bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 508710

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #120 : 24 April 2009, 21:15:22
oooo supr!
pol pa povej če bosta imeli kakšno tekmo blizu Ljubljane (Trzin) da vaju pridm pogledat ;D

Hehe, brez skrbi, da bom povedala...  ;D

Citiraj
Super!!!
Komaj vaju čakam, da prečoham tamalo in vidim predstavo. Na katero tekmo prideta? Že vesta? No, takarat pa bo z mano verjetno že moja žverca  :o Se bomo lahko obojestransko prečohali.  ;

Uh, to pa še ne vem na kere tekme prideva. :D Sicer bi šli lahko že zdaj, samo je Flo še malo premlada za tekme, pa še slalom naju malo muči, ker sem jaz malo "zafrknila" in sem jo v slalom pošiljala samo z leve smeri. Zdaj pa to popravljava in nama že kar super gre tudi z desne.
Iii, komaj čakam, da prečoham tvoio bradico oz. bradatka!  :D :-*

Citiraj
U tole je bilo pa brzinsko Shocked Zgleda da Flo res obvlada Smiley Se ji vidi, da z veseljem dela in zato tudi hitro napreduje, fino.

Hehe, dela pa res z veseljem. Se ji čist "utrga" ko vid ovire. ;D



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 25 April 2009, 22:37:50
*star* že kar nekaj časa nazaj si me spraševala kok ma Kan plečne višine. Zdej mi je končno uspel zmert :-[ ima okoli 58 cm (je kar velik ;D)
lp




minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #123 : 27 April 2009, 11:47:10
Jaaa, noro srčkan je!!!!!! Meni se meša!!!! Pa taki debeli je...heheheheh  :-*

Danes ga gremo spet gledat...tak, da pričakuj nove fotke  ;D  Čakam Aljošo, da se vrne iz mesta in ga pičiva proti tej prekrasni kepici  :o

Dobimo pa ga 17.5....v nedeljo! Se mi že na polno meša!!!!! :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #125 : 28 April 2009, 22:50:50
Ja, jaz tudi  >:(...jih Aljoša še hoče malo obdelat, predem jih dam na forum in nič kaj dobro ne kaže...grrrrrrr

Bom pa vseeno poročala. Morem rečt, da sem strašansko navdušena. Ko sva prišla, so bili v ogradi na dvorišču z vsemi igrali in v trenutku, ko nas je zagledal, je pridirjal k nama, se nama zalepil na nogo in hotel, da ga cartava, cartava in še enkrat cartava. Skobacal se je v naročje, ko sva sedela na tleh in se štulil v nedogled. Potem je šel malo raziskovat okoli in sem ga vrnila nazaj k bratcem v ogrado, ko je ob ograji začel hodit za nama, da bi spet prišel ven. Baje ga igra z bratci sploh ne zanima preveč, ves čas hoče biti z vzrediteljico in ko jih vse da v ogrado in če še ni čas za spanje se dere tako dolgo, da ga vzame k sebi. Čist je nor na ljudi  :o

Je pa najbolj puhast od vseh in se mi zdi, da tudi največji, prava masa je že. Ničesar se ne boji, ko je bil nahrbtnik na tleh je moral takoj na njega in ga pregrist, potem je bilo treba uničevat moje rokave, pa listje na vejah, ko sva se igrala ni imel nobenega problema biti na hrbtu, v bistvu ko sem ga prekotalila je samo razširil sprednje in zadjne tačke in se pustil čohat, pretepst je hotel fotoaparat...v glavnem čist sem navdušena. Edino, kar me moti je to, da je že sedaj blazno izbirčen, v bistvu v leglu se sploh ne borijo preveč, da bi jedli. Ko pride mamica med njih, po zizekih planeta mogoče dva, ostalim se ne da borit za hrano  >:(...jim je vse že sedaj k riti prinešeno razvajenci  >:( 

Imajo družne dirke gor in dol, naš mali si vse izbori kar hoče imeti, ker je najmočnejši in niti neke sile ne uporablja in ima na koncu pri sebi glodalico, pa cufo in žogico, ki jo je pokradel bratcem, in on mirno spi....res je zlat in upam, da bo to nad čem sem sedaj tako navdušena se še samo stopnjevalo v še boljše....Je pa vzrediteljica res fantastična, ves čas se bavi z njimi, skozi so v nekem dogajanju in del družine.

No, fotke pa upam, da bodo kmalu, raznežena pa sem bla do konca  :-[

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #126 : 29 April 2009, 16:38:22
ooo, Felina res je super lušten! In meni je tale barva tako všeč!  :-*

Drugače, pa se mi zdi, da Bradice niso ravno "požrešne". Ker tudi s Flo, se moramo kar potruditi, da poje kaj. Ona, niti kakšnega priboljška noče vzeti, če imam jaz v roki kakšno žogo/igračo...

Še ena nova današnja fotka:


Takrat, je bila še suha. :D Zdaj, je pa spet kakor "polizan cucek" in vsa ćrna kakor dimnikar...  :D

lp



MANDY

  • Gost
Odgovori #127 : 01 Maj 2009, 13:09:47
O Felina kako je luškan pravi medvedek. So si pa mladički bradatkov in šap. zelo, zelo podobni. Še malo pa greš ponj, kaj si peljala tudi svoja dva psa na obisk k mladičem? Mi se trenutno privajamo na novega člana Ida je še vedno previdna, a danes se je na moje veselje hotela celo igrati z Bello. Vendar njej ni bilo nič jasno?? Ida je nikoli ni napadla samo ves čas jo opazuje, če bo ta mala naredila kaj( po njenem seveda) narobe, pila iz njene sklede, ji vzela igračo...Če se to naredi le zarenči tako, kot bi grmelo ta mala pa pade skupaj. Zato pa ju ves čas opazujem in pazim. Sicer pa ima Ida trenutno druge težave, ženi-goni se. Verjetno se bom odločila, da jo bom poskusila parit.
Vse naše pasje fotografije sem uspela razvrstit v album. http://bears.moj album.com/                                                                         Glede hrane,tudi naša Ida ni požrešna pri vzgoji si z hrano pri njej ne morem pomagat, samo igrače isto kot je dejala Star.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #128 : 04 Maj 2009, 13:42:27
MANDY prekrasne fotke. Sploh sem navdušena nad Ido, ki je v vsaki vodi zleknjena, nad tem sem najbolj navdušena.  :o

No, pa še naše fotke iz obiska pred enim tednom, ko je bil star 5 tednov. Ne morem verjet, kako čas mineva. Še 13x spat in gremo po njega  :o

Mala kepica, ki čaka na vsak trenutek cartanja
 

Mi pa si že tako zaupamo, da med cartanjem kar mežimo  ;)


Vreča krompirja


Ker je on še mali, nosi najmanjšo malo palčko   :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #129 : 04 Maj 2009, 13:45:38
Še malo pa greš ponj, kaj si peljala tudi svoja dva psa na obisk k mladičem?

Ne, ker mojadva ne marata mladičev in ju v to tudi ne prisiljujem. Tudi se ne počutita preveč sproščeno pri drugih psih doma, ki jih ne poznata v redu.  Doma pa postavita pravila, ki se jih more malček držati in če se jih drži, so največji frendi in se skupaj igrajo, če pa se jih ne, pa dobiva korekcije tako dolgo, da se jih začne.  ;)

Kako pa napreduje odnos med Ido in tamalo?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #130 : 04 Maj 2009, 16:12:48
Ojoj, kakšen "buhteljček" je. Me prav na Flojč spominja... In 3. je res super. Se čisto sprosti v naročju. Čisti medvedek, meni res super barve.  :)

Še ena slikca, ki dokazuje, da tudi, ko "odrastemo", se lahko "crkljamo" v naročju...  :D


Sem se pa smomnila enkrat, ko smo šli na sprehod, da je šel en mimo in rekel svojemo otoku, oo lej tega medvedaa... :D
Takrat, je Flo res spomninjala na medvedka oz. bolj na pandico...  ;D

lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #131 : 04 Maj 2009, 16:14:18
Mene je Flo čisto presenetila zadnjič, ko sem jo videla. Na slikah niti pod razno ne zgleda tako kosmata.  :o :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #133 : 04 Maj 2009, 22:56:22
Sploh ne vem, če sem že kdaj videla črnega odraslega bradača.  ??? Vsi so sivi ali nekaj vmes in mi je črna full huda. Kot dolgolase pande so potem.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #134 : 05 Maj 2009, 21:47:17
hehe, 5rca meni se pa sploh ne zdi, da bi imela Flo, veliko dlake. Sem se že čisto navadila in mi je kar tako, kakor, da bi božala in česala npr. avstralca  :D

