bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514580

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #960 : 05 Julij 2011, 13:58:08
Felina čestitke(:
Tale Breitensport pa zelo zanimivo zgleda, bi ga z veseljem poskusla(: Res škoda, da takih stvari ni tukaj v sloveniji.  ::)

Mi smo pa spet bolani. Borelija ne da in ne da flo miru.  :-\ 

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #961 : 07 Julij 2011, 11:22:23
Joj, to se pa vama vleče. Kaj to je sedaj že drugič ali kako? Mi smo se tudi eno leto s tem ukvarjali, potem pa je hvala bogu zamrlo in sedaj ni že 4 leta nič, tudi ni vidnih posledic, sem pa bila res iz sebe. Celi bogi je bil.

Držim pesti, da se porihtata in da se vidimo na kakšni tekmi čim prej...je primankljaj bradic, zadnjič tudi Kana ni bilo :/

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #962 : 08 Julij 2011, 22:11:07
2x se nama je ponovilo ja. Ampak nikoli ni bilo čist v redu. Ko je na tabletih je dobra, ko sse jih pa ukine se ji pa spet ponovi. Zdaj gre spet malo na boljše *trkamnales* (:
Še slikce moje bolnice;*

(foto: katja crček)
Agility pa obe že kar pogrešava in upam, da se na tekmi v logatcu vidimo(:



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #963 : 08 Julij 2011, 22:51:29
Joj, pozdravite se čim prej!  :-* FLo je itak totalno luškana!  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #964 : 11 Julij 2011, 17:37:43
Hvala (:
Upam, da bo čimprej boljše (:

Mene pa zanima, če se lahko pri bradicah postriže dlako, ki jo imajo čez oči? Pri Flo čopek zdrži približno 5minut dokler že dlake ne uidejo spet čez oči. Pa za frizbi bi bilo to bolj "praktično".  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #965 : 11 Julij 2011, 18:40:04
Ai ima že od svojega 6 meseca postriženo dlako okoli oči....sem imela probleme z žogico in z ovirami in so dlake šle....problemov nobenih. Ampak nisem ravno merilo glede dlake, ker mi je resnično nepomembna :) 

Po drugi strani, pa je moja prejšnja psička imela dlake preko oči 14 let, dokler si jih ni izčohala zaradi alergije, tam pa se je hitro poznalo poslabšanje vida, ampak mislim, da je to posledica navajenosti očesa na nek nivo svetlobe na dolgi rok, glede na to, da pa bradice itak imajo večino časa čupo speto, ne bi smelo biti problema. Tudi moj shih-tzu ima postriženo okoli oči in če nima dovolj vidnega polja (ko se dlake spet malo razrastejo), postane ob mraku plašen na vsakdanje stvari (recimo vrečka za smeti itd.).

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #966 : 11 Julij 2011, 19:15:33
O, super(: Hvala(:
Me pa skrbi, da ji ne bom preveč postrigla, "trepalnice" je treba kar fajn merkat ali ne? Tole striženje mi je čist novo in malo razmisljam, da bi šla kar k frizerju.  :-[



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #967 : 13 Julij 2011, 07:55:58
Saj ni taki problem, trepalnice so res lepo vidne in jih ne odrežeš kar tako.....tudi rastejo v drugo smer kot dlake in so tudi cist drugačnega izgleda. Če pa jih malo postrižeš pa tudi ni škode, shih-tzuju jih vedno malo, ker ima dolge kot ena diva. Drugače pa obema vedno pustim malo šilta nad očmi, jima ne postrižem čist na nulo, tako kot preostanek glave recimo, bolj šnavcer stil  :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #968 : 06 Avgust 2011, 12:18:53
Hej!

Vidim, da je tema malo zamrla. Očitno ste vsi na dopustih.  :-[ No, nas dopust še čaka. :P
Smo pa zato začeli malo bolj resno trenirati agility in nam zaenkrat kar gre.  ;D Je res ful hiter in se morem res truditi, da ga koliko toliko dohajam.  :-[
Drugače smo počasi začeli hoditi tudi malo v hribe (Mrzlica) in ko pridemo na vrh je ponavadi potrebno metati še žogo, da se Chilly utrudi. Ampak očitno ko gremo dol se baterije spet napolnijo, ker ko pridemo domov je kakor, da ne bi bili nikjer.  :-[ Je pa res, da sedaj še ne delamo cele poti na Mrzlico, ampak se peljemo malo višje.

