Kje naj bo mladiček čez dan ko je sam doma

lidija8 · 39659

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #30 : 25 Marec 2007, 11:00:25
mladič ne more bit sam doma 8 ur. Kaj pa hrana? Ponavadi jeto 3x na dan in kmalu za tem ko jedo morajo kakat, lulat. Kmalu za tem ko pijejo vodo lulajo, po intenzivni igri, ko se zbudijo...če pa mladič 8 ur nima vode na razpolago-je pa too much. Ne vem zakaj bi nekdo imel mladička, če pa zanj nima časa. Naj si omisli odraslega psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #31 : 26 Marec 2007, 10:17:06
če pa mladič 8 ur nima vode na razpolago-je pa too much.

Mislim, da nihče ni napisal, da naj bi bil mladič osem ur brez vode. Če si to kje prebrala, prosim trdiev citiraj.


Kristinca & Florinca


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 26 Marec 2007, 17:42:21
Oj!
Nevem, če bi mladiček v 8 urah spil eno veeeeliko posodo vode?  :o


Lp,Tjaša



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 27 Marec 2007, 12:11:18
Čaw,

moj mali pa noče biti v boksu-kletki in ko ga tako nekako na silo spravim not, je cel halo. Joka, cvili, zavija... Zvečer, ko jetreba iti spat, popoldan, ko grem v službo in mora biti sam kako urico in pol do dve uri. Je imel kdo tako situacijo, kaj ste naredili ?
Prosim pomagajte.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 27 Marec 2007, 12:23:23
Čaw,

moj mali pa noče biti v boksu-kletki in ko ga tako nekako na silo spravim not, je cel halo. Joka, cvili, zavija... Zvečer, ko jetreba iti spat, popoldan, ko grem v službo in mora biti sam kako urico in pol do dve uri. Je imel kdo tako situacijo, kaj ste naredili ?
Prosim pomagajte.
Hm...da malo pomislim :-\...aja, že vem :o... Nismo ga silili v boks na vsak način...oziroma sploh nismo imeli boksa...pa je bilo vse v redu... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 27 Marec 2007, 12:41:05
Čaw,

moj mali pa noče biti v boksu-kletki in ko ga tako nekako na silo spravim not, je cel halo. Joka, cvili, zavija... Zvečer, ko jetreba iti spat, popoldan, ko grem v službo in mora biti sam kako urico in pol do dve uri. Je imel kdo tako situacijo, kaj ste naredili ?
Prosim pomagajte.

Psa moraš na boks začeti navajati postopoma.... o tem je nekaj že na forumu en tak prispevek je recimo
Tole

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 27 Marec 2007, 14:48:52
Če noče v boks mu notri vrzi nekaj briketov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 Marec 2007, 15:42:53
Čaw,

saj mu jih pa ni fore, ko pomalča, spet začne cviliti, pa če sedim zraven kletke.



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 27 Marec 2007, 16:10:05
No takole,

preden sem šla danes v službo, sem ga zaprla v kletko, malo posedela pri njem pa je kar neki javkov. Potem je bil čas, da grem - 13.30(sem bila že malo pozna) in je začel na ves glas cviiti in lajati. Fora je, da mene sicer ne moti tako zelo ampak me bolj skrbijo sosedi. Sicer je pa to podnevi, tako da nimajo kaj. Tam nekje od 15-ih do 15.30 pride " tašča " domov in sem takrat poklicala, kako in kaj. Rekla je, da ko je prišla domov, je bilo vse tiho. Seveda je takoj spet začel, ko je zaslišal, da je nekdo prišel.

Me pa zelo zanima, koliko časa je vztrajal.

Problem je spet zvečer ter ponoči.

L.P.P. Špela



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 30 Marec 2007, 20:54:25
Mislim, da nihče ni napisal, da naj bi bil mladič osem ur brez vode. Če si to kje prebrala, prosim trdiev citiraj.



Nene, to sem samo navedla, ČE recimo nima vode, da zaradi tega ne bi lulal po 8 urah. Ker tele 9 tedenske štruce veliiiiiko lulajo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 05 April 2007, 13:18:44
Počasi se pripravljamo na mladička, ki pride konec maja (psička zlata prinašalka). Ko bo starejša bo imela zunaj svojo rezidenco, ko bo še mala pa jo bomo imeli notri. Nagibam se k nakupu boxa, ker se bojim da bi drugače imela preveč idej kaj vse nam pogrist pa tudi za vzgojo je najbrž boljši box.
Zdaj pa me zanima, kakšen box mi priporočate, dejansko si ne predstavljam čisto kako naj bi to zgledalo. Ali imate kovinske kletke ali kot "otroške stajice"... Kakšen box bi bil najbolj primeren, da je uporaben tudi kasneje, glede na to, da bo kasneje zunaj. Ali je tak box uporaben tudi kasneje za vožnjo v avtu?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #41 : 05 April 2007, 13:56:17
Tvoje vprašanje bolj sodi v to temo (Oprema)  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=8.0


