bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 508684

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #90 : 08 April 2009, 21:30:35
Oooooo, kok je lušteen rjavček malii!  :o :-*
A potem bo Lan? :D
Saj Čakanje bo pa tudi hitro minilo... Zdelo se pa bo kakor, da je celo večnost!  ;D

A pride kdo na razstava na Hrušico?  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 08 April 2009, 21:43:57
Sedaj pa čakanje, to je najbolj duhomorno. >:(  A ga bosta šla še kaj obiskat pred prevzemom?

Ja, najverjetneje bova šla čez 14 dni, ko bodo že malo bolj mobilni.  ;) Morem pa priznat, da imam kar malo tremo pred mladičem in vsem procesom vzgoje in me celo črviči...hihihihihihi.

Hvala vsem za pohvale tamalega. Midva sva itak tak ponosna, da je za naju najlepši, pa če sploh psu ne bi bil podoben  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #92 : 08 April 2009, 22:04:12
Hvala vsem za pohvale tamalega. Midva sva itak tak ponosna, da je za naju najlepši, pa če sploh psu ne bi bil podoben  :-[

Hehe, saj to je pa itak vsakmu njegov pes najlepši...  ;D :-*

Drugače, pa ne vem kaj je danes Flo obsedlo...
Je prijela igračo/žogo in se zaletavala v Moje noge. Če sem pa jaz počepnila/se usedla na tla mi je pa dobesedno igračo v obraz tišala. In probavala lajat z igračo v gobčku. Jojj!  :D
Nimam Pojma, kaj se bo še vse spomnila... :D
Samo, Flo pa tudi "ščipa" zelo. Če delava npr. trikcec "osem" gre skoz noge in se ne more "upreti", da me ne bi na hitro malo uščipnila. Pa tudi pse vedno za noge "grize". Če se "lovijo" zmeraj laufa bolj "pri tleh" in samo gleda, kdaj bo lahko kakšnega za nogo uščipnila. Razen seveda, če ima drugi igračko. Potem je pa to druga stvar.  ;D

lp



ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 09 April 2009, 07:53:03
Luškan palček Felina! :o Komaj čakam, da pride domov k vama, bo spet ena žrtev za čohanje.



MANDY

  • Gost
Odgovori #94 : 09 April 2009, 14:18:43
Kako so luštni, še posebej rjavček. Zdaj pa čakanje, sej bo. To rečem tudi jaz pa mi vsako jutro hči pove še kok dni, da slučajno ne bi pozabila. Ful je nestrpna, tudi mene malo skrbi prihod novega člana. Mož pa še vse napihuje Idi pravi boga , boga še mal pa bo konec uživanja. Včasih bi......Felina tudi ti že imaš psa, kako pa misliš, da bo on reagiral.?
Hehe, kako je Ida fletna. :D
A je iz psarne Sagena? (Sagena don't forget)  :)

Ja Ida je iz te psarne pravo si našla. O psarni Sagena pa raje nebi pisala imam zelo slabe izkušnje z njimi.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 09 April 2009, 14:40:22
Mi imamo že dva psa (škoteka in shih-tzuja). Ker je v zadnjem letu v našo bajto prišlo en kup maldičev in drugih psov v varstvo (ravnokar čuvamo 4 mesečno govedarko), mislim, da ne bo problemov. Na začetku sta vsakemu takoj dala vedet, da sta previsoko, da bi jima mladiči težili, in sta katerega preveč vsiljivega tudi mogla malo prizemljit, ko so se tamali naučili spoštljivega obnašanja, pa so postali prijatelji. Sploh škot je totalno navdušen, da ima partnerje za dirkat po dvorišču, ker tamali ni za take hece, k tamalemu pa se ponavadi gredo stiskat med spanje, ker jih škot med počitkom ne prenaša v svoji bližini. On hoče svoj mir. 

Na sprehodih jih ignorirata, ker tam vidita samo mene, ker ga skozi feštamo  ;), pa kakšen grm za ozančit je tudi zanimiv. Bosta pa seveda obdržala vse privilegije spanja na postelji zvečer, ležanja z nami na kavču in mali se bo pač moral sprijazniti, da je k hiši prišel zadnji in da nima kaj piskat. Kako se bo njihova hiearhija ustvarjala kasneje, pa me tudi ne zanima preveč, jaz bom do njih takšna kot bom sama hotela, mi ne bodo nič diktirali. Vsak bo imel svoje dolžnosti in privilegije kot si jih zasluži. Ne bom prenašala pretepov in kaosa...red in disciplina že od prihoda kot je bila do sedaj.

