bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513640

nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #750 : 07 Januar 2011, 20:33:43
Bradice nastopajo že na Britain's Got Talent  :o :o :o :o
http://www.youtube.com/watch?v=LqMILNEqtWM



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #751 : 07 Januar 2011, 20:53:07
Če slučajno jaz vas ne bom videla me lahko "mirne duše" pocukate za rokav na razstavi  ;D

O, madonca  :-*
Res je lepo videt, da je bradic zmeraj več in da je večje število navdušencev nad njimi (: Še malo pa bojo bolj popularne od border collijev  :P

Na naslednji slovenija ima talent gremo pa lahko na "skupinski nastop" z bradači  :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #752 : 07 Januar 2011, 21:02:44
nana93 super sta tale dva!  :o

*star* če ti po pravici povem ne privoščim nobeni pasmi popularnosti. Ker to s seboj pripelje potem preveč nerodovniških legel, razvijejo se bolezi in tako naprej. Jaz vedno pravim, da popularnost pasme s seboj ne prinese nič dobrega.

Ja lahko bi si zmislili kako skupinsko točko pa gremo na slovenija ima talent. hehehehe   

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #753 : 07 Januar 2011, 21:11:41
Da ne bo pomote tudi jaz si ne želim, da bi bile kar naenkrat ne vem kako popularne . Mi je všeč, da so bolj "unikat"  :D
Je pa lepo videt še kakšne navdušenca nad to pasmo (:

.. Zmaga je že v naših rokah  :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #754 : 07 Januar 2011, 21:18:23
Sigurno. Joj komaj čakam drugo soboto, da pridem pa vam premučkam bradice pa skuštram frizuro. hehehehehehe Pa da vidimo starejšega brata (Kana). :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #755 : 08 Januar 2011, 22:01:39
Škoda, da so na talentu samo izseki, bi rada videla celo predstavo. Srčkana je  :-* Me pa zanima, kakšne linije je ta psička, ker ne izgleda kot tipičen bradač razstavne linije. Tista ušeska malce izdajajo kakšno primes.

Evo, ker pač je kamera moja nova pridobitev, kot sem že napovedala boste malo zasipani s filmčki iz moje strani...saj me bo kmalu minilo, ker vso to nalaganje me nervira :P Smo delali filmček za vzrediteljico in tukaj je filmček iz agi dela....nismo si izbrali ravno primeren dan za snemanje, ker je bilo na parkurju takšno blato, pamet jaz pa brez kopačk. http://www.youtube.com/watch?v=lS5TZRsvAiY&feature=player_embedded#!  Pes delal krasno, jaz sem malo slalomirala po blatu, malo smo skupaj zlepli, da ga nisem preveč utrujala s ponavljanjem, ker ne bi imelo smisla. Kmalu pride še posnetek iz dela poslušnosti in nekaj malega trikcev :) Aja, tisto na začetku, ko pobesni, to je vedno tako, ko vidi, da se bo začelo delat...pač, blazen je :) Takrat ne smeš mimo prit, ker te začne grabit in grist  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #756 : 08 Januar 2011, 22:06:25
Waaaaa, ful vama gre dobro. Komaj čakam še ostale filmčke!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #757 : 08 Januar 2011, 22:16:46
http://www.youtube.com/watch?v=NWPmHc7fRUc   evo, tukaj pa še malo frajerišenja s poleg, ker bi ga gledala dan in noč kak maršira s prednjimi tačkami. Aja, pa vrtenje v levo in desno je njemu delalo full dolgo probleme, še sedaj se kar namuči, da mu nekak rata :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #758 : 08 Januar 2011, 22:30:15
Ful ma dobro pozornost. Samo ne vem zakaj maš levo roko pri miru.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #759 : 09 Januar 2011, 08:35:40
Zato, ker ko imam roko tako, pomeni, da delava klasičen poleg in se more usesti ob vsakem ustavljanju v trenutku (BBH varianta - saj vem, da mi bo zaradi tega šla pika na izpitu, ampak mi dol visi, je za moje dobro, da psa ne zmedem, sem mogla narediti neko razliko, ker brez tega drugače ne znam). Ko imam roko iztegnjeno pa pomeni, da delava sicer poleg, ampak sledi roki na ukaze in ni nujno ob ustavljanju vedno usedanje (uporabno za rally O). S tem razlikovanjem še imava probleme, ampak mu gre vedno bolje  ;D Se namreč full rad useda in se dela celega srčkanega  :-*  Sicer pa poslušnosti ne delava tako inteznivno kot agility, vsake toliko, ko se spomnim in posledica tega je, da se do pred pol leta nisem spomnila, da bi ga prostor naučila, sem ga vmes priklon, potem pa sem pozabila na prostor  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 09 Januar 2011, 10:12:28
Joj tale Ai je pravi hiperaktivc :o :-*
Kako dobro dela cone in gumo. Kan sploh ne zna skakat skozi gumo, je enkrat na treningu dvakrat zaporedoma skočil med gumo in železnim okvirjem, če bi se takrat prevrnila bi mu padla ravno na hrbtenico, potem pa nevem kaj bi bilo. >:( >:( Ko jo imamo v kakšni kombinaciji, se Kan dela kot da se ne bi nikoli nič zgodilo, mene je pa vedno malo strah. :-\



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #761 : 09 Januar 2011, 10:19:16
Kan sploh ne zna skakat skozi gumo, je enkrat na treningu dvakrat zaporedoma skočil med gumo in železnim okvirjem,

Hmmmm, zaj vidim, da je to očitno v genih  ;) imam namreč v tečaju Kanovega mlajšega bratca in tudi skoraj vedno skoči med gumo in okvirjem....no, sedaj morem rečt, da je par treningov dal mir s tem, ampak smo pa res rabli celo večnost, da je ugotovil, da je skozi obroč bolj komot, kot se tišat vmes, no, je pa še vedno njegova specialnost razturit gumo na prafaktorje :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 09 Januar 2011, 10:27:32
Očitno je res v genih, da jim je bolj fino skakati med gumo in okvir. >:( :)
Bo Dusty prišel na kakšno tekmo?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #763 : 09 Januar 2011, 10:38:08
Ja, bo ja :) Naredit še more slalom, sedaj smo se že zmenli, da pošljemo podatke za knjižico in upam, da ga bo lastnica uspela naučiti še tisto malo kar mu manjka  v tem času. Sem jim dala rok, do kdaj morejo znat, so sedaj bolj resni pri tem :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 09 Januar 2011, 10:40:11
Super! ;D Slalom se hitro nauči.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #765 : 09 Januar 2011, 13:03:57
Aja, zato. No jaz sem imela pri recimo klasični poslušnosti in pri ro normalno gibajočo roko, pa Ajka vedno ve kdaj mora kaj narediti. :) Ker je fora tudi v tem, da pri b-bh mora imeti tako in tako kovinsko ovratnico in sem s kovinsko ovratnico tudi za b-bh (potem ko sem delala shemo) vedno vadla. RO pa sem vedno vadila z navadno ovratnico ali brez. Tako da je pomojem po ovratnicah vedela. Plus tega pri RO lahko spodbujaš psa s glasom in je tudi po tem vedela. Samo nasvet pač. ;)

Oooooo, super še ena bradica na agilityju. :D Joj, res komaj čakam letošnje tekme, ker vidim, da bo veliko bradic.  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #766 : 09 Januar 2011, 13:41:46
Ja, to vse vem ja, ampak ker midva to ne delava striktno, da delava, recimo po ovratnici ali na določenem mestu, ampak delava, ko mi začne ponujat (pa je to sredi gozda ali na travniku ali na cesti), mi ta menjava ovratnic ne pomaga ravno in ni nekega režima. Menjavo ovratnic imam samo za agility, recimo, ko gremo delat agility ima oprsnico, zakaj, je razvidno iz posnetka in takrat točno ve, da ko dam oprsnico dol, se gre na parkur, drugo oprsnico ima za canicross  ;) Je pa pri meni še en problem, da ne znam bit nikoli tiho in ko sem ga kot malega gledala kak je delal poleg, sem imela vedno ogromno za povedat in bit čist preveč navdušena (nisem ravno tip človeka za striktno poslušnost in doslednost pri tem  :-[), tako da jaz vedno blebečem in ni razlike bbh (med bbh izpitom mi itak vedno gre na smeh od vse te resnosti  ;))ali Ro....pač, ne morem iz svoje kože, zato pa mi pomagajo kretnje  ;D Itak mi pa za resni trening tako poslušnosti ali Ro zmanjkuje časa in tudi ne bom tekmovala v tem, ker je že agility tekem dovolj vikendov, to delamo bolj za špas.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #767 : 09 Januar 2011, 13:52:24
Super! ;D Slalom se hitro nauči.
Ja, to Tjaši od Dustyja dopovej, meni še ni ratalo  ;D  ;)  Saj zdaj sta si dala izdelat slalom za doma in bosta pridno vadila :D sta obljubila  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #768 : 09 Januar 2011, 13:54:10

Oooooo, super še ena bradica na agilityju. :D Joj, res komaj čakam letošnje tekme, ker vidim, da bo veliko bradic.  :-*

Ja, bradic bo cel kup :) Bo full zabavno, ko se bomo na eni tekmi vsi nakupčkali, bo v enki pravi bradati dren ;D Jaz sem tudi čist navdušena :D  Končno bom na tekmah videla kaj več meni všečnega  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #769 : 09 Januar 2011, 14:08:42
Bi si skoraj lahko postavili svoj kemp. hahahahahaha Joj komaj čakam, da vidim Ai-ja na tekmi pa ga prečoham. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #770 : 09 Januar 2011, 16:00:28
A je kdo posnetek od Aija ustavil, ko je privezan?  :D  :D  :D

Felina, upam, da ne zameriš, ampak sem se mu res nasmejala.  :D :D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #771 : 09 Januar 2011, 16:24:33
 ;D Mi se delamo iz njega non stop norca, tako da ni panike :D   Je pa ko en...hmmmmm.... pobesnela brezoblična gmota  ;D Zaj sem šla ustavljat posnetek in se na polno režim   jao, kakega čudnega psa mam  :P

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #772 : 09 Januar 2011, 16:29:12
In ti bi ga obrila.  ::) :D :D ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #773 : 09 Januar 2011, 16:47:25
In ti bi ga obrila.  ::) :D :D ;)
Če sem iskrena, me zaradi dlake skrbijo poletne tekme oziroma tekme v bolj vročih obdobjih, saj ko on dela, dela na polno in se tudi živcira na polno. On se med agilityjem dobesedno izprazni v roku 10 minut, potem rabi 20 min počitka in je spet za akcijo. Če je temperatura že malo nad 10 stopinj, se mu to že pozna v hitrosti praznjenja in recimo že sedaj, ko sploh ni neko sonce, po delu išče senco in vodo.  Saj od jeseni dalje bi spet čupo pustili, da bi bil roker iz 80 let in da ga ne bi zeblo  ;).

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #774 : 09 Januar 2011, 17:36:09
Hahah, kakšna faca je Ai  ;D Totalno utrgana bradica  :) poleg pa dela na enako foro kakor pa Flo s tem, da flo noče na nič drugega delat kakor pa na žogo  ::)
Drugače me pa Ai spominja na flo, ko je privezana ;P



Rapgirl, imaš zelo lepo in luštno profilno  :D

"moker kot cucek"  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #775 : 09 Januar 2011, 17:50:47
joj, kakšna je Flo na teh fotkicah, pravi cuker  :-* Ja, res je en polit cucek  :-*

Ne, ne, Aiju dam v gobec to cufo zato, da me ne razbije na poti do starta. Moj fant se zafrkava, da bi me lahko doma on narezal, pa ga še tožit ne bi mogla, ker ne bi ločla modrice, ki jih naredi Ai od njegovih, pa imam sedaj preventivno cufo v njegovem gobcu  :-[ V bistvu mu pa med parkurjem gredo nagrade na živce, njemu je nagrada, da ga spustim dalje. Saj na mostu se vidi tista neučakanost, ko ga fujtram, on bi dalje šel, pa še fujtram ga previsoko, kar se vedno prepozno spomnim ali pa sploh ne zaznam, jao!!!  >:( Ampak tako močno željo po delu ima samo na domačem parkurju, na tujih parkurjih še ni skužil, da če vidi ovire, da bo on tudi prej ali slej delal, pa še tuji mosti ga skrbijo, bo še rabil malo izkušenj, da je povsod isto  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #776 : 09 Januar 2011, 17:57:24
Hehehe, ziher se Ai.ju neumno zdi, da ga ustavljaš in "filaš" s briketu, "ooon bi šeel laaufat no, bošček"  :( :P
uf, ja vem kako je to, da zgleda kakor, da te je nekdo res grdo pretepel v resnici si se pa samo igral s svojim psom  :D
Ai-ju se pa skoraj ne opazi, da ga kaj skrbi na tekmah ;D Kadar koli sem ga pogledala je bil nekje " v zraku"  :P
Eh, ja izkušnje pa vsem nam še veliko primanjkuje (: komaj čakam pomlad, da bomo spet lahko trenirali, že prav pogrešava s flokco  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #777 : 09 Januar 2011, 20:52:01
Samo tale slikica od Ai-ja je pa res zakon!  :o

*star* Flo pa zgleda kot da hoče odtrgati povodec, da lahko gre teč ali delat. :D Ja, če bo vse vredu bo vrjetno en rjavček iz slike pristal pri meni. :P Kar pa vrjamem, da bo. :D

p.s.: bi potem spomladi naredili mogoče kakšno srečanje bradic? :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #778 : 10 Januar 2011, 18:52:16
Hehe, tudi če še tako vleče ne more povodca strgat... bogica nima čisto nič moči  :D

Boš vzela samčka al samičko ? (:

za srečanje sem pa jaz takoj za (:
zdaj nas je res že veliko postalo (:



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #779 : 10 Januar 2011, 19:07:48
Bom kar samčka vzela, da bo bolj zabavno. :)

Ja kar dosti nas je sedaj že. Sem dobila eno zamisel, zato vas prosim, da naredite čim več kvalitetnih slik.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."