Furminator

mero · 168671

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #150 : 01 November 2008, 09:54:03
Pri nas smo končno rešili problem frleče dlake, saj si labradorca nismo upali niti pobožati, vse je letelo okoli in po nas  :'(.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 01 November 2008, 13:44:28
pri kratkodlakemu škotu deluje...




simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #152 : 01 November 2008, 13:53:00
Jaz sem skoraj brez dlak po stanovanju, pa imam dve nemki in enega mačka. Meni je super.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #153 : 01 November 2008, 14:57:58
pri kratkodlakemu škotu deluje...




kako ponosno pozira. Sedaj mu lahko narediš blazino za pod glavo  :P.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #154 : 01 November 2008, 19:03:00
MajaO, thx za namig. Bom šla pogledat v Tukano :)

Uf Alma, a tok dlake pride tudi od kratkodlakca :o :o
Jz ene tolko načešem od mojih v kakšnih dveh urah - kadar menjata dlako.

Los je car!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #155 : 01 November 2008, 19:13:56
Pa si probala furminator na tvojih dveh? Se mi zdi, da se na škotu ne bi preveč obnesel, ali pač?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #156 : 01 November 2008, 19:49:21
Sm sprobala samo na Witty - ne dela tako fino kot pri kratkodlakih. Sicer pa piše par postov višje :P

Sm se pa odločila, da bom doma nahecala fotra, da mi v eno kovinsko ploščico zareže lukje. Samo da bodo malo globlje kot pri fruminatorju. Se mi zdi, da je v dolžini zobcev problem.. Bom sporočila, če bo kdaj prišlo do izvedbe moje ideje :)

Los je car!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 02 November 2008, 11:55:30
Blazino ali pa puloverček  :D :D
drugače to ni Sena, jaz si ga še moram nabavit.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #158 : 04 November 2008, 09:17:56
rina... jaz vidim edino problem v tej ideji v tem, da ti bo ta zadeva prej uničila dlako na psu kot pa ful pomagala.

Drugače pa sprobano na basetu  ;D Itak da deluje fenomenalno, tudi tam kjer je dlaka ful kratka in res ne moreš z ničemer počesati, je super. Pobere ven vso podlanko in vse kar je take dlake da bi itak odpadla. Imamo pa medium velikost in je glih ta prava.

Bom pa za vikend še sprobala na mladičkasti dlaki, da vidim kako bo tam delovalo. Naslednje leto pa bomo sprobali še na bernardinki, to me pa najbolj zanima.  ;D


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #159 : 04 November 2008, 10:05:24
Ni ti treba čakat do spomladi, ker bo že vmes šlo ven. Dlaka skoz odmira. Meni tudi pri Ajši ni šlo nič ven prvič, drugič sem jo pa pol pustila na tleh.

Je pa res, da mi kar manjkajo dlake v postelji in na tleh :o

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #160 : 04 November 2008, 10:37:19
Je ze kdo tole sprobal na zlatkotih?

Mene tudi malo skrbi, da mu nebi po hrbtu "porezal" stalne dlake, ko je pa malo daljsa..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #161 : 04 November 2008, 10:41:00
Pomoje porezal ne bo... Vsaj Chici jih ni. Se pa zna naredit, da se kakšna dlaka malo skodra oz. zvije - ne vem kako bi opisala. A še hodiš na tečaj v Zagorje? Če želiš, ti lahko ta teden prinesem in boš poskusila - imam sposojenega in ga moram kmalu vrniti.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #162 : 04 November 2008, 10:43:27
A je kdo sprobal na borderih z malo daljso oz gosto dlako? Predvidevam da je isto kot pri škotih?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #163 : 04 November 2008, 11:40:18
botticelli,kaj ste furminator sprobali na Hubiju?Ker če deluje pri njem,bi tudi za moje bassete prav prišel.Berry je obup od psa.Takšne dlake kot jo ima ona si ne želim pri nobenem psu več.Ostali so na srečo kar se tega tiče veliko na boljšem,imam pa njenih dlak vsak dan za izvoz dovolj.
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #164 : 04 November 2008, 12:35:42
Ja sprobano na Hubiju :) Ki je sicer trenutno res oskubljeni oz sem to mislila :) Ampak dlake so šle vedno dol v velikih količinah. In itak se skoz nekaj praska in leti po celem stanovanju :) Tako da res jaz sem bla ful presenečena, ker zagrabi prav podlanko, ki je res čisto kratka in puhasta + zagrabi vso krovno dlako ki je mišljena za odpasti.
po mojem je to res najboljša varianta za kratko oz srednje dolgo dlako, ker sem res sprobala veliko glavnikov, krtač, sheederjev, ...pa je tole daleč najbolj učinkovito. Tako da se res splača vsakega denarja.

