bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514419

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #450 : 18 Februar 2010, 14:52:15
Danes je pa točno 2. leti odkar je Flojček prišla na svet ;D
Floo useee najnaj za 2. rojstnii daan  8) :-*



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #451 : 18 Februar 2010, 19:35:52
Vse najboljše pa še veliko lepih in divjih trenutkov s skrbnico :) Mike ima tudi rojstni dan :P
Lansko leto sta prav na rojstni dan cel dan skupaj divjala, letos bosta pa čez par dni nadoknadila ;D

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #453 : 10 Marec 2010, 19:18:30
Hihi, se Flo Zahvaljuje ;D




Sicer je pa zdaj spet vsa "nesrečna", ker nas je zasnežilo ;P In preden gremo na sprehod imamo spet cele priprave ;P


lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #454 : 12 April 2010, 10:12:20
Eno vprašanje za razstavljavce bradic......Z Aijem greva v Maribor na razstavo se malo socializirat v ring :D Pa me zanima, če je nujno, da ga pred razstavo okopam, ker meni je čist ok, ko ga razčešem. Lepo diši (vedno), dlaka plapola, ni umazana, je bel, dlaka je lahka in čista. Razen, če ni nujno, psov ne kopam in mi gre vonj po šamponih in preparatih na psih na živce in če se dlaka sama čisti (kar psi Ai-ju se) sploh ne vidim potrebe po kopanju.

Ker ne bova niti v sanjah kandidirala za kakšne naslove, me zanima, če je možno, da mi sodnik ne da ocene, ker pes ni bil skopan, čeprav je lepo razčesan in poštiman in se bomo po najboljših močeh trudili, da se bomo tudi lepo obnašali v ringu.  Že pridno vadimo  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #455 : 12 April 2010, 14:23:37

Ker ne bova niti v sanjah kandidirala za kakšne naslove, me zanima, če je možno, da mi sodnik ne da ocene, ker pes ni bil skopan, čeprav je lepo razčesan in poštiman in se bomo po najboljših močeh trudili, da se bomo tudi lepo obnašali v ringu.  Že pridno vadimo  :D

Tega te sigurno ni treba bit strah. Ocenijo vse, kar se pusti vsaj malo pretipat in jih ne ugrizne. Da ne omenjam, da sem že srečala na razstavah res umazane Schapendoese, pa ni bilo nobenega problema.


MANDY

  • Gost
Odgovori #456 : 13 April 2010, 10:34:38
Felina ne sekiraj se ne vem zakaj kopati psa prav pred razstavo če je čist  ???. Je pa zanimivo, da ti ne odgovorijo lastniki, ki bodo razstavljali bradatke.
Pri nas doma je zopet kriza, ker so imeli prejšni vikend balonarji neko tekmovanje in so zjutraj ter popoldan leteli (cca 15 balonov) preko naš hiše in naša Ida je paničarla kot nora. Zdaj jo moram dobesedno vlečt do čistine, da se prepriča da jih ni in šele nato gre prostovolno na sprehod. >:(
Upam, da se kaj vidimo v nedeljo  ;).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #457 : 13 April 2010, 10:50:25
Felina kopanje pred razstavo je nujno samo, ce pes smrdi/je umazan.. Tako da, sploh se ne sekiraj, brezveze ga kopat, samo pocesi ga na dan razstave in to je to  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #458 : 13 April 2010, 12:49:32
Felina , jaz sicer svoje pred razstavo vedno skopam, ker je "skopana" dlaka na otip pač drugačna, sploh Eti ima drugače zelo suho dlako, zato je kopanje in močna doza regeratorja pred groomingom pri njemu obvezna.
 Vse je odvisno od tipa dlake, pa od tega koliko blatnih kopeli si pes privošči v tednu pred razstavo....

Veliko lastnikov bradic jih pred razstavo ne skopa, ali pa samo s suhim šamponom "skopajo" kritična mesta, drugi spet prisegamo na obvezno kopanje pred vsako razstavo.... Sodnik pa tovjega psa zaradi tega ne bo ocenjeval čisto nič drugače...


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #459 : 13 April 2010, 12:51:48
Je pa zanimivo, da ti ne odgovorijo lastniki, ki bodo razstavljali bradatke.

sicer sem odgovorila, se mi pa iskreno povedano, to kar sprašuje Felina, zdi nakaj kaj bi ji morali povedati vzreditelji pri katerih je psa dobila. ;)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #460 : 13 April 2010, 13:46:10
Mogoče malo butasto vprašanje, ampak vseeno  ;D
Te suhi šamponi, kako se jih "uporablja" in kje se jih dobi? ter kateri so dokaj uredu  :)
Okej, več vprašanj  ;D



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #461 : 13 April 2010, 15:00:32
Prodajajo jih v večini trgovin za male živali.

Pač našprica se psa s to stvarjo, malo počaka in zbriše psa z brisačo. Izpiranje z vodo ni potrebno, zato je po moje blatne pse še vedno bolje skopat z vodo.

Jaz to uporabljam pri Etiju tudi na razstavah, ker se mu vedno uspe polulat po taci pol ure preden je treba v ring (po moje to naredi zanalašč, ker doma tega ne počne, lol).

Uporabljam pa tale šampon : http://www.zoomarketpreis.si/product_info.php/cPath/183_267_298/products_id/865


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #462 : 13 April 2010, 21:44:55
sicer sem odgovorila, se mi pa iskreno povedano, to kar sprašuje Felina, zdi nakaj kaj bi ji morali povedati vzreditelji pri katerih je psa dobila. ;)

Mah, sem imela celi spis, pa se mi ne da...zato, ker je lažje na forum napisat en stavek, kot pa v nemščino prevajat...mah, kr nekaj

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #463 : 13 April 2010, 21:49:21

Upam, da se kaj vidimo v nedeljo  ;).

Itak, da se vidimo :D   Bova menda, po zadnjih načrtih, z Aijem predstavljala agility plus še nekaj drugih, midva se greva bolj na gužvo navajat :)  Upam samo, da bomo to počeli pred odhodom v ring, da ne bo spet celi svinjski, ker na agiju mu je takšna fešta, da se razmetava kot zmešan in ima na koncu še rep umazan :P 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #464 : 17 April 2010, 16:25:22
wiiiiiiiiiiiiiiii, fajn je bilo!!!!!!!!! čist navdušena, jutri pa še enkrat in potem ne več :)))))  Ai je dobil na razstavi prav dobro oceno, zaradi nepravilno nošenega in nasajenega repa, premalo izdaten korak in slabega vodenja. Kar mi je bilo najbolj zanimivo je bilo, da mi je rekla, da je njegova pigmentacija korektna  ???  Drugače pa ima odlično grajen prsni koš in zadnje tace z lepim mišičnim tonusom, odlično hrbtno linijo, korektno glavo ter korektne kote in malo prekratek trup :)

Ai se je zabaval, mi tudi, potem smo šli na turo na travnik in se malo osvežit v potok za njegovo nagrado, da se je sprostil in nalaufal :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #465 : 17 April 2010, 17:34:46
Hehe, super, da se je imel Ai. (saj je to najbolj pomembno)  :)
Kdaj vaju bomo pa na kakšni agi tekmi videli?  :)
Midve, greva pa jutri na tekmo, v ajdovščino oz. Vipavo.  ;D

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #466 : 18 April 2010, 13:54:59
Kdaj vaju bomo pa na kakšni agi tekmi videli?  :)
Midve, greva pa jutri na tekmo, v ajdovščino oz. Vipavo.  ;D

lp

Na tekmo bo prišel šele jeseni, ker do spomldanskih tekem ne bo dovolj dosti star, potem je pavza in jeseni šele lahko začne.......če bo vse po sreči, pri njegovi neumnosti in moji občasni nesposobnosti nikoli ne veš :/   
Javi kako bo v Vipavi, kako pa to, da je tekma tokrat v nedeljo?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #467 : 19 April 2010, 17:11:38
Hihi, "neumnosti" pa bradicam nikoli ne zmanjka  :P
Drugače je bilo pa v vipavi super  :) Edino, zjutraj je malo "rosilo" pa prepihani smo bili vsi. Potem se je pa s časoma uredilo in je bilo fino vreme  :) S flo sva imeli skupnih 15kazenskih  ::) in potem pristale na 18.mestu (skupno)... Druga tekma mogoče boljše  :P



"frizura" pri flo ne obstoji dolgo ;P


Najljubša stvar ;D


"go, go, go" ;D


V nedeljo, je bila pa, če jaz prav vem sploh, ker so nekaj organizirali z RO-jem?  :)

lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #468 : 19 April 2010, 18:41:07
S flo sva imeli skupnih 15kazenskih  ::) in potem pristale na 18.mestu (skupno)... Druga tekma mogoče boljše  :P


Čestitke! Za prvič več kot pdlično :)

Mogoče veš kako se je odrezal Admiral?


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #469 : 19 April 2010, 19:01:06
hehe. hvala  :)
Drugače je bila pa to najina 3. tekma. Sva bili še v prestranku in na 4fun(skoraj eno leto nazaj  :-[)

Ko je bil Adi na vrsti za jumping sem ga zamudila...  :-\  Agility sem ga gledala, in je bil super. meni je bil zelo dober. Vmes ko je laufau je lajal in se je res videlo, da uživa in to zelo.  :)
me pa vsakič preseneti, ko ga vidim, da je kar velik (zmeraj si manjšega predstavljam)  :P



MANDY

  • Gost
Odgovori #470 : 20 April 2010, 10:50:04
Viva Admiral je bil super, v prvem teku drugi v drugem teku pa zaradi napakic 16 mesto. Za prvič, same čestitke trenerki, vodnici, lastnici in Admiralu. Baje so vse posnele na kamero  :P.



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #471 : 20 April 2010, 13:33:39
Viva Admiral je bil super, v prvem teku drugi v drugem teku pa zaradi napakic 16 mesto. Za prvič, same čestitke trenerki, vodnici, lastnici in Admiralu. Baje so vse posnele na kamero  :P.



 :o :o :o :o super, res! Čestitke Admiralu, vodnici in lastnici od nas vseh.  Zdaj moram samo še nekako filmček nafehtat :P


@ *star*: Za Prestranek nisem vedela da ste bili? Na 4fun sta pa bili tudi odlični :)


Vsekakor upam, da mi na kakšno od naslednjih tekem uspe priti navijat


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #472 : 20 April 2010, 15:42:25
Haj,
da slišite iz prve roke
 Admiral-Adi se je na prvi tekmi res suuper udrezal, klub temu da ga kar naprej hvalim, kako dobro dela, sem bila vseeno prijetno presenečena  :o nad njegovim nastopom, saj ni pokazal nobene zbeganosti ali strahu nad drugim terenom, ampak je bil tak kot da bi imela trening doma v KD Naklem.
 
Prvi tek se je začel z jumpingom, kjer sva med približno 70 psi pristala na 2.mestu, z odličnim časom. V času je prehitel tudi marsikaterega Border Collija.

V drugem agility teku sva pa nabrala 15 kazenskih točk na conah. Ker ima dolge korake ga je treba še naučiti, da bo prišel na korak in da ne bo preskočil cono. No vseeeno sva pristala na 16. mestu. Imam tudi vse posneto in ko bom dala na youtube, bom dala link do povezave.

in hvala za čestitke


lp A

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #473 : 20 April 2010, 17:34:25
Mandy, ste bili vi tudi na tekmi?  :)
V prestranek sva šli pa bolj za zabavo, ker nisva trenirali cca. 4mesce čisto nič, tako da se ni ravno štelo kot tekma ampak kakor malo "resnejši" trening  :P
Drugače, pa čestitke Adiju  8) Meni je bil reees super. Komaj, čakam posnetke.  :)
zvezdica, me pa zanima, ali je bil Adi že od nekdaj tako samozavesten? ker flo je na kakšnihh drugačnih ovirah malo bolj "previdna" in gre zato toliko bolj počasi kakor pa na treningih. In ne vem kako naj bi se to izboljšalo, še kako drugače ali pač več na tekme hodit da se navadi?  :)

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #474 : 20 April 2010, 17:56:35
Na tekme, še bolj pa na treninge na različne poligone in ovire, kjer lažje predstaviš psu "novosti" in ga lahko bolje nagradiš.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #475 : 20 April 2010, 19:38:05
ja Adi je bil že od začetka tako samozavesten. Nisem trenirala nikjer drugje, je pa res da se samozavest tudi pridobi z tekmami ali treningi na drugih placih.
 Je pa zanimivo kako Adi pazi na moji dve psički. je čisto nor na njiju in takrat ga ne zanima nobeden pes, oni dve sta seveda malo manj navdušeni nad njim, saj jima je kar naprej za petami, tako, da mu včasih skrajšata dlako, ampak je tega navajen, tako da se sploh ne sekira.Tako zgleda kakor da bi ju pasel. Ko so bili na koncu tekme vsi trije spuščeni, sploh ni bilo problema, ko sem jim zažvižgala so vsi trije pritekli, Adi seveda zato, ker je moral imeti vse pod kontrolo.

Je zelo prijeten, samozavesten ampak prijazen do ljudi in psov.
VIDEO JE TUKAJ.
http://www.youtube.com/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #476 : 20 April 2010, 22:22:34
ja Adi je bil že od začetka tako samozavesten. Nisem trenirala nikjer drugje, je pa res da se samozavest tudi pridobi z tekmami ali treningi na drugih placih.
 Je pa zanimivo kako Adi pazi na moji dve psički. je čisto nor na njiju in takrat ga ne zanima nobeden pes, oni dve sta seveda malo manj navdušeni nad njim, saj jima je kar naprej za petami, tako, da mu včasih skrajšata dlako, ampak je tega navajen, tako da se sploh ne sekira.Tako zgleda kakor da bi ju pasel. Ko so bili na koncu tekme vsi trije spuščeni, sploh ni bilo problema, ko sem jim zažvižgala so vsi trije pritekli, Adi seveda zato, ker je moral imeti vse pod kontrolo.

Je zelo prijeten, samozavesten ampak prijazen do ljudi in psov.
VIDEO JE TUKAJ.
http://www.youtube.com/ajakopic

Jao, kot da bi o Ai-ju brala, on je tudi skozi za petami za drugima dvema in če sta njegova sostanovalca zraven, drugi psi odpadejo (pa tudi je vsakih toliko krepko ocufan, ampak ga sploh ne gane :P). Krasno je šel Admiral. Resnično!!!! Vsa čast obema :D, ampak o tebi itak ne dvomim :) Tudi jaz  sem danes odlaufala agility parkur iz Ajdovščine z Ai-jem, brez slaloma seveda in je na tistem delu, kjer preskoči daljinca letel z istimi dolgimi skoki, da me ni prehitel, ampak me je preskakal :P  Krasno je videt bradico v takšnem zanosu, res krasno  :o

Je pa danse Ai krepko padel iz mostu, ne ni padel, most se je nekaj zrušil, celi  zavibriral, da ga je odfrčalo iz njega in sedaj se plazi preko, je pa že lepo, krepko hitro  tekel. Sem kar malo jezna, da nisem opazila, da nekaj z mostom ne štima. Prideva pa z Ai-jem gledat v Ljutomer, da se malo navadi trušča in gužve in mogoče naredi kakšno oviro na drugem terenu. Bom pa v bližnji prihodnosti naredila kakšen posnetek najinega treninga, da se malo považimo še z našimi badači :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #477 : 20 April 2010, 22:28:20
Bova zdej delali na temu...  :)
Imamo pa okrog 15. maja, neko predstavitev agility-ja in poslušnosti, trikce itd. za otroke iz vrtca. (:
upam, da bojo kakšne drugačne ovire  :P

Sicer, pa ja, tale most zna biti presneto smotan. Mi je flo že cca. 3x padla dol z mosta.  :-\  Ampak, hvala bogu, da flo kaj hitro pozabi na take prigode in gre spet na most brez problema. (edino spet počasi in previdno-kar pa že od zmeraj na ovirah)  ;D

Eh, felina ravno na to tekmo pridete, ki mi ne moremo  :P
drugače, pa komaj čakam, na filmček. Mislim da imam jaz "polovico posnetka od jumpinga"  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #478 : 20 April 2010, 22:33:46

drugače, pa komaj čakam, na filmček. Mislim da imam jaz "polovico posnetka od jumpinga"  ;D

Daj gor!!!!!!   Tudi polovica je nekaj, da se lahko naslajam :)  Drugače bom pa kar prisotna na veliko tekmah,( tako da prej ali slej vaju bom videla), ker morem moralno podporo mojim tečajnicam držat ob prvih korakih na tekmah. Žal zaenkrat ali spet, saj en vem kaj naj rečem, ne bom kot tekmovalka, ker je psu spet erlihija izbruhnila in bomo videli, če bo sploh še tekmoval, ga tačke bolijo :(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #479 : 20 April 2010, 22:47:06
Okej, sem šele zdaj opazila, da ga je manj kot polovica  :-[
http://www.youtube.com/watch?v=WYZvp4gzAic

Hehe, no potem pa 1x se bomo že nekje srečali  ;D
Ojej, meni se pa potem tako smilijo, če ne smejo oz. ne morejo delati ttisto kar res radi. Drugače, pa upamo na najboljše  :-*