Neješč pes

Gaya · 56671

Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #60 : 17 Avgust 2012, 19:39:38
lahko pa tudi žličko olja iz tunine konzerve. Ker pri nas pogosto jemo tuno iz konzerve jo imamo na zalogi.
in ja, ne poje vedno, včasih moram vržt stran ker protestira. Mu pa včasih tudi konzerve od Spara-Scotty mešam z briketi in poje.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 18 Avgust 2012, 09:58:26
Za kake bolj občuteljive pse tale olja iz konzerve ne bodo OK (v mojem primeru - krvava driska), ocvirkov še nisem probala. Ampak če je pes presuh... Zakaj pa ne?  :)

Ko je moja še jedla brikete (1 obrok briketi, 1 surovo), ni hotela suhih. Sem ene 3 dni zaporedoma namočila v vodo, potem sem 3 dni prelivala z jogurtom, potem sem 3 dni zmešala z skuto, potem 3 dni suhe in spet vse znova in je nekako jedla ;) . Če sem ji pa zmešala z konzervo pa je polizala konzervo brikete pa pustila ;)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #62 : 23 Avgust 2012, 09:20:42
rešitev - zamenjala znamko briketov ...
Trenutno imava Royal Canin Mini Exigent... Polnjeni briketi, majhni, mehki, dišeči... Me zanima kako dolgo bo trajalo, preden se bo začel zmrdovat.

Hvala vsem za odgovore :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #63 : 24 Avgust 2012, 11:07:13
Dokler bo on gost v restavraciji se lahko neomejeno.  ;) Naj nekaj naredi za svojo skledo hrane :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #64 : 26 Avgust 2012, 14:09:46
se podpišem pod Čaro. bi dodala tudi, da naj kuza dojame, da hrana ni 24ur na dan na razpolago(govorim s prve roke in vem kako ti je). :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #65 : 31 Avgust 2012, 18:45:33
je možno, ampak on bo jedel ko se sprdne. ni šans da bo takrat ko bo hrana na voljo. sva tudi probala z odmikanjem in ni jedel cca. 3 dni, potem je začel jest črve pa mrhovino ampak nikakor briketov... včasih ima apetit včasih pa  ne, tako kot ljudje verjetno:) je pa pridobil na teži 200g tako da mu tale hrana čisto ustreza pa še drekec je čvrst in lepe barve :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 01 September 2012, 10:05:58
Naj se bori za svojo hrano. Probat ni greh. Še en ultra pasji gospodič (mali pes) je na tak način začel jesti tudi brikete samostojno iz sklede.
Prvi pogoj je, da obrok NI ob isti uri. Drugi pogoj pa, da ima veliko gibanja in igre s tabo, ker s tem kuri energijo in postane lačen. Potem pa nekaj briketov daš v pest in jo premikaš sem in tja, kot bi skril igračo in hotel vzbuditi pasjo pozornost, ga naspidirat. In ko pokaže zanimanje in začne tačkat potem mu daš tistih nekaj briketov.

In tako večkrat skozi dan, kratke in sladke seanse.

Potem čez čas še uvedeš lepo vedenje, da sedi ali leži pred briketi-skledo in začne jesti na znak.
Naj ima raznoliko hrano, ampak naj dojame, da kdaj pa kdaj bo moral pojesti tudi same brikete.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 September 2012, 11:01:19
Da še dodam.
NIČ ampak popolnoma NIČ naj nima drugega za v gobček in v želodček. Torej ni žvečk, ni piškotkov, ni drobtinic z mize, ni dentastikov, ni sušenih mini koščkov, NI...dokler ne poje svoje normalne količine hrane čez dan. Ko poje mu mirno daš to pa ono za posladkat. Pa NIČ ni bogi zarad tega.  ;)
Problem mini kužatov je v tem, da tak lepo gledajo z unimi tavelikimi očkami, da mu daš en dentastik. Pa pol enkrat umes, ker je pridno lulal zunaj dobi en piškotek. Pa potem koga nažica za en mini mini grižlajček polisalame....pa ker si more kao zobke brusit ima kako žvečko iz kože na razpolago....
In potem so razne debate v tej smeri kako nič ne je...seveda nič pametnega/koristnega/zdravega ne poje...ker so že napol siti od vseh tinimini dodatkov. Večina tudi takrat, ko imajo strogo pravilo umikanja hrane v 3 dneh sigurno psu dajo vsaj en mali piškot. To pa mu je povsem dovolj da vztraja še en dan, ker točno ve da bo 4. dan na jedilniku nekaj slastenga, ker bo lastnik popustil.  >:D

