bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513633

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #600 : 30 Avgust 2010, 20:23:24
Še en filmček iz najine strani  :)
http://www.youtube.com/watch?v=1JD3HSD2GBI



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic

Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #602 : 30 Avgust 2010, 21:20:30
Adijo pamet,Flo je res svetovna! :o



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 30 Avgust 2010, 21:21:34
Adijo pamet,Flo je res svetovna! :o

sem mislila tvojo Star ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #604 : 30 Avgust 2010, 22:43:32
Flo......čestitke za novo pridobitev :D Kakšne barve bo?

*star*....krasni sta...sploh mi je všeč, ko dela takšne obrate po zraku. Kdaj prideta na kakšno tekmo? Jaz bi vaju rada spoznala :D Sem se pa med posnetkom ponovno spomnila, da sem pozabila Ai-ja naučit prostor...hmmmmmm....svašta  :-[  Aja, koliko kilogramov ima Flo? Gledam kak jo z lahkoto vrtiš po zraku, jaz Ai-ju komaj kljubujem pri cufanju, sem imela pred kratkim celo desno roko razbolelo zaradi njega :D

No, midva z Ai-jem pa greva v soboto na prvo agility tekmo, kjer bo popolni polom, saj po dveh mesecih ne delanja slaloma (dopust, plus slalom je že 2 meseca na popravilu  >:( ) je bil danes na treningu popolni razpad sistema....v bistvu sploh ne ve več, kaj je to slalom, kot da ga prvič vidi...ampak kaj moremo, se greva pač razmetat na tuje ovire, ker opažam, da mu delajo težave  ovire s kontaktnimi conami, katerih ni navajen  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #605 : 30 Avgust 2010, 23:07:57
Hehe, pri flo se pa res lahko reče "adijo pamet "  :D

Uuuf, zdaj je pa že dalj časa nisem nič stehtala-jo bom jutri  :D Sicer je res prav pretirano suha  ::) Sploh zdaj poleti, ko nima nič dlake (okej nima dlake za beardija  :P) jo je prav "grozno" čohat po hrbtu...  Sicer zdaj saj nekako poje svoj obrok, ampak redi se pa ne. 
Hehehehe, jaz sem flo šele zdaj 1x naučila dati "tačko". Vsak mimoidoči, ko se je "vpičil" v flo ji je rekel, naj da tačko ;P Meni se je pa enostavno ni dalo naučit, ker je tak dolgoočaaseen triiik  :P
Poznam kako je, če se pes res "zagreje" za cukico haha (: Samo Flo pa nima močnega ugriza in sploh nič ne potegne ;P
Sicer pa prideva to soboto midve tudi na tekmo (: Zdaj pa res skrajni čas, da se dobimo na kakšni tekmi ;D
slalom je res "grozna" stvar ;D Ampak zdej sem se odločila, da greva skozi slalom, da jo bom spodbujala pa bo kar bo (:

Drugače, pa hvala ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #606 : 30 Avgust 2010, 23:37:23
Super, to pa sem resnično vesela, se bomo končno videli :D

Aiju se tudi čutijo vse kosti (rebra, kolčne kosti, hrbtenica), je pa res, da je celi čupavi in se ne vidi tako, niti ne otipa, se moreš prebit skozi dlako, ampak je prekleto močan (desno roko nisem mogla uporabljat 14 dni normalno, še na protibolečinskih tabletah sem bila, tako me je nategnil, ga pa uspem zarotirat za četrt krogeca samo :)), nazadnje ko sem ga tehtala je imel 24 kg. Ga pa  morem po dolgem času počesat, vozlov sicer nima,  ima pa še tu pa tam kakšno šiško od dopusta na morju, da bo lep, ko se bo s Flo spoznal :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 31 Avgust 2010, 10:01:47
ooooo super, da bojo kar tri bradice v soboto na tekmi :o :o tudi midva prideva
Felina koliko ima Ai plečne?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #608 : 31 Avgust 2010, 11:32:08
Uuuf, pa res kar fajn "potegne" Ai hehe  :D
Jaz imam pa ponavadi pri flo ustnico "prebito" - skače ko skokica  ::)
Sem zdaj flo stehtala in ima 19kg. Sem bila prav "šokirana" sem mislila, da jih ima cca. 17kg ;D Plečno ima pa tam okoli 52-53cm, je kar visoka (:
Te vejica so res "zafrknjene" za odstranit. Sploh tiste tamale, ko se prav v dlako noter zapletejo  ::)
Hehehe, poj bom pa jaz flo v petek spet skopala, da bo čiista in lepa  :P
Nana, suuper da prideta ! ;D Gresta tekmovat ? (:



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 31 Avgust 2010, 12:34:20
Ja bova tekmovala, ker sva končno dobila knjižico ;D bomo videli kako bo delal na tujem terenu in ovirami



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #610 : 31 Avgust 2010, 12:54:43
supeeerrrrrr!!!!!!!! vsi se bomo videli.