simi...bernardinka je pa trenutno taka katastrofa, da je oskubljena skorajda do kože, zgubila celotno dlako na bedrih (hlačke) in še rep se ji je oskubil totalno (zaradi mladičkov namreč, čeprav je skoz dobivala dodatke in ima res najboljšo hrano, vseeno se je čisto oskubila, tako da ko potegnem z navadnim glavnikom komaj kaj ostane gor). Tako da sedaj že raste počasi dlaka ampak bo trajalo. Samo po mojem bo isto super učinkovit furminator, vsaj po telesu in tacah.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #165 : 04 November 2008, 12:53:19
Mogoče pa ne bi bilo slabo, da ji pomagaš pri menjavi dlake in jo res ornk skrtačiš z njim. Ker se nova dlaka hitreje opomore, če ji ni treba čez staro in odmrlo dlako na začetki lest.

Pa daj ji malo pivskega kvasa dodaj, not je ful b vitamina. Ne me vprašat zakaj, ampak to mi je moje kmetica rekla, ko je imela Ajša mlade in sem ji ga dodajala. Je pa res, da se Ajši ni nikjer poznalo, da ima mladičke.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #166 : 04 November 2008, 14:58:40
Tina bi mogoče danes prišla na trening, če imaš čas in prinesla furminator? Mene zelo zanima, če bi na Ajki deloval. Pa mislim, da bo Ovčka tudi prišla.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #167 : 04 November 2008, 17:58:03
JA saj sem jo krtačila ko blesava že pre kotitvijo, ko se je ful gulila, in se je lepo ogulila. No 1 mesec po kotitvi pa je dlaka začela v šopih odpadati in se je res čisto zgulila. Krtačena je pa itak vsaj takrat ko sem jaz doma, se pravi sedaj vsaj 2x na teden recimo. Ja suhi pivski kvas dobiva že približno 3 mesece ... res pa je da ko mene ni doma včasih pozabijo zmešati to med hrano... ampak saj bo, ker že poganjajo nove kocine :) Samo res nikoli ni bila tak zguljena, res da nikoli ni imela mladičkov. Itak bom pa vseeno probala za hec jo še z furminatorjem prečesati :)

Aja b vitamin pomaga pri obnovi kože in dlake, pa super je tudi za naše lase, samo ker je grenkega okusa ga dam jaz res čisto malo v mojo hrano :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #168 : 04 November 2008, 21:57:25
Punce, če boste kaj skupinsko naročale, bi bila tudi jaz zraven  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 05 November 2008, 14:51:35
Ce bo se kdo narocal bi tudi jaz enega medium narocila..



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #170 : 06 November 2008, 21:28:28
hej

Ce se boste res odlocile za skupinski nakup, racunajte se mene zraven  :) Me pa seveda zanima okvirna cena + koliko bi bilo stroskov postnine, in pa iz kje imate namen narocit..  :-[

Ce res dela take cudeze, kot nekateri pravite, potem je ze vreden svojega denarja (sploh mami se je strinjala, ko sem povedala da potem baje ni vec toliko dlak po stanovanju)  8)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Titan

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 12 November 2008, 20:07:10
Sploh z ne preveč truda se ga dobi na eBayu iz ZDA za skoraj pol cene. Jaz sem mediuma dobil v dveh tednih, prišel me je pa 25 eur z vsemi stroški in še niso mi zaračunali carine/davka. Kdor še nima veliko izkušenj z nakupi prek luže..dobro je, če vam prodajalec paket označi kot "gift" in nanj napiše neko manjšo vrednost od realne. Na eBayu za to ponavadi ni problemov, če pa kupujete v kakšni online trgovini pa se ponavadi ne dajo :)

V glavnem, FURminator je dejansko vreden vsakega centa. Če je pa teh centov manj, pa še toliko bolje. :)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #172 : 12 November 2008, 20:50:27
Jaz sem tudi danes dobila tole stvarco. Sem vzela S varianto in me je prišla 23,5€
Ful se dobro obnese, sploh tam kjer je Coat King "obupal" torej vrat, tace in "hlače". ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #173 : 13 November 2008, 11:18:20
Ok, na e-bayu sem nasla varianto, da pride medium varianta 24,25 € s postnino vred, ce vzamemo 5 kom. Na voljo jih imajo 10. Posiljali naj bi baje tudi v Slo. Bi koga zanimalo? Imam pa en problem..jaz namrec nimam kreditne kartice :-[

