bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514603

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #330 : 08 September 2009, 10:52:33
Tadeja....moj je blazno prijazen, včasih še preveč in se v vznesenosti kar celi vleže na psa :) Sem pa takoj za kakšno srečanje :)

*star* nora fotka, se vidi kje je element bradic...v zraku, v naravi, pa čimbolj biti nor :)

No, pa še mi dodajamo en link, ko moj mali nekaj dela...smo bili na morju in smo čas preganjali s snemanjem :)
(pa prosim, da se ne ozirate na moje krike veselja, ker me je kar težko poslušat, torej zvočnike izklopit :)): 
http://www.youtube.com/watch?v=EiBL3wjxdyg   Na koncu filmčka, pa se je on odločil, da še malo prečekira mačko, ki je tam mimo hodla :)

Tukaj pa je še link Ai-jevih sorodnikov med pašnjo :)  http://www.youtube.com/watch?v=T59cMCwj4d0

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #331 : 08 September 2009, 17:01:28
hehe, hvala!  ;D

Se mi pa zdi, da Flo z leti vse bolj "nora" postaja... Skače kakor, da bii bila na "fedrih" brez problema mi skoči do glave gor al p še višje, če pa npr. z mosta pade pri agiju pa "nč hudga, gremoo šeenkrat"  ::) nič je ne "prizadane"  :D

Lp



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 12 September 2009, 21:04:13
Hojla!
Little Flo pa je danes izgubila zgornja dva zobka,stara je 3m in pol ali ni prehitro?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #333 : 14 September 2009, 18:20:14
Mi se pa najrajee igramo!  :D



Lp  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #334 : 14 September 2009, 18:47:44
To bi lahko dali v reklamni spot :) Pravi cukri vsi na fotkah :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #335 : 15 September 2009, 10:42:33
Lepe slikice res so za reklamo, sožitje mladih. Vesela sem, da sem v soboto spoznala Felinino pasjo druščino, žal le kratek čas, saj se nam je mudilo domov. Za razstavo v Celju pa sem si rezervirala cel dan, Al je pa res pravi korenjak z Bello sta pravi tim, ej kako me jezi ker nisem imela fotoaparata. >:(



