bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514607

nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #840 : 12 Februar 2011, 19:52:31
Danes nas je bilo 5 z dvema nulama, od teh sva imela midva najslabši čas. Borderjev je ogromno, bo prišel čas, ko bodo na stopničkah samo bradači  :o (do zdaj smo jim pustili zmago :P)
Ne vem, kaj je vzrok v Kanovih prebavnih težavah, se mi zdi da se je vse skupaj začelo ko smo šli iz Royal canina na Acano Sport & Agility, ker sem mislila, da ga bom s to hrano lahko kaj poredila. Do CACa Barje ga moram porediti, da ne bo sodnica rekla, da ga stradam. :(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #841 : 12 Februar 2011, 20:52:42
Nana93 čestitke še tukaj! Super sta odtekla! :) A si mogoče probala z Acano? Enim je z Acano uspelo pse porediti, ko jih prej recimo niso mogli. Malo si preberi temo. Komaj čakam na Barju, da se vidimo.  ;D Mogoče se pa spet na kakšnem treningu vidimo.  :P

Mi gremo ju3 tamalega pogledat.  ::) Spet. Sicer pa še čisto malo pa bo spet pri nas.  ;D

Felina le potrudita se, da se bomo kaj videli na kakšni tekmi. Mogoče pa pridemo kaj v MB pa gremo na kakšen sprehod.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #842 : 12 Februar 2011, 21:06:29
rapgirl hvala! Pridite še kaj na naše treninga :)
Sem ga tudi jaz probala porediti z Acano, vendar mu ta hrana ne ustreza oz. mislim, da je zaradi nje dobil drisko (nisem 100%).
Pozdravi Crnkoviče in vse pesjanarje  ;D se priporočam za kakšne slikce :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #843 : 12 Februar 2011, 21:08:33
Menjati moreš počasi. No res pa je da enim psom ne ustreza. Poskusi kakšen orijen še mogoče. Ali mu pa kuhaj še kaj, da se poredi, suhec.

Bom pozdravla, slike bom dala gor, če ne bodo preveč zmigane.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #844 : 12 Februar 2011, 21:12:45
Sem menjala počasi, samo zgleda da ne dovol. Zaenkrat bova šla nazaj na Royal canin, pravijo, da je Pro plan losos vredu za poredit psa.
Joj sva imela že tako veliko različnih hran, vendar nobene ni jedel rad. :(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #845 : 12 Februar 2011, 21:15:30
Mogoče mu kakšno meso ali jogurt ali kaj takšnega zmešaš zraven. Če ma rad ribe (ne vem a si mi ti to omenla) pa kupiš lososovo olje, ki ga daš čez brikete. Jaz sem ga naročila, dobim ga pa v prihajajočem tednu. Mogoče bo pa tko brikete jedel, pa kupiš še lososa brikete, da bo že smrdelo po ribah.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #846 : 12 Februar 2011, 22:42:08
Pri Ai-ju in Dustyju niti pri mariborski Flo se Orijen ni obnesel. Dusty je celo moral iti na konkretno zdravljenje, ker je imel takšno hudo drisko (je tudi zelo shujšal) in je trajala celo večnost, ker ni takoj ugotovila vzroka in menjala. Ko je menjala (pa čeprav na hitro, brez prehoda), je bilo v par dnevih boljše. Isto pri Ai-ju (samo da nii bilo tako ekstremno in ni hujšal), kar pa se tiče Flo, pa je bilo nekaj govora o tem v temi od Orijena ali Acane, ne vem več kje, so tudi imeli konstantne driske.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #847 : 13 Februar 2011, 10:28:28
Mi smo na Royal Caninu že par let (moje tri brade+ (vsaj) še 6 brad iz moje vzreje + labradorec...). Brez vseh problemov s prebavo, težo in dlako....