Bi kdo narocil, pa jo ima? Pa ima slucajno tudi kaksne izkusnje z nakupovanjem preko e-baya? :)



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #174 : 13 November 2008, 11:25:19
Ok, na e-bayu sem nasla varianto, da pride medium varianta 24,25 € s postnino vred, ce vzamemo 5 kom. Na voljo jih imajo 10. Posiljali naj bi baje tudi v Slo. Bi koga zanimalo? Imam pa en problem..jaz namrec nimam kreditne kartice :-[

Bi kdo narocil, pa jo ima? Pa ima slucajno tudi kaksne izkusnje z nakupovanjem preko e-baya? :)

Jaz bi tudi naročila in žal nimam kreditne kartice  :( Če bo kdo naročil, me prosim štejte zraven.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #175 : 13 November 2008, 11:30:28
Jaz bi naročila  :)
Imam pa namen si zrihtat kreditno kartico v kratkem. V kolikem času bi bilo potrebno si jo uredit?
Samo nimam pa nobene izkušnje z naročevanjem preko eBaya  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #176 : 13 November 2008, 11:56:43
Hja, nočem nobenega stašit, ampak jaz osebno sem bila precej razočarana nad Furminatorjem... Ne vem, mogoče sem zaradi vseh teh pohval preveč pričakovala.  :D

Pri nas je bilo namreč tako: furminator je po hrbtu rezal dlako  :-X (oz. jo lomil) in niti slučajno ni ven potegnil toliko dlake kot je prikazano. Sumim, da zaradi tega, ker zobci niso dovolj globoki in je "česal" samo po vrhu dlake in niti ni prišel v globino (kljub temu, da sem tudi poskusila z močnejšim pritiskom).  ???
Po 45minutah sem obupala in vzela v roke tiste običajne "grabljice", ki jih imam za česanje in razlika je bila očitna. Grabljice so ven vlekle vso podlanko in odmrlo dlako. V parih potegih so tudi naredile za 100% več kot Furminator.  :(
Edino kar imam za pohvaliti je to, da je Furminator odličen za kratko dlako, kajti na sprednjih delih tac, kjer ima Astor kratko dlako, je ven potegnilo vso odmrlo dlako, ki jo pa drugače ne odstranim z grabljicami (ker ima "pregloboke" zobce). Na dolgi in gosti dlaki (pač bernska dlaka) pa je Furminator pri nas pogrnil na celi črti.  :-\

Ne vem, mogoče je tudi specifično od dlake do dlake.... Pri nas v glavnem ne funkcionira oz. je 2x slabši od navadne osnovne krtače (princip grabljic).


Lp,
Mojca


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #177 : 13 November 2008, 11:58:20
Jaz rabim za fantovega labradorca  ;) Pri nas so pa grabljice zakon  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #178 : 13 November 2008, 11:59:15
Aja pa še to - nehote sem s srednje močnim pritiskom po Astorjem stegnu (z Furminatorjem) kožo poškodovala do krvi (je priteklo kar nekaj kapljic krvi).  :( Sicer je primerno opozorilo tudi v navodilih, ampak ne škodi, če še tukaj opomnim, da nežno s Furminatorjem po vaših pesjanih. ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #179 : 13 November 2008, 13:31:25
Po mojem mnenju je Furminator odličen za kratko in srednje dolgo dlako tipa nemški ovčar, zlati prinašalec in podobno. Dlaka bernca je predolga, da bi furminator sploh zagrabil podlanko, in mislim da je tudi bolj mehka in jo posledično tudi zato odlomi. Isto bi bilo tudi pri samojedih recimo, predolga in premehka dlaka in bi furminator res samo lomil dlako. V teh primerih je po mojem edina rešitev grabljice + kakšen močen glavnik z daljšimi zobci.

Drugače pa meni še ni uspelo nobenega psa poškodovat - sedaj sprobano na basetu, bernardincu in mladičku velike pasme, kjer mi je fenomenalno pobralo ven mladičkasto dlako. Tudi če z grabljicami pretirano močno pritiskaš, boš prej ali slej poškodoval oz razdražil kožo, tako da je vedno potreben občutek kako močno pritisniti.