bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513663

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #810 : 19 Januar 2011, 21:14:06
Naš bodoči član:





Skupaj z bratcem:



:) Dajte še vi kaj slikic gor svojih bradic. :) Mi komaj čakamo, da se nam mali vragec pridruži.

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #811 : 20 Januar 2011, 18:36:22
Uf, Ai je pa zgovoren  ;D Ful hitro dela slalom. Zmeraj boljša sta (:

Flo je pa na razstavi dobila odlično in Rcac in z opisom sem zelo zadovoljna  :)

Rapgir, ko gledam tele mladičkaste slikce, se spomnim takoj kako je bilo, ko sem jaz čakala na bradico in neizmerna sreča, ko je končno napočil ta dan  :)

Slikce pa jaz stalno lepim na forum tako, da sste zdaj drugi na vrsti  :P



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #812 : 20 Januar 2011, 20:41:04
Uf, Ai je pa zgovoren  ;D Ful hitro dela slalom. Zmeraj boljša sta (:

Flo je pa na razstavi dobila odlično in Rcac in z opisom sem zelo zadovoljna  :)

Rapgir, ko gledam tele mladičkaste slikce, se spomnim takoj kako je bilo, ko sem jaz čakala na bradico in neizmerna sreča, ko je končno napočil ta dan  :)

Slikce pa jaz stalno lepim na forum tako, da sste zdaj drugi na vrsti  :P

Čestitke za uspehe na razstavi! :) V ringu vama je super šlo! :P Mi2 bova vrjetno šla na prvo razstavo v Hrušico, da vidim kake pi****** mi bo delal. :)

Pa dej še slikice gor, Flo mi tako lepa ko je ostala črne barve!  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #813 : 21 Januar 2011, 08:24:32



Evo, eno slikco s Specialne razstave Britanskih pasm: ( z leve proti desni)
Bewitched Bubble Diamond Winner - Bubble, Britney Bri Diamond Winner - Bri in Wookie Gang Drama Queen- Flo
Bubble je na vseh treh razstavah v Ljubljani dobila oceno odlično II in R. CAC, njena dlaka je trenutno v zelo slabem stanju, kar je razvidno tud po slikcah!!!

Maja z razstavami je treba probat in ne prehitro obupat! ;) Male bradice so kot majhne v ringu zelo rade(kot reče kateri od sodnikov) malo na hop hop!!! ;) Je pa to njihov razigrani karakter. V glavnem bradice so zakon!!! XD

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #814 : 21 Januar 2011, 09:30:07
Čestitke za uspehe  ;D   Bubble in Bri sta malo posvetlili, a ne? Katera je dobila CAC med temi tremi? Kaj pa Flo, ona je še vedno čist črna?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #815 : 21 Januar 2011, 11:16:28
Tequilla sej vem da mi bo počel vse sorte v ringu, to sem se že sprijaznila. :P Čestitke za uspehe na razstavi! :D

Felina Flo kolikor sem videla je še vedno črna.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #816 : 21 Januar 2011, 12:59:35
@ *star* : čestitke za lepo oceno ( ki si jo Flo brez dvoma zasluži), pa spet vaju moram pohvalit, ker je bila napedenana v nulo in lepo predstavljena v ringu :)

@ Felina : ko sem vidla Flo sem rekla : Jaz bi tud mela tako črno črno psico!!!

@ Tequila in rapgirl: mah, ni važno če sodnika pri mladičih zmoti, to da je preživahen v ringu...tako ali tako je samo pomembno da se pes tam dobro počuti in da se na ves cirkus čimmanj stesno navadi.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #817 : 21 Januar 2011, 13:04:47
@ Felina : ko sem vidla Flo sem rekla : Jaz bi tud mela tako črno črno psico!!!


jaaaaa, jaz pa takega črno črnega samca  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #818 : 21 Januar 2011, 13:10:16
jaaaaa, jaz pa takega črno črnega samca  :o

Jaz pa poznam enega samca, ki bo vrjetno ostal črn! Pa še iz Mb je!  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #819 : 21 Januar 2011, 13:12:24
Kaj, "brat" od  mariborske Flo?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #820 : 21 Januar 2011, 13:16:03
Kaj, "brat" od  mariborske Flo?


Ja. Kenzo.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #821 : 21 Januar 2011, 21:59:21
Evo še malo cukra (moj je na sredini):


Felina od Ai-ja nismo že dolgo nič slik vidli. Dej prilepi kako!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #822 : 22 Januar 2011, 12:46:22
Hvala za čestitke!!!
CAC je dobila Flo!
Trenutno je Bubble zelo svetla.....bomo vidli, ko bo dorasla...meni je itak najbolj všeč, ne glede na to kakšne barve je... ;)

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #823 : 22 Januar 2011, 13:06:30

Trenutno je Bubble zelo svetla.....bomo vidli, ko bo dorasla...meni je itak najbolj všeč, ne glede na to kakšne barve je... ;)

 Ja, to itak, čeprav se sama skozi pritožujem nad Ai-jevo barvo je on zame naj naj in ga ni lepšega in preko njega :D V bistvu je popoln ;) Ker je Flo ostala toliko temna,pa me je zanimalo kako pa je z njimi. Kaj iz tistega legla so vsi ostali tako temni ali samo Flo?

Felina od Ai-ja nismo že dolgo nič slik vidli. Dej prilepi kako!

Ai-ja se trenutno ne slika, se ga samo snema  :-[  Jaz fotkat ne znam, Aljoša pa nikoli ni pri roki.....se bom kaj potrudila, da se mu malo narežimo, ima trenutno čist pobrite noge, ker v tem blatu niti skakat ni več mogel, ga je zacementiralo v tla  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #824 : 22 Januar 2011, 14:42:00
Ja, to itak, čeprav se sama skozi pritožujem nad Ai-jevo barvo je on zame naj naj in ga ni lepšega in preko njega :D V bistvu je popoln ;) Ker je Flo ostala toliko temna,pa me je zanimalo kako pa je z njimi. Kaj iz tistega legla so vsi ostali tako temni ali samo Flo?


Saj Bubble je iz drugega legla ;)

Bratje in sestre od Flo niso tako črni kot Flo, so pa temnejši od večine črnih bradic...Adija najbrž poznaš.... od ostalih pa moram poiskat kake fotke in jih prilepti sem.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #825 : 22 Januar 2011, 16:01:57
 viva...ja, ja, vem da je iz drugega legla, ampak me je zanimalo če so vsa vaša legla tako temna. Ja, Adija poznam, kar temen, ampak  še vedno ne tista črna kot je meni noro všeč, tako kot Flo  :o  Ampak, preko rjavčkov jih itak ni, pa čeprav o rjavi ne duha ne sluha ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #826 : 22 Januar 2011, 16:31:08
Meni so pa ravno svetle bradice super luštne (:
Posebej Ai in pa Flo sta res "hude" barve ;P Čeprav se pa niti nad črno dlako ne pritožujem  ;D
Ena, slikca "črnuharja" (:


Kje so še kakšne slikce ? ;P In pa felina kakšen posnetek?  :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #827 : 22 Januar 2011, 16:32:59
Kje so še kakšne slikce ? ;P In pa felina kakšen posnetek?  :P
čaki, čaki, jutri greva na tekmo, se bova mogoče lahko hršila ali pa sramoto razkazovala in bo posnetek kmalu :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #828 : 22 Januar 2011, 17:03:00
Kako pa je z rjavimi? Obstajajo tudi "stay brown" rjavi? Meni so sicer najbolj všeč fawn in pa s čim manj beline...Kolikor sem (bolj nahitro) brala, naj bi blue in fawn bradice najmanj spreminjale barvo skozi odraščanje. To drži?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #829 : 22 Januar 2011, 17:11:58
Verjetno obstajajo, ampak so po mojem tako redki kot črni, ker je pač to genetska značilnost bradic, da so kameleončki :)  (je v nekem članku točno pisalo kateri gen in zakaj, ampak takšne stvari mi ne ostanejo v glavi predolgo, še ime je imela ta značilnost ;))
Drugače pa so fawn in modri že po defoltu svetli in tudi ko posvetlijo (ker to je pač najstniška značilnost bradic) ni takšne hude razlike kot pri črnih in rjavih ki so v otroštvu črni res črno črni in rjavi rjavo rjavi.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #830 : 22 Januar 2011, 20:22:02
Meni je še vedno smešno, ker recimo črne posvetlijo, ampak se še vedno loči med belo in sivo barvo, nekatere rjave pa posvetlijo in ne potemnijo več nazaj in težko ločiš mejo med rjavo in belo (včasih sploh ne), medtem ko drugi rjavi se obarvajo kar dosti nazaj in dobijo lepo barvo.  :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #831 : 22 Januar 2011, 20:55:59
Sem mislila, da mogoče sploh ne posvetlijo... Da manj kot črni in rjavi pa itak, bolj kot beli ne morejo bit  :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #832 : 30 Januar 2011, 22:06:55
čaki, čaki, jutri greva na tekmo, se bova mogoče lahko hršila ali pa sramoto razkazovala in bo posnetek kmalu :)

Kje je pa posnetek?  :P Mi bi videli kako sta lepo odtekla!

Aja, moj kekc pa še vedno raste, drug teden če bo kaj časa ga spet grem malo pogledat. :) Seveda pa komaj čakam dan, da pride mala navihana kepica k nam!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #833 : 30 Januar 2011, 22:19:13
Že odštevaš dneve ? (: Čez koliko časa pa pride k tebi?  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #834 : 30 Januar 2011, 22:42:11
Že odštevaš dneve ? (: Čez koliko časa pa pride k tebi?  :)

Žal še vedno tedne, ker če ne bi se mi preveč vleklo. Konec februarja pride k nam.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #835 : 31 Januar 2011, 11:48:12
Kje je pa posnetek?  :P Mi bi videli kako sta lepo odtekla!

Saj pa si ga na Fb videla :)  http://www.youtube.com/watch?v=x2Aqc6Bk4TM (drugi tek mi je zelo ljub, škoda za podrto palico)

Ta prvi tek je bil pokazatelj, da z Ai-jem nekaj ne štima, ampak ker je drugi tek bil veliko boljši, sem mislila, da je bila kriva dvorana, mali prostor in kup psov. No, to čudno vedenje se je stopnjevalo do te mere, da sem mislila, da pes sploh več ne bo hotel stopit na poligon, skozi se mi je med nogami skrival, na sprehodih je hodil z repom med nogami, doma se je stiskal ob stene in se ni hotel ne igrat ne cartat, kar je za njega neverjetno. Ker je bilo na treningu kup čudnih dejavnikov (goneča psica, ruknil ga je en pes med delom na parkurju, zrušli so streho na sosednji stavbi) sem mislila, da ga je psihično stisnilo in me je resno skrbelo. Kasneje se je izkazalo, da je imel najverjetneje trebušne bolečine (že na poti na tekmo je imel drisko) in sedaj je spet stari dobri Ai, ki na sprehodih ne zna hodit ampak samo dirka, laja in pase Jaya, mene razbije ko mu v trenutku ne ustrežem in samo išče priložnosti, da bi imel vso mojo pozornost milo ali s silo  :o. Včeraj je ponovno z vso močjo skočil zjutraj v posteljo, mi skoraj iztrgal drobovje, ampak bila sem najsrečnejše bitje, da sem spet začutila to bolečino, ker sem vedela, da je nazaj :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #836 : 12 Februar 2011, 19:06:24
Danes je za nama zelo uspešna tekma. Prvič sva tekla oba teka z nulo  :o in s tem pridobila prvi pogoj za dvojko ;D
http://www.youtube.com/watch?v=_DyGB_t57CY



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #837 : 12 Februar 2011, 19:12:55
Krasno, čestitke obema :D   :o 

Katera sta pa bila skupno? To tudi more biti lepa uvrstitev :D Je bila še kakšna bradica?

Midva z Ai-jem pa ne veva kdaj bova šla na naslednjo tekmo, ker sedaj pa mene zdravje daje in že 3 tedne nisva treninga videla  :-\ Pa ko so sedaj bili tako lepi dnevi, da bi se lahko naužila dela, jaz pa v postelji  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #838 : 12 Februar 2011, 19:23:29
Hvala, bila sva 5, vendar je bil Kan zelo počasen (glede na prejšne tekme), ker je imel kar 1 mesec drisko in je shujšal za malo več kot 1 kilogram  :'( pa že tako se trudim, da bi se zredil :(
Bil je še Admiral DW v dvojki.
Se moraš hitro pozdraviti, da se kaj vidimo na kakšni tekmi. ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #839 : 12 Februar 2011, 19:41:19
Čestitke za uvrstitev. Vidim, da zadnje čase niti nule niso več zagotovilo za stopničke.....zanimivo bo še to :)  Preveč borderjev je ;)

Pa kaj jim  je? Ai je tudi imel drisko in želodčne težave in shujšal niti ni, ker če bi še bolj, ne vem kam bi to šlo, ampak sploh se ni hotel gibat, izogibal se je dotikom, mene je resno skrbelo zanj in se tudi vidi na teku na tisti tekmi, tam je bil prvi dan bolezni, je kr nekaj mencal in ni hotel laufat. Mogoče je kaj takega trenutno v zraku kot pri ljudeh, nek virus  :( Saj, glavno, da je zdaj ok.

Mah, meni pa je všeč, da je na spodnji meji glede teže, že zaradi agilityja, ker pri Jayu takoj vidim, da če dobi samo kg zraven se mu pozna na delovnem zanosu in veselju, sta oba prav navdušena, da sta suha. Da bi še mene takšno navdušenje srečalo  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)