MANDY

  • Gost
Odgovori #336 : 15 September 2009, 12:28:57
Že nekaj časa premišljujem, da bi napisala razlike in podobnosti med pasmama Bearded colli in Schapendoes, mogoče bo koga zanimalo. Seveda so to opazovanja mojih psičk Ide Bea. Colli in Belle Sch.,da ne bo pomote vaši kužki so verjetno drugačni. ;)Pa začnimo
Obe sta zelo aktivni, eksplozivni, poskočni. Kar preveč poskočni skačeta zelo visoko v zrak, zato imamo večkrat probleme z prednjimi tačkami, na katere občasno šepata. Zato moram pazit, kje na kakšnem terenu se igrata z drugimi pasjimi razbojniki.
Obe sta nori na igro z razliko, da se Ida že od malega zna igrat tudi sama (meče si igračke jih lovi, skriva in nato išče..)
Bella pa potrebuje soigralca, zato ji igrače niso zanimive, če niso v naših rokah. Zato raje sodeluje  ???
pri delu (sesanje, pometanje, brisanje prahu, popravljanje kolesa, delo na vrtu...) seveda imam zaradi nje še več dela, prav hecna je ko te opazuje in kar naenkrat poskoči zagrabi orodje ti ga odnese, začne kopat... Je pa zanimo, dokler sem jaz aktivna in kaj počnem je tudi ona v akciji, ko se pa usedem se uleže zraven in zaspi.
V nasprotju z Ido, ki se nikakor ne umiri, lahko smo na več urnem sprehodu in vsi utrujeni popadamo po tleh vključno z Bello, ne ona bo še vedno raziskovala, lajala, ko se bo pa končno ulegla bo imela kakšno palčko ali storž, ki ga bo žvečila.  Doma je pa vedno v pripravljenosti s pogledom na cesto, če slučajno pride mimo kakšen kuža.
Velika razlika je -vsaj pri nas glede hrane. Ida zelo slabo je, če ji daš pasji priboljšek ti ga porine z smrčkom nazaj v roko.Učenje s pomočjo hrane pri njej ne pride v poštev. Malo se je zadeva izboljšala s prihodom Belle.
Bella pa je svetovni požeruh in neumorni prosilec za hrano. Ko pridemo zjutraj iz sprehoda mora takoj dobiti svoj obrok, drugače je cel cirkus (laja, skače na vrata, se vrti). Ko poje svoj obrok pa straži mizo in skače naokrog, če se je bo kdo usmilil, ker je še full lačna  :P Je pa prav vse,brikete, meso, testenine, riž, vso sadje, najraje ima maline, jabolka......
Za hrano bi naredila vse, zato je tudi učenje lažje.
Obe sta prijazni do drugih kosmatincev, Ida se igra samo z izbranci, Belli pa je za igro dober prav vsak kuža. Neizmerno imata radi otroke, kar uživita, ko pripeljejo punce prijatelje na obisk. Malo moram biti pozorna pri majhnih otročkih, da jih s hitrostjo ne prestrašita.
VODA je zelo pomembna, na vodo sta čist neumni posebej Ida, za njo ni nikoli premraz in tudi lužica je v redu ali pa rosa na travi samo, da je mokra. Obe radi plavata le da Bella ne gre v vodo, če ji ni vroče. Tudi v vsako lužo ne stopi. Ida se zelo rada vala po travi, kar je zelo tečno zaradi semen v travi in njenega kožuha  :-\ včasih se mi zdi, da skoraj cel sprehod opravi na hrbtu. Bella pa se ne vala, ampak če je mokra se rada briše v kakšno steno, ograjo. Vsaka ima svoj stil  ;D.
Bella se ničesar ne boji, včasih se prestraši kakšnega čudnega predmeta. Takrat jo kar odnese stran, a se hitro pomiri in z dvignjenim repom in lajanjem previdno razišče, prevoha zadevo. Ida je na žalost zelo prestrašen kuža,(verjetno zaradi izolacije v rani mladosti pri vzrediteljici) boji se vseh nenavadnih, hrupnih zvokov in naprav.Poskušali smo na vse načine, da bi jo umirili, vendar nam ni čist uspelo je pa veliko bolje kot na začetku.
Je pa po drugi strani Ida zelo, zelo pametna velikrat je dokazala, da razmišlja s vojo glavo in se zanese bolj nase kot na nas-na žalost. Ima zelo močno mimiko, vse ti pove s telesom in lajanjem. Če je lahko tašči  pokazala, kje so njene igračke v omari in seveda naj jih ji da, potem jo lahko razume čisto vsak.
Pri Belli še nisem opazila tega daru, je pa res, da je še mlada 7 mesecev zato mislim, da to še pride.
Obe pa sta super psički in nam vsem polepšata dneve.
Bo dovolj, če še koga kaj zanima naj napiše.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #337 : 20 September 2009, 21:43:31
Flo danes ;D






Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 02 Oktober 2009, 14:15:13
Pozdravljeni vsi v tej rubriki o bradicah, predstavljam vam mojo malo bradico Bewitched Bubble Diamond Winner, če mi bo uspelo bom prilepila tudi eno njeno slikco, če ne pa kdaj drugič. Te strani prebiram že od takrat, ko sem svojo bradico še iskala in o njih izvedela mnogo raznoraznih podatkov. Pri naši hiši Bubble ni edini kužek imam namreč v hiši še "pekinezerko" Meggie in angleško koker španjelko Beauty vse imajo popolnoma različne karakterje vendar so vseeno zelo velike prijateljice.

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


MANDY

  • Gost
Odgovori #339 : 04 Oktober 2009, 19:49:41
Zelo luštna psička, veliko prijetnih uric ti želim z njo.



