Ameriški buldog [American Bulldog]

Gaby · 94207

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #30 : 08 Julij 2007, 17:19:46
No z nami v šolo hodi tudi ena sestrica Aresa in Ditke in sicer Atena. Lepotička na kvadrat res. Je pa čisto bela.

Slikca:



Gaby koliko jih je pa bilo v leglu?

Lp,
Špela

:)


white rasta

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 Julij 2007, 23:11:17
V leglu jih je bilo 8. 4 samičke in 4 samčki.



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 15 Julij 2007, 22:38:12
 ;D To bi bilo zelo fajn... tudi medve še ne hodiva v šolo, se pa učimo vsak dan in jeseni najbrž šola. Za socializacijo pa skrbi tivolski park, kjer je veliko kužkov vseh sort...Ishtar je zelo vesela, ko jo peljem tja in kar noče it domov, potem je pa tako utrujena, da se kr vleče. Bolj, ko gleda vse te slikce, bolj se mi zdi, da je moja kužika ful suha, je pa res že zlo velka, k ena manekenka, s tistimi dolgimi nogami :D Res bi se lahko enkrat dobili, bi blo pa fajn, da mi kak dan ali dva prej pišeš ali pa jst tebi, če bom kaj hodila na tvoj konec...pozdravček



prideanddignity

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 28 Julij 2007, 18:02:12
Glede na to, da sem zasledila da se na sosednjih forumih na temo ameriški buldog, pojavljajo nejasnosti o rejcih, mislim da je čas da te stvari razčistim.

Naša psarna Pride&Dignity iz Borovnice je prva v Slo, ki vzreja ameriške buldoge in NI v nikakršni povezavi s psarno Black Seven oz. nam vzrediteljem dobro znano Barbaro in Daretom. Seveda znano z "negativnim" predznakom.

Se je pa že zgodilo da so ljudje, ki so kupili psa- AB pri Barbari rekli da so kupili v naši psarni. Mislim da so razlogi za te laži več kot očitni, saj se nihče rad ne hvali da je kupil "s***" pri profiterju, preprodajalcu.

Naj opozorim da imajo Ab kupljeni pri omenjenih osebah madžarski rodovnik (tudi ponarejen).

Z novimi lastniki mladičev iz naše psarne imamo sklenjeno pogodbo, ki pa je tudi dokaz  o verodostojnosti mladičkovega izvora. Prav tako ne obstajajo nikakršni pasji sorodniki naših ameriških buldogov v SLO. Naš samec Herkul ni "public stud dog", prav tako samičke niso parjene z drugimi samci AB v Slo.

Ampak ker take izjave blatijo našo psarno bomo v kratkem na to temo objavili teks-opozorilo, da odgovorne ljubitelje opozorimo na pretvezo oz. novo taktiko profiterskega klana.

Za vsa vprašanja smo vam vedno na voljo.

Lp, Marjana Skokič
Pride&Dignity



prideanddignity

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 28 Julij 2007, 18:03:26
lep pozdrav Domnu, Gaby in vsem ostalim ljubiteljem AB

Marjana



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #35 : 08 September 2007, 15:04:22
Da malo osvežim temo.



   

Lp; Gaby


Urša

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 25 September 2007, 08:35:31
Živjo vsem lastnikom AB.

Odločam se, kakšnega psa bi si omislila drugo leto in ker se nagibam k AB (moj dragi pa k Nemškemu ovčarju), me zanima nekaj podatkov.

Ali je ta pasma primerna za zunaj? Namreč moj oče ima francosko buldoginjo in ta vem, da ni za zunaj. In kako se obnašajo do drugih psov in do otrok? In mogoče naslov psarne, da bi kuža lahko rezervirala. Pa še ali so tudi AB tako občutljivi za bolezni. Francozi so stalno nekaj bolni (kožne in dihalne težave).

Nora sem na buldoge in bi ga res imela. Seveda je šolanje obvezno.

pa lp
Urša
 



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #37 : 25 September 2007, 12:37:58
Ursa dobrodošla v temi ameriški buldog. ;D ;D

Naj ti kar odgovorim na vprašanja.

Ameriški buldog načeloma naj ne bila pasma za zunaj, edino če je v boksu izoliran in ogrevan prostor. Ditka je skoz z mano in jo imam tudi v stanovanju.  ;D ;D
Do drugih psov so zelo prijazni, vsaj jaz do zdaj še nisem imela problemov. Paziti je treba, ko je mladiček, da nima slabih izkušenj. Tudi do otrok je prijazen, vendar pa ne smeš nikoli puščati psa samega z otrokom neglede na pasmo, saj ima pes tudi svojo mejo.
Glede bolezni. Pasma še ni toliko občutljiva, edino kar je treba pazit je v mladosti, zaradi displazije. Drugače pa je to kar zdrava pasma.  ;D ;D

Jaz sem Ditko vzela v psarni Pride & Dignity.

Upam, da sem ti odgovorila na vprašanja.  :) ;)

LP! Gaby
 


Urša

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 25 September 2007, 13:59:29
Hvala z odgovor.

Žal bo kužika zunaj v pesjaku, koča bo izolirana s predprostorom. Bi pa prosila za naslov te psarne, da se bom vedela kam obrniti, ko bom kupovala oz. že prej rezervirala psičko. A kaj veš koliko približno je cena? Kar se otrok tiče: sta že kar velika fanta 11 in 9 let, tako da ne bo panike. Zanima me bolj tako zaradi drugih otrok, ki jih srečamo.

Ah, cortki so za znoret. Samo ne bi pa rada da ga zebe zunaj če pač ni primerna pasma. Nemški ovčarji so sicer primerni, sem ga že imela ampak bi raje buldoga. Saj bi francozka pa so tako občutljive zadevce, pa še zunaj ne morjo bit.

lp
Urša



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #39 : 25 September 2007, 16:11:05
Spletna stran vzrediteljev kjer sem kupila Ditko www.prideanddignity.com;D ;D
Cena rodovniškega je pa okoli 1000 EUR.

Še nekaj fotk Ditke iz najinih sprehodov.
Nekaj večernih.
 Kaj se pa tam skriva?     Mm, kaj je dobra trava.  

Še nekaj iz današnjega sprehoda.

No daj že, grevi.    Kaj pa ti tam gor delaš.   No končno grevi.



LP! Gaby









Urša

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 25 September 2007, 18:36:06
Ah kakšen cukerček je tale Ditka!
Hvala za podatke, se bom še na njih obrnila.

lp
Urša



Urša

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 25 September 2007, 18:51:12
Še eno vprašanjce: a se tile buldogi kaj slinijo?



white rasta

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 September 2007, 11:29:37
Živjo,
slinijo se ko pijejo oziroma ko zagledajo hrano. Vsaj moj se slini le takrat.

lp



Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #43 : 26 September 2007, 16:12:17
Ja tudi Ditka se slini le ko vodo pije, ali pa zagleda hrano. ;D :D

LP! Gaby


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 24 November 2007, 11:03:56
Ciao!

Tudi moja Ishika se slini samo takrat, ko pije vodo ali ko je v bližini kaka hrana... Ko pije morm za njo letat s cunjo, ker je povsod mokro, sploh pa okoli sklede. Ampak to je vsekakor zelo simpatično :P  pri tej in podobnih pasmah, vsaj zame in pa seveda njeno smrčanje  :D  lp, n.



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 16 Maj 2008, 11:58:01
Čaw,

ne morem verjeti kolko raznolikih pasem je v Kranju. Ko še nisem imela Costkota, ne vem, ali jih ni bilo ali nisem opazila  ;D . Sedaj pa na sprehodih srečujem vse živo  :D in ena izmed pasem je tudi ameriški buldog in sicer samička z imenom Ada. Sicer nisem spraševala, če ima rodovnik in ali je Ada njeno rodovniško ime, vem pa, da bo kmalu stara eno leto. Glede na to, da je enemu ime Ares in drugi Atena (če predvidevam, da je možno, da je to njeno rodovniško ime) in da bodo tudi vaše "žverce"  :P  ;D stare eno leto, me zanima, če kdo ve, če je mogoče sestrica od katerega vašega ?

