Ameriški buldog [American Bulldog]

Gaby · 94495

rudar92

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 05 April 2011, 14:54:14
slike



rudar92

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 05 April 2011, 15:11:47
slike



rudar92

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 05 April 2011, 15:14:29
slike



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 05 April 2011, 15:20:00
Vidim ga ;D, saj je samček a ne? Ali je bil skoten 21.1?



rudar92

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 05 April 2011, 20:07:36
b



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #95 : 05 April 2011, 20:10:38
Iiii kak luštn split face :-*



hotko90

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 09 April 2011, 12:34:53
Hotko90, potem pa dobro napredujeta. Kako se pa Tiara razume z Reksom?

Rudar92, kot je že DOB napisala, se AB fizično in psihično razvija do 3 let in ravno v zadnjem letu se glava dokončno razvije. Naš je bil do 1 leta kot en buhteljček. Do 1,5 leta se je obnašal kot mladič, nato je prišla puberteta in z njo zelo zanimivi in pestri dnevi v smislu "kdo je bolj trmast in kdo bo prej popustil". Tako da...potrebno bo še malo počakati. Slike jaz ne vidim, ker nisem na facebook-u. Poskrbi za kvalitetno prehrano in gibanje primerno mladičku. Pomembna pa je tudi vzgoja in socializacija. Na silo pač pri tej pasmi ne bo šlo. Bo pa poskušal na prefinjen način doseči svoje, a ne hotko90?

z Reksom se dobro razume prav tako pri punci imajo mešanca med kraškim ovčarjem ter šarplanincom in je sedaj star 1,5 let in je veliko večji od nje  :D a se ga ona nič ne boji in se kar lepo igrata ona je včasih skoraj preveč pogumna in jo takrat ustavim oz odmaknem.

tudi z mucami se lepo razume. noče jim nič ampak muce se je bojijo ker on skače in se hoče igrati ena starejša muca se je pa nič ne boji in se kr z glavo ob njo drgne pa carta Tiara pa sam gleda čudno  ;D

opažam pa da včasih ko dobi kost postane čisto drugačna renči ko pride kdo polek ker se boji da ji bi uzeli pri drugi hrani pa tega.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 09 April 2011, 13:05:15
Boš moral kar paziti pri renčanju, ker se lahko konča z ugrizom. Jaz sem jih tako učila (no, še vedno to ponavljamo preko igre): sedi, dam kost, igračko, da se malo igrajo, nato ukaz spusti, priden/a, vržem igračko, psa dam npr. v prostor, nato ukaz išči, ko jo najde, mu pustim, da se igra (nagrada), nato spet spusti, itd. V glavnem, to jim je kar zanimivo in preko igre se tudi učijo. Pri Thoru kost (umetno) vedno držim oz. sem zraven, ker hoče kar celo pojest, brez da bi jo zgrizel. Je pa Tačka tista, ki včasih malo zarenči, ko ni po njeno npr. česanje, čiščenje ušes. Jo opozorim: ne smeš, potem pa da mir.






Aleš

  • Gost
Odgovori #98 : 19 April 2011, 11:36:35
Zdravo!

Kateri tip ameriškega bulldoga je to: http://www.youtube.com/watch?v=ONRI4PSHdWQ&feature=related ??

Ta mi je všeč:)


LP



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 19 April 2011, 11:42:36
Johnson. Piše spodaj v opisu videa :).



Aleš

  • Gost
Odgovori #100 : 19 April 2011, 11:47:12
Sej to me je mal zavedlo...ker če v google napišem Johnson, pol mi same une 100kg krave ven rukne :)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 19 April 2011, 11:53:35
Glede na to, da pasma ni priznana oz je napol priznana, so verjetno večje variacije možne tudi med predstavniki istega tipa. Pa kolikor vem tipe tudi nekaj med sabo mešajo nekateri? Nisem nek ekspert ampak predvidevam. Jaz poznam eno mešanko am buldog/staford, pa je skoraj identična kot tale iz videa, še barva je ista :).



hotko90

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 06 Maj 2011, 21:50:30
živ.. rabim pomoč.. kako psa navaditi da počaka sam doma oz da se ne bo bala da nas ne bo nazaj? največja napaka je moja ker sem z njo 95% na dan razlog pa je da sem brezposelen in sem posledično bil skos doma k smo pa šel na pijačo al pa kam je pa šla zraven če je bla možnost da gre.. pušam jo počasi v sobi najprej po 10 min potem sem jo za 20 min pa tako postopoma ampak nič ne pomaga.. če se ji uspe zamotiti z kakšno igračko je neki časa mir potem pa skos laja ali pa cvili. ponavadi ji pustim tudi odprt balkon takrat je mal bolš k se zamoti k gleda iz balkona muce pa vse ostalo... ko pa pridem domov je pa tku vesela da skače 3m v zrak pa kr trese se dokler je ne pobožam...

mam tak občutek kot da se boji da ne bova več prišla nazaj oz da misli da sm jo zapustil.. ne more biti sama.. lahko bi bila tudi 24ur zaprta na 1kvadratnem metru samo če bi bil jaz zraven samo sama ne more biti.

zdej me je že mal strah kaj bo k bom vrjetno dobil zaposlitev  ;D saj nekako se bo morala navaditi ampak ko je živčna pa kr skače pa tud kakšno škodo naredi včasih.. nič hujšega ampak lahko pa bo...

