bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 513636

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1080 : 22 Januar 2012, 18:31:47
Evo, pa še en dokaj neposrečen tek zaradi mojega res čudnega vodenja iz včerajšnje agility tekme in en kar posrečen, predvsem pa zelo hiter, če Ai ne bi bil ena obična prasiba in s ene bi diskal na prvi oviri, pa sploh vedela nisem. Sploh mi ni jasno, kaj mu je bilo, on še ko ni prečke na oviri skoči preko namišljene   :o  :D Očitno ga je ohlapni čist premamil :D

http://www.youtube.com/watch?v=jdETD1BX-Rw

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1081 : 23 Januar 2012, 12:53:13
hahaha, fuuuuul sta dobra! Naju čaka pa še veeeeliko dela, da boma sploh sfurala kakšen daljši parkur, ker si vedno zmisli kakšno idejo, da me bo "zabaval" (da plavih nog in pogriženih rok ne omenjam, ker če se zmedem, se ponavadi zaleti v mene  ::) ).  ::)

Drugače pa vse, ki jih zanima pašnja, zdaj pa gre za res! Vse info dobite: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11869.0

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1082 : 23 Januar 2012, 13:39:51
Eh, se vama ne mudi in tudi se mi zdi, da bradice malo kasneje odrastejo kot recimo borderji in tudi za samo koncentracijo na daljši rok morejo biti malo starejši.

Če samo pomislim kaj vse mi je Ai počel v času njegove najhujše pubertete...jao,jao, par mesecev sva na redni bazi predčasno zapuščala treninge (tam okoli 9 pa do 15 meseca), ker  je gospod imel samo nos v luftu, spodnja ustnica se je tresla in se je slinil zaradi samičk, pa s tem repom sredi hrbta je paradiral ob ograjah in si ogledoval pasje tečajnice na sosednjih poligonih, samcem pa kazal kakšen car je on in bog ne daj, da bi jim hrbet obrnil  >:(  Pa se je vse poštimalo, sedaj pa ko vidi ovire, ne vidi več drugega  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1083 : 23 Januar 2012, 16:14:55
Men je pa pri Ai-ju tok zakon, k laja na parkurju  ;D
Se mi pa zdi, da so samci še bolj "otročji" kot pa psice pri bradicah? :)
Evo še A1 agility parkur;P
http://www.youtube.com/watch?v=SribgMzFKz0&feature=youtu.be&fb_source=message

Flo še vedno ne mara tunelov, se prav vidi kako upočasni preden gre not in potem kako spet zašiba ko je zunaj in sem že nekak obupala nad tem kako bi jo navdušila.:) Za most je pa itak že tokrat dol padla, da gre čist previdno in mi je to še nekak bolj všeč ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1084 : 23 Januar 2012, 17:12:31
Men je pa pri Ai-ju tok zakon, k laja na parkurju  ;D

Na enem posnetku iz ne vem katere tekme imam posnet komentar Vladimire, ko reče med Ai-jevim tekom:"Danes pa več laja kot laufa." Hi hi hi...pa še res je bilo ;)

Ja, sem vidla Flokico kak se je obotavljala. Ai tudi ni največji ljubitelj tunelov, sem mu delala igrice iz tunelov in sva samo skozi njih šibala in norela, pa je malo pomagalo, še vedno pa ne potegne noter tako kot bi rada.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1085 : 23 Januar 2012, 22:42:54
Flo tudi lepo teče, se pa res vidi, da je na tunelih počasna. No, pri nas k sreči nimamo teh problemov, ker Chilly ne dela razlik, samo da se "divja". Drugače mam pa jaz malo strahu, kako bo preživel most, glede na to, da je res "norc" in bo pomojem padel dol. In se ga rajši še vedno izogibam, dokler nimam con še dobro utrjenih. Se sedaj rajši s slalomom trudiva. še dokaz:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1086 : 24 Januar 2012, 08:53:50
Joj, ko samo vidim slalom, mi slabo rata :D To pa je bila najina nočna mora :)

Jah, most tudi meni ni bil ravno v prid, je tako telebnil dol, da si je glavo presekal...ampak po petih tekmah izogibanja mostu, smo bili spet pogumni :) Tako, da le pogumno, pa seveda, cone lepo nardit, ampak to bo Daša itak bolje vedela ;)

Je pa krasna fotka, lepotaner  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 24 Januar 2012, 16:42:56
Malček off topic iz agilitya....
Kakšno velikost(dimenzija) mize za česanje uporabljate in ali mogoče kdo ve, kje se jo da ugodno kupiti?



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1088 : 24 Januar 2012, 17:15:53
Ja pa kaj je tem psom, da tako radi letijo dol z mosta?  ::)
Tole s tuneli bom pa probala oz. bom šla kar še 1x od začetka učenje tunelov, upam da bo kaj boljše. :)
Haha, chilly je res norc, flo pa res čist previdna oz. niti ne tok previdna kakor pa prestrašena za kaj novega. Se še zdaj včasih spomnem ko je imela obdobje, ko se je bala frizbija in razno raznih igrač. Če smo to popravil bomo pa še tele tunele  :P

Uuuh, za mizo pa jaz nimam pojma.  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1089 : 24 Januar 2012, 18:39:15
Malček off topic iz agilitya....
Kakšno velikost(dimenzija) mize za česanje uporabljate in ali mogoče kdo ve, kje se jo da ugodno kupiti?

Ponavadi so na razstavah malo cenejše, tako, da ti svetujem, da obiščete kakšno razstavo in jo kar tam kupite. Ali pa če kdo prodaja rabljeno.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1090 : 07 Februar 2012, 21:17:37

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1091 : 08 Februar 2012, 23:13:50
Še morski levi bi imeli bradače :) Res lušten posnetek :D

http://www.youtube.com/watch?v=gWqDi8cGGoY&feature=fvsr

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Xelia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #1092 : 09 Februar 2012, 08:18:02
Ali pri bradicah uporabljate čeveljčke za v sneg in za hojo po skalnatem svetu.
Gledal sem te: http://www.kibuba.com/index.php?cID=7&scID=49&pID=1795 . Ali ima kdo kakšne izkušnje, ali padajo iz tačk...?



viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #1093 : 09 Februar 2012, 11:35:17
Xelia:

glede mize, če misliš svojo bradico vozit na razstave, potem ti toplo priporočam, da kupiš mizo, ki ima tudi koleščka. Mi uporabljamo tako z dimenzijami plošče 90 X 60 cm.


Uporabljamo pa v snegu in pred razstavami takele "škorenjčke" http://www.transgroom.com/productinfo.asp?artnr=35STE019&hg=16000&sg=16012&fc=356020. Po skalah nimamo problemov.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1094 : 13 Februar 2012, 17:43:57
Če mogoče še koga zanima, nekaj mest je še prostih ;) http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11869.msg491793;topicseen#msg491793

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1095 : 13 Februar 2012, 19:31:36
Oooh, če ne bi bila odvisna od staršev bi šla 100%.
Velik slikat, pa snemat pa poj pričakujem obsežna poročila kako ste se imeli. :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1096 : 13 Februar 2012, 19:39:52
*star*, saj pa se lahko komu pridružiš pri prevozu, verjetno, no vsaj jaz te z veseljem vzamem, samo do MB-je bi blo treba prit ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1097 : 16 Februar 2012, 12:15:47
*star*, saj pa se lahko komu pridružiš pri prevozu, verjetno, no vsaj jaz te z veseljem vzamem, samo do MB-je bi blo treba prit ;)

Se čisto strinjam! Ker se bomo tako in tako organizirali tako, da si delimo stroške. Sicer morem tudi jaz priti do MB, ker se peljem s Felino, tako da če prideš do Trbovelj ali Trojan se lahko do MB z mano pelješ. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1098 : 23 Februar 2012, 22:14:27
Čist pozabila odpisat.  :-[
Tudi starši nniso ravno nekaj navdušeni nad to idejo.  ::) Tako je to, če si še otrok, haha  :D
Flo je bila pa 18.2. stara 4leta. En filmček za rojstni dan.:)
http://www.youtube.com/watch?v=EJNYACmMNr8&feature=youtu.be



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1099 : 24 Februar 2012, 09:08:29
Vse naj naj Flo za RD!  :-*

Mi pa izkoriščamo še zadnji sneg, preden ga pobere za divjanje!  :D






"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1100 : 24 Februar 2012, 09:24:56
Malo prej sem opazila oglas: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/psicka-bradati-skotski-ovcar-oglas1278881969
Pozna kdo katera psička bi to lahko bila?   :-\

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1101 : 24 Februar 2012, 10:14:41


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1102 : 24 Februar 2012, 10:19:25
Rapgirl...sem ti že napisala na fb zasebno.

Vse najboljše Flo!!!!  :o  :-* Pa da boš še dalje tak najlepši gobček :)

Rapgirl...tvoj Chilly pa je res neverjeten, tudi v snegu je nezasnežen :D Neverjetno lep  :-*




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1103 : 24 Februar 2012, 10:31:33
Jah, je pasma, ki rabi zaposlitev  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1104 : 24 Februar 2012, 11:11:53
Ker je bil sneg takšen. Potem ko je bil pa bolj "moker" sneg je imel polno kep po tačkah, samo samo po spodnjem delu, ko ni plaščka več. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1105 : 24 Februar 2012, 11:44:57
Mah, Ai si na faco spravi toliko snega, da mu morem luknje za oči delat  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1106 : 24 Februar 2012, 11:45:55
ha ha ha... si ga prav predstavljam  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


viva

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
  • skype: ursa.modic
Odgovori #1107 : 24 Februar 2012, 21:46:22
Punce, hvala za opozorila, oglas je iz bolhe umaknjen, stvar bo rešena v nekaj dneh.

Včasih ni prav enostavno bit vzreditelj ....sploh če zadnji zveš, kaj se dogaja :(


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1108 : 25 Februar 2012, 14:47:25
Katera bradica se pa je oddajala? Lahko tudi na zasebno sporočilo, me drugače tudi razlog zanima?  :-\



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1109 : 25 Februar 2012, 14:52:06
Punce, hvala za opozorila, oglas je iz bolhe umaknjen, stvar bo rešena v nekaj dneh.

Včasih ni prav enostavno bit vzreditelj ....sploh če zadnji zveš, kaj se dogaja :(

Upam, da psička najde dober in predvsem aktiven dom! Pa veliko sreče!  :-*

Katera bradica se pa je oddajala? Lahko tudi na zasebno sporočilo, me drugače tudi razlog zanima?  :-\

Razlog je to, da so v stanovanju in je psička preveč aktivna za njih.  ??? kolikor sem izvedela jim je bilo tudi povedano, da dejansko bradica ni za njih, ker je preveč aktivna. Samo nekateri morajo iti z glavo skozi zdi. Žal je tako in upam, da psička najde bolj aktivne lastnike, ki se bodo z njo bolj ukvarjali in vedeli kaj pomeni imeti brado doma.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."