Drugače je pa prav luštna, prav nič se ne boji mojega velikega "malčka", bi se z veseljem igrala z njim, barve je pa take kot Ditka,

L.P.P. Špela



white rasta

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 20 Maj 2008, 15:03:30
Možno je da je iz istega legla. Verjetno uporablja skrajšano ime. Naši so stari 16 mesecov.

lp



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 20 Maj 2008, 16:11:45
Čaw,

jao, bjonda jest  ::) , vaši so starejši, ne more biti sestrica od vaših, če bo Ada stara šele eno leto  ;D ,

L.P.P. Špela



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 21 Maj 2008, 18:52:00
Jst sem iz Ribnice tako da me z Aresom ni v lj.
Iz katerega konca pa?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #49 : 04 Avgust 2008, 12:07:28
Včeraj smo na sprehodu srečali predstavnika te čudovite pasme. Ime sem žal pozabila  :-[ , je pa star leto in pol ter pridno obiskuje pasjo šolo. Je čisto bel in lastniki imajo brisačko za njegovo slino kar sabo  :D . Je pa zelo lep, zelo prijazen in igriv.  ;)
No pa še dve slikci:







simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 17 Avgust 2008, 16:25:59
Če ste se srečali za Bežigradom je definitivno Amfi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #51 : 17 Avgust 2008, 17:43:47
Ja Amfi je, simi hvala! Se poznate?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 17 Avgust 2008, 18:12:19
ŽE od majhnega ga poznam, ker hodi k meni v šolo.
Še nekaj njegovih, da ovržemo mit o počasnih in neaktivnih psih ;)




http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #53 : 17 Avgust 2008, 18:23:33
Haha, prva slikca pa zmaga  8)



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #54 : 18 Avgust 2008, 00:08:04
Ja, ja to je Amfi z lastnikom!  :o Kaj mu dela z usti, hehe  :D Ja upam, da ga še kdaj srečam, ker je res en posebnež. Se je tako hotel igrati s prijateljičino pitbullko, samo ga raje niso spustili, ker je bil zraven še moj pes, ki ne mara preveč samcev. Res je lep!



edis

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 26 Maj 2009, 11:02:55
malo slikic nasih lepotcev
lona


rambo


in lonini mladicki



Predatoria

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • MyBullet.
Odgovori #56 : 23 Oktober 2009, 18:08:24
Živjo!

Tudi sama sem lastnica Ameriške buldoginje. S pasmo sem izredno zadovoljna, imajo odliičen karakter.
So zelo crkljivi in hitro se razvadijo :).
Ko si pridobiš njihovo spoštovanje, so tvoji.
So tudi zelo trmasti, ampak vseeno ubogljivi.
Trenutno ima naša mladičke, eno bom tudi obdržala in jo sama vzgajala, tako da vam to še poročam :D.
Če vas zanima, si lahko ogledate mladičke, samček in dve samički sta na voljo :).


moja moja  :-[ .



Malo utrinkov:






Škoda, ker ne morem vseh obdržat  :-[.

And I will thank you for your cooperation.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 24 Oktober 2009, 11:08:18
Pozdravljena!