aia.. pa probal sem tudi improvizirati tako da sem ji pribolške dal v tisto zavito kočo tako da se je morala malo potruditi da je prišla do njih ali pa kakšno kuhano kost za glodat to ima zelo rada in je potem uredu k se zamoti..

no zj pa že preveč pišem :D  če ima kdo kak predlog kr napište nč vas bit sram  ;D



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 07 Maj 2011, 10:53:38
Tema o navajanju mladička na samoto:  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8931.0



hotko90

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 08 Maj 2011, 15:08:43



hotko90

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 20 Maj 2011, 11:53:47
tako naša Tiara je sterelizirana :D v sredo zjutraj je bila na operaciji. Veterinar je rekel da bo mogoče bruhala in da ne bo hotela jesti ter da bo za približno 5 dni ista kot je bila in bo prišla k sebi. ona je pa že isti večer z veseljem pojedla obrok brez bruhnja :D :D ko je videla hrano je bila že čisto pri sebi :D kakšne 3-4 urce je res bolj spala potem je bila pa že skoraj dobra naslednji dan bi ona že kar skakala in se igrala kot ponavadi. Mal me je strah zaradi šivov da nebi popustili ker ona kar skače inz postle dol in gor. jaz jo vedno dnivgnem ko jo dam na posteljo in dol ampak včasih pobegne sama dol :) ovratnika ne nosi ker sem ji ga probal dati gor in je še bolj norela sem mislil da se bo navadila po enem času pa ni nič olše tako da ga ne nosi ker sem 90% na dan zraven nje rane si pa tudi nič ne liže.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 25 Maj 2011, 19:41:26
Že :o?

A "satelita" pa noče nositi :P? Naši sta si ga izdelali po meri.

Kako se pa rana celi?

                                             Lep pozdrav.



CocoBee

  • Gost
Odgovori #107 : 29 Maj 2011, 12:52:37
joj jaz sem totalno nora na molosoidne pasme :) :D in tega lepotca sem prvič videla v filmu, ko sem bila stara okol 7 let, film je pa neverjetna pot domov oz homeward bound al nekaj takega...notr so bli zlati prinašalec shadow, a. bull. Chance in muca Sisy :)super film . tale kuža je pa totalno norc ;) enega sem spoznala pa je taka maza da nemorš vrjet ;)



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #108 : 27 Junij 2011, 11:32:12
Pozdravljeni! od 13.5. letos sva s fantom ponosna lastnika Ameriškega buldoga z imenom Cuba (Cuba Libre). pošiljam par slik:


 s "sestrico" Lucy


trava je zakon




smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 27 Junij 2011, 14:49:18
Nalch, čestitke! Kaj bosta z Lucy dobre, ko bo Cuba velika...ta drobižek mali bo manjši od Cubine glave :P




ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 27 Junij 2011, 21:27:06
Ups...ko bo Cuba veliK :-[

A je to bratec od psa forumaša rudar92?



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #111 : 28 Junij 2011, 14:42:12
ne, ne, nista bratca ;)
Cuba in Lucy se odlično razumeta (zdaj imamo malo probleme, ker se Lucy goni in je muhasta pa ne pusti nobenega psa blizu), drugače pa je kar ona "gazda" in tudi to pokaže =)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 28 Junij 2011, 16:29:10
ne, ne, nista bratca ;)
 drugače pa je kar ona "gazda" in tudi to pokaže =)

In mislim, da bo tako tudi ostalo.

 Sosedov pes (podoben pinču) ima tudi našega pod kontrolo, še več: ko on pogeda desno, tudi naš pogleda desno, ko on pogleda levo, naš tudi, ko se zapodi v grmovje, bi se naš tudi, če ga ne opozorim itd. Moram pa biti zelo pozorna, kadar se naš hoče z njim igrati, ker je neroden in ga lahko poškoduje. In pa seveda: ko gremo skupaj na sprehod, ta pinč misli (ker ima našega za seboj), da ima 100kg in izizva druge pse, še posebej tiste za ograjo.

Imaš zanimivo kombinacijo: obe pasmi imata močan karakter.




Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #113 : 29 Junij 2011, 09:27:38
oba imata fenomenalen karakter!   ;D je pa res, da je Lucy (čivava) težka samo 1 kg in jo malo čuvamo, ko se Cuba hoče igrat z njo, saj z vsemi 20 kg, kot jih ma trenutno kar prileti in se vrže nanjo  ::) je pa Cuba izredno poslušen pes in prav nič zahteven. potrebuje pač pozornost, kot vsak pes in OBOŽUJE učenje trikcev  :o 
pridno hodim na vrvici  :)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 29 Junij 2011, 13:25:21
Uuuuu, je priden in zelo lep.

kar prileti in se vrže nanjo  ::)  in OBOŽUJE učenje trikcev  :o 


Hahaha, isto kot pri nas.



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 07 Avgust 2011, 16:04:30
To je pa moja Tajga ;D

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 07 Avgust 2011, 17:41:20
Luštna. To je sestrica od Lone, a ne? Si ti že nova lastnica te psičke (glede na to, da se je prodajala http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/ameriski-buldog-oglas1275626531)?




Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 19 Avgust 2011, 10:17:07
Mi jo prodajamo....  :(

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 19 Avgust 2011, 10:21:59
 ???


Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 19 Avgust 2011, 10:32:16
prodajamo jo zato ker nimamo veliko časa zanjo ona pa ga potrebuje ogromno...
sicer pa imamo doma ovce ki pa se z njimi ne razume...
zdaj jo imamo samo na povodcu...do septembra jo bomo še imeli tudi mogoče dlje...

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33