bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 510710

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1440 : 18 September 2014, 14:54:26
Kratek izsek najinega dela (žal se ni ves čas snemalo): https://www.youtube.com/watch?v=E2NVmTaDCD4&feature=youtu.be

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1441 : 28 December 2014, 22:58:48
Jaz vedno tok z veseljem pogledam bradice pri delu, super sta :)

Malo slikic z naše strani, da se pokažemo, da smo še živi:P







Srečno novo leto  :-*




MANDY

  • Gost
Odgovori #1442 : 30 December 2014, 11:40:32
IDA   16.11.2004--29.12.2014

Prišel je dan, ko smo se morali poslovit od naše IDE.

 Ljubica zdaj te nič več ne boli in imaš svoj mir, mi te pa pogrešamo in te bomo imeli vedno v posebnem kotičku srca.

http://mybears.webs.com/sagenadontforgetida.htm




















andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1443 : 30 December 2014, 11:58:41
sožalje :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1444 : 30 December 2014, 12:03:42
joj Sožalje.  :'(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1445 : 30 December 2014, 17:39:14
Ojoj, iskreno sožalje še z naše strani... Si ne znam predstavljati trenutka, ko bradica odide iz tvojega življenja ...



MANDY

  • Gost
Odgovori #1446 : 31 December 2014, 10:23:36
Ja nikoli ni lahko, hvala za izrečena sožalja. V olajšanje je samo to, da ne trpi več saj je imela kostnega raka. :'(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1447 : 31 December 2014, 23:36:40
Iskreno sožalje  :'(


Tadejka.

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1448 : 27 Januar 2015, 20:42:43
Pozdravljeni!

Odlocamo se za nakup birdya, ali morda veste za kaksna legla v blizini? Dneve ze brskam po internetu, pa so vse spletne strani grozno zastarele, ali pa povezave vec ne delujejo.. V postev pride tudi Hrvaska ali Avstrija.

Najlepsa hvala za pomoc!! :)



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1449 : 31 Januar 2015, 17:21:30
Pozdravljena!

Letos pomlad-poletje bodo mladički v psarni Emilijans v Mariboru z našim Ginom. Predlagam, da se obrnete kar na vzrediteljico. :)
http://www.emilijans.com/

Lep pozdrav, Kaja :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1450 : 16 Februar 2015, 21:41:13
No, po dolgem času spet malo časa za forume :D

Mandy...sožalje za ido, nisem vedela, da je bila tako bolana :(

Torej, nam se dogaja, še vedno tekmujemo v agilityju, laufamo canicross, nekje vmes sva se še pokazala na bbh, še vedno je svinja in uspešno je premagal anaplazmozo in babezijo, zaenkrat brez posledic :D Kaj pa ostali? Skoraj nič ne dogaja v tej temi :(

Tadejka...glede nakupa bradice...najprej preveri vse njihove negativne lastnosti, če si še vedno za, potem si prava za to pasmo. ;D




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1451 : 17 Februar 2015, 11:13:26
Felina a ni imel te bolezni tudi tvoj škot ? (anaplazmozo in babezijo, zaenkrat brez posledic ). In se lahko bolezen ponovi ?

Lepo si napisala Tadejki in to velja za vse pasme.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1452 : 17 Februar 2015, 11:32:27
No, dajmo se malo razpisat, pa oživeti temo. Chilly je šel med reševalce. Zaenkrat nama gre odlično in sva vedno pohvaljena. In ker je na treningih pač tako, da dobi igračo, če laja ko najde markerja, sedaj meni nosi igrače in nato začne lajat, najdel sem te daj mi nagrado. hehehe
Uživamo pa zimske radosti. Vedno najde kakšnega otroka kje, ki mu je pripravljen metati kepe v nedogled.





"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1453 : 17 Februar 2015, 12:24:04
Hahahahah, kaj pa Chillyjev nos zakepan  :-*  To je najbolj kjuut, ta njihov nos velikosti XXL :D

Mandy: škot je imel erlihijo, ki je udarila ven 3x v zaporedju enega leta. Posledice se poznajo sedaj, vsaj sumimo, da so od tega, saj ima na tisti taci na katero je skozi šepal, ko se je potem potrdila erlihija, artritis. Pri njemu ni bilo tipično, da bi bili znaki šepanje na različne tace, vedno je na isto.

Medtem ko pri Ai-ju, če ne bi trenirala agilityja sploh ne bi opazila, ampak dvakrat po treningu, ko se je ohladil ni mogel stopit na taco, sčasoma se je ogrel in je tudi hodil normalno. Sem takoj naredila teste, se je pokazala anaplazmoza, smo zdravili, ampak se nekako ni in ni izboljševalo ob testu...potem se je izkazalo, da ima še babezijo, ki ni bila akutna, ampak je samo ždela v organizmu in delala sr... (veterinarka je rekla, da znata anaplazmoza in babezija pogosto hoditi z roko v roki). Ko smo šli na imizol, se je vse poštimalo. So pa bili prvi znaki novembra 2013 in smo zdravili in bili na rehabilitaciji do julija lani, za vsak slučaj, ga nisem preveč obremenjevala dokler ni bila kri čista. Sedaj ni bilo več najti babezij (držimo pesti) in tudi ni sledu o anaplazmozi. Sem ga vozila tudi na bioresonanco, sedaj imamo tudi zato Back on track plašček za hitrejšo regeneracijo mišič, pa masažo pred in po treningih in ogrevanje in ohlajanja, dodatke in upam, da s tem znanjem sedaj, ki ga pri Jayu nisem imela, tudi veterinarjem še niso bile tako znane možne posledice (to je bilo 8 let nazaj), bomo odpravili možne posledice pri Aiju in bo fit še dolgo, ker Jay se je moral pri 7 letih upokojiti.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1454 : 17 Februar 2015, 12:35:13
Me veseli, da je z Ai-jem v redu.  Glede na to napisano bo še dolgo tako, lepo.



spelcaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1455 : 18 Februar 2015, 07:29:08
Mandy, sožalje za ido...
me pa zanima, če se še boš odločila za bradico kdaj v prihodnosti, ali boš pri šapijih ostala?


Haha, Chilli je res kjuuut s tisto kepo na nosu  :D

Jaz sem Loli tace postrigla in zgleda kot ovčka v plašču. Pred Silvestrom si je pa v svojem zimskem navdušenju krempelj izpulila  :'( še dobro da s kirurško natančnostjo. Krempelj že raste, nje sploh ni nekaj motilo, in začuda ni vzganjala nobene drame. Je meni bila večja panika, ko sem vso to kri zagledala, pa v snegu je težje suhost vzdrževat, pa še vsa ta sol po pločnikih...ampak zdaj je vse ok.
Zdaj pa čakamo pomlad in nove treninge, da pokažemo kaj vse smo že pozabili  :P





MANDY

  • Gost
Odgovori #1456 : 18 Februar 2015, 11:24:49
Hvala, ja naša Idika, jo kar pogrešamo in opazna je zmedenost Belle in Mon Ami ob določenih situacijah, ko je imela glavno besedo Ida.
Nikoli ne reči nikoli, ampak za enkrat ostajamo pri šapijih, bolj nam odgovarjajo glede na naše aktivnosti in zahteve.

Ha Lola ni nič pozabila, sigurno  :) >:D. Lepo se imejte.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1457 : 18 Februar 2015, 12:35:51
Flo je pa danes slavljenka, praznuje že svojih 7 let... ;*



Vse najboljše vsem bratcem in sestricam!  :)

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1458 : 18 Februar 2015, 12:38:35
Vsenajboljše Flo! Naj tvoj repek še dolgo veselo maha!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1459 : 18 Februar 2015, 18:10:14
Se zahvaljuje, hihi  :D Moramo še kakšen filmček v kratkem posneti. :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1460 : 20 Februar 2015, 16:43:44
iiiiii, vse najboljše Flo :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1461 : 17 Marec 2015, 20:13:04
Hvala :*

Flo oz. vsi se počasi vračamo na stare tire, zdaj je zmožna že delati agility, sicer za zabavo a vseeno. Lahko gre že z nami v hribe, na daljše sprehode, lahko se spet igramo s frizbijem, tekamo in prinašamo žogice... Zdaj pa res upamo, da bo tako ostalo še kakšnih 10 ali več let! 8)





lp



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1462 : 30 Marec 2015, 18:47:39



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1463 : 30 Marec 2015, 18:56:47
Meni video posnetka ne pokaže. :-\

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1464 : 30 Marec 2015, 19:27:37
Hmm... to pa ne vem zakaj ne pokaže... :0

https://youtu.be/HMeA8nDt7Tc



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1465 : 06 April 2015, 20:25:41
Lepi filmček :D

Mi zaenkrat še treniramo pri reševalcih dokler lahko, potem bomo pa naredili malo pavze. V glavnem Chilly že lepo sledi vonju človeka, ga najde in oblaja. Kar je super, glede na to pri katerih letih sva začela z reševanjem. Tudi ko greva na ruševino ni nobenih problemov in strahov. Brez problema gre na katerikoli podlago in tudi sam gre iskat dosti daleč od mene. :D Super ponosna na njega.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1466 : 14 Oktober 2015, 20:09:22
Da se še malo pokažemo:)



Me pa nekaj zanima, glede teh delovnih linij pri bradicah, vem da je izjemno težko najti bradico čiste delovne linije, ki ni kombinacija border collie x bearded collie. Zdaj, če dobiš kombinacijo bradica x bradica, da je delovna linija, je to potem fci registrirana kot bradati škotski ovčar ali je pač mešanec? :)

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1467 : 25 Oktober 2015, 06:37:10
Odvisno od države. Za Nemčijo in Francijo vem, da izdaja pogojne rodovnike tudi takšnim in so FCI registrirani, pri nas tega ni mogoče. Torej, če hočeš imeti FCI registriranega, je najbolje, da poiščeš leglo od tam. Jih je vedno več.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Nelly1

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1468 : 24 November 2015, 09:21:19
Živjo vsem,

rabim pomoč.. katere pripomočke (krtače, glavnike..) uprabljate za nego dlako?

Mi jih trenutno samo zbiramo na kup ampak nobena se mi ne zdi zadetek v polno. Ali je pregroba/premehka ali pa kaj drugega ne štima :) Pa ni važno ali kupim krtačo za 3 ali 30 eur :) Podobno je z glavniki, se mi zdi da kar naelektrijo dlako kljub uporabi sprejčka. Tako da kakšen nasvet dobrodošel. Tudi krtača, ki smo jo dobili pri vzreditelju se na tej puhasti mladičkasti dlaki zaenkrat še ne obnese najboljše.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1469 : 15 Februar 2016, 19:16:58
Mi smo imeli tudi na tone krtač, pa z nobeno ni šlo zelo dobro. Če sem čisto iskrena sem jaz šele zdaj dobro dojela način razčesavanje Flojine dlake. Imam pa krtačo z res ogromnimi ščetinami in pa glavnik, ki potegne dobesedno vse vozličke ven, mogoče imam še kje slikano kaj uporabljam. To se zdaj obnese, ampak dobro Flo je zdaj že kakšne dve leti pobrita, vendar ima letos pozimi še vedno dokaj dolgo dlako in jo moram res skoraj vsak dan v nulo sščesat, da se ji ne zavozla.  :)

Flo spet postaja črnaa!  8)


Snežak


 :-*


lp