Sem videla tvoj oglas na.... pa sem te že takrat hotela vprašati par stvari....
Koliko je stara tvoja psica? Se ukvarjaš z vzrejo? Koliko je star samec na sliki? Vem , da je to nepriznana pasma s strani FCI, zato ni rodovnikov (FCI) in posledično telesne ocene in vzrejnega dovoljenja, pa vendar: si slikala kolke, komolce, BAER test (tudi mladičev), pregled zobovja in oči, si dala pregledat srce (tudi mladičem)? Si testirala samca in samico za morebitne spolne bolezni v kolikor nista bila parjena prvič? Kako si socializirala mladiče? Si bila na kakšni razstavi za AB in dobila oceno?-tako nekako saj izveš pri čem si.
Boš znala svetovati lastnikom pri morebitnih težavah z zdravjem in vzgojo? Kam bodo šli mladiči, če jih lastniki ne bodo znali obvladati? Sama imam namreč AB. To je zelooo zahteven pes  ki rabi dosledno vzgojo brez popuščanja, bog ne daj z batinami ali vpitjem. Ko so majhni so prikupni (kateri mladič pa ni), ko rastejo so še medvedki (kar zavaja), ko pa pridejo v puberteto se ti pa zdi, da je vse kar si vložil v vzgojo izpuhtelo čez noč in gremo spet od začetka... Je trmast, samozavesten, dominanten in si zapomni vse...ampak čisto vse.

 Hvala za tvoje odgovore.



Predatoria

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • MyBullet.
Odgovori #58 : 24 Oktober 2009, 15:26:42
Pozdravljena!

Sem videla tvoj oglas na.... pa sem te že takrat hotela vprašati par stvari....
Koliko je stara tvoja psica? Se ukvarjaš z vzrejo? Koliko je star samec na sliki? Vem , da je to nepriznana pasma s strani FCI, zato ni rodovnikov (FCI) in posledično telesne ocene in vzrejnega dovoljenja, pa vendar: si slikala kolke, komolce, BAER test (tudi mladičev), pregled zobovja in oči, si dala pregledat srce (tudi mladičem)? Si testirala samca in samico za morebitne spolne bolezni v kolikor nista bila parjena prvič? Kako si socializirala mladiče? Si bila na kakšni razstavi za AB in dobila oceno?-tako nekako saj izveš pri čem si.
Boš znala svetovati lastnikom pri morebitnih težavah z zdravjem in vzgojo? Kam bodo šli mladiči, če jih lastniki ne bodo znali obvladati? Sama imam namreč AB. To je zelooo zahteven pes  ki rabi dosledno vzgojo brez popuščanja, bog ne daj z batinami ali vpitjem. Ko so majhni so prikupni (kateri mladič pa ni), ko rastejo so še medvedki (kar zavaja), ko pa pridejo v puberteto se ti pa zdi, da je vse kar si vložil v vzgojo izpuhtelo čez noč in gremo spet od začetka... Je trmast, samozavesten, dominanten in si zapomni vse...ampak čisto vse.

 Hvala za tvoje odgovore.



Pozdravljena tudi ti!

Ok bom začela kar po točkah hehe.

1. Psica je stara 2 leti, januarja bo 3. Samec je na sliki star 1 leto, sedaj je eno leto in pol.
2. Sem slikala vse, problemov nima niti samec, niti samica. Rečeno je bilo tudi, da bi lahko
imeli psi te pasme težave z dihanjem, vendar so vse raziskave pokazale,
da je z njimi vse v najboljšem redu.
3. Srce smo tudi dali pregledati, vendar kakor sem že omenila, za sedaj nimajo nobenih težav.
4. Samica in samec sta se parila prvič, spolnih bolezni nimata.
5. Mislim, da kar znam svetovati za vzgojo. Smo imeli kar nekaj problemov, res je to glede pubertete,
ko imaš občutek, da si izgubil vse, kar naj bi pridobil z njim,
vendar se tudi to zna obvladovati, seveda brez tepeža.
Sicer itak preverim, k kateremu lastniku bo mladič šel. Pomagam kar se da, lastnikom povem čisto vse lastnosti psa.
Da vedo, kaj naj pričakujejo.
Nekateri se ustrašijo in potem ne pokličejo, vendar raje povem vse.
Glede razstav.. Ne vodim jih na njih. Mogoče bi lahko probala, vendar res samo zaradi telesne ocene, ker nisem za take stvari.
Ja nič, to je to.

Če te še kaj zanima, be free to ask. :)

And I will thank you for your cooperation.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 24 Oktober 2009, 18:35:45
Fino, da veš kaj lahko pričakuješ od vzreje.
Čisto tako iz firbca me zanima kakšni so rezultati HD in ED? Lp