Se pa sprašujem katera Vzrediteljica je hranila Sbudget...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #68 : 11 September 2012, 14:24:53
Aha, torej moram biti vztrajna in mu ne smem ponudit nič, razen briketov. Dokler ne poje dnevne doze briketov, nič posladkov, kosti itd...?
Brikete ima sedaj vedno na voljo, če mu kaj zmešam med brikete bo pojedel, drugače ne. 
Bom še enkrat poskusila strogo samo brikete, poročam čez par dni kako bo šlo.
Najlepša hvala vsem za nasvete :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #69 : 11 September 2012, 14:26:38
Aja še nekaj, sedaj niti ponoči ne je več, posodica je vedno polna .... grrrrr



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 11 September 2012, 15:03:51
Najprej za eno uro konkretnega sprehoda, igre, teka. Čez eno uro pa je učna seansa.
Hrana pridobi na vrednosti, če se je treba zanjo potrudit! (narediti vaje poslušnosti, sedeti ali ležati ob skledi in jesti šele na znak).

Vsak grižljaj si naj zasluži (bo znal pač 101 trik). Naj se "bori" za hrano (skriješ nekaj briketov v pest in mu daš da povoha potem pa premikaš pest s skritimi briketi levo/desno, sem in tja, ko bo zagret in se trudil do briketov, pa mu jih ponudiš).

Šele ko bo pes takole začel jesti brez pardona. Mu lahko začneš dajat obroke v posodo-pa mu pusti posodo max 20minut, nato pa vzemi stran.

Zdaj, če je problem res samo to, da ne je suhih briketov. Jih pa poje če daš zraven žlico česa drugega ali poliješ z nekaj vode, malo olja? Če takrat poje, potem ni panike, pač nima rad suho po grlu, po domače.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 11 September 2012, 16:18:05
Če mene vprašaš mu tudi dodajanje nečesa čez čas ne bo več zadostovalo. Moje izkušnje - ko je nehala jest suhe, sem zraven dajala jogurt, skuto, konzervo pa je tudi to nehala jest. Če sem ji pa dala suhe takrat je pa kar pojela, ampak čez 1 dan se ji je spet sprdnalo da ni OK. Je pa res, da je mogoče to tudi delala, ker ni bila lačna (bila je mladiček, in samo 1 obrok je bil briketni, ostalo večinoma surovo). Skratka, midve sva to rešile, da sva šle na surovo hrano (kar bi tako ali tako šle). Če ji sedaj kdaj ponudim brikete jih zmaže kot nora (pač neka sprememba na jedilniku), če pa ji potem še kot naslednji obrok ponudim se pa zmrduje.

Jaz pa nisem za to, da se psu vso hrano daje iz roke. OK nekaj ja, ne pa vse. Moja si je tudi nekaj začela zmišljevat (pri surovi sedaj), pa sem nekaj narezala za nagrade, ostalo (ene 3/4 hrane) sem pa še vedno dajala iz sklede. Šle sva na prostor kjer je, dala sem jo na sedi, je morala narediti ene 10 trikcev, uglavnem se ful potrudit, potem pa sem dala skledo na tla in še ji nisem takoj dovolila da gre jest. Sem še kako minutko, dve počakala, potem pa ji dovolila. Res dobesedno "padla" je v skledo in pojedla VSE.
Probaj mogoče bo pri tebi tud delovalo!



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #72 : 06 November 2012, 22:30:20
EVo se spet oglašam.. ugotovila sem nekaj zelo zanimivega...
Poskusila sem mu dat Hills konzervo in DM-ovo konzervo... Hillsa je pol pustil, medtem ko je DMovo konzervo za 60 centov spraznil kot za šalo. Vem, da to ni zanj zdravo, brikete je dokončno nehal jest in tudi sama nimam več potrpljenja. Sem poskušala z odmikanjem in je začel jest hrano mački, hodil je na smetišče jest odpadke in potem bruhal cel dan...
Kaj naj sedaj storim? DM in podobne firme niso kvalitetne in vem da niso dobre zanj ampak drugače ne gre... kuhat pa mu ne smem tudi ni časa... :( :(
Je možno, da je tu 'kriva' vzrediteljica, ker ga je od začetka futrala z S Budget hrano?



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #73 : 06 November 2012, 23:37:33
Naj še omenim, da je po cenejši hrani veliko bolj vesel, nosi igračke po stanovanju, stresa cufo. :)
Po Hillsu, RC in podobnih se je ulegel na posteljo in zaspal.
Vsak dan imava isti tempo, zjutraj in zvečer sprehod, malo letanja za žogico, učenje trikcev ali pa lovljenje frizbija, odvisno, kako je z mojim časom. v prihodnosti se bova vpisala še v agility, samo da najdeva primerno društvo, tako da energije dosti porabi.

Bi lahko naprimer mu zelo škodilo, če bi ga hranila s Pedigreejem in podobnim, vmes pa še kak košček zelenjave, sadja, kuhane govedine od juhe...?

Katera konzervirana hrana od teh nizko kvalitetnih, ki jih prodajajo v Mercatorju/Sparu je bolj kvalitetna?

Želim mu le najboljše, poskusila sem res že čisto vsako hrane, ki jo prodajajo v specializiranih trgovinah za pse, a mi do sedaj ni uspelo najti te, ki bi mu ustrezala.  :(

Pred dnevi sem šla do veterinarja in mu razložila situacijo... dejal je, da mu načeloma samo konzervirana hrana ne more škoditi. Na podlagi tega sem se odločila dokončno ukiniti brikete.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #74 : 07 November 2012, 09:42:53
Ta hrana je slana in mu je zato bolj všeč. Izberi si raje kvalitetne konzerve iz pasjih trgovin, so pa dražje. Drugače lahko skuhaš 1x na teden večjo količino hrane in razdeliš na obroke ter zmrzneš. Obstaja pa tudi možnost surove hrane.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #75 : 10 November 2012, 13:17:59
Ne morem, enostavno noče jest take hrane! :((((
Včeraj in danes sem probala s polento in rižem, pojedel je zelo zelo malo, sedaj spet zavrača hrano :((
Vse kar bi jedel so pedigreejeve konzerve, dala sem mu Hills, Royal Caninovo konzervo za pse, ki okrevajo... nič nič nič :( Edino Animondo mi je jedel, pa še to 3 dni, potem je spet začel zavračat :(
Poskusila sva tudi z zelo kvalitetnimi briketi Platinum, noče jest... grrr kaj naj storim? :/



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #76 : 10 November 2012, 13:33:12
Kakšno je pa njegovo zdravstveno stanje? Jaz bi dala pregledat kri in če je zdravstveno vse ok, potem bi vztrajala pri eni od kvalitetnih hran ali pa kuhanih obrokih.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #77 : 10 November 2012, 14:55:44
Je zdrav, vesel, se igra, skače za mački...
kvalitetne noče jest, sem probala vse živo od RC do almo nature ...



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #78 : 10 November 2012, 18:58:32
Jaz mislim, da samo izsiljuje, ker vas točno ve, da bo izsilil svoje. Koliko časa pa ne je, če mu dajete drugo hrano? Če ni podhranjen, potem se splača držati disciplino in bo začel jesti. Kaj pa pravi veterinar na njegovo stanje? Da izgleda presuh ali je ok?
Jaz bi rekla, da je navajen na sol in razne dodatke, ki dajo tej trgovinski hrani boljši okus in mu je zato tista hrana ljubša.
Drugače so meni Natures meni za moja psa daleč najboljše konzerve (jima najbolje ustrezata glede na prebavo), na drugem mestu so pa Schesir. Pojesta pa vse, še posebej če je kuhano ali surovo.
Mi je pa zanimivo, da ne je kuhanega mesa. Kaj pa surovo ali pečeno?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 10 November 2012, 19:22:49
Če ima tako rad poceni konzerve, potem vzemi neke normalne brikete in jih začini z kakšno od tistih konzerv. Riti mu ne bo predrla, ni pa dobro, da so njegova osnovna hrana. To, da ni pojedel hillsove konzerve me ne čudi, ker so neokusne, ne marajo jih celo moji požrešni psi.
Za začetek naj ima en dan post, potem pa mu daj majhne obroke, hrano pa vzemi takoj, ko bo dvignil glavo od posode. Naj dobi šele, ko bo čas za naslednji obrok. Ne se bat, da ga bo pobralo.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #80 : 11 November 2012, 11:54:14
Prostestira tudi po 4 dni. Ker je majhen in vem da porablja energijo me je strah da bo še bolj shujšal. Veterinar je rekel da je malo presuh, ni pa neke krize. kuhat mu ne smem,dam mu samo če kaj ostane od kosila... surovega ne mara, vidim ga da bi hotel pojest, ko ga da v gobček ga pa pljune ven  :(

@Lanabela, hvala ti, bom še to probala :)
pa bi bilo dosti, če bi mu dala samo 300g konzervo brez briketov + to, da še dobi kak košček korenčka, sadja ... čez dan. Bi mu to lahko škodilo?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 November 2012, 13:17:35
Nehaj mu cez dan dajati priboljske ce ze svoje hrane noce jesti.  ???



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 11 November 2012, 18:26:16
hm moja še poje royal canin, sam mam tudi občutek, da ne več z nekim veseljem, ker bila je blaznoooo požrešna, pojedla bi tri obroke hkrati . krivim pa moža, ker ji daje preveč priboljškov in tudi kak ostanek iz mizr, kar pa sploh ne odobravam  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #83 : 14 November 2012, 20:21:09
Ola! Včeraj smo popapcali cel krožnik BRIKETOV!! Napredujemo po 4ih dneh vztrajanja in stradanja *very happy* :-D

Obstajajo kakšni briketi, ki so slastnejši od RC, da mu jih grem takoj kupit! :P



LacenS

  • Gost
Odgovori #84 : 25 Januar 2013, 16:41:22
Eno vprašanje.
Trenutno pazim 6 mesečno vižlo in so me lastniki še prosili, da ji grem kupit hrano.
Jedla je že Eukanubo, Fish4dogs, Arden grange, Belcando(okus piščanec in jagnjetina), pa mislim, da še Hills. Trenutno še je Belcando-briketov je še  nekje 1-2kg, zdaj sem ji pa kupila Natural&delicious low grain. Nad vsemi briketi se je zmrdovala in jih ni hotela jest, zato so ji lastniki mešali zraven tudi drugo hrano(konzerve, polento...različne zadeve). In ko sem ji zdaj ponudila te nove brikete se je samo obrnila stran.
Ali lahko ta teden, ko jo pazim preprosto vztrajam da je same brikete?-jih ponudim 3x na dan in po 15 min umaknem?-domnevam, da je psička samo razvajena?-in se bo verjetno zmrdovala nad vsemi briketi?...ali bi bilo bolje, da se ji poišče brikete, ki jih bo z veseljem jedla? In če te znamke v splošnem veljajo za neješče?
Hvala za odgovor :)
lp



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #85 : 25 Januar 2013, 18:07:40
mogoče se te samo boji, pojdi v trgovino po en vzorček hrane npr Fish4dogs pa ji dajaj iz roke, mora se te navadit :)



LacenS

  • Gost
Odgovori #86 : 25 Januar 2013, 18:14:22
Hvala za nasvet, ampak to zagotovo ni problem :).-odkar jo imajo jo občasno sprehajam ali pazim(ko nimajo časa...)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 25 Januar 2013, 21:45:03
Osebnih izkusenj sicer nimam, moj pes je sesalec za karkoli mu nasujem v posodo ze od majhnega, ampak pomojem je samo zbircna. Precej hran so ze zamenjali v tako kratkem casu  ::) Najboljse da vztrajas. Daj ji tisto, kar si kupila, je itak boljse od hrane ki jo je jedla prej.  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #88 : 27 Januar 2013, 17:22:53
tudi če ji kupljeno hrano(v tem primeru brikete) daješ iz roke ne bo jedla? hm hm ...
no jaz sem problem z mojim rešila tako da sedaj je kuhano hrano :D



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 27 Januar 2013, 18:34:11
mi tudi mešamo brikete s skuto, ali posebej zanjo kuhano juho pa velik korenčka, ker ga obožuje. sami briketi pa ne grejo vč.
ne je RC, ne je Boscha, ne je Eucanube...mogoče bi pa Chapi  :P :P, ja ziher bi ga ;D