Kristinca & Florinca


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 19 April 2007, 22:27:51
Naš pes je bil star cca. 3,5 mesecev, ko smo ga dobili (zavetišče). Od začetka je bil vsaj 8 ur na dan sam v hiši(-ci), vsa vrata odprta, nevarne stvari in snovi pospravljen... V začetku se je nekajkrat polulal, to smo vzeli v zakup... pokakal se je dvakrat, ker verjetno res ni mogel zdržat, enkrat sem tudi jaz imel drisko - sva jedla pokvarjene ribe ??? Nikoli ni naredil nobene škode, razen, ko je zgrizel (samo) ročaje na ženinih očalih. Edino kar je, hodi na mizo v kuhinji, ko je sam doma, če bi se pa potrudili, bi ga pa verjetno lahko odvadili ::)

Zdi se mi pametno psa navajati na boks, vendar za 9 ur  ???, jaz svojega za toliko časa ne bi zaprl v tak mali prostorček (mogoče sem pa jaz malo klavstrofobičen).

Res psi večino časa prespijo, vsake toliko si pa le morajo tace pretegnit, zato se mi zdi npr. kopalnica ali kak predprostor, bakon... boljša rešitev, če je seveda možno... Kot je bilo pa že omenjeno - pes in sterilno, brezhibno stanovanje? Bo treba kar nekaj potrpežljivosti, pa že od začetka malo razširit meje tolerance, potem bo pa tudi veselje in dobra volja :) Za higiensko (da ne rečem) blazne so ribice, plazilci ipd. akvarijske in terarijske živali. Pa se ne norčujem, sam imam npr. kačo, marsikdo si niti predstavlja ne, da to lahko prav prijetna in zanimiva hišna žival, priporočam... 8)

Vse je pa smo stvar čustev in občutkov...   



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 20 April 2007, 07:21:55
Oj!
V Nemčiji pa prodajajo tudi ograjice za psa, prostor je dovolj velik, da se pes lahko zleta primeren pa je tudi za večje pasme  ;)

Lp,Tjaša



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #44 : 20 April 2007, 07:37:05
Moja pa je bila prvo noč,ko smo jo dobili v kuhinji. Ker je čez noč vse prelulala in prekakala, tre čacopisno papir po tleh zgrizla, smo uvideli, da je boljše, da jo damo spati (in ko bo sama) v kopalnico, ki je bistveno manjši prostor(in manj pospravljanja  ::)). Sedaj pa je ob lepem in toplem vremenu na balkonu ali pa v pesjaku(če je suho).

Mogoče bi bilo res pametno da date svojo psičko, ko bo sama v kopalnico ali na balkon...
Glede boxa pa menim, da ni pametno malega kužata zapreti v box, ko je sam doma. Za čez noč lahko ali kadar popoldne spančka. Jaz svoje nebi zaprla v box ko bo sama doma. Npr. lahko jo date v kopalnico notri pa box, da bo psička vedela, da je lahko kadarkoli v box, da je to njeno "zavetišče". Če se bo tako navadila potem nebo nobenega problema in bo tudi velikokrat sama hotela mir in se bo umaknila v box.   ::)

LP
K.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 20 April 2007, 14:12:22
Moja je v boksu, kadar je sama doma in ponoči. Res je da boksa ravno ne obožuje, tako da, če ima na izbiro spi drugje. Jo pa zaradi njene varnosti in zato, da nam ne poje stanovanja, še vedno za vsak slučaj zapiram, kadar je sama. Mogoče bo kdaj lahko prosto spuščena v stanovanju, ampak zaenkrat ji glede tega ne zaupam dovolj in mislim, da ji ni preveč hudo, ko je v boksu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #46 : 20 April 2007, 14:21:15
Zoe, koliko je pa stara? Kdaj si jo pa (če sploh) nazadnje pustila samo v stanovanju? Saj ne da bi oporekala tvoji odločitvi, da jo daš v boks, ampak se srašujem ali se bo psica lahko naučila, da se stanovanja ne uničuje, če nima možnosti. Mislim, da je treba psu dati možnost, da vidiš ali je vreden zaupanja ali ne. Vsaj jaz sem tako delala. Če je bila pridna, bila lahko v hodniku in dnevni, če ne, pa nazaj v kopalnico.  ;)
Morda bi ji morala za začetek omogočit še kak prostor, potem počasi še kak, če je pridna, se razume. 

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #47 : 20 April 2007, 14:25:03
Sem že našla podatek (o starosti psičke) na tvoji domači lepi strani.  ;)  Jaz bi jo pri tej starosti počasi že "privajala" tudi na druge prostore po stanovanju.

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 20 April 2007, 14:26:02
9 mesev je stara. Mislim, da je bila prosto sama samo enkrat za par minut. Takrat me je itak čakala pri vhodnih vratih ;D. Mogoče jo bom kdaj postopoma puščala tudi spuščeno, samo se moram prej še s starši zmenit, če se slučajno zgodi raztur ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #49 : 20 April 2007, 14:33:03
Začni s prostori, kjer ni kaj uničit ali pa umakni, tako, da pasje tace in čekani ne bodo mogli doseči.  ;)

Jaz sem svojo iz kopalnice v ostale prostore začela puščati pri starosti nekje od 7, 8 mesecev dalje. Zdaj ima 13 mescev in ni težav. No, včasih kak copat ali čevelj ni tam, kjer bi moral biti.  ;) 

Kristinca & Florinca


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 08 Februar 2008, 16:04:24
oj! mi bomo proti koncu poletnih počitnic domov pripeljali mladička, pa me zanima, če se vam zdi u redu, da bi čez dan cca. 5 urc ostal v sobi, ki ima tudi izhod na balkon? pa kaj use bi bilo iz sobe priporočljivo umaknit?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 08 Februar 2008, 16:44:53
No na balkon verjetno psa samega neboš spuščala, se pravi če je sam doma potem ni razloga zakaj bi ba na balkon spuščala...
Iz sobe pa umakneš vse kar nočeš da ti pogrize, pa vse kar lahko psu škoduje... Zato je mogoče bolje razmisliti o velikem boxu kjer bi lahko kuža bil tisti čas, ali pa o kaki ograjici ki jo postaviš v sobo in omejiš prostor. odvisno od velikost psa, kakšen kuža pa bo?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #52 : 12 Februar 2008, 11:19:43
Zoe, koliko je pa stara? Kdaj si jo pa (če sploh) nazadnje pustila samo v stanovanju? Saj ne da bi oporekala tvoji odločitvi, da jo daš v boks, ampak se srašujem ali se bo psica lahko naučila, da se stanovanja ne uničuje, če nima možnosti. Mislim, da je treba psu dati možnost, da vidiš ali je vreden zaupanja ali ne. Vsaj jaz sem tako delala. Če je bila pridna, bila lahko v hodniku in dnevni, če ne, pa nazaj v kopalnico.  ;)
Morda bi ji morala za začetek omogočit še kak prostor, potem počasi še kak, če je pridna, se razume. 

Jaz sem Buffy kot mladiča imela tudi čez dan vedno v boksu, ko smo bili v službi. Sedaj je enako pri Giji.
Buffy je bila prvič prosto spuščena v stanovanju ponoči, pri starosti cca. 6 mesecev. Začelo pa se je tako, da smo jo prej dobro zmatrali in je večinoma noč res prespala kot ubita. Če je zjutraj vse stalo na svojem mestu, smo jo hvalili, da ni bilo meja  ;D. Potem pa je bila postopoma spuščena tudi čez dan. Najprej za par uric, potem vedno dlje. Sedaj ima vse prostore (razen kuhinje in splanice) čez dan samo zase. Najraje je v dnevni, kjer s sedežne garniture vidi skozi okno.
Seveda pa nikoli ni šlo brez uničevanja in škode. 1x je naredila kar lepo luknjo (cca. 30 cm premera) v steni pri vhodu. Drugič je zgrizla vse papirje, ki jih je dosegla (med njimi tudi račune, ki so k sreči bremenjeni preko trajnega naloga). To smo pač preživeli in je zaradi tega nisem začela zapirati naza v boks. Nikoli pa se ni lotila pohištva  :o.
Pri Giji je druga pesem: ona zgrize vse kar dobi pod gobec. Zato ji trenutno ne morem zaupati in omogočiti prostega gibanja po stanovanju. In da ne boste mislili, da v kopalnici ne more nič zgristi  :P: probala je že vratca tuš kabine, WC pokrov, razne cevi, ki so pod umivalnikom, brisače, ... Vse kar ji lahko umaknem, so brisače. Ostalo je žal nepremično  :-\. Poleg tega pri nas v kopalnici nimamo okna in je temno.
Boks ni bil nikoli tako majhen, da se v njem ne bi mogli raztegniti  :P

Ne vem no...meni se ne zdi nobeno mučenje imeti psa v boksu, če veš da je tam tudi zanj varno. Poleg tega nikoli nisem nobene silila v boks, ampak sta še pred odhodom v službo sami odšli vanje in se ulegli.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 12 Februar 2008, 12:34:46
Se strinjam, daleč od tega da je za psa mučenje če je v boxu, mora se pač navaditi da ko ni nobenega doma, se ne razgraja. In itak večinoma psi prespijo tisti čas ko nobenega ni doma, vsaj pri nas je tako.

Saj enkrat ko psi odrastejo potem ni panike, ker veš kaj ti bo uničil, poznaš njegove navade in veš kje ga lagko pustiš. Jaz za mojo vem, da pač če slučajno pozabim kje kakšen robček ali list ali hrano na dosegu, bo papir zgrizen na prafaktorje in hrana bo izginila :) Tako da pač pazim na to. Drugače pa je sedaj komot spuščena po celem stanovanju ko ni nobenega doma, in itak večinoma prespi ta čas.

Mladička sem pa imela v ograjici, ker bi sicer vse pogrizla, pa še največja skrb je bila zaradi varnosti, da se kam ne zatakne ali da kaj ne pade na njo. Tako da za ta male pasme mislim da so ograjice super izbira. Pa tudi za pozneje so fajn, ker lahko recimo zagradiš en del, če ne želiš da gre pes tja, ali pa vzameš na morje,...Za večje pasme pa definitivno ta velik box, če recimo nimaš doma možnosti da ga daš v kakšno sobo kjer se nima kaj zgoditi.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #54 : 12 Februar 2008, 16:06:34
Mi smo pri Bri imeli skoraj največjo kletko kar je možno v dnevni sobi, kamor je zjutraj šla po skoraj enournem sprehodu notri za cca.6ur. Na začetku je precej cvilila in jokala...ampak se mi zdi da je to mogoče trajalo pol urce in potem sčasoma vedno manj...no, potem smo pa itak šli na morje, ker so bile počitnice in smo bili skupaj....vmes smo jo puščali za kako uro ali dve, da je vseeno ugotovila, da ni nič hudega če je sama v kletki. dostikrat sem ji tudi klikala na začetku, če je odšla v kletko, in ji je to potem postala ful žurka, sploh če je potem lahko tja odnesla svojo nagradico injo pogrizla (kostka)  ;D
potem smo jo počasi začeli spuščati iz kletke za pol ure, eno uro, itd....pri tudi 6 mesecih (priblizno) ampak so šli vogali blazin, poštrov in odej, aja tudi na en lesen podboj se je spravila  ::) no ampak je potem dojela da je najbolj pridna takrat ko se igra s svojimi igračami ali ko spi (očitno)  :D

Pri Nelly pa nisem imela več kletke, ker sem tisto prodala, tako da sem prvi teden skušala brez, ker je platnen boks raztrgala in zanjo ni bil več uporaben  8)
Vendar je bilo skoraj vedno kaj polulanega-kar pa sem rekla, da na tak način bo definitivno to trajalo precej dolgo, da se nauči sobne higiene - zato sem šla v trgovino in kupila novo kletko, ki nam zopet krasi dnevno sobo  :D
Ko gremo od doma, dam Nelly v kletko, Bri je spuščena, in Nelly protestira (sicer nevem koliko časa)...
Včeraj pa sm ju prvič pustila obe spuščeni (za 3ure popoldne, in za 3ure zvečer) in vse je bilo OKEJ!  :D ima pa 5mesecev Nelly!

Sicer pa kljub temu, da Nelly doma protestira, če mora biti v kletki, Bri pa je spuščena, je pa npr. na tekmah čisto lepo zadovoljna, ko je sama v boksu in mirno obleži ter počaka, da jo pridem iskat. :)
 


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 12 Februar 2008, 16:19:40
mi smo doma dali za našo psičko evo kar ograjico in nismo mel pol nobenih roblemev je bila pridna in tudi zdej ko se goni gre radevole v kletko

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #56 : 12 Februar 2008, 18:10:53
mi imamo Lucy - civavco kar v ograjici, ki ima 5 stranic dolgih in visokih 60cm... [torej 5x 60x60], spodaj pa iz lesa narejen pod, ki je na kolesih... v ograjici ima posodo za vodo in hrano, posteljco - ponoci spi tudi tam in pa plenicko ter seveda igrace... noter je pa, ko nas dopoldan ni doma in pa kot sem ze prej povedala ponoci... ce pa koga zanima, kako vse skupaj izgleda, naj pa napise in bom poslikala

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #57 : 12 Februar 2008, 18:14:41
Nalch mene zanima kako to izgleda...sliši se zanimivo! :o

:)


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #58 : 13 Februar 2008, 15:06:53
no izgleda pa nekako takole [Lucy ni nic pospravla, zato je razmetano ;) ] :










smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 13 Februar 2008, 16:01:30
mi smo meli za našo kosmatinko malo večje  :)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077