Furminator

mero · 167389

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 15 Avgust 2010, 14:19:13
Po moje pobere. Jaz imam preizkušenega na Bernki in na Corsu. Obema lepo pobira, z tem da je na Bernki seveda kupček doosti večji, ker je pač dolga dlaka



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 17 Avgust 2010, 13:39:52
Je kdo iz Lj ki bi nama posodil furminatorja za en krog? Da vidim če ji odgovarja, da ga potem kupim.
 ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 17 Avgust 2010, 13:52:34
bol.ha: *Jaz lahko. ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #423 : 17 Avgust 2010, 14:01:21
joj bol.ha prosim preberi poste za nazaj. jaz čivave nikoli nebi s tem česala, se mi zdi enostavno prenežna dlaka in ti bo potrgalo vse, če ne potrgalo pa čisto poškodovalo povrhnjico dlake. tako da prosim ne z takimi zadevami česati.

Probaj glavnike, čim bolj goste. Poleg tega ko jo kopaš predvidevam da tudi gre veliko dlake ven. Ampak pri takem psu boš imela dlake v stanovanju vedno. če ne želiš dlak pa priporočam kitajskega golega psa :):):) tudi odlakani kitajčke ne pušča nobene dlake, edino malo bolj zahteven je za nego. ali pa yorkija :) potem dlak nebo. pri čivavi pa verjetno bo vedno kakšna dlaka kje :)

probaj tudi glavnik z naravnimi ščetinami, ki ti bo tudi pobral vso odmrlo dlako.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 17 Avgust 2010, 18:41:11
Dlake me sploh ne motijo, vem da to pride v zakup s psom in redno sesam.
Imam že eno krtačo in glavnik, ampak ji ne sedeta (krtača jo pika, glavnik pa nič ne pobere). Rabim nekaj, kar bo pobralo puh ven (ker ji odpada in jo srbi).
Kopala je še nisem, bova sedaj prvič  ::)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #425 : 02 Oktober 2013, 14:13:34
Jaz sem sedaj kupila furminator za mačka, ki ima kratko dlako in kar precej podlanke. Kolikokrat lahko češeš s tem? SLišala sem, da nekje dvakrat tedensko, več ne, ker se lahko vname koža, je to res?
Pa še zanima me koliko časa naenkrat lahko češeš mačka s tem? Mojemu je po ene 15 min česanja še vedno šlo dosti dlake ven, ampak sem rajši nehala, ker me je malo strah, da bo brez dlake ostal :) Da bo šla še tista dlaka ven, ki ji ni treba... pa res zelo narahlo češem, da ga ne bo kaj bolelo, no saj verjetno ga ni, če ne bi se že pritožil.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #426 : 07 Oktober 2013, 09:28:42
V teoriji naj bi furminator pobiral samo podlanko, tako da ceses dokler ne vidis, da se kolicina dlake, ki jo poberes ven, zmanjsa (oz. dokler se ti da, jaz ponavadi prej obupam :P )

battito animale


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #427 : 07 Oktober 2013, 11:48:41
bol.ha, iz lastnih izkušenj ti povem, da se pri dolgodlaki čivavi furminator ne obnese, pri kratkodlaki je pa fantastičen :o V bistvu je edina zadeva, ki dejansko kaj pomaga. Nisem pa nikoli opazila, da bi mojim furminator kdaj kakor koli poškodoval dlako ali kožo.

You can't manufacture a miracle


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #428 : 07 Oktober 2013, 13:08:07
V teoriji ja, kaj pa v praksi? :) Mal me je strah, da ne bi še kakšno dlako pobral, ki še ni za dol it, ker včasih ko češem, češe čist normalno, včasih se pa vmes sliši kakšen hrsk, kokr da bi mal porezal dlako. In zato me je mal strah, da ga ne bi čist oskubilo, ker nekak ne verjamem, da lahko češeš dokler se dlaka več ne nabira, se mi zdi da se skos nabira, dokler ne bi ostal čist brez dlake. :D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #429 : 07 Oktober 2013, 13:13:21
Tisti hrsk je verjetno vozel. Dobro se obnese pri kratkodlakih psih in mačkah. Če ne pritiskaš, predvsem na občutljivejših delih telesa, kjer je manj dlake, ne moreš poškodovati kože. Češe se, dokler se na furminatorju nabira dlaka. Žival ne bo ostala brez dlake, verjemi  :P!
Uporabljam ga od l.2008 (pisala tukaj na forumu).



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #430 : 07 Oktober 2013, 16:14:57
JAz tudi ne verjamem, da bi ga lahko oskubila ;) mogoce poskoduje kaksno krovno dlako ali dve, ampak ne tako, da jo izpuli. jo samo malo poreze. Jaz vidim pri mojih, ce jih cesem vec dni zaporedoma, da je vsakic manj dlake. Ce pa nista v fazi odmetavanja, pa pobere ful malo, takrat ju rajsi z grabljicami cesem, da dlako samo prezracim.

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #431 : 07 Oktober 2013, 20:47:35
Uporabljaš navadno krtačo z zobci ali grabljice z vrtljivimi zobci? Pri Dropsiju le ta pride do kože, ima poddlako kot kakšen polarec. Magi in Lili pa sta tako nezahtevna.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #432 : 08 Oktober 2013, 12:23:03
Vrtljive z zobci.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #433 : 10 Oktober 2013, 13:42:55
Če bo šlo do kratke dlake (ne golega) je odvisno tudi od načina menjave dlake pri živali. Meni je enkrat ratalo tako lepo počesat, da je psica imel frizuro "ku menihi" ;)
Samo to zato, ker je očitno zelo na hitro in enakomerno zamenjala dlako. In to nisem česala veliko časa. Kako minutko... Tako, da ni panike. Ni pa treba preveč pritiskat, da se res nebi kaj praskalo po koži...
Sem pa po prvem česanju (iste menjave) zmanjšala česanje oz. ga izvedla zelo površno, da je kratka dlakica še malo zrasla. Sem pač več sesala   ;)
Takega načina menjave ni imela ne prej in ne potem.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #434 : 10 Oktober 2013, 21:05:56
Moj maček niti nima nekih menjav dlake, ker je notranji in mu skos isto odpada med letom, tako da se ne morem kaj dosti po tem ravnat... Ga pa itak čist previdno češem, ker mu ne bi rada po koži praskala ;-)