Neješč pes

Gaya · 56669

Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
: 11 Marec 2007, 10:46:01
Oj!
Jaz imam probleme z zelo zelo neješčim psom. Težave so se postopoma začele v decembru. Vedno manj je jedel in postal apatičen . Po parih obiskih pri veterinarju smo ugotovili, da ima borelijo. Začela sva enomesečno kuro z antibiotiki. Ves ta čas je jedel zelo malo, pogosto skoraj prisilno, vse samo iz roke. Po koncu terapije je začel počasi jesti tudi sam iz posode, vendar zelo malo (2 pesti briketi v celem dnevu). Poskusila sem tudi s kuhano hrano, pa prav tako ne pomaga, mesa iz konzerv noče niti poskusiti. Če mu umaknem posodo po 10 minutah ali pa mu jo pustim cel dan pred nosom, poje le za pest hrano in to je to. Hrano iz posode je le, ko pride do ograje našega vrta sosedov pes in dam še njemu par briketov. Pa tudi njegovi najljubši priboljški (sir, hrenovke, vampi) mu ne dišijo preveč. A je to le izbirčnost, kot pravi veterinar?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 11 Marec 2007, 12:55:41
V trgovinah (za male živali) se dobijo razne tablete, ki naj bi spodbujale apetit in vsebovale razne vitamine, ki jih pes potrebuje, pa jih zaradi neješčnosti ne dobi.
Čez brikete lahko daš tudi žličko oljčnega olja ali pa tudi ribjega, ker spodbuja apetit in vsebuje vitamin B (ampak je treba pazit, da res samo žličko, da se ne predozira). Najboljše pa naj bi bilo hladno stisnjeno sončnično olje (dobiš ga v navadni trgovini, je malo dražje, ampak vseeno), ki ga tudi kakšno žlico poliješ čez brikete. Mi smo to delali v obdobju, ko je Astor ful malo jedel.

Drugače dietna kuhana hrana (kuhan piščanec + riž + pasiran korenček) ne funkcionira?


Lp,
Mojca


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 11 Marec 2007, 14:26:27
Tudi riža in piščanca noče, pa briketov z oljem tudi ne. Ponavadi je ob nedeljah dobil malo govejega kuhanega mesa in ga je imel ful rad, danes pa ga ni niti povohal.  ???
Jutri greva v šolo, pa sploh ne vem če bo kaj delal.V času pubertete je delal le, ko sem imela s sabo vampe - zdaj jih tudi noče. Če bi bil ful izbirčen, bi jedel vsaj nekaj... tako pa sploh ne najdem hrane, ki bi jo jedel.
Mislim, da bo treba spet k veterinarju, čeprav mi je zadnjič rekel, da ne vidi razloga zakaj ne bi jedel.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 11 Marec 2007, 14:30:54
Kaj pa če bi šla po drugo mnenje? Ker, da pes ne je čisto nobene stvari ni normalno in ne gre samo za zbirčnost, no vsaj po mojem ne, sploh če si probala z odmikanjem posode, kuhano hrano, zamenjavo briketov itd. itd. potem moraš pač vzrok iskati nekje drugje.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 12 Marec 2007, 04:57:19
Tudi jaz ti svetujem pridobitev drugega mnenja. Če kuhane hrane noče, je nekaj narobe. Še navečje "zbirčne metke" pojedo kuhan obrok.
lp
T.

8)


Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 12 Marec 2007, 10:32:18
Še navečje "zbirčne metke" pojedo kuhan obrok.
Sej zato se mi zdi, da to ni le zbirčnost, čeprav me želi precej ljudi prepričat v to.
Včeraj sem na popoldanski sprehod vzela s seboj brikete in jih je kar jedel. Doma pa le dobro peščico.
Popoldne kličem še tretjega veterinarja.



katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Junij 2012, 09:13:53
Moja psička noče jesti.Je nemška ovčarka stara 3 mesece.Par dni sploh noče jesti,ko ji nesem obrok (vedno se držim približne ure že od začetka),malo povoha in se obrne,če ji dam brikete na tla poje vse isto če ji dam iz roke,poje vse.Ne vem kaj naj naredim da bo jedla.me že kar malo skrbi.Ne puščam ji posode v boxu,ko ji prinesem hrano ji pustim max. 20 minut,če ne poje ji dam stran.
Se je komu dogajalo podobno in kaj ste naredili če se je?

