TUMOR HIPOFIZE ALI ADRENALKE - POMOČ Z NASVETI

vendi · 5635

vendi

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Začelo se je tako, da so jo začele boleti tačke, z ognojki. TO je minilo,
vendar so jo še vedno bolele tačke pri umivanju.
Sedaj se skoraj ne more več postaviti na noge.
Tudi zalajati ne more. Vse se je zgodilo v roku 10 dni.
Pri pregledu pri veterinarju je ugotovljeno, da ima 10-letna psička povečana jetra.
Rezultati izvidov so katastrofalni.
Sedaj jemlje antibiotik.
Pri analizi urina (hitri) ugotovljeno, da ji ledvička skoraj nič ne delajo.
Mnenje je, da ima najbrž TUMOR hipofize ali adrenalke.
Za to bo narejen še test za kušing.
Razbrala sem med vrsticami, da naj ji ne bi bilo rešitve.
PROSIM VAS, ALI JE IMEL KDO PODOBNE TEŽAVE IN IMA MORDA KAKŠEN NASVET KAKO RAVNATI.
Hvala vam za vse nasvete in predloge.
Ana



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 16 Marec 2007, 11:31:18
Cushing se seveda da zdraviti (sam tumor sicer ne, a ponavadi se ne razrašča prav hitro), vendar mora pes do konca življenja jesti zdravila, zdravljenje pa ni čisto preprosto in tudi ne poceni. Ob dobrem zdravljenju ponavadi psi čisto v redu živijo in dočakajo povsem spodobno starost. http://encyclopedia.thefreedictionary.com/cushings+disease+in+dogs



+1


moonbeam

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Roki 13...
Odgovori #2 : 30 Maj 2008, 23:31:38
Kako je s kužkom? 
Zanima me namreč zato, ker ima moj Roki tudi verjento Cushinga.

Lp, irina

Tolaži me misel, da so vedno ob nas... :)


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 December 2020, 00:59:15
Obujam temo...

Naš 11-letni kuža ima diagnozo tumor adrenalke zdaj malo več kot eno leto.
Z Vetorylom živimo kar normalno. Sem pa včeraj, ko sem šla spet po novo zalogo zdravil, opazila, da so se grozno podražila. Zanima me, kje kupujete Vetoryl, preko kakšne spletne strani, v tujini,... ?

Pa še to: se priporoča za Cushingov sindrom kakšna posebna dieta? Veterinarka mi je sicer rekla, naj se obnašamo čimbolj normalno. Simptomi pri Bartu so pravzaprav samo ogromna žeja in veeeeeelik apetit. Zunaj mi s tal pobira čisto vse, pa tudi kar hitro jo popiha (tudi če se igrava super zabavne igre) pod kakšne balkone, kjer se najde marsikaj ali pa med smetnjake.  :-\ Tamlajšemu sinu tudi zelo rad krade hrano iz rok; je ravno prav velik...
Količino obrokov sem mu povečala za cca. 10-15% in ne bi rekla, da se je kaj posebno zredil. Pa ni zelo aktiven. Torej res rabi nekaj več hrane ali so to samo "velike, lačne oči"? Kako je s tem?

Hvala za vse nasvete!  :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford