bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 510644

spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1410 : 30 Junij 2014, 10:56:21
Lola je danes stara 11 mesecev, vse najboljše.
Malo slikic:
ko je bila še mala mala (in črna)  :o


knofek moj




s frizuro  :o


in brez  8)


počiva  ::)



telefon mam na sprehodu vedno prazen pa noče fotkat... >:(

Res bom vesela če boste še na forumu objavili datum in uro srečanja.



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1411 : 30 Junij 2014, 11:02:32



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #1412 : 03 Julij 2014, 09:00:53
Srečanje bo v nedeljo, 6.7., ura še ni dogovorjena, bo pa pravočasno sporočena :)


Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1413 : 03 Julij 2014, 09:46:53
No, da še enkrat povemo :) Kot vsako leto, se tudi to leto organizira srečanje bradatih škotskih ovčarjev in njihovih lastnikov. Tokrat se bomo zbrali v Mariboru in sicer v Kamnici za hipodromom (vadbišče kinološkega društva) v nedeljo 6.7.2014. Prostor je ograjen, ima velik travnik za divjanje psov in tud senco, kjer so klobce in miza, za lastnike bradic. Tekoče vode ni na tem prostoru, tako da jo je potrebno imeti s seboj za pse in to dosti, ker bradice znajo kr žlempat toto vodo  ;D Za uro se še zaenkrat nismo dogovorili, ne bo pa pred 13. uro. Torej od 13te ure dalje enkrat, še javim  :)

Torej, kje bo potekalo srečanje... hipodrom kamnica, za tiste, ki niste iz Mb je to v bistvu ob Mariboru, kilometer iz centra nekje. Avte se pusti na parkirišču od konjeniškega kluba in se peš sprehodi do tega prostora. Če slučajno ne bo prostora na parkirišču (včasih imajo kakšne tekme na hipodromu), se lahko pripelje do našega vadbišča, kjer bo srečanje. Spodaj je tudi naslov.

Upam, da se zberemo v čim večjem številu!  ;D

Hipodrom Kamnica
Vrbanska cesta 65
2351 Kamnica



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 03 Julij 2014, 14:22:59
Evo smo se nekako dogovorili za uro, ki bo ob 14:00. Upam, da se zberemo v čim večjem številu!  :)

Se vidimo!   :)



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1415 : 04 Julij 2014, 11:24:26
Potrjujem prihod.
Uro pa, moram rečt, ste, glede na letni čas, res čudno izbrali za sončni poligon brez tekoče vode..... :'(



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1416 : 04 Julij 2014, 14:40:47
Ja ura je kakšna pač je, jaz sem trikrat vprašala, da se pove ura, dobila sem samo en odgovor in še to je bil po 12ti uri. Jaz sem iz Maribora, zaradi mene je lahko tudi ob 18:00, zato sem pa vprašala, da povejo tisti, ki mogoče niso tako blizu doma in se morjo vozit, ampak očitno jim je vseeno za uro. Če je vam prehitro lahko prestavimo, ni nobenega problema  :) Zato pa so predlogi vedno dobrodošli  ;)



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1417 : 05 Julij 2014, 09:08:36
Tudi jaz sem iz MB, se pač prilagodimo, saj ni problema.
Upam da nas bo čim več...



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 06 Julij 2014, 08:29:47
Jaz pridem ob 14:00, da še pripravim stvari in podobno, vi lahko pridete tudi kasneje, saj imamo poligon na razpolago do kdaj hočemo :) Če slučajno kdo rad peče pecivo, je vedno dobrodošlo, da kaj prinese (tradicija). Tekoča voda pa sicer je v bližini ampak je ni na samem poligonu. Nekaj pa se nas bo vseeno zbralo ;)



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 07 Julij 2014, 09:30:05
Na srečanju je bilo polno fotoaparatov, jaz sem ga, kot ponavadi, pozabila vzet iz torbe  :-[
Bi pa prosila da nalimate sem kake fotke, še bolj pa bi bila vesela če mi poveste komu naj na zs dam mail da mi jih pošlje.

