Paradnotoza

isla · 2990

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
: 15 Marec 2007, 13:18:55
Vceraj mi je prjateljica, ki ima 5 let starega mackona potozila da mu je izpadel zob, pred tem ga je že večkrat peljala na čiščenje kamna in mu dajala zdravila za vnetje dlesni. Zanima me kako hitro napreduje paradnotoza, oz to da ima maček paradontozo samo predvidevam glede na predhodne znake. S čim se da upočasniti paradontozo pri mačkah?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 15 Marec 2007, 20:49:25
Naš muc je imel paradontozo. Napredovala je bolj počasi, vendar je bilo to za muca zelo boleče. Jesti ni mogel nobene trde hrane, jedel je samo "spaštano" konzervo, čokolino, mlekec... V glavnem bolj mehko in tekočo hrano.

Ampak en izpad zoba pomojem še ni nujno parodotoza. Sploh če ima muc zdrave in lepe zobe.

Zanki parodotoze pa so: ustni zadah, rjavorumene oblogr na zobeh, krvaveče dlesni, bolečine med hranjenjem, izguba zob in slinjenje.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #2 : 15 Marec 2007, 23:19:18

Zanki parodotoze pa so: ustni zadah, rjavorumene oblogr na zobeh, krvaveče dlesni, bolečine med hranjenjem, izguba zob in slinjenje.

Muc ima dva od naštetih znakov zato sem tudi pomislila da gre za paradnotozo. Ima zadah in rumenorjave obloge na zobeh, katere so mu tudi že 3x čistili, včeraj pa mu je izpadel še zob. Še vedno se mi zdi da je paradnontoza.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 15 Marec 2007, 23:41:29
je macek testiran na levkozo?

sicer pa - nega ustne votline in dlesni lahko mazes s stomadine gelom. Pa priporocala bi obisk pri stomatologu. To, da zobje kar "letijo" ven, ni ravno dober znak, bi rekla, da imate kar resne tezave...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4 : 16 Marec 2007, 13:40:50
je macek testiran na levkozo?

sicer pa - nega ustne votline in dlesni lahko mazes s stomadine gelom. Pa priporocala bi obisk pri stomatologu. To, da zobje kar "letijo" ven, ni ravno dober znak, bi rekla, da imate kar resne tezave...

Bom preverila ce je testiran, sicer pa je maček od prijateljice, ki živi v zagrebu. Kdo proizvaja stomadine gel? Zanima me zato, ce ga na hrvaskem slucajno nimajo, da ji priporocim kaksen nadomestek. Z mackom je bila pri veterinarju zaradi zob ze 3x tako, da upam da so ga testirali na levkozo, ceprav je notranji maček.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #5 : 19 Marec 2007, 13:42:26
Kje lahko kupim stomadine gel?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #6 : 19 Marec 2007, 14:44:57
Mislim, da jih imajo pri veterinarjih in tudi v kakšni trgovinici, ampak je vet bolj ziher  ;)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #7 : 19 Marec 2007, 14:47:08
ok hvala, se pravi da je brez recepta.  :)