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 06 Junij 2012, 10:05:31
Ja... veliko nas je takih  8) :P
Ne se sekirat in pač odneseš. Če hočeš naučit reda se ga moraš držati predvsem ti. Večkrat boš popustil dlje časa bo vztrajala.
ČE hočeš da je iz sklede, ji ne stresaš in ne daješ iz roke in nebi bilo slabo, če bi v teh parih dneh ukinil tudi priboljške.

Parkrat ti bo poskušala trmarit pol pa ne bo več panike. Noben pes ni poginil od lakote ali kakorkoli bil prikrajšan ob polni skledi  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Junij 2012, 10:10:49
Saj ji ne stresam hrane po tleh,to sem samo probala da bi videla če ji slučajno briketi ne pašejo več.Tudi priboljškov ji dajem,namesto priboljškov imam vedno brikete v žepu.

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 Junij 2012, 10:28:21
Hrano ji pusti v boxu več kot 20 minut - lakota jo bo slej kot prej prepričala v to da bo jedla. Sploh ker je še vedno mladič. Naš si rad hrano iz posode izvleče (tudi brikete) in jih na tleh poje pa ne kompliciramo. Pač kupiš podlago, da lažje odstraniš tiste manjše koščke hrane.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Junij 2012, 10:32:20
sem razmišljala da bi ji mogoče zmešalo malo konzerve zraven,kakšno žlico...

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 06 Junij 2012, 10:41:25
Ce se pes samo zmisljuje naredis najvecjo napako s tem, da zacnes kaj zraven mesat. Potem, ko to parkrat naredis ni sans, da bo se kdaj jedel same brikete. Drugo je, ce je pes kaj bolan, in mu ne pase jest..

Drugace je normalno zivahna? Pa ste slucajno ravno imeli kaksno cepljenje? (lahko bi bilo povezano tudi s tem)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 06 Junij 2012, 10:49:51
Vse je normalno pri njej,cepljena pa je bila 3 tedne nazaj...

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 06 Junij 2012, 11:18:54
Kot priboljšek je bilo mišljeno hranjenje med obroki. V mes nič. Daš skeldo, če ne poje v tvojih 20ih minutah vzameš, naslednjič daš ob uri.

Če to rešiš takoj, ko se ti zmišljuje prvič, se verjetno ne bo več velikokrat ponovilo, sicer pa je velika verjetnost, da bo tako celo življenje.

Če kot praviš ni zdravstveno pogojeno. :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 06 Junij 2012, 11:40:10
Jaz ne podpiram tega "če ne poje v 20 min vzameš hrano stradaš psa drug dan narediš isto" sploh pri mladiču, ki so že itak dovolj nagnjeni k temu da s tal pobirajo vse kar najdejo in tisto tudi pojejo, z takšno tehniko lahko tudi dobiš psa ki sem zmeša ob hrani - mora vse takoj požret in nato bruha.  :-X Mi psu damo hrano po 6 uri zvečer. Poje pa ko je lačen, pa je popolnoma vseeno če je to takoj, ob 10 zvečer ali pa ob 2eh zjutraj. Mi tudi ne jemo točno na uro ne glede na to če smo lačni ali ne.   ::)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 Junij 2012, 11:53:02
Pa saj daš mladičku večkrat na dan jesti, zagotovo ni mišljeno, da dobi enkrat, saj je še mladič. Če kaj, se bo naučil, da hrana ni vedno na razpolago ampak ob uri, potem pa odvisno na koliko obrokov dnevno razporediš hrano. Do naslednjega dnevnega obroka ga že ne bo pobralo pri 3 mesecih od lakote.  ::) Naučil se bo pa reda ...




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 06 Junij 2012, 12:29:26
Točno tako. V leglu se je grebel z bratci in sestricami, v novem domu je pa kar samoumevno, da so briketi tam. In veliko mladičkov, prej ješčih psov se malo zmišljuje.

Zdej če človeka ne moti ne naredi nič, če bi človek rad, da bi raje pojedel takrat, ko dobi pa tudi ni nič narobe.

Mladič bo pa pobiral s tal tako ali drugače, če mu bo do tega in je rezultat odvisen izključno od vzgoje ne pa, če mogoče en dan malo poštrajka s hrano. Če mu pa bomo zato, ker noče pojest zadevo izboljšali pa bo verjetno to treba počet vedno. Sploh nima veze narobe ali prav. Kakor komu.

Moja je fina rit. Ampak ve, da ko so briketi so briketi, ko so briketi z juho so pač z juho, če je kuhana ali surova hrana pa je tudi to to.
Kaj hočem povedat: Ve, da z izsiljevanjem ne bo dosegla nič in če je lačna bo pojedla, če ne pa ne. Tudi s surovim zna končat ko je sita in se ne nažira. In ko je lačna tudi poje briekte in na potovanjih recimo nimam problemov s tem kaj bi s sabo vzela, da bi čez polila ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 06 Junij 2012, 12:43:10
Fajn je tudi, če se vsaj 50% obroka sklika oziroma predstavlja nagrado v mini učnih seansah. Saj je toliko stvari za naučiti. Potem človek načeloma nima težav s tem, da pes ne bi jedel, ker hrana pridobi na vrednosti. Pa tudi če vpelješ to, da mora pes nekaj narediti, predno začne jesti iz skleda in imaš tudi znak, da gre jesti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 06 Junij 2012, 13:07:41
Jaz pa se popolnoma strinjam s tem da dobi hrano in se po določenem času vzame stran.Tudi pes mora imeti nek red,..jaz z njo skozi to delam,da bo že zdaj ko je mladiček vedela kdaj mora jesti,kdaj se igrama,kdaj se učima,kdaj grema na sprehod.
delam tudi tako da ji nekaj obroka dajem kot nagrado ko sma na sprehodu in ko se učima.
Mi dela dosti problemov,ne samo da noče jesti iz posode,igra se s posodami,ko ji nalijem svežo vodo jo s tacami "vrže" ven in se igra s posodo.Najprej je imela kovinsko pa smo mislili da se igra ker notri vidi odsev ali kaj podobnega pa sem ji kupila plastične roza pa je spet isto  :-\

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 06 Junij 2012, 14:43:15
Ali sem prav razumela, ko si ji enkrat stresla hrano ven iz posode, jo je pojedla?

No nevem, mogoče smešna teorija, vendar moja psica dolgo časa ni hotela iz določene posode vode piti... šele ko sem ji enkrat bolj po nesreči zamenjala posodo z vodo jo je začela piti vi hiši, drugače pa vedno iz zalivalke pred hišo  ;D nevem če je to bil resno vzrok, je pa za probat  ;D

se strinjam da po 20 minutah vzameš posodo. sploh pri mladiču ni tolikšen problem, glede da dobi obrok običajno vsaj 3-4 na dan.




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 06 Junij 2012, 14:46:11
Jaz pa se popolnoma strinjam s tem da dobi hrano in se po določenem času vzame stran.Tudi pes mora imeti nek red,..jaz z njo skozi to delam,da bo že zdaj ko je mladiček vedela kdaj mora jesti,kdaj se igrama,kdaj se učima,kdaj grema na sprehod.
delam tudi tako da ji nekaj obroka dajem kot nagrado ko sma na sprehodu in ko se učima.
Mi dela dosti problemov,ne samo da noče jesti iz posode,igra se s posodami,ko ji nalijem svežo vodo jo s tacami "vrže" ven in se igra s posodo.Najprej je imela kovinsko pa smo mislili da se igra ker notri vidi odsev ali kaj podobnega pa sem ji kupila plastične roza pa je spet isto  :-\

ahhh vidim da ste že zamenjali. pozabi na mojo crazy teorijo :-[




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 06 Junij 2012, 14:59:12
Moja je, ko je jedla pol brikete in pol surovo bila enaka. Surovo je pojedla brez problema, štrajkala pa je z briketi. Ni jih hotela pojesti suhih nikakor, zato sem ji zmešala zraven kak jogurt, skuto. Ampak si je že pri tem začela zmišljevati in zato sem se preporosto odločila, da je več ne bom posiljevala z briketi. Brikete sem skoraj čisto ukinila iz jedilnika, dobi jih 1x na 2 tedna kot obrok, drugače pa jih včasih dobi tudi za priboljšek, če nimam kaj drugega pri roki. In sedaj ko jih dobi tako redko jih ful obožuje  :) . Če pa dobi 2x zaporedoma pa drugič več ne bo pojedla.

Je pa drugače bila in je zelo zelo požrešen pes, poje praktično vse (razen briketov, če jih dobi več kot 1x zaporedoma in rib), tudi različno svinjarijo. Briketov pa nikakor. Tako da sem se odločila, da bo pač samo na surovi hrani (ki ji, mimogrede, tudi najbolj odgovarja - malo kakca, čvrst, dlaka in zboje OK, razvijala se je čisto OK tud na sami surovi hrani, nobenih alergij (alergična je na žita drugače) pa še ful rada jo ima) in občasno kako drugo hrano. Sicer pa dodajam tudi pivski kvas. Tako, da mogoče lahko probaš z surovo ali pa npr. kuhano hrano, mogoče s konzervami. Ker ne vem, če se pes tako upira briketom, da stran jemlješ hrano, da je lačen pa da še ne je, je po moje bolje da je kaj drugega. Sploh ker je mladič in mora jesti ;) .

Če pa si odločena, da ostaneš na briketih, potem pa hrano ponudiš 4-5x na dan, ob približno isti uri, pustiš pol ure, potem pa vzameš stran. Čez noč ji lahko pustiš, sem pri moji ugotovila, da ponoči bolj je ;)

Sicer pa še ena moja izkušnja. Moja je včasih oboževala ribe, no, sedaj jih pa sovraži. In ji dam skos tople zjutraj, pustim 30 minut, potem vzamem kar je ostalo in ji ponudim v času kosila, pustim 30 minut in potem vzamem. Zvečer ji pa spet dam po sprehodu in pustim čez noč. Ponavadi te ribe (in ostalo nepriljubljeno hrano, včasih se ji sprdne da tudi kaj surovega ni dobro) poje lepo ponoči (ali pa potem že zjutraj), ko je pač lačna.  Včasih traja 2 ali pa celo 3 dni (rekord je bil 5 dni) da poje to hrano. Ampak sem vztrajna in ne popuščam. Sedaj se je že navadila da v enem dnevu poje ribe, včasih že takoj v prvem obroku, ker ve da z trmoglavljenjem ne bo nič dosegla, kvečjemu bodo ribe mrzle in z tem še bolj ogabne ;) . Takrat ko noče jest ji tudi ne dajem priboljškov, ostalega. Na sprehodu ičez 2 dni že išče hrano (no itak jo skos, ampak ko ne je poje večje količine), ampak če ne gre drugače je takrat na povodcu da ne more toliko v sebe posesat  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #22 : 06 Junij 2012, 15:03:45
Nekaterim je pac zurka, da se igrajo s posodami (saj druge igrace ima na voljo, ane?). Problem resite tako, da posodo nekako fiksirate (ali nabavite kaksen pladenj, ali ce imate doma kaksnega mojstra da naredi kaksno leseno ohisje ali kaj podobnega - samo ideja), ali pac, da ko ste zraven, da ji tega igranja s posodo ne dovolite (kar se vseeno ne pomeni, da tega ne bo pocela, ko vas ne bo zraven).  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 06 Junij 2012, 16:19:38
mogoče ji pa roza ne paše  :P mal heca.
Eni res komplicirajo s posodam. Pri eni moji vem da gre težko hrana v gobec če posoda ni glih prav plitva. Ker si brke preveč mučka v posodo.  ::) Še posebej če ima na sporedu kaj bolj sočnega. Tak da ona ima pač plastično mačjo verzijo (ker je glih prav majna ;)) Prav tako je iz katere koli posode če le ni tako visoka da cel gobec noter stiši.
Če je s tal pa poskusi še s kašnim krožnikom (uni malo boljši piknik plastični so čist simpatični in poceni).
Res ne vidim problema v tem da če pa le z druge posode poje, da ne najdeta posode, ki ji bo všeč. Če ne še vedno ostane umikanje hrane po 20 minutah.

Jo pa predvsem ne prosit da je! Verjamem da se trudiš, da bi pa le kaj pojedla, da te po malem skrbi...samo ne to pred psu pokazat. Če menjaš strategijo hranjenja jo ne menjaj takrat ko pes nos zaviha (da kar takoj presuješ brikete ali da ji nazaj prineseš zamešane s konzervo).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


katkor

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 06 Junij 2012, 18:19:26
Hvala vsem za odgovore.Bom poklicala še vzreditelja pri katerem sem jo kupila in kjer kupujem tudi brikete in ga povprašala kaj naj naredim,če ne bo nič od tega pomagalo ji bom začela mešati z konzervami (čisto malo,eno žličko),ker more jesti,mladič je še in že tako je suha (vsaj meni se zdi).

Nemški ovčar je moč, ki jo lahko nadzorujete in usmerjate, je neskončna vdanost, prijatelj, na katerega se lahko zanesete in delovni pomočnik, ki vam z veseljem služi.


LacenS

  • Gost
Odgovori #25 : 06 Julij 2012, 15:32:35
Pozdravljeni!
Čeprav poznam "teorijo" kar se tiče hranjenja imam problem.
Psički-stari skoraj 3 mesece, sem preden sem jo pripeljala domov kupila 3kg Hilsovih briketov (s katerimi so jo hranili vzreditelji) ter 2kg Arden Grange-a(s katerim sem jo želela hranit)...Izračunala sem si da bi to količino morala imeti za nekje 2-3- tedne. Psička je pri meni nekje 1 mesec in imam še zagotovo polovico vse hrane.
Hrane nima ves čas na voljo in je včasih, ko ji jo dam tudi nekaj poje, vendar je bilo do zdaj največ kar je pojedla približno polovico tega kar bi naj dobila dnevno(po priporočilih na hrani). Če ji  hočem brikete klikat, vzame 2 briketa(pa še to ne vedno) potem pa ne želi več sodelovat. Obožuje brikete od družinskega(starejšega psa), vendar je ne želim hranit z njimi, ker so res zanič kvalitete(staršev ne morem prepričat, da bi mu dajali kvalitetnejše). Včeraj sem jo vrgla na finto in sem ji nastavila brikete v njegov boks(ki je kar odprt, saj je spuščen na dvorišču) in se mi zdi da je večino obroka pojedla, ko sem šla s starejšim na sprehod, vendar je pa možno da so nekaj briketov pojedle mačke. Danes isto, ker sem ji potem ponudila brikete s katerimi sem ji prej klikala na sprehodu in jih ni več vzela, domnevam da je bila sita in se je najedla "njenih briketov".
Je to normalno, da je recimo psička danes dobila za jest okrog 6.30, je ob 9h zaspala in ko sem ji ob 2h(je šla ven lulat itd..) ponudila brikete, se je samo obrnila stran. In vsak dan je tako. Včeraj po res dolgem sprehodu(morda malo preveč) spet ni želela jest, sva bili prej še v šoli, ampak se trudim da ji res dam malo priboljškov, tako da to ne bi smelo bit dovolj. 2x se je zgodilo da se je najedla briketov starejšega psa(kriva sta bila oče in mama), ampak drugače pa ne poje veliko.
Klikam ji občasno na salamo ali 100% meso(perrito), saj sem ji na začetku zavestno ponujala samo brikete in ni želela sodelovat. Odkar uporabljam "boljše" priboljške imam njeno pozornost in res lepo dela.
Zdaj pa me zanima, ker sem dobila v trgovini vzorček briketov Pro plan ter Applaws in ji lahko na njih tudi klikam(čeprav je salama še vedno top, ampak vseeno so ji dovolj dobri), če naj vztrajam pri Mešanici Hilsovih ter Arden grange briketov(nisem ji še začela dajat samo Arden Grange, pa tudi teh ne mara), ker si bo sicer pri vsakih briketih zmišljevala ali ji brikete menjam in glede na to da na njih tudi "dela" obstaja možnost da bo jih jedla? Mi je pa vzorčkov danes zmanjkalo.
Ker na koncu bi ji želela večino obrokov sklikat, saj se mi salame in podobne zadeve ne zdijo ok, priboljški iz 100% mesa so pa precej dragi.
Hvala za pomoč.
lp



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #26 : 06 Julij 2012, 18:55:01
Težko sodim, vendar si vsak pes po malem zmišljuje glede hrane. Vsaj naš si, občasno.
Naš ima recimo, zmeraj polno skledo, se zgodi, da včasih tud 3 dni štrajka, ker bi jedel sirček na 100 načinov. Pa ga ne dobi veliko, imamo ga samo za učenje :)
Brikete smo imeli tudi od Hillsa (nekaj malega puppy in adulta), pa od Eukanube in smo jih mešali. Je začel štrajkat, samo je po 3 dneh ugotovil, da od rezine sira ne more živet in je popustil in pojedel.
Na vsake toliko pa mu dam jaz žličko olja iz tunine konzerve čez brikete, tok da misl, da ma gala pojedino :)
Mogoče tud vreme zunaj vpliva, če je vroče nočejo jesti, vsaj naš ne.
Ko je bil mlajši je pa vzrajno zavračal hrano iz posode, tko da smo se mogl z njim ukvarjat, da jo je jedel.

Pač, pomoje so mal muhasti :) če bo lačen bo že pojedel.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #27 : 06 Julij 2012, 20:51:24
Drugace se jaz pri mladicih nebi sla predolgo tistega, "ce bo lacen bo ze jedel", namrec, mladic odrasca in potrebuje hrano. Ne mores ga sedaj stradat in mu na ta nacin zavirat rast.

LacenS ma jaz bi na tvojem mestu vse ostalo razen briketov, ki jih ima za obroke ukinila. Vse priboljske, vse, tudi tisto minimalno kot pravis da jih dobi. Pa klikajta na brikete, pa ce sta to dva klika, pa samo dva. Pa bosta cez ne vem, pol ure spet dva. Lahko zacasno menjas nagrado, namesto hrane uporabljas igraco. Ce pa recimo poje komplet obrok, pa pejta potem klikat s super fajnimi priboljski. Drugace nekje sem zasledila, da so Hills precej nejesci briketi. Tako da, jaz osebno bi se odlocila za menjavo hrane, ampak to potem, ce prva napisana varjanta (s cisto nic drugimi priboljski) ne bo vzgala. Samo potem pri hrani, ki jo bos nabavila ne bos smela popuscat, drugace se ti zna zmisljevat se naprej, s katerokoli hrano. Predvidevam, da je drugace psicka zdrava, razglistena, itd? Da ni razlog za odklanjanje briketov slucajno kje drugje, kot v hrani sami..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LacenS

  • Gost
Odgovori #28 : 06 Julij 2012, 21:05:40
Hvala za odgovore! ;D
Ko je prišla sem jo razglistila in danes (po enem mesecu) ponovno.(in pri vzreditelju je tudi bila) Veterinar jo je pregledal, stehtal in rekel, da zgleda zdrava.
Ima pa celo 1,3 kg več kot sestrica (sestra ima 5 ona pa 6,3), kar se mi zdi ogromna razlika-je to normalno? :D-aja pa ne zdi se mi predebela.
Bom ukinila Hilsove brikete in poskusila še samo z Arden Grange-om. Kupila sem jih za 2 tedna da bi ji res lahko postopoma menjala hrano.
Samo ko delam z briketi jo že doma komaj zmotiviram, na sprehodu pa še toliko težje.
V končni fazi želim da je brikete in ne vem če bom kupila npr. Applaws(ti so tudi kvalitetni?), ki jih zdaj kar rada je-jih vzame celo na sprehodu in ji lahko klikam, da si ne bo potem vedno zmišljevala.
Zdaj sem ji npr. dala obrok in je nekaj malega pojedla(danes je tako pojedla nekje 100g briketov naj pa bi jih okrog 200).
Kaj lahko kdaj pričakujem, da se bo veselila obroka in z veseljem pojedla?-ali vsi psi pač niso takšni?
Kaj pa je na dolgi rok boljše?- da ji klikam brikete pa četudi potem manj navdušeno dela in manj časa, ali ji za "delo" vseeno ponudim kaj boljšega?
:)



LacenS

  • Gost
Odgovori #29 : 06 Julij 2012, 21:35:08
Zdaj sem ji dala brikete in jih je nekaj celo pojedla. Tudi par klikov, samo se ji je prav videlo kako je nezainteresirana. Je pa brikete celo pojedla. Včasih se kar stran obrne.
Zdaj pa na res strogi režim. Samo briketi in nič druga. Razen svinjarije od zunaj, za katero niti nočem vedet  :-[
Še enkrat hvala za odgovore! :)