Danes Lola prvič ni zapaničarila, pa sma šle 20 m mimo smetarjev  :) čakale pa še vseeno nisma da se mimo peljejo...to še pride

Tina, kaj Ai je bil kdaj taki norc sploh? Sploh si ga ne znam predstavljat tak brezglavo divjat kot Lola divja in razmetava energijo naokoli  ::)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1420 : 07 Julij 2014, 16:18:19
spelcaa... je bil ja, ampak sva ogromno delala na samokontroli, ker je imel čist preveč flešev na vse okoli njega in sva dosti dela na preusmerjanju pozornosti in delo, delo, delo...že od malega sva delala na fokusu...no, zdaj se mu trga samo ob obiskih, drugače pa se lepo obvlada :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1421 : 10 Julij 2014, 17:24:39
Ah, mi je ža, da se s flo spet nisva udeležili srečanja, že dolgo nisem bila obkrožena s samimi bradicami. :)

Dve fotki od Flo, preden je šla k frizerji, si narediti novo poletno frizurico :))





lp



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1422 : 14 Julij 2014, 09:22:55
 :o Flo je tak lepa črna
sem jo na srečanju zamenjala z Mišo (je tudi tak lepo črna)
To ma hladilni plašček? Kako deluje in kje si nabavila?



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1424 : 14 Julij 2014, 22:05:42
Hehe, je črna ja, edino malo na repku rastejo sive dlake :P
Ma plašček je zakon res, mi ni žal, da sem ga kupila, Flo ful pomaga, se kar obnese :) Sem ga pa naročila prek ebaya, nisem zih, če ga imajo že v sloveniji?:)



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 15 Julij 2014, 20:41:58
Ja, majo, sem našla, če še koga zanima slučajno: http://www.ziva-zazivali.si/contents/sl/d58.html
glede velikosti edino nisem ziher če bi ji M ustrezala... bo treba probat ne  :)

Ja, so me poučili o sorodstvu Flo in Miše, takoj ob mojem vprašanju   ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1426 : 15 Julij 2014, 20:47:20
Flo ima drugačnega ;)
Sicer se meni zdi najpomembneje, da se psa hladi v osrednjem delu telesa, kjer tik taka srce.  Tako, da so v tem oziru boljši tisti, ki imajo tudi tak kroj (ruffwear, hurtta, aquacoolkeeper in še kaki meni nepoznani)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1427 : 16 Julij 2014, 09:31:05
meni je ta plašček, ki ga je dala spelcaa ok, ker je lahek in enostaven za uporabo in pri Aiju je bila velika razlika ali celo telo ali samo sprednji del. ;) Agilitaši imamo vsi tega iz fotke od spelcee, res je super stvar.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 17 Julij 2014, 06:23:49
Vprašanje je bilo predvsem kje ga je nabavila, ker kolikor sem iskala po spletu, na slovenskih straneh, razen tega plaščka nisem nič našla, iz tujih pa ne rada naročam ker morem ljudi za kreditno kartico gnjavit običajno. Delujejo pa menda vsi po principu zmoči z vodo.


Pa všeč mi je da je na ježka, ker zadrga pri taki dolgi dlaki bi znala bit problem, vsaj pri meni ko sem včasih štorasta, bi ji ziher dlako zaprla notri. Bo treba nabavit ja.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1429 : 17 Julij 2014, 07:17:39
Stric gugl marsikaj pove, če iščeš, pa tudi iskalnik tega foruma. Ruffwear imaš v SLO spletnih trgovinah ;) V večini SLO trgovinah fizičnih in spletnih imaš pa, meni sicer neljub Aquacoolkeeper, ki deluje po principu kristalov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 17 Julij 2014, 11:29:57
Hvala čara, bom prečekirala še to. Jaz nisem našla druga  :-[



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1431 : 21 Julij 2014, 23:34:48
Jaz sem se pa ravno zaradi tega odločila, da vzamem tega od hurtte, ker ji hladi prsni koš in je fiksen na telesu tudi če flo skače za žogico:)
Drugače pa, se mi zdi, da ravno prav v temo brcnit ne moreš, če kupiš hladilni plašček, pa kateri koli model :)



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1432 : 24 Julij 2014, 07:46:33
Ja, meni se isto zdi. Saj tu se da še neki trak zraven, pomojem ravno na srčnem predelu.
Na Žepu je zgledal plašček lepo fiksen, ampak on je gospod, je bil na klopci večino časa (preveč norih birdijev okoli :D)
Ai pa je preveč skuliran pa ne laufa glih v prazno nekam....je pa bil res lepo hladen ko mu je plašček snela.

Mene zanima še, kaj jejo vaše bradice? Zapletla sem se v neka menjavanja iz ArdenGrange na MarcusMühle, testno dozo je zmazala, zdaj pa ji nekak ne gre...tak da grem nazaj na ArdenGrange najbrž.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1433 : 30 Avgust 2014, 16:28:00
že dolgo nisem bila na forumu. Vidim, da pri bradicah nekako tema zaspala.  :-\
V glavnem s Chillyem sem šla po dolgem času spet past (po enem letu) in me je prijetno presenetil saj je pasel kot še nikoli dosedaj. Upam, da se bo še kdo z bradico opogumil, saj jih je res lepo gledati kako pasejo ovčke.






"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1434 : 10 September 2014, 07:11:10
Tu je res vse zamrlo.
Mi smo se vpisali v začetni tečaj agilitija, s pašnjo se jaz ne mislim ukvarjat, živim v mestu, edine ovce ki jih vidim so za ogrado pod Piramido. Mogoče bi jo šla testirat, toliko da vidim kakšen/če sploh nagon ima.

Nismo nekaj govorili o srečanju v septembru? Bilo bi super, bili bi čudovito blatni naši bradači  :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1435 : 10 September 2014, 07:18:36
Saj iz mesta lahk hodiš na podeželje in tam treniraš pašnjo ;) Ni to ovira. Vse je stvar volje in želja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 12 September 2014, 17:47:02
Kot si napisala, vse je stvar želja, volja se že najde če je želja  ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1437 : 15 September 2014, 11:47:31
Jaz se dejansko vozim eno uro stran past. je pa res užitek gledati ovčarja pri svojem prvotnem delu. In tudi hitro te zasvoji, s tem da po agiju ni bil nič kaj veliko zmatran, po ovčkah pa spi ko ubit. Mi2 s Chillyem sva se sedaj vpisala tudi k reševalcem pa, da vidima kako nama bo šlo :) Je še ena kinološka disciplina, ki jo boma oba osvojila prvič. 

Spelcaa kam pa hodita vi2 na agility? Ja se strinjam da bi bilo srečanje enkrat sedaj!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 17 September 2014, 08:06:19
Agi v KD MB, pri Tini. Sicer smo komaj začeli, ampak že v mali šoli smo malo poligon spoznavali in se mi zdi da ji je res fajn.
Utrujena je itak samo takrat ko more malo več razmišljat  :D Na poligonu mi je super ker avtomatsko na fokusu delamo, ko tam toliko psov teka. Sem kar navdušena nad fokusom na poligonu, vsaj dokler kak frizbi ne prileti mimo  ::)

K Repsom v MB sta se vpisala? Tudi zanimiva disciplina. Kolikor sem seznanjena so tudi zanimivi treningi, sosedova psička  trenira tam.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1439 : 17 September 2014, 12:15:25
Ne v MB, jaz sem iz Zasavja. ;) Tako, da boma hodila v Zagorje, nama je najbližje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."