MANDY

  • Gost
Odgovori #340 : 06 Oktober 2009, 13:16:55



Ida ne more brez igrač, okoli hiše jih je več kot pa takrat, ko so bile punce majhne.
Na drugi sliki pa iziva Bello, čaka da bo skočila na igračo takrat se začne dirka. Tista, ki prva zagrabi ježka beži, druga jo pa lovi, na koncu obe obležita z jeziki do kolen.Poskusila sem ju že slikat, a ne gre sta prehitri. Še en klobčič dlake, vmes je seveda igračka.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #341 : 08 Oktober 2009, 21:52:16
Mandy zelo dobro napisano...  :) In lepe slikce.  Je pa Flo ista, samo, da je kje kakšna igrača pa je že zanjo svet popolen hehe. Laufa, pa tudi za kakšno rožico, kamenčkom...  ;D

Tequilla, mi smo pa "v sorodu"  :P

Še nekaj današnjih slikc of Flo, ki je zanjo največja žurka, če lahko preskakuje ovire in se podi za žogicami...  ;D




Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #342 : 09 Oktober 2009, 13:17:53
Joj, Flo je takšna skockica, upam, da bo Ai tudi takšen. Zaenkar še ni čist prepričan v svoje nožne zmogljivosti, ampak napreduje kar iz tedna v teden :) Kdaj vaju bomo začeli redno videvat na tekmah?Njemu so tudi igračke zakon, sploh cufanje za njih in samo da vzamem cufo v roke, svet za njega izgine in obstajam samo jaz. Drugače se pa sedaj učimo, da se past pse ne spodobi  >:(, on bi samo pasel, ko je v družbi drugih psov in ko more imeti pod nadzorom malo več prijateljčkov od čiste panike in evforije kar drisko dobi  >:(

Tequilla...jaz pa poznam njeno sestrici Bri (ne vem kak se napiše). Je že bila na obisku in je prava lepotička. Sem čist navdušena, da je v našem ljubem Mariboru vedno več bradic in da ej to leto pravi bradati baby boom....bom jih mogla skupaj zbobnat in da naredimo eno bradato čago :)

V četrtek pa najverjetneje pride k nam v pasjo šolico še ena 4 mesečna bradica, to pa je verjetno Viola Canina, a ne?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #343 : 09 Oktober 2009, 13:38:03
Res visoko skače, bo kmalu že konkurenca Mikeu ;)


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


MANDY

  • Gost
Odgovori #344 : 09 Oktober 2009, 14:08:30
Star, pa kar skok čez ograjo. Pri nas imamo leseno križno lovsko ograjo in kmalu je bilo zanjo največja zabava skakati čez njo, seveda ji je bila všeč naša panka, ker je skočila na ulico . >:(  Smo že imeli v načrtu višjo ograjo, ko se je zgodilo, da se je zaradi muce na drugi strani premalo odrinila in se popraskala po trebuščku, od takrat ni več skokov čez ;) in je bila zadeva rešena.VSAJ ENA BEDARIJA MANJ, danes se je odločila, da bo na novo zakopala bikovko sredi vrta, dobro, da je že jesen.
LP



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #345 : 09 Oktober 2009, 15:45:43
Hehe, sem 100%, da bo tudi Ai, postal zeloo navdušen nad skakanjem. Ker Flo, ko je bila majhna ni bila sploh nič živahna. Sprehod ji je bil čisto dovolj, pa mogoče kakšne žogice. Se mi zdi, da zaradi tega, ker ko je bila stara okoli 5mesecev, je začela zelo šepat. Ampak očitno je bil samo udarec saj je potem kod bi odrezal billo vredu in takrt je pa tudi flo pokazala pravi birdie značaj...  ;D

Mi imamo tudi polno suhega kruha zakopanega po vrtu...  :D

Bi bilo pa fino narediti kakšen birdie srečanje/sprehod. Je že kar veliko bradic "nastalo" to leto ja...  8)

Lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #346 : 09 Oktober 2009, 17:07:46
Hehehe...kaj pa bradati krteki :). Naš pa še ni odkril lepote kopanja in upam, da jih tudi ne bo.

Uf, Ai pa je na polno živahen že od začetka, je sposoben biti na psrehodu 2 uri, potem pa še prit na klub in se mu odtrgat na polno, ko vidi  da bova kaj počela. Sploh frizbi in cufe mu zameglijo um :) Če ne bi imela jaz pameti in da bi ga omejevala na počitek, ne vem kaj bi se zgodilo z njim...bi izgorel  >:(

Ja sem takoj za bradato srečanje :)))))

Se mi zadnje čase dozdeva, da si je Ai že začel ožit krog pasjih prijateljev in se ne želi več igrati z vsemi.....hitro je postal izbirčen, he he. No, do ljudi pa ni čist nič izbirčen, vsakega je treba izljubit  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #347 : 14 Oktober 2009, 17:16:49
Flo pa ravno obratno... zdaj, tudi če jo ljudje res zelo kličejo potem šele gre k njim... Pa tudi k psom ne gre več tako zelo rada kakor pa je šla včasih. Seveda, do tistih, ki jih pa zelo dobro pozna, se pa samo na mestu prestavlja, da ga bo lahko šla čimprej pozdravit!  ;D

Ko so pa deževni dnevi in zdaj ko bo kmalu sneg, smo si pa mi Umislili tole  :D :


lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #348 : 14 Oktober 2009, 19:54:15
*star*, mene zelo zanima kako se bo tole obneslo v snegu. Ker tiste kepe snega ki se primejo na bradice znajo biti prava groza .


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #349 : 14 Oktober 2009, 20:09:03
*star*, mene zelo zanima kako se bo tole obneslo v snegu. Ker tiste kepe snega ki se primejo na bradice znajo biti prava groza .

Mislim da ne bo dosti boljše, ker najhujše kepe se delajo ravno na spodnjem delu šap >:(. Pri naši Šuši je najhujše med blazinicami, bom probala s čeveljčki.


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #350 : 14 Oktober 2009, 21:15:22
Za v sneg pa Flo dobi še čevljčke...  ;D
Drugače, se mi pa zdi, da bo kar uredu tudi kar se kep tiče, ker je imela Flo največ kep ravno pod pazduho in trebuhu.  Med blazinicami, pa niti ne tako zelo.  Za po asfaltu bo imela pa čevlčke, ker je toliko soli, da kar res ni. Prejšno zimo, ji je kri tekla, tako, da smo potem mazali blazinice...  :)
Je, pa res, da so te kepe katastrofa pozimi. Flo se dobesedno ni mogla več premikati, tako, da smo jo morali enkrat odesti domov. Zato, da bo ta plašček saj za silo, da bomo šli lahko normalno po snegu na sprehod...  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #351 : 15 Oktober 2009, 09:15:25
Dobra obleka ni kaj pa tako ponosno jo nosi. Naša Ida bi se ulegla in konec. Se pa strinjam, da so problem snežne kepe na nogah, a lani je bil sneg tako suh da se ni sprejemal. :) Upam, da bo tudi to zimo tako, pri nas je poblem sol po pločnikih, jaz bi prepovedala soljenje pločnikov. Viva kako je bilo v Bratislavi imaš kaj slikic.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #352 : 15 Oktober 2009, 15:27:17
*star*, super odprava. Jaz sem imela podobno stvar za shih-tzuja, pa se nama ni obneslo, saj se mu je sneg vrinil pod rokavčke in naredil kepe  >:(  Poročaj kako bo, ker bomo potem še mi kaj podobnega nabavili za hitre sprehode okoli hiše, ko se samo kaka in lula  :)

Aja, še to....kaj vaši kaj vidijo skozi dlako, če nimajo čopa, ker Ai je slep, če nima spete dlake, kar zabije se v vrata ali steklo, skakajoče žogice pa sploh ne opazi in se sploh igrat ne moreva   ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #353 : 15 Oktober 2009, 17:01:27
Pri nas je bil pa sneg zelo moker in težek. Potem je pa zmrznil, pa je bilo super, žoga je šla čez celo polje...  :D In potem pa je spet padel in spet... Tako, da smo ga imeli že "poun Kufer"...

Bomo poročali...  ;D Sicer, ima pri tačkah tudi nekaj, da se lahko zategne, tako, da bomo videli kako se bo to obneslo.

Hehe, Flo je tudi "čisto slepa", če nima čopka narejenega. Samo, pa zdaj že samo nos uporablja, tako, da ni treba da ima vedno speto dlako. Tako, da se lahko tudi normalno igrava tudi če nima frizure. Če pa veter piha v napačno smer potem pa je treba da ima čopka.  :)

... Zdaj pa šibava na agi...  :)

Lp



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #354 : 15 Oktober 2009, 18:15:50
Viva kako je bilo v Bratislavi imaš kaj slikic.

Bratislava:
- sojenje pri beardijih in organizacija vsega skupaj: no comment
- stojinice: veliko jih je bilo, cene navite, tako da smo kot ponavadi zaprvaljali samo na dveh stojnicah, ki imata sprejemljive cene
- popolni rezultati so tule : http://www.skj.sk/wds_09/php_vysledky_plemena/zobraz_vysledky.php?plemenovyber=271
- fotk svojih nimam, od nekaterih dugih pa jih najdete na http://gallery.site.hu/u/labancbearded/DENIS/wor/ in na http://picasaweb.google.hu/nicol.beardies/WorldDogShowBratislavaSK# in na http://picasaweb.google.sk/sylvia.rusnakova/World_dog_show# in na http://gallery.site.hu/u/APKK/Bearded_Collie_World_Dog_Show__Pozsony_2009_10_08/ in na http://dadula1.rajce.idnes.cz/Svetova_vystava_Bratislava_2009/#album.... pa še kje se najbrž najdejo :)

Eti je v (premajhnem) ringu oddelal svoje, handlerja je zdelala nervoza (čeprav tega ne prizna), sodnika pa nista ravno navdušila. Bo pač drugič bolje :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #355 : 16 Oktober 2009, 10:02:50
Najlepša hvala Viva, smo se nagledali lepih bradic.Bilo jih je pa kar veliko in ring je zgledal tudi po slikah bolj majhen. Vseeno čestitke za nastop in rezultat.
Tudi naša Ida ima problem z orjentacijo, če ima dlako na oči. Zato sem jo spenjala a ker se kar naprej vala se ji je frizura kmalu pokvarila  :'( zato ima sedaj fru fru (malo postriženo okoli oči- se zelo dobro obnese). Jo je pa danes zjutraj tako zeblo, ko smo šle na sprehod, se je kar tresla. Ko smo malo tekle in se je ogrela je bilo bolje. Ji primankuje kožuška  :P.



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #356 : 16 Oktober 2009, 11:46:26
Res so super tele bradice. Bi bilo jih res fajn videt veliko skupaj...  8)

Mandy, jaz pa Flo naredim včasih dva čopka in dam 2 gumici gor in ji dokaj dobro drži, tudi na agilityju  :D
Hehe, Flo pa pri -10 začne šele dobro uživati. Danes ji je bilo še malo vroče...  ::)

Lp



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #357 : 16 Oktober 2009, 11:48:30
Res so super tele bradice. Bi bilo jih res fajn videt veliko skupaj...  8)

Mandy, jaz pa Flo naredim včasih dva čopka in dam 2 gumici gor in ji dokaj dobro drži, tudi na agilityju  :D
Hehe, Flo pa pri -10 začne šele dobro uživati. Danes ji je bilo še malo vroče...  ::)

Sm pa ugotovila, da Flo postaja počasi malo siva...  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #358 : 16 Oktober 2009, 15:05:23
Naš divjak ima kar tri čope, da vzdržijo en dan vsega ravsanja in norenja  :o

Jaz pa sem cela navdušena, ker se v soboto dobimo v Mariboru 4 mlade bradice in še kdo je vabljen, če se mu ljubi v Mb vozit. In vsak je iz druge psarne....hihihihihi, pa vsi podobne starosti  :o  joooj, upam, da ne bom fotoaparat doma pozabila, kar je čist meni podobno  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #359 : 16 Oktober 2009, 16:00:59
Zdajle sem se spomnila, da sem nekje prebrala, da če bradici postrižeš, vso to dlako pred očmi, da lahko oslepi? Samo, saj če ima pa vedno čopek je pa enako... A je to res ali ne?  :)

Felina, iz katerih psaren pa so?
Veliiko slikat, pa ne pozabit fotoaparata doma!  ;D

Lp