Še dve naše slikice iz pohoda na Mrzlico:




Sedaj pa čakamo, da vidimo kaj vi kaj počnete čez poletje. :P

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #969 : 18 Avgust 2011, 20:32:37
luštne slikce (:
Chilly zelo hitro raste ;D
Drugače, sem pa jaz obupala, da bi končno utrudla flo. Ko je zdrava, je ni mogoče.  :)
Mi pa kolesarimo, plavamo, lovimo žogce, prinašamo palčke, hodimo na agi treninge, lovimo frizbije, predvsem pa se trudimo izboljšati flojino zddravje (: Skratka nam ni dolgčas (:







lp



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #970 : 18 Avgust 2011, 20:48:07
A smem vprašat, v katerem programu je obdelanazadnja slika? :) Ful nice.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


MANDY

  • Gost
Odgovori #971 : 25 Avgust 2011, 13:42:58
 :) Tako pa smo končali z morskimi užitki. Najbolj uživa Ida  ;) nikoli ji ni dovolj vode.

Tako lovi kapljice  :-X


Tako pa se raztegne v vodi, včasih se hoče še mal "povalat" pa jo moram opazovat, da to preprečim zaradi ušes.





rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #972 : 25 Avgust 2011, 14:15:35
Vidim, da ste tudi ostali uživali na morju. Mi smo sicer na plažo s psi hodili pozno popoldne, ker je bilo prej prevroče. So me presenetili ker je bil na plaži tudi tuš za pse.

Chilly čuva vse na plaži in v vodi


V vodi


Vsak večer, ko se je shladilo sva pretekla nekje 4 km, da ne pridema ven iz kondicije (no, jaz bolj)


*star* me veseli, da je Flo boljše. Užitek vaju je bilo gledati na agility tekmi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #973 : 10 Oktober 2011, 20:07:11
Že dolgo ni nihče objavil pri bradicah



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #974 : 11 Oktober 2011, 10:58:34
Dobrodošla :) Kdo pa je tale krasotec s tem pogledom?

 




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #975 : 11 Oktober 2011, 11:08:10
 :) Kakšen šarmer .



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #976 : 11 Oktober 2011, 13:04:22
iiiii, še ena bradica! It to rjava!  :-* Nam lahko kaj več prosim poveš o njej?

Vidim, da so se tudi tukaj posti izbrisali. ;) Še vedno zbiramo prijave za spomladanski test pašnih zasnov za brade. Morem pogledati, če še tema obstaja o tem in bom tukaj prilepila link. ;)

Drugače pa mi2 s Chillyem trdo trenirava in se pripravljama na najino prvo tekmo, ki bo spomladi.  >:D  Ko bom imela več časa bom objavila kakšen filmček iz najinih treningov.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #977 : 11 Oktober 2011, 13:05:07
Še ena slika Chillya kako se zabava z egg ball.  :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #978 : 11 Oktober 2011, 13:47:35
he he he Chilly, ga komaj čakam na agility podiju  :)  Ai pa ne želi nobene igrače, če ni od mene in če ne gre v gobec, tale egg ball mu je prav dolgcajt in nima pojma kaj si počet z njo  ::) Je trenutno poraščena s plevelom nekje na dvorišču  >:(

Mi tudi treniramo, da bomo spomladi še boljši :)  http://www.youtube.com/watch?v=HGSvI1XDJmE

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 11 Oktober 2011, 19:46:01
Luna je psička, stara dobre 3 mesece.
Ja,.. kdor ima Berdija ali pa ga je kdaj imel;  je tipična predstavnica bradic.... vesela, nagajiva in vseskozi preizkuša svoje lastnike  :P



Tequilla

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
Odgovori #980 : 12 Oktober 2011, 10:33:53
Waw...rjava lepotička...od kje pa prihaja? Predvidevam, da ne iz Slovenije, ker trenutno tu ni nobenega legla...

Sem videla, da se je nekaj teme izgubilo, zato se enkrat lepim slikce naše Bubble z vetrom v dlaki - laseh ;)






Zelo mi je zanimiva tale tema s preiskusom bradic vendar tako daleč naprej se ne morem prijavit...saj bo možnost tudi v zadnjem mesecu še koga dodat?

Najlepši in najbolj iskren poljub je ta,
ki ti ga s svojim smrčkom tvoj kosmatinec da.

www.bewitcheddreams.com
http://www.facebook.com/maja.frelih


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #981 : 14 Oktober 2011, 18:55:42
Luštne slikce od vseh(:

Rapgirl, kako pa se obnese ta Eggball? Razmišljam, da bi jo za Flo naročila, pa se kar ne morem odločit ali naj jo ali ne(:

Vidim, da vsi pridno trenirate agility, jaz sem zdaj trenutno na pavzi od vsega, ampak Flo pa veselo dela s sestro. (:

Drugače, me pa zanima, do kdaj je treba poslati slikce za koledar ?

Lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #982 : 14 Oktober 2011, 21:01:31
Dejansko jo Chilly obožuje, vendar še vedno gleda kje sem jaz in išče mojo potrditev, se pravi vsake tok časa rečem ko me pogleda dej žogo, pa se pol naprej zabava. Pa res se zelo razgiba, meni je super.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #983 : 16 Oktober 2011, 16:59:19
Slikice mi prosim pošljite do konca oktobra! Pa upam, da bo več slikic, do sedaj jih imam samo od treh (če sebe ne štejem zraven).  :-[ Si nobeden več ne želi koledarja???  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #984 : 28 Oktober 2011, 13:51:37
Nekaj malega utrinkov iz najinega treninga. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=hx0wVHgYE9E

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #985 : 31 Oktober 2011, 20:59:59
ooo!!! Mali je super, pa pravi ded že :) še 6 mesecev, pa vaju vidimo  na tekmi :)

Midva pa sva bila na tekmi in bila skoraj zelo uspešna. Na predzadnji oviri se nama je izmuznil pogoj in sva pristala peta , v jumpingu sva bila druga :)

http://www.youtube.com/watch?v=tBf_66SxT5w   Sem bila vesela, da ga ni vznemirjala glasnost in tudi podlaga ne, se je trudil laufat :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #987 : 02 November 2011, 09:20:09
Ja, kaj naj rečem...nisem pristaš merle barve ravno iz zdravstvenih razlogov kar sem prebrala v študijah (čeprav če sem iskrena, vse merle pse, ki jih poznam, jim nič ne manjka, ampak moj vzorec ni ravno ogromen, niti nisem v vzrediteljskih vodah, tako da ne bom glasna glede tega), niti mi ni lepa, ampak rada bi videla eno takšno aktualno temo, ki bi odmevala med ljubitelji bradic po celem svetu,  na delovnem področju bradic z naslovom Kje tiči razlog, da so bradice nezanimive v športni kinologiji?

 



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #988 : 02 November 2011, 09:53:32
Felina super sta! Nimam kaj reči. Res škoda, da ni padel pogoj, ker sta ostalo super odtekla!

Glede barv se mi zdi, da tudi jaz, ker nimam pač nekih podatkov in me dejansko tudi ne zanima toliko. Je pa res, da mi merli niso ravno všeč. Se pa tukaj strinjam s Felino. Zakaj bradatih škotskih ovčarjev ni več na ROju, Agilityju, poslušnosti??? Ker so več kot sposobni za takšne športe! In so tudi BC konkurenčni. Meni je res žal, da na razstavah recimo več bradic kot v delovnih vodah. Sploh v Slo. Želim si, da bi se več pojavljali v delovnih vodah in sem prepričana, da s pravimi metodami tudi dosegali odlične rezultate. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #989 : 02 November 2011, 10:00:09
Meni se merle barva sama po sebi ne zdi nekaj slabega. Kolikor vem so problemi pri double merlih, torej je samo treba paziti kaj se pari. Ali MDR defekt ipd. izvira prav iz merlov pa res ne vem, se nisem toliko poglabljala. Seveda nekaterih to ne briga in parijo vse samo, da bo lepa barva... Ampak, če se je "ustanovitelj" pasme odločil, da beardiji niso merle potem pač niso. Če se kak pojavi pa naj ima vzrejno prepoved.

Za nezanimanje v športnii kinologiji je pomoje delno kriva tudi dlaka. Je veliko lažje negovat kratkodlakega psa po vseh blatnih obiskih na poligonu in veliko manj časa vzame. Poleg tega so zaradi dlake bolj popularni na razstavah in dajejo vtis lepih kužkov. Saj pri škotih je isto (oz. še slabše). In, če neke pasme ne vidiš v živo kako dela, se zanjo težko odločiš - začaran krog torej. Jaz sem, že preden sem kupila Roxy, razmišljlala o beardiju. Premislila sem si ravo zaradi dlake. Čeprav sem najprej tudi labradorca odpislala, ker ima prekratko dlako  :P . Očitno bo pri obeh zmagal karakter  :) .

Zakaj bradatih škotskih ovčarjev ni več na ROju, Agilityju, poslušnosti??? Ker so več kot sposobni za takšne športe! In so tudi BC konkurenčni. Meni je res žal, da na razstavah recimo več bradic kot v delovnih vodah. Sploh v Slo. Želim si, da bi se več pojavljali v delovnih vodah in sem prepričana, da s pravimi emtodami tudi dosegali odlične rezultate. ;)
   

Vsaj en bo ;) ...enkrat... Zakaj se pa že zdaj kdo ne potrudi in pride v RO pa ne vem. Bi tudi jaz rada videla kakšnega bradača v poslušnosti.