pa lahko namesto briketa z njo po vsakem kliku malo poigras/cufas/vrzes igraco, da bo pac bolj motivirana, ce z briketi ni dovolj.  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LacenS

  • Gost
Odgovori #31 : 06 Julij 2012, 22:55:21
Načrt je bil 4x, vendar čez dan ko ji dam posodo praktično nič ne poje, razen tega kar sem ji pač sklikala(večinoma so bili briketi iz vzorčka, priboljški-100% meso in zadnja 2 dni malo poli salame).
Na teži pridobiva , odkar sem jo dobila več kot 2 kg-iz 4 na 6,3.
Pri vzreditelju so dobivali Hills brikete ter ostalo hrano-skuto, jajca. Tako nad briketi niso bili navdušeni.
Verjetno je vzrok malo vročina, pa preveč priboljškov.
Ste imeli kakšne izkušnje z menjavo briketov? So jih kaj raje jedli ali čez nekaj časa(po nekaj obrokih) tudi nenavdušeno?
Igra se vedno rajši. Samo kako lahko to potem izvedem? Npr. sedi, se poigra in ko ji rečem pusti, spusti in pričakuje nagrado-priboljšek, ali ji ne rabim nič dat, ko spusti, ker potem se bojim, da ne bo več hotlea spustit.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 06 Julij 2012, 23:05:14
Pri našem psu je bila situacija tam nekje do skoraj 4. meseca popolnoma enaka. Nikakor nismo vanj spravili več kot polovico dnevnega obroka in včasih so bili dnevi, ko sploh ni nič jedel. Takrat sem bila res zelo pozorna na njegovo težo, sploh zato, ker je pes velike pasme in je njegova končna teža okrog 60kg. No čeprav za moje pojme ni skoraj nič jedel, se je kljub vsemu zelo lepo razvijal in pridobival na teži. Potem smo sčasoma ukinili vse priboljške in mu puščali samo brikete. Če jih ni pojedel, mu jih nisem umikala ampak sem mu jih kar pustila. Če je svoj prvi obrok pojedel šele enkrat proti večeru, je potem naslednjega kljub vsemu dobil šele zjutraj. Sčasoma je pojedel vedno več in sedaj pri 5. mesecih vedno poje celoten obrok ne glede na to kaj dobi. Lahko so samo briketi, lahko je kaj zraven zmešano, lahko je meso ali pa kaj drugega. Pač je ugotovil, da to kar dobi, mora pojesti, ker drugega pač ne bo dobil.



LacenS

  • Gost
Odgovori #33 : 07 Julij 2012, 17:27:45
to bi želela na koncu dosečt. Da poje kar pač dobi. Pa če so to briketi ali kuhano.
Danes ni dobila popolnoma nič drugega kot brikete. Ura je že 17.30 in je pojedla vsega skupaj 10 briketov in če še mogoče kako svinjarijo ko je bila 1 uro na dvorišču. Zjutraj na sprehodu ko sem hotela začet delat z njo mi je briket pljunila ven in nisem ji bila več zanimiva.(igrača ni pomagala)  >:(
Če jutri ne začne jest bom resno razmislila o menjavi briketov.
Pa problem je ker bi jo morala navajat na kletko in če imam brikete noče delat.
No vseeno hvala.
lp



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 Julij 2012, 19:16:10
Ah pri nas so bili tudi vsi briketi na sprehodu spljuvani ven in za briket bi naš naredil kaj samo zjutraj, ko je fino lačen, drugače mu je vseeno ali dobi tisti briket ali ne. Je pa naš začel jesti normalno šele potem, ko smo zaključili s šolo in ni več dobival priboljškov. Mu jih v tistem obdobju nisem mogla ukinit, ker za briket tudi riti ne bi dvignil.