Bolj me skrbi sama vzgoja tega divjaka, ker ko sem bila pri vzrediteljici je bil na obisku polbratec od mamice in lastniki so imeli veliko za povedat na račun njegove hiperaktivnosti. Skoraj kot da bi brala knjigo Marley and Me, brez vključenih fobij glede neviht. Je pa res, da sta lastnika kar starejška, okoli 50-55 in da nimata več toliko energije mu to spucat z raznimi dejavnostmi in tudi ne znanja, saj je tu njun prvi mladi pes. Predtem sta posvajala samo stare pse iz zavetišča. Jajajaj, kar trema me daje.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #96 : 09 April 2009, 17:06:22
Babnce, nič panike delat!!! >:(
Sem tudi jaz cvikala kako bo, pa je vse super. Tudi ko opazujem druge, ki imajo več psov, ni problemov. Psi so kardelne žvali in so prav srečni, če jih je več.

Vse bo OK, oz. super. :o :o

Ida ni nič boga :P, za njo se bo šele začela žurka in veselje. :o Naši dve se super štekata, če hočeta noret in mi ne moremo, se igrata in norita sami. Vedno bolj držita skupaj in si pomagata. Zunaj se imata skoz na očeh, in če katera zgubi drugo, je vsa nesrečna in jo išče.:o

Felina, če imaš poštimana svoja dva (s tem, da je Jay bil problematičen), boš brez problemov vzgojila tudi tega . :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #97 : 09 April 2009, 20:47:36
Jajajaj, kar trema me daje.

Saj tako, grozno "nagajivi" pa spet niso?  :P



MANDY

  • Gost
Odgovori #98 : 09 April 2009, 20:54:45
No lepo, se pravi brez panike. Saj pri nas mož samo mene malo iziva, moški pač.Danes sem bila z Ido na cepljenju proti steklini in pregledu pri VET. Skor sem dol padla, ko so jo stehtali in je imela 17,3 kg. Do sedaj je bila vedno na 14 do 15 kg VAU uspelo mi jo je malo zrediti.
Naša je bila do 2 leta full nora, divjakinja no zdaj se je pa res malo umirila in se je celo lahko zredila.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #99 : 10 April 2009, 09:56:58
Ja, moj tudi malemu Žepku razlaga, da bo on še vedno najlepši in da ga nihče ne more izrinit, niti ta grdi, grdi bradač...hehehehhe, a je v malega že na polno zaljubljen.
Eh, mene pred vsakim psom trema daje, razen pred Jayem me ni, ker je k meni kar pristal iz lufta, sploh nisem imela časa za razmislek...hvala bogu ;)

Mene že tako daje to čakanje.

MANDY, koliko je pa vaš schapie sedaj star? More bit tam nekje kot naša bradica. Se moremo nujno dobit, da se bodo tile naši pobalini naigrali  ;)  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #100 : 10 April 2009, 11:04:15
Čakanje, čakanje groza. Naša mala Bella bo imela 7 tednov, 19.4 naslednji vikend gremo po njo. Vzrediteljica je prej ne spusti od mame, pa je to čist prav. Res bi se lahko kje dobili, iz katerega dela Slovenije pa ste ??
Veš naša Ida ima najstniške fore najine punce so v teh letih. In one se kar naprej objemajo s prijateljicami hagy, pa če so narazen le pol ure, ko se srečajo je spet hagy. In to je začela počet tudi Ida skoči nate, če se malo znižaš ti da okoli vratu tace, pa še umije te zraven. ;D Najbolj je srečna, ko pride na obisk mularija (zelo pogosto) in se objemajo z njo. :-[ To ji je tako všeč, da če vidi na cesti najstnico bi ona kar stekla v hagy, moram prav pazit da ni preveč tečna. Ej prav hecna je, je moj rekel, da ima fetiš na najstnike :D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #101 : 10 April 2009, 11:18:46
Mi smo iz Maribora. Pa vi?
Uuu...mi pa bomo potem še en mesec čakali. Ga gremo iskat 17. 5.  :o

Moj škot ima tudi rad objemček in je tud nor na otroke in najstnike. Če prihaja gruča najstnikov naproti in se med seboj smejijo, on že začne opletat z repom in ritjo in je celi nori, ker misli, da je vse namenjeno njemu. Potem pa, če mu namenijo kanček pozornosti, pa so že lubčki na vrsti in norenje. Ah, ja, taki bedki so tile ovčarčki :)

Najstniki tako živalski kot človeški so pa itak face s svojimi forami.  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #102 : 10 April 2009, 11:41:10
Nismo daleč le 30 minut, smo iz Žalca. Ojej še en mesec, saj bo. Res so prisrčni ti naši lumpi, vendar pa naša škota nista bila tako predrzna in polna bedarij, kot jih ima Ida. Bila sta pridna in ubogljiva ter predvidljiva to pa ne morem reč za Ido. Zadnjič je dobila pri VET. vitaminske tablete. Pojesti mora dve, dala sem ju mlajši hčeri, da ji da seveda z Zdenka sirom. Drugače ne gre po grlu. Za ta sir bi se pa prodala. Ko je tamala  pakirala prvo tableto v sir je Ida smuknila in ji ukradla drug še zavit sirček in ga tudi pojedla, prava lumpa je.



MANDY

  • Gost
Odgovori #103 : 10 April 2009, 12:13:07
Bo uspelo?



MANDY

  • Gost
Odgovori #104 : 10 April 2009, 12:29:33
Na tej sliki je Ida stara 5 mesecev in se uči česat. Do njenega prvega leta ni bilo   več krtače jo je pojedla :P



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #105 : 11 April 2009, 20:29:14
Kakšna luštkana bejba  :o

So pa srčkani v tej fazi, celi ocufani, nesimetrični.....hihihihihi.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #106 : 11 April 2009, 20:31:40
Hehe kok je bla luštna!  ;D
je bila pa čiisto drugačne pri 5 mesecih kot pa Flo :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #107 : 11 April 2009, 21:38:00
Vesele Velikonočne Praznike!  :D


Manjka Joy, ampak se "baraba majhna" ni hotel slikati... >:D ;D



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 13 April 2009, 20:58:58
Felina čestitke za novega družinskega člana :)
*star* kok je Flo lušna :o (dobre fotke)

 Kan (ravnokar počesan;D)


mmm.. kako diši






MANDY

  • Gost
Odgovori #109 : 13 April 2009, 21:03:25
Včeraj sem spoznala barta od Flo, Mistrala. Vesel kuža na fedrih kot večina bradatkov. Presenetilo me je kako je velik, naša Ida je palčica proti njem. Všeč mi je, da ima tako črno dlako pri nas je kaj kmalu postala siva upam, da mu bo barva tudi ostala. En dva tri in ti spleza v naročje, pa umivat tudi zna :-[.



MANDY

  • Gost
Odgovori #110 : 14 April 2009, 09:01:20
Še enA OBDELAVA



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #111 : 14 April 2009, 17:23:06
Ooo kok je Kan dober na 1. slikci! Sama glava ga je!  :D :-*

Citiraj
Včeraj sem spoznala barta od Flo, Mistrala. Vesel kuža na fedrih kot večina bradatkov. Presenetilo me je kako je velik, naša Ida je palčica proti njem. Všeč mi je, da ima tako črno dlako pri nas je kaj kmalu postala siva upam, da mu bo barva tudi ostala. En dva tri in ti spleza v naročje, pa umivat tudi zna Embarrassed.

Bojo, kar veliki ja. Ker sem misla jaz, da bo Flo manjša, pa je zdaj na hitro se zelo "potegnila" v višino.  Zdaj tudi že daljša postaja. Ima pa mislim, da okrog 53cm, mogoče celo malo več... Ali pa manj!  ;D In približno 16kg.
Se pa Flo še nič dlaka ne barva na sivo. Je še čisto črna, edino, kar me moti je pa to, da se ji zelo hitro obarva na rjavo. In, če malo sonce posveti, na njo, se kar rjavkast odtenek vidi...

Še ena slikca(slikala Lucija(ginka))


Zdaj pa šibava na Agility :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #112 : 20 April 2009, 15:19:42
In, če si fant spet ne bo nekaj premišljeval, bo naš mali imel klicno ime AI (po japonsko pomeni ljubezen in indigo barva), pa še zveni bolj kot ime črke A, če imamo doma že enega po imenu črke J.  ;)

Kje vas je bilo več na razstavi? Sem, mislim da, videla ravno 4 beardije.....malo je bilo to in samo en je bil rjavi  :'(

Sem bila pa čist navdušena nad Diamond Winnerji, in je samček hotel zasluženo na realna tla postavit mojega malega naduteža Žepka, ki je rep nosil zavihan kolikor je le mogoče visoko in na koničkah krempeljcev se je premikal, da je lahko bil čimbolj važen...hihihihihi ;)

Kaj se z ostalimi dogaja?

 MANDY!!!, kaj pravi Ida na novo pridobitev????

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #113 : 20 April 2009, 20:05:46
OOO, Felina ima moj okus za imena ;)
To je eno od mojih top 5 imen  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #114 : 21 April 2009, 10:19:02
Uuuu, ti imaš že kar izoblikovano lestvico top 5 imen??? jaz se pri vsaki živali znova namučim ;)

Imam pa za ljudi  :o, potem pa takšno ime kakšna žival dobi za premostitev :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #115 : 21 April 2009, 19:24:35
Za ljudi pa jaz nimam   :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #116 : 24 April 2009, 14:26:28
No, midve s Flojč, bova pa junija že začele tekmovat. Je inštruktorica rekla, da sva že pripravljene, samo slalom morava se še čiisto do konca naučit.  ;D



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 24 April 2009, 17:05:37
oooo supr!
pol pa povej če bosta imeli kakšno tekmo blizu Ljubljane (Trzin) da vaju pridm pogledat ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #118 : 24 April 2009, 17:26:27
Super!!!
Komaj vaju čakam, da prečoham tamalo in vidim predstavo. Na katero tekmo prideta? Že vesta? No, takarat pa bo z mano verjetno že moja žverca  :o Se bomo lahko obojestransko prečohali.  ;

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #119 : 24 April 2009, 18:59:12
U tole je bilo pa brzinsko :o Zgleda da Flo res obvlada :) Se ji vidi, da z veseljem dela in zato tudi hitro napreduje, fino.


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com