Za psa poredit pa mascarpone, mastna skuta, ribe z oljem čez brikete ali pa High energy briketi ;)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #848 : 13 Februar 2011, 11:52:33
Nana, čestitke (:  8)

Za poredit se pri flo orijen ni obnesel. Je bila očitno to premočna hrana in je dlaka postala čisto "izsušena" , brez pravega sijaja, imela je drisko in še bolj shujšala. Potem smo šli na pro plan, je imela prrebavo vredu, ampak dlaka je bila še vseeno čisto zanič. Poredila se pa tudi ni nič.  Zdaj sem pa obupala. Imam pač "suhico"  ;D Je, pa res da je že flo zeloo suha, skoraj preveč, ampak je kan še bolj od nje.

Smo bili končno na agi treningu v petek. (:
Bom dala filmček, ko končno " pogruntam" kako se izključi zvok. -.-

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #849 : 13 Februar 2011, 19:38:24
Mi smo bili spet na obisku. Še res čisto malo pa pride k nam. :)
Nekaj slikic:






Navihan pogled za na konec :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #850 : 14 Februar 2011, 10:30:05
Poredit, bradatka jaz sem obupala  :'( :'(, nemogoče. Pa sploh ni problem, da ne bi jedla ona poje vso porcijo + pol (po skali na vreči hrane Pro plan) z dodatki konzerva, meso, jogurt, skuta......Ampak zredi se ne, zato ker ni nič na miru in ima noro prebavo. Na jutranjem sprehodu gre 4 krat na veliko potrebo in enako popoldan. Tak ja , jaz sem obupala in sem vesela, da ima dlako in se ne vidi kako je suha. Ko jo primeš so jo same kosti. 



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #851 : 14 Februar 2011, 15:56:52
Smo ravno od veterinarja. Dobili smo dietno hrano gastro intestinal od Royall canin in farmatan kapsule. Vzrok je po vsej verjetnosti druga hrana, tako da bomo ostali na Royal canin. Shujšal je za približno 1 kg, sedaj tehta 23,5 kg.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #852 : 15 Februar 2011, 09:37:25
Bošček Kan :(  Koliko pa je Kan visok?

Ai ima 54 cm in 21 kg in je zame ravno pravi on pa se tudi ne pritožuje, še izbirčen je gospod ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #853 : 15 Februar 2011, 10:20:48
Naša tehta, največ 17 kg in v času njenih "problemov 15,50". :-* :-X
nana93 saj bo, samo, da se bo bolje počutil.
rapgir veliko veselja z malo kosmatinko.



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #854 : 15 Februar 2011, 12:41:51
Jaj,ko se spomnim na driskanje od Orijena :'(,kolko sem prepucala rit :'(in to dolgih pet mesecev.Pol sem menjala za Acano,no sedaj pa ni več driske,samo bog ne daj,da polijem kaj mastnega prek briketov.
Tudi naša mariborska Flo ne je rada,sem se sprijaznila s tem.Tamali pa je požeruh,požrl bi vse,če bi mu človek dal.Ima 7 mesecev in 22-23 kg.
nana,saj si bo opomogel,samo,da driska gre stran...
Komaj čakam lepo vreme in pomlad,da bomo večino dneva lahko zunaj s psi.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #855 : 15 Februar 2011, 14:50:18
Ali je mogoče kdo proti ustavljanju driske poskusil s tem: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9216.0 ?

Mandy ja komaj čakam da pride mali vragec k nam. Dobim ga že danes teden, tako da se že dnevi odštevajo.   ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #856 : 15 Februar 2011, 15:16:18
Ali je mogoče kdo proti ustavljanju driske poskusil s tem: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9216.0 ?
Mi ostajamo na Sikapurju :D
Mandy ja komaj čakam da pride mali vragec k nam. Dobim ga že danes teden, tako da se že dnevi odštevajo.   ::)
Še malo pa bodo še samo prstki na eni roki :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 15 Februar 2011, 16:23:09
Sem ga izmerila in ima približno 59-60 cm plečne višine. Velikaaan :P
Je pa zelo čudno, da to briketirano dietno hrano zelo rad je ;D ne vem ali mu je tako dobra ali pa je še vedno lačen, saj je imel dva tedna dieto (riž, korenček, piščanec) :)
Flo si sploh ne predstavljam, da bi pet mesecev čistila Kanovo rit, že po enem mesecu ga imam "povn kufr" ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #858 : 15 Februar 2011, 16:28:52
Citiraj
Na jutranjem sprehodu gre 4 krat na veliko potrebo in enako popoldan.