Je pa naš pri 2mesecih in 8kg, pojedel na dan morda okrog 150g briketov in mu je bilo to očitno dovolj za normalen razvoj, čeprav bi moral pojesti še enkrat toliko. Sem jaz tudi včasih ves čas v pisker gledala, če je že vsaj kaj pojedel pa se je zgodilo, da tudi po cel dan ni nič jedel in je šele zvečer malo pojedel pa še to ne celega obroka. Pač spremljaj težo in jo opazuj kako se razvija.

Brikete bi jaz na tvojem mestu definitivno menjala za kaj bolj kvalitetnega, pri nas niso Hillsovi nikomur šli kaj pretirano v rit.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 07 Julij 2012, 21:04:30
Če hočeš da pes poje vse kaj dobi, mu daj zjutraj normalno obrok, pustiš 20 minut, vzameš stran in ponudiš v času drugega obroka in spet pustiš 20 minut in kar ostane vzameš in tako naprej. Jaz delam tako, če kaj ne poje vzamem v roku 20-30 minut stran in shranim za drugi obrok, potem pa dam. Če ne je je pač  lačna in potem naselednjič poje je. Če se zmrduje in več dni ne je pač več dni lačna in pač ne dobi ničesar drugega in potem že je staro, mrzlo, zluftano in posušeno hrano. Me pač boli, kaj si pa zmišljuje. Moraš bit pri psu tudi včasih malo krut, drugače postane razvajen, se zmrduje in ti lahko hitro zraste nad glavo ;)
In moram rečt, da sedaj v prvo poje včasih tudi že vse brikete ali pa vso ribo. Tako da ta metoda dokazano deluje.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 07 Julij 2012, 21:23:56
Pri nas se ta metoda pač ni obnesla, ker je bil na takšen način sposoben stradati tudi po par dni skupaj, česar si pri odraščajočem mladiču, ki bi na teden moral pridobiti recimo 1-2kg, nisem mislila privoščiti. Ko sem mu začela puščati hrano je končno sploh začel jesti, pred tem pa smo imeli vedno borbe. Sedaj se je lepo navadil, da je trikrat na dan in to vedno ob določenih urah in celoten obrok zmaže takoj. Pri meni se je ta metoda pač zelo dobro obnesla. Seveda je pa odvisno spet od vsakega psa posebej.



LacenS

  • Gost
Odgovori #37 : 07 Julij 2012, 22:23:25
Danes sem ji dala že samo Arden Grange(ki bi moral bit ok?), pa ne vem če je pojedla 50g briketov. Od jutra ter do 7h večer sem prepričana, da ni dobila nič drugega, pa še vedno ni hotela vzet briketa. Na sprehodu je pojedla 10 briketov, ko pa sva prišli domov pa sem bila prepozna(nisem vedela, da mu je nekdo nastavil hrano) in je pojedla nekaj hrane od starejšega psa, samo še vedno ne dovolj da bi lahko bila sita.
Briketov ni imela ves čas na voljo, sem jih redno umikala in shranjevala za naslednjič pa nič ne pomaga. Bom poskusila, da jih ima vedno na voljo, če pa to ne bo šlo pa s kakšno drugo znamko.
So pa ti priboljški ravno problem, ker vadit bi morala, samo če ni dovolj dobro noče delat. Se pa pri tako majhnem psu hitro nabere in je za moj okus preveč "junk food-a".
Obstaja možnost, da najdem (kvalitetne) brikete, ki ji bodo dovolj všeč da bi na njih tudi delala? :)
Zaenkrat se mi zdi, da normalno raste, samo se pa ne bi preveč hecala.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #38 : 07 Julij 2012, 22:33:26
Danes sem ji dala že samo Arden Grange(ki bi moral bit ok?), pa ne vem če je pojedla 50g briketov. Od jutra ter do 7h večer sem prepričana, da ni dobila nič drugega, pa še vedno ni hotela vzet briketa. Na sprehodu je pojedla 10 briketov, ko pa sva prišli domov pa sem bila prepozna(nisem vedela, da mu je nekdo nastavil hrano) in je pojedla nekaj hrane od starejšega psa, samo še vedno ne dovolj da bi lahko bila sita.
Briketov ni imela ves čas na voljo, sem jih redno umikala in shranjevala za naslednjič pa nič ne pomaga. Bom poskusila, da jih ima vedno na voljo, če pa to ne bo šlo pa s kakšno drugo znamko.
So pa ti priboljški ravno problem, ker vadit bi morala, samo če ni dovolj dobro noče delat. Se pa pri tako majhnem psu hitro nabere in je za moj okus preveč "junk food-a".
Obstaja možnost, da najdem (kvalitetne) brikete, ki ji bodo dovolj všeč da bi na njih tudi delala? :)
Zaenkrat se mi zdi, da normalno raste, samo se pa ne bi preveč hecala.

Ja, za nekaj časa...  8)
Ko se bo naveličala pa tudi tistih, bo pa spet izsiljevala  :P Mi smo imeli skos ''borbe'' pri hrani (z našo psičko), ker je že kot mladiček začela izsiljevat, da tega ona pač ne bo jedla  ::).
No, potem je bilo pa tega dovolj (mesečno smo menjali znamke, kar pa ni preveč dobro) in smo jo pustili malo stradati.. Zdaj brikete je... pa tudi določeno sadje in zelenjavo - kar pa ni nikoli!
Če je mladiček je zakomplicirana stvar (ne moreš jo do onemoglosti stradat), ampak mislim, da še noben pes ni ob polni skledi hrane shiral od lakote  ;D (čeprav so psi različni),


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


LacenS

  • Gost
Odgovori #39 : 07 Julij 2012, 22:45:50
hehe  ;D...
pa neverjetni so res...
sem se pripravila na psa, vedela sem da si nekateri psi izmišljujejo, samo moj pa si že ne bo  :P.
jutri še jo pustim samo na briketih pa bom videla kako bo :).
hvala vsem za odgovore!



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 08 Julij 2012, 08:54:14
Pri nas se ta metoda pač ni obnesla, ker je bil na takšen način sposoben stradati tudi po par dni skupaj, česar si pri odraščajočem mladiču, ki bi na teden moral pridobiti recimo 1-2kg, nisem mislila privoščiti. Ko sem mu začela puščati hrano je končno sploh začel jesti, pred tem pa smo imeli vedno borbe. Sedaj se je lepo navadil, da je trikrat na dan in to vedno ob določenih urah in celoten obrok zmaže takoj. Pri meni se je ta metoda pač zelo dobro obnesla. Seveda je pa odvisno spet od vsakega psa posebej.

Moja ko je bila tisti res miceni mladiček, si ni zmišljevala (je pa takrat jedla zelo raznoliko hrano - 1 obrok mlečen ali kuhan, 1 surov, 1 briketi, 1 konzerva ali surovo), je pojedla vse. Če ne, sem ji pač vzela in dala naslednjič in je takrat pojedla. Zmišljevat si je začela nekje pri 4 mesecih, takrat sem pa pač delala po teli metodi, ki sem jo prej napisala. Je včasih tudi kak dan stradala, ampak ji ni bilo nič, se je čisto lepo razvijala. In takrat je bila tudi ful suha, pri 5 mesecih pa je potem šla na stelirizacijo in je tudi začela malo bolj jest. Sedaj, ko je vročina ima manjši tek, včasih pusti zajterk, večerjo poje skos. In me to niti ne moti, je na zgornji meji kg, bi lahko kakega izgubila (no, saj je nekaj shujšala sedaj poleti). Saj, za vsakega psa ugotoviš kaj mu paše. Ampak navadno pri puščanju hrane postanejo zelo izbirčni



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 08 Julij 2012, 12:46:25
Hja, ko pa naletiš na psa, ki 14 dni ne bo jedel nečesa, ker mu je ogabno in 14 dni brez jesti organizem kar precej opeša, shujša. Mislim da boš kaj hitro začel prilagajat kuhinjo pasjemu okusu (raznoliko, pestro, uravnoteženo). V končni fazi, mi sami sebi pripravljamo tisto kar nam je dobro, vsake toliko koga sicer prešine, da pa bo nekaj začel jesti ker je zdravo.

Vse do neke mere. Jaz imam srečo-neizbirčnega psa. Pa tudi tukaj dodajam enkrat jogurt, malo skute, kak kuhan korenček zraven, kdaj kaka konzerva, meso, ena vreča tak okus, naslednjič drugačen, tudi znamke menjam (HP, Bosch, RC, Fish4dogs,). Priboljške imam vedno drugačnega okusa kot je osnovna hrana, žvake enkrat goveje, svinjske, konjske, kunčje, puranje...
Pri psih, ki se hitro naveličajo-sploh ne bi jemala 15kg vreč ampak 3-5kg.

Sadje je tudi skoraj dnevno na seznamu, si kar sama nabira kar je sezonsko in isto zelenjavo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #42 : 08 Julij 2012, 13:45:35
Saj ni problem, da ji potem ne bi želela dodajat kake skute, sadja, kuhane hrane...(sem ji že zdaj dala te zadeve, v majhnih količinah).
Je pa zagotovo bolj fajn, če pes je kar mu pač daš. In če so to briketi je brikete. Od starejšega psa brikete pohrusta z največjim veseljem in bi naredila vse da briket dobi. Samo tu je po moje razlog ta, da ji ne dovolim, da je njegovo hrano (v njegovem boksu). Bi ji dajala te brikete, če bi bili vsaj približno kvalitetni.
V četrtek grem v Ljubljano in bom takrat vzela kako drugo znamko briketov, pa bomo videli če bo kaj boljše :).

Pri psih, ki se hitro naveličajo-sploh ne bi jemala 15kg vreč ampak 3-5kg.
Glede na to, da naj ne bi bilo ok preveč menjavat hrane?, se obnese če ostajaš znotraj iste znamke in samo drug okus?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 08 Julij 2012, 13:57:06
Pravzaprav enolična prehrana ni OK. Pestra hrana, menjavanje pa je problematično samo pri tistih psih, ki imajo občutljivo prebavo, menda taki že v leglu niso imeli dovolj raznoliko in se jih ni navajalo na različne vrste briketov. Nimam kakih takih izkušenj.

Jaz ne delam več nobenih prehodov, ne glede na to ali gre za hrano brez žitaric z veliko vsebnostjo mesa (fish for dogs, HP) ali pa RC in Bosch, ki vsebujeta žitarice. Zdaj bo počasi zmanjkalo RC in grem potem na fish...Brez mešanja, počasnega prehoda.

+ vmes še vedno nafehtam kake testerje in še te ponucam kot nagrado pri seansah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #44 : 08 Julij 2012, 15:27:27
Jaz sem imela do kastracije tudi neješčega psa. Kot mladič je dobival 4 obroke. Dajala sem mu zelo raznoliko hrano (surovo in kuhano meso + priloge, jogurt ali skuto, jajca,brikete...) Briket ni pojedel veliko ampak je vedno dobival še ostale stvari in se je normalno razvijal. Ko je začel izpuščati obroke sem mu dajala 3 in kasneje 2 obroka, ki jih ima še danes. Pretežno je bil potem na briketih. Če je dobil brikete + dodatke, potem je pojedel dodatek ven, v skledi in izven sklede pa so bili oblizani briketi. Nekaj pa jih je zraven pojedel. Uvedla sem tudi odmikanje hrane in sem po določenem času začela puščati kar polno posodico da je jedel, ko je bil lačen (na ta način je pojedel več, kot z umikanjem). Včasih je pojedel celo dnevno količino, včasih ne in se nisem obremenjevala. Običajno zjutraj, ko sem dala hrano, ni niti vstal s postelje ali pa je prišel povohat in šel nazaj spat, kljub temu, da je drugi pes veselo jedel in niti se ni bal, da bi pojedel še njegovo. Popoldne, ko se je kuhinja spet odprla je šel takoj jest, zvečer pa je običajno skoraj do konca izpraznil skledo, pa mogoče je vmes popoldne pojedel še kakšen briket. Za treninge sem uporabljala salamo ali sir, ker je brikete pljuval ven. Sedaj zadnje leto, ko je kastriran pa poje obrok v tenutku, tudi zgodaj zjutraj. Na splošno je ves čas lačen in bi pojedel vse kar vidi. Meni je bilo prejšnje stanje veliko bolj všeč.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 08 Julij 2012, 21:33:25
Ne želim pljuvat po vzrediteljih... mislim, da psička v leglu ni dobivala Hillsa. Moje mnenje je, da je jedla približno enake brikete kot jih je vaš družinski pes (govorim iz izkušenj s strankami).

Če imaš možnost pojdi v petshope, prosi za vzorce/testerje. Ko prideš domov daj vsak testerček na svoj plastični (piknik) krožniček, na spodnjo stran pa napiši ime hrane. Kužka daš v sosednjo sobo, položiš vse krožničke naenkrat na tla. Potem jo spusti noter, tiste brikete, ki bo začela prve jest, tisti so ji najbolj všeč - vztajaj pri njih (vsaj na začetku).

Drugače pa sem tudi jaz za čim bolj raznoliko hrano (kombinacija briketov, kuhane hrane, surove hrane) in pa dodatkov (jajca, skuta, jogurt, sirotka, oljčno olje, lososovo olje,...izbire imaš res veliko).



LacenS

  • Gost
Odgovori #46 : 08 Julij 2012, 22:27:48
Okej, vzreditelji res niso bili najboljši-bi se lahko pri določenih zadevah bolj potrudili. Vrečo briketov sem videla, pa tudi sicer se mi niso zdeli nepošteni. Je pa res, da niso dobivali samo briketov(tudi ostalo hrano). Dopuščam pa seveda možnost, da so jedli druge brikete, samo ne verjamem.
Danes je pojedla že nekoliko več briketov, samo še vedno ne dovolj(recimo, da 1/3 tega kar bi naj) pa želela bi da jih je z malo večjim veseljem. :)
Trenutno se mi ne zdi občutljiva(glede na to koliko različnih briketov je že "dobivala", od vzorčkov itd) tako, da bom poskusila dobit kakšne vzorčke ali pa bom vzela za začetek po 1kg briketov kake druge znamke.
Hvala vsem za nasvete :). Bom jih preizkusila.



LacenS

  • Gost
Odgovori #47 : 15 Julij 2012, 07:48:24
To pa skoraj moram sporočit  ;D.
Kakšna 2-3 dni po tem ko sem se javila na forumu je psička začela jest brikete. Ko sva šli v sobo je prav šla v kletko in jest brikete  :o.
Včeraj in danes pa sem ji lahko celo klikala na brikete in jih je že skoraj z veseljem napadla  :o.
Verjetno je res morala bit enkrat dovolj lačna in je ugotovila, da drugega ne bo dobila. Briketov načeloma nima vedno na voljo, se pa je zgodilo, da sem jih pozabila umaknit ko sva šli ven in ko je prišla v sobo jih je šla jest.
Pa še vprašanje. Kako uvedem "urnik" hranjenja-da dobi vedno ob enaki uri. Zjutraj recimo se je očitno zunaj dovolj najedla in ko sem ji dala hrano, sploh ni opazila in je šla spat. In to se mi zgodi večkrat na dan. Pa opazila sem, da dopoldan res dolgo ni lačna-včasih tudi do 2h, popoldan pa včasih na 2 uri-samo poje mogoče pest briketov. Včasih me prav mika, da bi ji brikete cel čas pustila-samo bi naj bilo boljše, da ji potem raje 10x ponudiš ampak da dobi od tebe, ne da je hrana "del prostora".
Pa zjutraj greva nekje ob 5.30 ven, potem pa običajno do 8h ali 9h sploh ne želi not. Na kakšen časovni razmak bi ji morala ponujat brikete? Ali ji lahko dam brikete, ko se mi zdi da je lačna?-Hodi gledat v kletko in pogleduje gor, kjer je hrana.(to sem opazila v zadnjih dneh in ko sem ji potem dala hrano je šla jest.)
hvala
lp
 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #48 : 15 Julij 2012, 10:12:26
Hja, ko pa naletiš na psa, ki 14 dni ne bo jedel nečesa, ker mu je ogabno in 14 dni brez jesti organizem kar precej opeša, shujša. Mislim da boš kaj hitro začel prilagajat kuhinjo pasjemu okusu (raznoliko, pestro, uravnoteženo). V končni fazi, mi sami sebi pripravljamo tisto kar nam je dobro, vsake toliko koga sicer prešine, da pa bo nekaj začel jesti ker je zdravo.

Ce pes 14 dni ne takne hrane, potem mora bit nekaj bolan... zdravi psi, ki so samo izbircni, ne bojo strajkali 14 dni ;) par dni mogoce, ko postanejo lacni, bodo pa jedli.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 15 Julij 2012, 12:31:21
Ne, ni bil bolan. Samo tisti briketi so mu bili ogabni. Čim sem nanosila brikete druge znamke in drugega okusa-je pes pojedel, drugi dan spet stari briketi-NIČ spljuval ven.  ;D
Temu se reče vztrajnost-raje crkne kot žre ogabne brikete.

Urnik uvedeš tak, da odgovarja tebi in psici. Moja je bila navajena obroka ob 19h....pa sem imela takrat 7-14 dni fraj in sem počasi uvedla obrok ob 15-16h...zdaj pa je tako, da se je navadila, da ko je služba in ni nikogar doma, dobi obrok ko pridejo iz službe. Zjutraj pa keks ali dva.

Kadar sem jaz dopoldan doma dobi obrok 9-10h in kadar je mama doma ga dobi, ko vstane mama, sicer ji sitnari do onemoglosti.
Aja, pa pri meni dobi manjši obrok v skledo, zato ker vadim z njo in jo nagrajujem s hrano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 15 Julij 2012, 12:55:55
Ne, ni bil bolan. Samo tisti briketi so mu bili ogabni. Čim sem nanosila brikete druge znamke in drugega okusa-je pes pojedel, drugi dan spet stari briketi-NIČ spljuval ven.  ;D
Temu se reče vztrajnost-raje crkne kot žre ogabne brikete.

Pol ni bil ravno 14 dni brez hrane, ce je vmes dobival tudi druge brikete ;)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #51 : 15 Julij 2012, 13:23:37
Ne, saj nisem napisala, da je vmes dobival druge brikete. Po 14 dneh je dobil drugo sorto in okus.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #52 : 16 Avgust 2012, 14:50:11
Pozdravljeni!
Vem, da je veliko tem na to temo, a vseeno me zanima kaj storiti v mojem primeru.
Doma imam leto in pol starega Papillona. Dobila sem ga, ko je bil star pol leta. Vzdrediteljica mu je dajala za jest konzerve iz Spara (S budget). Meni se je zasmilil in sem ga takoj ko sem ga dobila začela zasuvati s priboljški. Sedaj imam velike probleme, ker noče jesti briketov. Konzervice še poje, ampak le, če ne dobi nič drugega tisti dan. Vzrediteljica je rekla, da bo tehtal cca 3.5kg, ko bo odrasel, on pa ima le 2.9kg.   >:(
Parazitov nima, ker je sredi julija dobil tabletko proti le-tem.
Dnevno dobi po sprehodu eno ribjo palčko, potem pa namočene brikete v vodo, ampak ne bo dolgo trajalo preden se bo začel zmrdovat in protestirat in spet ne bo nič jedel. Hrane mu ne morem kuhati, ker nimam te možnosti(ne pustijo doma).
Če mu 2x na dan po 15 minut puščam hrano spet ne bo nič jedel, ker posodico vedno sprazni čez noč.
Zanima me, kaj storiti v tem primeru, ste se že srečali s tem in kako ste problem potem rešili?
Hvala in lep pozdrav, Papillonček  :)



nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 16 Avgust 2012, 15:07:50
Si mogoče poskusila zamenjati znamko briketov ali vsaj okus?

Sicer nimam papillona, tako da ti glede njegove teže ne morem pomagati, smo pa imeli z našim podobno težavo, ko enostavno ni želel jesti več briketov oz. je izsiljeval, da bi dobil kaj ˝boljšega˝ od briketov.
Zaradi zdravstvenih težav je bil od približno enega leta do leta in pol na antibiotikih in ni imel nekega apetita, zato smo mu začeli dodajati med brikete razne konzerve itd. Ko je z jemanjem tablet zaključil pa sem opazila, da je začel dobesedno izbirati - ˝dobro˝ hrano je pojedel, brikete oblizal in pustil.  ;) Sva zadevo rešila na enostaven način: prvi dan dopoldan sem mu ponudila brikete - jih je samo pogledal, pogledal mene in šel stran, zvečer sva ponovila isto, drugi dan je bilo še vedno enako, tretji dan je zmazal brikete z največjim užitkom  :P
Če veš, da z njim ni nič zdravstveno narobe in da se res samo zmrduje (in izsiljuje kot naš) bi jaz ukinila vse priboljške in mu hrane ne bi puščala. Ko bo lačen, bo jedel.  ;)

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #54 : 16 Avgust 2012, 17:01:08
Hrani ga ob uri in to 1x dnevno. das mu merico toliko kolikor bi moraj pojesti. za bolsi apetit lahko po brikete polijes "ocvirke", ker to njim noro lepo disi.  briketim dodas samo malenkost vode in ne da se napijejo-tko deluje v mojem primeru. to delaj dokler ne bo jedel. moja huskica je rabila 6dni protestiranja. :) ampak to pomeni cez dan nic pribolskov...vsaj dokler kuza ne bo redno jedel.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 16 Avgust 2012, 17:07:19
Kakšne ocvirke misliš? Taprave?  ???



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 16 Avgust 2012, 18:32:46
Če slučajno nima nobenih zdravstvenih težav, se jaz na tvojem mestu ne bi nič sekirala, ampak mu pustila, če bi hotel pojesti. Drugače pa vzemi in ga pusti in mu daj večerjo. Če bo pes lačen bo pojedel. Moj se je hotel tudi najprej nekaj izmišljati,sploh glede briketov, tako da ko je bil res lačen je pa vse pojedel.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 16 Avgust 2012, 20:43:59
Jaz moji prejšni izbirčni psici nisem nič polivala briketov, ker se je samo packarija naredila in je bilo za stran vržt, če je pustila... Ob uri brikete, če ni pojedla, jih je naslednjič dobila naslednji dan ob isti uri. Zmrdovala se je največ dva dni, potem pa pojedla (razen enih briketov, ki so ji bili očitno res ogabni). Če pa praviš, da poje čez noč in te to ne moti, mu daj pa zvečer in odmakni zjutraj, če bo skleda še polna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 16 Avgust 2012, 21:18:07
Hrana pridobi na vrednosti, če se je zanjo treba potruditi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #59 : 17 Avgust 2012, 17:30:56
Pravi in nepravi ocvirki? sicer ne vem razlike. jaz jih v ponvi pripravim in jih tako polijem kot "omako" po briketih s primerno hranljivimi briketi njeni aktivnosti. v mojem primeru to lahko prakticiram, ker imam delavno psicko in sva aktivni v vleki. zato sem pripisala "v mojem primeru" in ker je bilo navedeno, da jo zanimajo izkusnje nejescih pesjanarjev. sem bila se nedolgo nazaj v njeni kozi. ;)  naj pogrunta kaj kuzku disi. je odvisno od psa do psa...  upam, da bojo cimprej dobri rezultati. :)