Furminator

mero · 168001

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #120 : 14 Oktober 2008, 15:42:20
S samojedke ni šlo ven veliko dlake. Ne vem, če sploh nima veliko dmrle poddlake ali pri njej ne deluje  :-[. Moral bi še kdo drug sprobati. Pri moji samojedki je večji problem kepasta oz."dekasta" dlaka, ki se kljub česanju ne razvozla.
Hvala! Sem pričakovala tak odgovor.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #121 : 14 Oktober 2008, 16:36:09
Evo, jaz sem ga danes dobila in sprobala.  :o Super je!  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #122 : 19 Oktober 2008, 19:59:33
Em, kaj je kaksen poseben sistem cesanja s tem furminatorjem? Jaz sem ga dobila, danes probala na Grinu in do poddlake z zobci sploh nisem prisla, je pa zato potrgal naddlako :-\

Kaj jaz ne znam cesat ;) ali ima pac moj pes tako dlako, da furminator "ne dela"?

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #123 : 19 Oktober 2008, 22:13:36
Lilit, kaj pa če privzdigneš dako, da prideš do podlanke? Vseeno ne gre ven?


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #124 : 19 Oktober 2008, 23:07:51
Furminator je odlican za snaucere a verujem i za mnoge druge rase. Stiti vam ruke i jako brzo se skida podlaka i prerasla dlaka.

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 20 Oktober 2008, 07:50:00
Včeraj smo imeli furminalni dan, samojedko sem ostrigla, okopala, nato pa dobro sfurminirala (pri kratki dlaki je to veliko laže). Labradorca sem  sfurminirala že zadnjič, sedaj ne gre iz njega čisto nič  :P, Magi pa ali nima poddlake, ali pa pri njem ne deluje, ampak mu sedaj tudi nič ne izpada  ???.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #126 : 20 Oktober 2008, 08:29:01
hello,

tudi meni se zdi, da precej bolje deluje na kratkodlakih psih. kolegica je iz neke pasje trgovine v ljubljani za 7 EUR prinesla nekaj podobnega, oblikovano kot nekakšni kremplji, deluje pa zelo zelo podobno (tudi ima rezilo).
mogoče moj komentar na furminator, sicer deluje, vendar je absolutno predrag.

lp

maja



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #127 : 20 Oktober 2008, 09:03:32
Res je drag, ampak če imaš tri pse in pet mačk pri hiši, je nepogrešljiv. Tudi strojček za striženje, ki stane najmanj 150 eur, je drag, ampak če ga rabiš, ga pač rabiš.



tosa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 20 Oktober 2008, 10:48:08
Ja res je drag. Ampak, če pomislim, koliko denarja sem zmetala stran za razne pripomočke, ki ne delujejo  ??? >:( bi verjetno prišla na enak znesek.
Sem ga pa že kupila, preko ebay-a, in me sploh ni prišel tako drago (28 EUR s poštnino vred). Zdaj samo čakam, da ga dobim.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #129 : 28 Oktober 2008, 14:28:42
Lilit, kaj pa če privzdigneš dako, da prideš do podlanke? Vseeno ne gre ven?

Sem malo eksperimentirala, in je tako. Tam, kjer ima krajso dlako, od vihra do repa, dolgo nekje 3 cm, pobere podlanko uredu ven. Na grivi in hlacah, dlaka dolga nekje 7-8 cm, pa ni uredu, niti ce jo dvigam in grem po plasteh. Pa ravno to seveda najbolj spusca...

Imam filing, da krajsa kot je dlaka, boljse dela (ker recimo tudi po tackah na pol cm dlake pobere podlanko ven) ;)

Me zanima, ce je imel slucajno kdo izkusnjo s furminiranjem skotskega ovcarja?

battito animale


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 28 Oktober 2008, 15:10:56
A je kdo iz Lj, pa bi bil pripravljen si vzet enkrat malo casa, pa demonstrirat kako to deluje na moji labradorki? :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #131 : 28 Oktober 2008, 18:49:27
Od treh psov imam največ težav z dlako našega labradorca-mešanca. Menjava jo celo leto, njegova dlaka je prav povsod. Ko se popraska ali strese, kar leti iz njega, groza! Bog ne daj, da ga pobožam, na sebi imam več dlake kot on. Furminator sem sprobala najprej na njem. 4x sem ga sfurminirala, nabrala za eno vrečo poddlake, sedaj dlake ni več nikjer  :o. Tudi ko sem ga okopala, ni šlo nič iz njega. Prej sem zamašila odtok, še nekaj dni je kar frlelo, kljub rednemu krtačenju. Za nas je bil Furminator prava odrešitev  :).



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #132 : 28 Oktober 2008, 19:09:19
Sem malo eksperimentirala, in je tako. Tam, kjer ima krajso dlako, od vihra do repa, dolgo nekje 3 cm, pobere podlanko uredu ven. Na grivi in hlacah, dlaka dolga nekje 7-8 cm, pa ni uredu, niti ce jo dvigam in grem po plasteh. Pa ravno to seveda najbolj spusca...

Imam filing, da krajsa kot je dlaka, boljse dela (ker recimo tudi po tackah na pol cm dlake pobere podlanko ven) ;)

Me zanima, ce je imel slucajno kdo izkusnjo s furminiranjem skotskega ovcarja?

Jp, sem sprobala ravno včeraj. Deluje samo po nogah, pa enmalček tudi na vrhu hrbta. Po bokih pobere kakšno dlako ali dve ven samo, če privzdignem zgornjo naciljam na spodnjo. Uglavnem podobno kot pri tebi. Tko da jz si tega ne bom nabavla. Mogoče je problem v prekratkih zobcih, ker sploh ne pridejo do podlanke. Pri nas se še vedno najbolše obnese kovinski glavnik (z vrtljivimi zobci). Gre tut ene tolk dlake ven kot na teh furminatorjevih filmčkih. Ampak mojadva cuka, pa nimata zavozlane dlake.

Los je car!


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 28 Oktober 2008, 19:35:19
Rina probaj navabiti krtačo v obliki kremplja (deluje na isti princip), dobi se jo v Zoo trgovini na Brdu, zraven Lesnine. Stane pa 7 EUR. Jaz sem sprobala obe, furminator deluje super na mojemu s kratko in gladko dlako, ta krtača v obliki kremplja pa na malo daljši dlaki.

lp

maja



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #134 : 28 Oktober 2008, 19:44:07
A bi mogoce koga zanimal skupinski nakup iz ZDA? Ce sem prav zracunala pride medium 30€...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #135 : 28 Oktober 2008, 19:47:09
Jaz sem pred kratkim kar sama naročila furminator na e-bayu. S poštnino vred je bil medium 30€.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #136 : 28 Oktober 2008, 20:04:13
A bi mogoce koga zanimal skupinski nakup iz ZDA? Ce sem prav zracunala pride medium 30€...

Jaz! Če bo kar računajte enega small še zame (ubistvu za mojega psa).  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #137 : 28 Oktober 2008, 20:06:02
Mi smo ga že naročali pa nam ni ratalo...  :(

Kako pa je vam? Je kaka posebna stran kjer se lahko uvozi v evropo?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #138 : 28 Oktober 2008, 20:08:56
Na amazon.com jih imajo, a jih ne pošiljajo v Evropo?  :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #139 : 28 Oktober 2008, 20:18:08
Iz amazona tega ne posiljajo v EU, iz ameriskega ebaya sem narocila jaz in sem ga cakala skoraj 6 tednov, pa se carinili so mi mastno :-X sicer je bil pol v koncni fazi se vedno cenejsi kot ce bi tu narocala ;) mogoce se da na nemskem ebayu kaj ceneje najt.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #140 : 28 Oktober 2008, 21:05:25
Jaz sem naročila iz ameriškega ebaya, dobila sem nekje v dveh tednih in brez carine. Zgleda sem imela srečo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #141 : 28 Oktober 2008, 22:02:57
mogoce se da na nemskem ebayu kaj ceneje najt.

Jaz sem ga prejšnji teden kupila na nemškem ebayu in sm s poštnino vred dala 36 eurov (za large varianto). Če bi imela srečo, bi ga lahko tudi ceneje dobila, ker to podjetje daje furminatorje na dražbo in ko sem gledala zgodovino so bili large furminatorji pri njih prodani od 18-44 eurov (brez poštnine; moj je bil brez poštnine 30 + 6 poštnine). Ga moram enkrat ta teden dobit.  :o


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #142 : 28 Oktober 2008, 22:37:59
Karmen a se res tako dobro obnese pri labradorcu? Ker če res deluje, bi ga pa nabavila, ker nad vsemogočimi krtačami in podobnim sem čist razočarana. Jo lahko krtačim eno uro, pa ko jo bom pobožala, bodo dlake frčale kot da ni bila eno leto nič skrtačena.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #143 : 29 Oktober 2008, 01:19:40
Na nemskem e-bayu se ga dobi brez carine (EU). JAz sem za M dala okrog 25 evrov, skupaj  postnino, dobila pa sem ga v manj kot tednu dni. Na "labrador tipu dlake" dela fenomenalno.
Sasha, ce ga hoces sprobati, javi.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Chance05

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 1
Odgovori #144 : 29 Oktober 2008, 10:16:47
LuNa, sama osebno nimam izkušenj z njim, kolikor pa so mi pa povedali američani, pa deluje še predobro  :o  :o
Se pravi, jaz ostajam pri starem  :-\

Black is beautiful ... and it goes with everything!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 29 Oktober 2008, 10:33:32
Chance kaj pomeni predobro? :D



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 31 Oktober 2008, 17:31:53
Nabavil in je ..neverjeten.. Mogoče res predober  :P

Dejansko sem bil v dvomih ali nam ni bila podtaknjena kakšna mešanka, ampak zdaj po furminatorju ne več. Kočno ima lepo labradorsko dlako in ni več ovčka  :o Šlo je pa dlake ven za en XXL pulover  :P

Vredno 50 eurov  8)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #147 : 31 Oktober 2008, 20:15:12
Mene tudi zanima, kaj to pomeni predobro? A to, da odstrani tudi neodmrle dlake, da dlaka potem ni več "razstavna" oz. kaj drugega?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 31 Oktober 2008, 22:45:33
"Žive" dlake ne odstrani ker nima nobenih rezil.. Preizkušeno tudi na laseh  :P Pač prvič se ustrašiš ker gre res zelo veliko dlake dol.

Glede na to, da zdaj dejansko ne gre več skoraj nič dlake s furminatorjem ven, lahko z 99% gotovostjo trdim da "živa" dlaka ostane



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #149 : 31 Oktober 2008, 23:27:25
Ni problem v tem da dlaka ki je ˝živa˝ nebi ostala not, ampak verjetno bolj to, da ti lahko to dlako skrajša, uniči konice, ...seveda ob pretirani oz. bolje rečeno nepravilni uporabi. Ker so vseeno zobci ostri, da se lahko sploh odmrla dlaka odstranjuje oz. prime na te zobčke.
No na žalost je pri nas trenutno tudi bernardinka totalno oguljena, tako da ne morem sprobati in bo treba počakati do spomladi :)