Bez zamere ampak a se vam zdi normalno, da pes iztreblja 8x dnevno??  :-[ Nič čudnega da se nič ne zredi, kako pa bi se, če gre več ven kot noter :-\



MANDY

  • Gost
Odgovori #859 : 16 Februar 2011, 10:08:35
Veterinar je pregledal blato in ni bilo nič narobe, pa še primerne trdote je vedno. Tak da  :'(  . Hrana pa je kvalitetna, pro plan, Royal.



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #860 : 18 Februar 2011, 14:46:48
Za tiste, ki driskate:)
Orijen je hrana narejena za pse, ki imajo težave z zaprtostjo. Bradice pa zdaleč nimajo tega problema:) Tak, da nastane en vlki pocn:) In pranje riti. Tud mi smo bli na Orijenu in smo meli probleme, dokler se nismo malo bolj poglobili in ugotovili za kakšne pse je hrana narejena. Bli smo tud na Traineru, samo je Gin po njem bruhal in rigal. Ko smo s tem prenehali se je tud riganje nehalo. Zdaj smo na Acani in smo zelo zadovoljni:D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #861 : 18 Februar 2011, 14:56:18
Kako to mislis, da je Orijen za pse ki imajo tezave z zaprtostjo ???

battito animale


Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #862 : 18 Februar 2011, 15:48:45
Pač, da je posebej naret za pse, ki po domače ˝težko kakajo˝:)) Eni kužki včasih v celem dnevu sploh ne gredo kakak ker so zaprti. Isto kot pri ljudeh pač. Ljudje, ki so svoje pse s temi težavami hranili z Orijenom se je stanje zelo zboljšalo. Je pa tudi znano, da preveč beljakovin, ki jih je v orijenu dosti, povzroča hitrejšo prebavo in s tem tud mehkejše blato. Orijen pa je bolj naret za aktivne pse, zato toliko mesa.



Kaia

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 18 Februar 2011, 15:50:37
Pozabla sem povedat...je tud za vse ostale kužke, sam bradice pa so še posebej podvržene tekočemu blatu, prav zaradi svoje hiperaktivnosti in vznemirjenosti. Tak, da za takšne pse niso, ki imajo mogoče že nasploh bolj hitro peristaltiko.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #864 : 22 Februar 2011, 23:11:45
No, pa je končno mala zver pri nas. :)

Vožnjo domov je super prenesel. Nič se ne boji in je ful radoveden. Jokati nimamo časa ker smo preveč zaposleni. :) Odziva se že na svoje ime in ves čas caplja za mano. Sedaj pa že zadovoljno spi na hrbtu.  :D

Še nekaj slikic:




Takole pa pospravi vse igračke na kup:


lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #865 : 23 Februar 2011, 10:56:50
Ha, priden kuža že pospravlja  ;D :D.
Krasen medvedek, uživajte rapgirl. ;) prehitro zrastejo.



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 23 Februar 2011, 15:18:33
Kaka lepa žverca :o
ja,uživajte skupaj!
Kak mu je že ime?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #867 : 23 Februar 2011, 18:30:52
juuj, čestitke ;* Super lušten je mali.
Užiivajta 100na uro, ker gre res prehitro čas (:

Flo je bila pa v petek stara že 3 leta.  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #868 : 23 Februar 2011, 19:29:22
Hvala vsem. Uživama in že malo klikama.  ;D

Flo ime mu je Chilly.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #869 : 23 Februar 2011, 19:54:11
Veliko veselja in prijetnih uric z malim Chilly-em, ker bo res kar prehito zrasel... ;) Jaz kar ne morem verjet, da bo naša Bubble imela letos že dve leti !!!

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih