bradati škotski ovčar [Bearded Collie]

kathy · 514555

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1140 : 16 Marec 2012, 10:36:59
Borderji in kelpiji pasejo ovce na drugačen način kot bradice. Če si pogledaš njene filmčke pa od kakšnega borderja boš sigurno opazila razliko.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1141 : 16 Marec 2012, 13:03:13
sama nimam pojma kakšna je razlika, sedaj sem se naučila videti razliko med pašnjo in preganjanjem...končno mi je nekdo obrazložil in sem imela možnost direktno videt.  :o

Meni je bilo super, zakon, ampak ne bomo več tega počeli, ker nismo talenti, ker nimamo ovc in zato ne vidim smisla, da pasem na vsake kvatre in medem psa :)

Zelo zanimivo je bilo opazovati, kako so dejansko eni psi padli v pašno, ne samo v plenski nagon. Med bradicami je pravi talent, taki iskani talent, pokazala le ena psička, medtem ko pa sta bili z nami tudi dve šeltiki, ki pa sta bili naravnost fantastični in po besedah lastnikov sta bili prvič na pašni (če je to res, sta bili res waw!!!)...res je bilo super opazovati to in videti razliko, ko pes pokaže pašne gene, to za kaj je bil narejen in se jih še "spomni".  :)  Za ostale bradice pa je faktorjev lahko bilo več zakaj je bil odziv takšen kot je bil. Ker zanimivo je bilo, da so bile vse bradice razen mojega iz istega legla in vsak se je popolnoma drugače obnašal do ovc.

rapgirl, mene ne bo v Zagorje, šele s Krimom začnem tekmovati, tako da ne vem kako bo s temi posnetki...mi jih še ni niti uspelo obdelati  :-[  če pa so taaaakkkk dolgi in razen mojega padca nič preveč vznemirljivi  ;)


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1142 : 16 Marec 2012, 13:36:46
A na Chillya pa si kar pozabila?  :-[ No, dejansko se je pri njemu videlo, da je bil ravno prav star očitno. Meni je bilo več kot zanimivo (če ne bi dala ono ovco z rogami bi bilo še boljše, ker dejansko sem potem dosti tudi njo gledala in se nisem mogla toliko s psom ukvarjat  ::) ).

No, potem pa se na Krimu vidimo, če pride kdo iz Mb-ja pa mu lahko daš ključ, pa če bi še vedno imela kremo ti prinesem. ;) Jaz drugače ravno sedaj delam en kratek filmček, samo me jezi, ker je nekdo izpustil in ni posnel ravno tistega najbolj zanimivega dela (ko nama je uspelo ovce peljati skozi vratca).  >:(

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1143 : 17 Marec 2012, 09:41:20

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1144 : 17 Marec 2012, 21:23:15
Kakšen je on  :-*   

Malo sem pozabila ja, oprosti rapgirl, ampak ker mi je Gerlinde res neznansko hvalila tisto psičko, mi je nekako ušlo. Chilly je pa itak norc  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1145 : 23 Marec 2012, 11:01:53
Kdo gre na razstavo na Barje? :) MI komaj čakamo! Še bolj pa čakamo agility tekme! (ane felina?)  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1146 : 23 Marec 2012, 16:21:45
joj, mene takšna trema daje...sem ga premestila v trojko, ker sem ugotovila, da če bo delal neumnosti (pa jaz zraven) je vseeno al v trojki al dvojki  :-[ Tak da....joj je  ;D

rapgirl...sta kaj pridna, delata cone, slalom...? Kdaj računaš na prvo tekmo? Saj vem, da sem neučakana, ampak rada gledam bradice v akciji  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1147 : 23 Marec 2012, 16:52:58
Felina sej bo šlo, samo progo si zapomni pa bo. ;)

Dejansko pri conah sma še bolj na začetku, sva začela komaj sedaj bolj intenzivno delati. Slamlom, khm je pa tako, da sem čisto ponosna na mojega mulca. Delama s koridorjem in sva danes iz ralike 30 cm prišla že skoraj čisto skupaj in me je čisto presenetil kako hitro je dojel.  :o Tako, da slalom imava čisto pri koncu že, cone pa še pri začetku. Ostalo bolj kot ne znava.  :D

Prva tekma, če bo tako šlo naprej bo vrjetno maja nekje. Odvisno kdaj nama bo Daša dovolila.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1148 : 25 Marec 2012, 21:59:27
Pride kdo v ajdovščino? :)

Danes smo imeli kooončno trening po 5mesecih. :))


Filmček.
http://vimeo.com/39152237



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1149 : 26 Marec 2012, 11:31:59
Na to tekmo nas ni, bomo pa v zagorju. Se vidimo tam? :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1150 : 26 Marec 2012, 14:17:01
Nas tudi ne bo, v bistvu nas ne bo nikamor v Sloveniji do Krima, potem bomo zelo, zelo, potem spet malo manj :D
*star*...kaj bosta štartali v dvojki?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1151 : 26 Marec 2012, 16:10:02
Pri nas tudi ni bilo v načrtu, da pridemo, ampak je nekako tko prišlo da gremo, hihi  ;D
Za v dvojko, sem pa rekla, da se prepišem takrat, ko v enki s flo laufava dva lepa, čista teka, da lepo zaključiva.  :D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1152 : 14 April 2012, 12:08:02

V Krimu se pa potem vidimo?  8)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1153 : 14 April 2012, 13:52:24

V Krimu se pa potem vidimo?  8)

Ja komaj čakam! :D S Chillyem nama pa še čisto malo fali za tekmo. Greva pa ju3 na Barje se mal pokazat.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1154 : 14 April 2012, 15:43:40

Mi pridemo na Krim ali v Krim ali kakorkoli je pač pravilno :) in komaj čakam :)

Sem pa V Lipnici na tekmi doživela krst v trojki in je bila posledica mojih živcev zelo komična...tako sem bila prepajtlana, da je joj...hi hi hi..upam, da se je sedaj ta trema pred trojkico umirila in bo moje vodenje boljše, no vsaj da bodo možgančki prisotni in da bo telo sledilo :)

evo, še najin porazen agility tek, jumping je, z eno manjšo napakico v mojem vodenju, bil že v najinem stilu http://www.youtube.com/watch?v=5HeWSrelCuI

rapgirl...komaj vaju čakam, vaju je Daša pohvalila, da sta piflarja :)

*star* :* najlepši Flo


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1155 : 16 April 2012, 12:11:39
Felina lepo je slišat da te kdo pohvali. No, mi2 sva se končno naučila slalom in gugo. Tako, da nama ostaneta samo še most in palisada. In ne, vrjetno ne bom imela tekočih con, ker je Chilly prevelik divjak. Tako in tako ko delava agility jaz niti slučajno ne smem bit preveč naspidirana, ker je potem on povsod, samo tam kjer bi bilo treba ne, kar pomeni, da moram biti zelo mirna. Popolno nasprotje od Pana.  ::) Sem naju pa prijavila na prvo tekmo za motivacijo. Do tja imava še za moje pojme dovolj časa, da se naučiva most in palisado.  :-[

Felina, če boš uzela kremo mi povej, da ti jo prinesem na Krim.  ;)

Pa še dve slikici iz razstave (Chillya sem posodila tudi eni za JH in mislim, da glede na to da je prvič delal z drugo osebo je bil super):




"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1156 : 17 April 2012, 15:23:25
Lepi Chilly :)

Joj, jaz pa sploh ne morem verjeti...Krim se mi oddaljuje..še ena tekma :( Sem si v nedeljo na seminarju zvila gleženj (natančneje, Ai se je malo preveč strastno v mene zabil, ko je hotel zasluženo nagrado  >:(). Sploh ne morem verjeti svoji sreči, resnično  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1157 : 17 April 2012, 18:03:47
Ne morem se nagledat njegove lepe barve  8)

Felina, upam da bo hitro minil čas "počivanja". Meni se je na koncu že kar "mešalo" zaradi zvitega gležnja.  ::)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1158 : 23 April 2012, 08:23:23
Tri slikice Flo (sicer so bolj slabe, je padal dež) iz agility tekme v soboto:






"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1159 : 23 April 2012, 12:39:07
Wuhu!!!!!!!!! Lepa Flo :*


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1160 : 23 April 2012, 15:09:35
 :-* Hvalaa za fotke. :))
S flo sva odlaufali jumping in agility z 0, zdaj sm se pa končno v dvojko prepisala.  ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1161 : 23 April 2012, 17:05:51
No, končno :D Se kmalu vidimo v trojki ;) Al pa nazaj v dvojki, ker ta moj gleženj nič kaj dobro ne kaže in Ai je iz dneva v dan bolj razpuščen   >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1162 : 23 April 2012, 18:07:52
Je bil že čas ja. : D
Ufuf, do trojke je pa še doolga pot za naju s flo.  :P
Gleženj, pa zna bit kar nadležen ja, meni je bilo to 7 najbolj dolgočasnih tednov...  ::)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1163 : 23 April 2012, 21:23:33
7 tednov!!!!??????!!!!!! jaz sem si obetala enega, sedaj se je sprevrglo v dva...7???? Neeee, to pa ne bi izdržala

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1164 : 24 April 2012, 12:32:35
*star* čestitke za pogoj! Veselje vaju bo gledati v 2jki! :D Pa Felino v 3jki! Felina upam, da se gležen čim prej "spravi" k sebi!

Mi2 se pa še vedno trudima s conami in upam, da se jih bova čim prej naučila in šla na kakšno tekmo, ker si že prav želim teči z njim! Drugače pa so še določene malenkosti, ki jih izboljšujema (ciki pa caki, lepši in hitrejši slalom in tako naprej). In upam, da pridema čim prej v 2jko, da bomo lahko dlje spali.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1165 : 24 April 2012, 16:41:30
7tednov ja, pa bergle.  ::)
Rapgirl, čimprej začnita, bi vaju rada v živo vidla laufat. : D



nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 25 April 2012, 16:24:58
Jeeej super! Komaj čakam, da vaju vidim v dvojki :) Felina tebe pa v trojki  :o :o Pride mogoče kdo v Zagreb ta vikend?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1167 : 06 Maj 2012, 09:27:42
Evo, midva v trojki :) Dosegla lep uspeh, skupno 9. mesto, agility 5. mesto  :o zelo ponosna, jumping 22. mesto, ampak iskreno povedano...meni je bil jumping taaaaaakkkkk težek!!!!!!! Cel cajt sem  mogla gledat ostale, da sem približno vedela kam :) hi hi hi :) Sem zelo zadovoljna s svojim psom, s sabo malo manj, ampak nekje se je moral poznati manjek kondicije, glede na to, da dva tedna nisem mogla nič.

http://www.youtube.com/watch?v=k2idPFbUyQQ


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 06 Maj 2012, 13:03:45
Uau, super sta! :o Agility sta zelo lepo odtekla, sploh mi je všeč tista slepa menjava pred tunelom, na posnetku zgleda, kot da je iz hopa skočil pred tebe, potem je pa vseeno šel za tvojim hrbtom v tunel.  Čestitke  :) Ima Ai novo frizurco?



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #1169 : 06 Maj 2012, 14:32:08
Bravo :o Čestitke ;)