bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 508603

teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 19 Januar 2009, 19:20:35
pozdravček vivi in etiju, zadnjemu tudi čestitke Ljubljanski razstavi

upam da se kaj kmalu srečamo zopet na kakšnem sprehodu, malo bo treba še počakati, da dobim pasjo družbo, no morda pa pridem kar sama ;)

***
rest in peace my precious friend


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 23 Januar 2009, 22:39:36
heii!
jaz imam 1 leto starega birdija Kana ;D je modro-bele barve

tukaj je bil še čisto majhen






zdej je pa že tak lepotec! :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #32 : 04 Februar 2009, 15:09:58
heii!
jaz imam 1 leto starega birdija Kana ;D je modro-bele barve

tukaj je bil še čisto majhen






zdej je pa že tak lepotec! :)


Mi smo se pa mislim, da na razstavi na Hrušici vidli, ane? Mislim, da je bil Kan približno 5 mesecev star. Če nism kaj zamešala.  :-[  :)

Drugače, je pa zelloo lepp... Komaj, čakam, da še moj zrsaste še malo dlaka..  :D



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 Februar 2009, 16:23:34
heii!
ja smo se srečal ;D
dlaka ji bo hitro zrasla! a se ji že kej focla, mi imamo kar vlik problemov zaradi tega   :-\

ps: pošlji še kakšno fotko od Flo



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #34 : 04 Februar 2009, 16:48:52
A, se mi je zdelo, ja...  ;) Mi je bil Kan že na žatetku zello lep, zdaj je pa še lepši. Prideta spet na razstavo na Hrušico?

Ja, dlaka se ji pa že kar focla, samo nimamo pa še vem kakšnih problemov. Je pa problem z brado, ker je stalno zdaj pozimi zmrznjena(tudi ko je not se ne stopi čist) in je ne morm fajn razčesat...

Ewo malo včerajšnjih fotkic:







lp



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 04 Februar 2009, 21:51:44
waa :o kok je lušna pa velika!
ja prideva u Hrušico, zdele greva 22. 2. u Celje, pa bomo vidl kko bo :-\
pa ti?? misliš kaj razstavljat??
lp



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #36 : 05 Februar 2009, 16:57:48
No, super, da prideta na Hrušico.  :)
Midve tudi prideva ja. Razstavljat pa ne mislim ravno. Samo na Hrušico bova šli, da vidim kako jo bo sodnik ocenil-kako se razvija.
Meni je bolj agility všeč :)

Koliko pa ima zdaj Kan plečne?

lp



MANDY

  • Gost
Odgovori #37 : 21 Marec 2009, 19:09:51
Pozdrav, lastniki in občudovalci kosmatih birdijev. Tudi pri nas imamo eno takšno kosmatinko staro 4 leta. In je zelo navihana počne same neumnosti. Zanima me kako je z vašimi kužki, ali kaj ušpičijo. Naša ima zelo, zelo rada vodo in redko zgreši kakšno lužo sploh ni važno ali je velika ali majhna. Namesto, da bi mi peljali njo na sprehod kar sama prime povodec in ona nas pelje. Skače pa kot kobilica najraje se pretihotapi za tabo in ti skoči na hrbet se pri tem odrine če pa ima možnost še malo povleče za lase. Pri tem je tako hitra, da ko se zaveš je že stran in laja nate češ spet sem te. Včasih imam oči na hrbtu ( še posebej če nisem oblečena za pasje norčije). Še veliko neumnosti pozna, kaj pa vaši bradatki??
LP



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #38 : 21 Marec 2009, 19:23:42
Citiraj
Naša ima zelo, zelo rada vodo in redko zgreši kakšno lužo sploh ni važno ali je velika ali majhna.

To je super, da ima rada vodo, ker naša pa samo da je luža Gre in skače ter tiši glavo v lužo, ampak da bi šla pa plavati to pa ne. Gre samo toliko, da si ne zmoči repa. Hehe!  :D

Drugače, je pa naša kar "pridna" bradica. Hehe. Samo skače, pa meni do glave gor. Kakor da bi bila navita. zdaj se je tudi lajat naučila in laja tudi na žogo, če se dolgo ne premakne.  ;D
Sva, pa začeli hodit na Treninge Agilityia in moram reči da ji gre res super. :D
Nobena ovira ji ne dela problemov, najrajši ima pa slalom ter most. Po mostu tako zašiba da jo potem kar odnese čez cone, ampak bova tudi to popravili. In, ko pridemo na parkur se ji čisto zmeša.. njena "rit" kar miga levo in desno ter cvili in laja. Ko pa greva delat je pa to najbolj srečen pes na svetu. In obe2 komaj Čakava da greva spet na trening.

Ima pa tudi zelo rada frizbije. Ampak na žalost ne dojame, da jih mora ujeti v zraku. Ampak se učiva in verjamem da nama bo enkrat pa le uspelo. :) Na žogice je pa totalno nora. Sploh, če vidi da greva na polje mi kar povodec prime in žogice use si "zabaše " v usta in me vleče, kakor: pejva čim prej! :)

Notri se pa čisto umiri in ravno zdaj leži tukaj pri meni ter spi, saj sva ravno zdaj prišle iz sprehoda ter lovljenjem frizbija in žogic... :)

Mandy iz katere psarne pa je vaša bradica? :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #39 : 23 Marec 2009, 09:06:30
POZDRAV, no lepo nimamo edine čofotalke po lužah. Drugače pa naša tudi zelo rada plava,  včasih jo je treba kar spodit iz vode. Nikoli ji ni dosti.  Vozi se na majhnem gumjastem čolnu še raje pa na srfu, ker mora lovit ravnotežje. Otroci jo vozijo naokoli ona pa laja na plavalce tudi iz pomola ni problem skočit.K nam pa je prišla iz psarne Sagena iz Zagreba. Najhuje je ,da zna odpreti vsa vrata v hiši :-[. Svetujem ti, da je ne vzpodbujaš pri lajanju saj ko enkrat pogruntajo, da se da z tem odlično izsiljevat je ne ustaviš več.
LP ;D



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #40 : 23 Marec 2009, 21:13:49
26. aprila bo test pašnih zasnov. Več info http://www.britanci.com/aktualno_pasnja.htm



MANDY

  • Gost
Odgovori #41 : 24 Marec 2009, 11:57:25
Pozdrav, a kdo ve kako to poteka ??



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #42 : 24 Marec 2009, 15:00:37
Test izgleda tako, da daš psa in ovce v okroglo ogrado (premere cca 15 m) in potem Martina (lahko tudi sam če želiš) oceni kako pes reagira na ovce. Če ne reagira ga poizkusi ona "animirati" da bi le pokazal ali mu je ostalo še kaj nagona.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 05 April 2009, 13:45:14
No, za vse firbce  ;)

Bradica bo iz avstrijske psarne Dog4u ...tukaj je link www.dog4u.at in če stisnete na wurf L, je kužek z imenom Lanzelott naa bodoči član  :o  :o Sploh ne morem opisat, kako sem srečna.

so mi pa zelo všeč tile vzreditelji, saj zelo veliko naredijo za socializacijo, če kliknete recimo na wurf K lahko recimo vidite celo pasjo igralnico, navezane imajo konzerve, ki plapolajo v zraku in proizvajjao kovinske zvoke, da se mladiči že navajajo na to, ker kolikor vem znajo biti kovinski zvoki pri tej pasmi kar problematični (to so mi poudarili vsi vzreditelji bradic, ko sem jih kontaktirala) in mi je resnično všeč, da se spopadajo s tem problemom.

Oče je terapevtski kuža, mama pa je delala poslušnost in agility  ;D

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 05 April 2009, 13:59:52
 :o :o Tina čestitam za bodočega novega člana :-* Krasno je obarvan pa ime mi je full všeč.
A pol ga bom jaz že videla ko pridete na obisk  :o :o :D


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #45 : 05 April 2009, 14:54:31
Čestitke!! :o :-*

A nisi najprej imela namen vzet nizozemskega s....(ne vem kako se napiše)?

:)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #46 : 05 April 2009, 16:16:19
Čestitke!  :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 05 April 2009, 16:18:33
Čestitke!! :o :-*

A nisi najprej imela namen vzet nizozemskega s....(ne vem kako se napiše)?

Ja, v bistvu smo bili v čakanju in dogovoru z vzrediteljico teh psov dve leti, pa prej tudi še ne bi vzeli novega člana. Ta kuža bi naj bil od fanta, vendar sedaj, po globokem premisleku in spoznanju koliko časa bi moral vložit v psa in zaradi ljubezni do mene, ko je videl kako dolgo in močno si že želim bradico in da potem do nje ne bi prišla še najmanj 10 let (če bodo vsi psi, kar resnično upam, dočakali lepo starost), je rekel, da ustreževa moji že 14 letni želji    :o

:o :o Tina čestitam za bodočega novega člana :-* Krasno je obarvan pa ime mi je full všeč.
A pol ga bom jaz že videla ko pridete na obisk  :o :o :D

Ja, po mojem bo takrat že pri nas...nisem sigurna pri koliko tednih ga bodo oddali, ampak se po mojem lahko kar nadejaš, da ga boš premučkala v nulo  ;D Barva pa je tako moja in še tisti roza- rjavkasti nos ki ga bo imel  :o Sedaj bomo imeli doma še več odtenkov rjave  ;)

Čestitke!  :o

Hvala! Čist sem navdušena!! :o

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #48 : 05 April 2009, 16:54:30
Uau!
ČESTITKEEE!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 05 April 2009, 16:55:56
Čestitke! ;D Mladiček je zelo lušten, pa še take fletne barve je. :o :-*

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 05 April 2009, 17:00:49
Tina super, ti ga bom kar zaplenila takrat za en čas, tebi in Aljošu pa dam Marška in Kalo in Bello  :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 05 April 2009, 18:01:50
Čestitke! ;D Mladiček je zelo lušten, pa še take fletne barve je. :o :-*

Ja, na smrt sem si želela to barvo in dobila sem ga iz legla vzrediteljev, ki sem jih kontaktirala po priporočilu ene Avstrijke, ki pase s svojimi beardiji in mi je priporočila nekaj bližnji psarn, kjer ne gledajo samo na razstavne uspehe, ampak tudi na delovne sposobnosti  ;). In ko sem jih par kontaktirala, so tile imeli ravno mladičke  in  rjavega samčka...sem pa mogla zaj 10 dni čakat na enega tipa, ki se je še odločal in je imel prednost pred mano, saj je hotel črne-belega samca, ki pa ga v leglu ni bilo, kar je zelo čudno, saj rjavi psi niso tako pogosti, sploh pa ne od črno-bele kombinacije.

Uau!
ČESTITKEEE!  :D

Se še spomniš, ko smo bili takrat pred 3 ali malo manj leti na sprehodu in sem ti težila o bradicah? No, želja se je končno uresničila.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #52 : 05 April 2009, 18:40:22
 :D
Me prav zanima kdaj bom jaz dočakala CCja hi hi hi
Ob svetem nikoli verjetno ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #53 : 05 April 2009, 19:33:59
No še enkrat Čestitke! :-* :-*
Res je super obarvann! Pa še rjavček hehe!  ;D
Lahko bi se kdaj dobili za kakšen sprehod? :)

lp :)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #54 : 05 April 2009, 19:59:08
Takole pa mi uživamo v avtu :D :


In nam je že vroočee! :


In še prijatelji :D


lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 05 April 2009, 20:51:38
Res je super obarvann! Pa še rjavček hehe!  ;D
Lahko bi se kdaj dobili za kakšen sprehod? :)

lp :)

Kaj to so kakšna pravila kakšna je bolj zaželjena obarvanost? Se ne poglabljam toliko v take zadeve.  :-[
Sprehod bo pa itak prišel v poštev, samo k nam more priti in še malo odrast  ;)

In še prijatelji :D



Kaj pa, ko so se v vrsto postrojili :) Full maš luštno bradico  ;) Nagajivo izgleda.

Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 05 April 2009, 21:10:24
 :o Tina , čestitke za birdija :-*
 
...pa naj ti hitro mine teh nekaj tednov, dokler ga ne pripelješ domov ;)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #57 : 05 April 2009, 21:16:17
Kaj to so kakšna pravila kakšna je bolj zaželjena obarvanost? Se ne poglabljam toliko v take zadeve.  :-[
Sprehod bo pa itak prišel v poštev, samo k nam more priti in še malo odrast  ;)

Kaj pa, ko so se v vrsto postrojili :) Full maš luštno bradico  ;) Nagajivo izgleda.

Hehe, saj jaz se tudi ne poglabljam.. :D samo enkrat bi rada videla bradico brez bele barve... :) Me zelo zanima kakšna je. :P
O super. :) Kdaj pa pride k vam? Kako bo pa klicno ime? :D
Se pa sigurno vidimo na kakšni agi tekmi ane? :D

Hah, ne zgleda samo nagajivo.. tudi je. :P Tale "baraba mejhna" ne pusti nobenmu imeti palčke ali igračke. Pa tudi, če jo potem uzame in spusti vazno, da je drug nima. Hehe. Je pa čist nora na žogice. Stalno bi prinašala in lovila. Pa tudi, če je že čiist "fertik" in vidi Žogo, pozabi na vse in laufa zanjo kot zmešana. :D
Zdaj očitno hoče "nadoknadit" zamujeno, ker je imela malo zdravstvenih problemov in ni mogla oz. smela tako skakati. Ampak zdaj je use uredu in nori na Ful...  :D



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #58 : 05 April 2009, 21:36:12
Flo je še bolj nagajiva kot zgleda ;D Samo z njo sploh ni nobenih problemov, edino to, da se zelo zelo rada umaže :)
Je fajn psička res... Danes je Rosano skoraj na tla zbila, ko je hotla Mikea slikat kako skače pa je Flo malo narobe razumela in mislila da je bil tisti ''hop'' njej namenjen ;) je rosana dobila potem Flo v glavo

Aja Felina, čestitke. Rjavi so mi še posebej všeč. Lepo da je tale tema malo zaživela

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 05 April 2009, 23:49:30
samo enkrat bi rada videla bradico brez bele barve... :) Me zelo zanima kakšna je. :P
O super. :) Kdaj pa pride k vam? Kako bo pa klicno ime? :D
Se pa sigurno vidimo na kakšni agi tekmi ane? :D

Glede nebeline je v tem leglu psička Lotus, ki je samo nekaj malega bela po glavi, pa še to bi po mojem  lahko izginilo.

K nam pride tam nekje sredi maja, sedaj ne vem točno, če je zakon pri avstrijcih glede oddaje psov kaj drugačen kot pri nas   ???, ampak glede na to, da so skoteni 14.3. bi bila računica sredi maja ravno ok. Klicno ime še nimamo izbrano, mogoče bo kar Lan, al pa če se nama posveti nekaj res hudega in praktišnega  8)

Na agility tekmah pa bo itak reden gost. Kaj vidve sta že tako daleč, da bosta začeli tekme obiskovat? komaj čakam!!!!  :o

:o Tina , čestitke za birdija :-*
Hvala, hvala, sem kar malo važna, da ga končno dobim  8)

Flo je še bolj nagajiva kot zgleda ;D

No, upam, da bom tudi sama to lahko rekla, ker ravno zaradi tega so mi tako pri srcu  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)