Jaz sem pa ravno rekla, da bi bilo fino, če bi Flojč postala malo bolj siva. :D
Drugače, imam pa kar probleme s črno dlako. Sploh ne vem več kakšno hrano naj je, da bi bila čist črna. Ker zdaj se ji kar obarva na rjavo.  ::)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #135 : 06 Maj 2009, 07:33:56
 :o joj Tina kak cuker  :-* ko ga pripelješ v Slovenijo, ga pa hitro v Sočo pripelji pokazat, da ga mal prežulim lepotca malga  8)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #136 : 07 Maj 2009, 15:52:42
En Filmček od Flo in milni mehurčki!  :P
http://www.youtube.com/watch?v=U_DAjsUpy1s&feature=email

Lp :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #137 : 11 Maj 2009, 09:48:27
Pozdrav, z Idinim načrtovanjem mladičev smo zaključili. Na žalost spet ni šlo parili smo jo pri očetu od Flo. Krasen kuža je in čisto, čisto črn tako,da je verjetno, da bo tudi Flo ostala taka. Zelo se je trudil, a ni šlo po Idini krivdi, na kar me je opozorila veterinarka preden sem jo peljala. Smo se že sprijaznili, da ne bo majhnih medvedkov :'(. Ej slikice malega medija, Felina so krasne in kako sproščen je v rokah. Kako mu bo pa ime? Naša Ida res uživa v vodi in včeraj sva oba  klicala in se jezila, da nama ne bi ušla v Savinjo a zaman. Sploh ne vem zakaj se še trudim,na izbiro imam,a jo dam na povodec,ali pa jo doma čistim? Običajno se odločim za zadno možnost, pol se mi pa moj smeji, ko godrnjam ob pranju in česanju. :P Glede Belle Ida jo je lepo naučila kje so njene meje, in mala se jih pridno drži tako sta za sedaj super obe.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #138 : 11 Maj 2009, 17:36:57
MANDY a Ida sploh ni pustila ali  ste zamudili taprave dni?  Škoda. :(

Kar se tiče kopanja pa sem se jaz že dolgo nazaj sprijaznila. :o :P Naši dve sta v vsaki vodi. Sky se da priklicat, da ne gre v vodo. Šuši pa je brezupen primer. Prekopala se je vsak dan, celo zimo- razen. ko je bili -10 stopinj. S kopanje v banji oz. tuširanjem pa se pri nas konča vsak sprehod- sta pač pacone. :P

Felina,  a že odštevaš? :o :o :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #139 : 11 Maj 2009, 18:38:25
A ni krasen??? Sedaj je star 8 tednov  :o



Fotka je iz njihove spletne strani www.dog4u.at, pod wurf L

Mandy....ime mu bo Ai, ker moj dragi trenira AiKIDO in še v japonsščini pomeni ljubezen, pa še fajn hitro se izgovarja  ;D komaj ga čakam. Ja, je pa pravi mali štuljo, skozi bi se po rokah vlačil ali pa med nogami in nekaj počel s tabo. vrag mali ;) Pa škoda, da ne bo malih kepic :(. Bi bilo prav luštno imet doma en kup kosmatincev. A se ve zakaj se ni hotela parit? Še ni bila dovolj godna ali enostavno ne želi (moja prejšnja psička je odklanjala vse snubce, razen enega mini mešančka, do desetega leta, potem pa se je je utrgalo in smo jo komaj nazaj držali  :-[)

minči...še 6x spat :) Folk me ima že poln kufer, ker vsak dan povem, kolikokrat še spat :) joooj, sploh ne vem, kako bom preživela sobotno tekmo :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #140 : 12 Maj 2009, 10:46:21
Nša Ida je danes tako nataknjena, da je kar hudo. Najprej si je malo privoščila Belo, nato je na sprehodu zrolala "nekdanjega "prijatelja nemškega ovčarja. Sigurno bo popoldan grmelo in končala je z gonitvijo. S parjenjem je pa takole. Izbrali smo pravi čas, saj smo imeli preiskavo krvi 2x, ki pokaže čas gonitve. Problem je v tem, ker je ozka po besedah veterinarke in kuža ne more opraviti svoje, žal. Lepo ime ste izbrala kratko a jasno, še malo pa bo. Jaz sem danes prvič po prihodu Belle spala celo noč, hura.
Lep dan vam želim



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #141 : 13 Maj 2009, 10:45:00
In resnično je bila nevihta  ;) Ida obvlada situacijo .

No, nas pa ne bo na tekmo, ker sva se odločila, da greva po tamalega pobalina že v soboto, da bova imela celo nedeljo fraj, da ga gledava in se čudiva  :o

Lp,
Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #142 : 13 Maj 2009, 10:50:35
Super v soboto, lepo se imejta. Se vidimo kdaj drugič.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #144 : 15 Maj 2009, 17:28:14
hvala, hvala!!! jaaa, naj mi noč hitro mine  :o, vi pa veliko sreče na tekmi  :o

Fotk pa bodo v izobilju, samo upam, da bom tudi ažurna z njimi :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #145 : 15 Maj 2009, 19:35:51
 :o :o ooo Tina a jutri že dobiš cukra, počohi ga še zame  :-* :-* :-* pa na veliko uživajta z njim


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #146 : 16 Maj 2009, 16:05:25
Felina ali je mali cukr že pri tebi?   :-* :-* :-*

Pa čestitke!

*star* Flo zaseda 1.mesto med bradicami(za mene). :-* :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 17 Maj 2009, 13:47:40
Hej!

Pa da poročam...kepica je od včeraj zvečer pri meni in do sedaj imam samo pozitivne stvari za poročat ;) Bo pa mali gavnar, v to pa ne dvomim  :o

V avtu se je obnašal povsem suvereno, na začetku mi je sedel na krilu, ko smo malo preizkusili vožnjo in je takoj pomolil glavo skozi okno....v gavnem, vožnja je minila brez pretresov. Ko smo prišli domov, je dobil vzgojnega od Jaya, ker se mu je sprve obesil na dlako, no sedaj se opazujeta od daleč in en drugega gresta vohat, ko se drugi obrne ali spi, v glavnem brez pretresov, Žepek ga sploh ne opazi in se do njega obnaša popolnoma neobremenjeno, mački ga malo tipajo on pa se za njih ne zmeni, tako da v ožji družinici je vse poštimano. Tudi, ko smo prišli domov, je šel takoj lulat in kakat in res je priden.

Ne boji se ničesar, bil je že na 10 minutnem sprehodu in na začetku so bili avtomobili malo čudni, potem jih ni več opazil, srečali smo se z drugimi kužki, ki so sosedje, in so se lepo prevohali, ne moti ga niti hrup delavcev, ker sosedje gradijo hišo tudi izven delovnih ur  >:(, kosilnico je prečekiral in zaspal ob delujoči, ljudi se ne boji, vse hoče pozdravit, na igrače je nor, si je že zasegel kuro in jo stiska, in se bockava za njo...v bistvu morem rečt, da sem zelo pozitivno presenečena, da sploh ni nobenih problemov. Ponoči je spal do osmih, vmes smo ga peljali lulat, pa našli smo 2 lužici ;) Aja, pa 24 ur na dan bi rad bil v naročju. Če ga ne vzameš, pa se sam skobaca in se stiska s celim telesom k tebi...čisz je razcartan in jaz sem že čist zaljubljena v njega in je že najlepši in najbolj pameten in najbolj moj in oh in sploh, v bistvu vse naj, naj kar lahko reče samo zaljubljen lastnik  ;D  Ko pa zaspi, spi pa tako trdno, da ga niti z rukanjem ne zbudiš in preverjamo vitalne funkcije ;)

Fotke pa bodo čez nekaj časa, ker rabi Aljoša svoj čas ;)

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 17 Maj 2009, 15:32:21
Tina super da je mali korenjak že pri tebi, pa da je tako super socializiran. Uživajte skupaj, pa pripelji ga kaj pokazat  :D :D
Za tvoje tri lepotce  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #149 : 17 Maj 2009, 17:34:53
Tina no, se uradno cestitke za tamauga!  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album