Furminator

mero · 168110

sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #90 : 15 September 2008, 22:51:36
Ja, furminator ni primeren za terierje. Sem se pozanimala malo. Pri terierjih je pač treba dlako pocufat, da dobimo tisto pravo kvaliteto, furminator pa samo odstrani odmrlo dlako oziroma tisto, ki bi slej ko prej odpadla. Baje pri terierjih bolj pride v poštev Coat King.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 02 Oktober 2008, 19:28:05
Jaz sem danes dobila Furminator in ga seveda takoj sprobala na dveh mačkah. Je super!  :o :o :o Toliko dlake ni šlo še nikoli ven. Ponavadi gre vsaj trikrat manj dlake ven ali pa še več. Torej: ful priporočam! :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #92 : 02 Oktober 2008, 23:02:48
A je vredu tut za fuuul dolgo dlako - ovratnike škotskih ovčarjev?
Pa a psov nič ne cuka? Jaz mam en en glavnik z vrtljivimi zobci in gre ful dlake ven, ampak pse ful cuka...

Los je car!


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 02 Oktober 2008, 23:11:08
A je primeren za bernske planšarje?

Da bi si olajšala izčesavanje odmrle dlake, ampak da ne bi bila potem Lenny čisto gola.  :o



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #94 : 03 Oktober 2008, 10:59:29
FURminator je primeren za pse s kratko, srednjo in dolgo dlako, tako da je tudi za škote in bernce. Skratka za "double coated" pasme.
Po mojih izkušnjah se psi nič ne pritožujejo in jih ne cuka. Razen, če je dlaka zavozljana, potem itak cuka tudi navaden glavnik ali krtača.

Jaz en "testni" FURminator nesem s sabo povsod, kjer imajo kakšnega psa, pa so se mi do zdaj še vsi lepo "nastavli" in se niso nič pritoževali, tako da predvidevam, da jim kar paše in ne cuka. ;)

Te dni ga je preizkušala moja teta, ki ima mešanca z ogromno dlake, pa še dolga je (na prvi pogled je kuža podoben bobtailu). Najprej je rekla, da s FURminatorjem ne pride zraven in da je brez zveze. Ko pa si je vzela malo več časa in stvar malo "naštudirala", pa ga noče več dat iz rok. ;D Jaz ugotavljam, da ne smeš bit preveč nežen, ker potem pri dolgi, gosti dlaki res ne prideš zraven.

A je primeren za bernske planšarje?

Da bi si olajšala izčesavanje odmrle dlake, ampak da ne bi bila potem Lenny čisto gola.  :o
Ne, ne bo gola. S FURminatorjem se odstrani samo poddlaka, pa še to samo tista, ki je že odslužila svoje in ni več funkcionalna in bi v vsakem primeru slej ko prej odpadla.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #95 : 03 Oktober 2008, 11:02:44
katero velikost naj naročim za samojeda, labradorca in avstralca?



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #96 : 03 Oktober 2008, 11:19:55
Jaz bi rekla da Medium ali Large. Pač enako kot pri krtačah, imajo nekateri raje večje, drugi manjše.


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 03 Oktober 2008, 20:28:54
Jaz pa ne bi rekla da je absolutno neprimeren za terierje. Spet je odvisno od tipa dlake. Jaz sem to zadevo sprobala, sicer res na hitro in na malo manj resastem je zadeva funkcionirala.  Predvsem na tiste najtanjše dlačice. Na bolj resastem pa ni bilo posebnega učinka. Je  pa res, da je bil resko sveže potriman na roko.

Jaz sem zadevo že naročila, pa se je nekaj zakompliciralo, zato še vedno čakam na pošiljko. Sporočim kako bo...

Sploh pa ko to vidim:

http://www.youtube.com/watch?v=xlMIofWEEv4

http://www.youtube.com/watch?v=Bz_KrusnyYs


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #98 : 03 Oktober 2008, 21:34:59
No, pa le niso vsi lastniki terierjev razočarani nad FURminatorjem. ;D
Po mojem je bolj problem v tem, da je večina terierjev trimanih in takrat res nimaš več kaj dosti za pobrat ven. Za kakšnega terierja, ki se ga ne trima prav dosti, pa zna bit zadeva enako učinkovita kot pri ostalih pasmah. Vsaj tako si jaz mislim. Nisem pa še imela prilike zadeve preizkusiti na kakšnem terierju, tako da tudi mene firbec matra, kako se bo obnesel pri vas.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 03 Oktober 2008, 22:27:34
katero velikost naj naročim za samojeda, labradorca in avstralca?
Jaz imam medium, je ok za psa in tudi mačke ;) Pa prevelikih krtač itak ne maram. Tvoji kužki so pa malo večji, mogoče bi bil large uredu.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #100 : 05 Oktober 2008, 22:56:55
Uf, vsi se odločamo o teh velikostih. Sama si niti nisem znala predstavljati kako veliki so furminatorji. No, našla sem podatke o širinah, pa bodo gotovo še komu prav prišli.  ;)

Small: 4,5 cm
Medium: 6,5 cm
Large: 10 cm

Lp, Ema



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #101 : 06 Oktober 2008, 18:53:38
katero velikost naj naročim za samojeda, labradorca in avstralca?

Medium. Bi slo tudi z manjsim, samo bi trajalo. Large je pa po mojem menenju cisto preneroden. Morda bi bil primeren za res velikega psa z dolgo dlako (bernc, pirenejski plasar, ...). Za srednjo velikost psov in za velike kratkodlake pse je pa M perfekten.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 07 Oktober 2008, 13:19:57
Tudi mi smo ga danes dobili in je enkraten  ;D ( sproban na vseh 4 pesjanih )


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #103 : 07 Oktober 2008, 21:17:38
Glede na vse te predhodne poste, sem tudi jaz za mojega bernca pravkar naročila tole zadevo :) Ko sprobam sporočim kako se bo obnesel pri nas.


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 08 Oktober 2008, 13:01:00
Evo, uradno poročilo iz prve roke. :P Tudi za terierčke je enkraten! Odstrani točno tisto dlako, ki jo je sicer praktično nemogoče, tisto najtanjšo, ki jo ponavadi najdemo na kavčih, povštrih in podobno. :o Oba sem po furminiranju sicer morala potrimati še na roke, da sem dosegla tapravo obliko, ampak to jaz itak že mimo grede naredim. Tako da, tale zadeva je ne samo izpolnila, celo presegla moja pričakovanja in zelo sem vesela, ker od danes naprej ne bo več potrebno kar naprej sesati...hi hi hi... :P


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #105 : 08 Oktober 2008, 13:03:22
Jaz sem naročila.



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 08 Oktober 2008, 13:09:04
Aja, imamo sa small, če se kdo ne more odločit in bi za določene kote in telesne dele lahko bil še malo manjši.   KARMEN, jaz sem tudi oklevala, pa se zdaj sprašujem zakaj za vraga... :P  Veliko užitkov ob furminiranju...  ;D


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 08 Oktober 2008, 13:37:51
Tulli, pa se stvar obnese tudi na Chiliju?  Casper ima isti tip dlake.



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 08 Oktober 2008, 13:49:02
Tudi.  :o Sicer je nekaj manj dlake, ker pač nima niti toliko podlake kot Ula, deluje pa.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #110 : 09 Oktober 2008, 18:34:02
No mi smo ga dobili, sprobali........in je super :o :o Tako da ga priporočam tudi za bernce ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #111 : 10 Oktober 2008, 23:17:49
Me prav firbec daje kako bi se zadeva obnesla na dogi... Bo treba enkrat sprobat

8)


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #112 : 11 Oktober 2008, 12:01:33
ima kdo Rottija in je poizkusil furminator?
našo rotiko češemo z glavnikom za bolhe, ampak je še vedno ogromno dlak.... in tole zgleda enkratno  :o


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #113 : 11 Oktober 2008, 12:47:09
Me prav firbec daje kako bi se zadeva obnesla na dogi... Bo treba enkrat sprobat
Tečka če boš jutri na pikniku ga bom imela s seboj, da ena punca proba na svoji dogici. Pri Marshallu se obnese  ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #114 : 11 Oktober 2008, 13:27:19
Žal ne morem... Letos se mi teli piknik datumi nikakor ne izidejo z ostalimi zadevami :'(. Bo zadostovalo že "poročilo" kako se obnese na dogicah in če deluje grem v nabavo ;) Hvala

8)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #115 : 11 Oktober 2008, 16:48:17
Dobili, sprobali, enkratno  :o! Najbolje se obnese na labradorcu, iz njega je šlo na tone dlake. Vendar opozorilo: nikar ne počnite tega na vrtu, ko pihlja-dlako sem lovila povsod  >:(.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #116 : 12 Oktober 2008, 15:14:07
Dobili, sprobali, enkratno  :o!
Tudi na samojedki?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #117 : 12 Oktober 2008, 19:00:40
S samojedke ni šlo ven veliko dlake. Ne vem, če sploh nima veliko dmrle poddlake ali pri njej ne deluje  :-[. Moral bi še kdo drug sprobati. Pri moji samojedki je večji problem kepasta oz."dekasta" dlaka, ki se kljub česanju ne razvozla.



tosa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 13 Oktober 2008, 08:17:05
Tečka: sem sprobala na hitro, parkrat potegnila in je bilo na furminatorju že cel kup dlak. Jaz ga bom definitivno kupila (do sedaj mi noben pripomoček ni spravil ven poddlake).



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #119 : 14 Oktober 2008, 10:00:09
Super, torej bomo nabavili. Hvala za "poročilo" :)

8)