Jaz sem tudi na knjižico čakala več kot mesec in pol :)

Ai ima plečne okoli 54 cm. Mah, jaz pa ga ne kopam, se mi ne da in niti ne vidim potrebe  :-[ Mi smo vsi bolj sfrani :) Je pa Flo res suhica, joj, če je približno tako velika kot Ai in taki suhec, hi hi hi, ni čudno, da jo tako v luft meče, če je gravitacija ne drži na tleh :)

Komaj čakam, da se vidimo, jaz sem sicer na včerajšnjem treningu doživela popolni polom in sploh ne vem, čemu bo vse skupaj podobno v soboto. Mogoče bom samo sredi parkurja stala in se za glavo držala :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #612 : 31 Avgust 2010, 13:43:22
Super :D  Je pa imel lep tek :D

No, Adiju midva z Aijem še ne bova konkurirala, sva še malo preveč raztresena in neizkušena, ampak čez nekaj časa pa bo ratalo bolj zabavno, ko se vse stvari poklopijo. :D  Navdušena sem, nad številom bradic, ki prihajajo na sceno :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #613 : 31 Avgust 2010, 20:14:20
Citiraj
Je pa Flo res suhica, joj, če je približno tako velika kot Ai in taki suhec, hi hi hi, ni čudno, da jo tako v luft meče, če je gravitacija ne drži na tleh  :)

 :D :D

Mah, delovno knjižico se res dolgo čaka. Jaz sem jo veliko več kakor pa 1mesec  ::)

Felina, tudi, če se sredi parkurja za glavo držiš, bo vredu- se bomo saj mali nasmejali  :P

Adii, je res tak dobrovoljček  :) Super, mu gre (: Po mostu gre pa tudi bolj "previdno" (: FLo style  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #614 : 31 Avgust 2010, 22:53:27
Ai po domačem mostu zdrvi kot budalo, na tujih ovirah s conami, pa ko ugotovi, da to ne vibrira domače, pa mi na sredi dol skače, more prvič it počasi, potem pa že lahko drvi :) zato pa mi je toliko pomembno, da se začne na tekmah navajat, pa čeprav še nimava dodelanega slaloma, a današnji trening kaže dobre smernice, je očitno med ddopustom možgane na pašo peljal in so se sedaj počasi začeli vračat   >:(

Ja, bradice so zato, da se jim nasmejimo, vsaj mene vedno znova spravi v smeh s to glupo faco in tačkami, ko taca pred mano in se poganja v zrak, da naj ne bom tako dolgočasna :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #615 : 03 September 2010, 20:21:47
Mi lahko kdo prosim priporoči kakšno psarno bradic?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 03 September 2010, 21:16:53
rapgirl: Diamond Winner,Male lašče

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 03 September 2010, 21:17:41
Mi lahko kdo prosim priporoči kakšno psarno bradic?

http://www.bearded-collie.si/

***
rest in peace my precious friend


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 03 September 2010, 21:44:47
Hvala, Teja! Men je šele sedaj "užgalo", da bi lahko napisala spletno stran! :-[ :-[ :-[

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #619 : 04 September 2010, 20:47:15
*star*, ker ti nisem uspela čestitat na tekmi, v bistvu do konca sploh vedela nisem za rezultat....ful, ful čestitke za pogoj in stopničke :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #620 : 05 September 2010, 10:13:22
Hehe, hvalaa (:
Nisem imela časa sporočit, da gremo, ker sem se z eno peljala domov in se ji je "mudilo" tako, da sem samo flo hitro "pobasala" in šla  :D
Drugače, pa vama z Jay-am tudi čestitkee za stopničkeee  8) (sem videla na eni slikci  :D)
Ai, je pa res zakon kuža. Res fiiino laufa agiii, s takim veseljem in vse  8) Ful fajn, ga je bilo spoznat in upam, da se še kje "srečamo" na kakšni tekmi (: Ali pa na kakšnem sprehodu, ker flo je tam veliko bolj "sproščena"  :)

Kana, je bilo pa tut fiino spet videt  :-*  Tak smešno "majhen"  ;D

lp



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #621 : 05 September 2010, 10:13:37
Hehe, hvalaa (:
Nisem imela časa sporočit, da gremo, ker sem se z eno peljala domov in se ji je "mudilo" tako, da sem samo flo hitro "pobasala" in šla  :D
Drugače, pa vama z Jay-am tudi čestitkee za stopničkeee  8) (sem videla na eni slikci  :D)
Ai, je pa res zakon kuža. Res fiiino laufa agiii, s takim veseljem in vse  8) Ful fajn, ga je bilo spoznat in upam, da se še kje "srečamo" na kakšni tekmi (: Ali pa na kakšnem sprehodu, ker flo je tam veliko bolj "sproščena"  :)

Kana, je bilo pa tut fiino spet videt  :-*  Tak smeško "majhen"  ;D

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #622 : 05 September 2010, 11:54:02

Ai, je pa res zakon kuža. Res fiiino laufa agiii, s takim veseljem in vse  8) Ful fajn, ga je bilo spoznat in upam, da se še kje "srečamo" na kakšni tekmi (: Ali pa na kakšnem sprehodu, ker flo je tam veliko bolj "sproščena"  :)

Hvala za čestitke za Jaya, ja, sva naredila prvi pogoj za trojkico...cuker moj :)

Jah, kaj naj rečem glede Ai-ja (dobro, da sva šla na tekme prej), s slalomom me je definitivno presenetil v drugem teku, ko ga je naredil, še na domačem terenu ga ne naredi  ::)...ni pa pokazal to, kar zna.....v bistvu, pred prvim tekom na štartu, ko mi je delal kroge in se šel "Ai is in the house" frajerja špilat in razkazovat okoliškim psom z repom navzgor kak je on hud in sem ga komaj odpoklicala in k sebi spravla, sem za trenutek pomislila, da sploh ne bo laufal.  >:( No, potem, ko je skužil po treh ovirah, da se dela agility, je počasi prihajal k sebi. V drugem teku je bil že malo boljši, vsaj na štartu, je rekel "aja, tudi tukaj se agility laufa, no potem pa bom laufal, ker je to tak fajn, pa se bom razkazoval pozneje"  >:(.

V bistvu sem gledala te naše bradače in oni se tako z veseljem preko ovir mečejo, nič resnosti v njih, nooooo-očitno čist po lastnikih  ;)!!!!! Kan pa mi je bil zakon, s takšno lahkoto se je pognal preko ovir in glede na to, kako je visok, s takšno okretnostjo :D   Krasni so bili vsi in sem bila čist ponosna, ko so bili 4 na štartni listi  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 05 September 2010, 16:30:03
*star*, Felina čestitke obema za stopničke ;D
Upam, da se kmalu spet vidimo. Ali pride kdo v Škofjo Loko na tekmo?? Midva mogoče prideva  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #624 : 05 September 2010, 16:44:47
Mi pridemo...mojega najstnika morem civilizirat na tekmah  :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #625 : 05 September 2010, 21:47:04
Tuddi midve prideva  ;D

Citiraj
V bistvu sem gledala te naše bradače in oni se tako z veseljem preko ovir mečejo, nič resnosti v njih, nooooo-očitno čist po lastnikih

 :D Tole sem se pa prav nasmejala ! ;D Res so eni dobrovoljčki  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #626 : 06 September 2010, 09:40:33
Felina odlično sta lavfala. Škoda, da nisi že v prvem teku vsaj poskusila narediti slalom, ker je bilo videti da bi ga mogoče naredil, če ti ne bi kar mimo tekla. Drugače sta pa res super. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #627 : 06 September 2010, 10:12:35
rapgirl......mimo sem šla iz razloga, ker ko je bil na moji desni strani, slaloma čist skupaj še nikoli ni naredil (naredi pa vedno vstop-vsaj to imam narejeno  ::)), imava tukaj en manjši konflikt, za katerega sem čist sama kriva in ga sedaj štimam :) na moji levi ga kdaj pa kdaj naredi in zato sem bila na tekmi čist v šoku, ko ga je v agilityju dejansko naredil. Na treningu ga naredi recimo 2 krat od petih poskusov, zato pa tudi takšen huronski aplavz v mariborskem taboru ob narejenem slalomu, ker pač že vsi glave skupaj stikamo kako in kaj :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #628 : 06 September 2010, 10:19:15
Ja super ti je v agilityju naredil, pa pomojem bi ti v jumpingu tudi! Učasih nekateri psi rabijo nekaj premora pri določeni stvari, in jo potem še boljše izvedejo, kot pa takrat ko si jo učil.  :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #629 : 06 September 2010, 16:09:44
Ja Adi je res tak dobrovoljček, se kar zabava na tekmi, včasih kar preveč in je že na drugi oviri  >:(

če ne pa sem Adija začela načrtno ustavljati na mostu, ker mi je če ne dol skakal in dokler ne bo dojel, da mora na coni skrajšati korak, bo šel lepo počasi.
lp

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja