Ameriški buldog [American Bulldog]

Gaby · 94304

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #120 : 19 Avgust 2011, 10:39:59
prodajamo jo zato ker nimamo veliko časa zanjo ona pa ga potrebuje ogromno...
sicer pa imamo doma ovce ki pa se z njimi ne razume...
zdaj jo imamo samo na povodcu...

piše v oglasu,da ima 4 leta. Lahko vas potolažim. Od 4 leta naprej rabi pes biistveno manj časa kot do te starosti  ;). Tako da, če ste sfurali do zdaj boste zagotovo z lahkoto še naprej. Pač na kvaliteti vloženega časa delajte, pa se kvantiteta ne bo poznala  :).
Nič zato če je na vrvici- sledni povodec, fleksi pa gremo. Mal mečeš predmetke , se poigraš s cufo kjer ni ovc (tako po 10, 15 min 2x na dan), pa sabo vzameš kadar kam greš- in to je to. Praktično nobene dodatne porabe časa, vse lahko skombinaš z in med drugimi aktivnostmi  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #121 : 21 Avgust 2011, 16:41:37
prodajamo jo zato ker nimamo veliko časa zanjo ona pa ga potrebuje ogromno...
sicer pa imamo doma ovce ki pa se z njimi ne razume...
zdaj jo imamo samo na povodcu...do septembra jo bomo še imeli tudi mogoče dlje...


Potem bodita vsaj pošteni in jo PODARITE Z VSO OPREMO

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 04 September 2011, 08:32:57
Tajgo bomo obdržali !! ;D

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 23 September 2011, 19:46:46
Živjo

sem lastnik 2 letnega samca ameriškega bulldoga RUSHA  :) ko sem naletel na ta forum sem se hitro lotil prebiranja in potem registracije...rad bi seveda nekaj vprašal. Se mi zdi da sva z Rushom prišla do obdobja v katerem se gremo kdo je glavni :) zaenkrat mi kar ratuje ampak brez povzdigovanja glasu ne gre...mislm da se to razume pri 60kg težkem psu. Bral sem da nekateri ne podpirajo tega kar res ne razumem...ali mu naj zapojem da naj gre dol s kavča :) pač zavpijem in problem je rešen. Kot ukaz bi rekel...sem mnenja da moraš pri takem psu res biti vedno glavni in dosleden...pa naj gre za vlečenje,renčanje itd..
Pes je drugače res najboljši...igriv, do drugih psov ne napadalen, do ljudi prijazen...skratka vse mi je ratalo. Ampak z trdo in glasno besedo. Bi rekel da me pes spoštuje. Uporabljal sem tudi znane metode Šepetalca psov :) Ampak zadnje čase me pes dobesedno preizkuša do kje je meja...dela se neumnega po domače rečeno...

prosil bi za nasvete izkušenih
najlepša hvala



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 23 September 2011, 22:08:02
Živjo!

A si Rushu že prej dovolil na kavč?

Namesto dretja se bolje obnese jasno in odločno povelje. Naš ve, da ne sme na kavč...ampak, sem ter tja pa še proba in to takrat, ko se kdo usede, gre pa tako: prvo ena tačka, potem druga tačka, pa zadnja tačka, ena tačka je še na tleh, pa ker ve, da ne sme, se z glavo nasloni in vztraja kar nekaj časa, pa da ne govorim, kako te gleda v oči. No, na koncu obupa, ker sem precej trmasta.

Jaz npr. nisem pristaš dretja, nima smisla. V šoli sem kar nekaj časa rabila, da sem dojela, kako npr. z zelo globokim glasom dati določeno povelje v situaciji, ko je polno motenj. Sem mislila, da je bilo povelje jasno, odločno, z globokim glasom, mah..kje pa.



P. S. Sem dobila sporočilo.



Aleš

  • Gost
Odgovori #125 : 24 September 2011, 08:11:15
Rokzule!

Daj kako slikco tvoje zverine:)

Drugače pa sem tudi jaz opazil pred časom, da dretje glih ne pomaga. Bolj zaleže globok in oster glas...ampak je odvisno pomojem od psa do psa...



Lp



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 24 September 2011, 08:45:07

ampak je odvisno pomojem od psa do psa...


Se strinjam, zato mora vodnik tudi resno misliti in biti prepričan v povelje, ki ga izreče (še posebej pri malo bolj dominantnih psih). Sedaj, če pustimo na strani učenje preko igre, trikci, motivacija z igračko in priboljški: včasih se znajdemo v situaciji, ko ne moremo vleči ven iz žepa priboljškov, ko moramo odreagirati hitro in prepričljivo in si zaupati; npr. psi, ki se sprehajajo brez lastnika, psi, ki nimajo 100% odpoklica in se približujejo tvojemu psu... No, midva oz. bolje rečeno jaz, se tega še učim in se poskušam znebiti strahu na sprehodu (žal je moj pes doživel napad in od takrat so se zadeve malce spremenile), zato sem poiskala pomoč. Napredujem počasi, vendar se ne bom vdala. Nasveti ter vaje inštruktorice mi dajejo novo upanje.



rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 24 September 2011, 15:07:27
evo slikca mojega Rusha ( včeraj 2leti )....zelo kmalu se javim pa hvala za nasvete :)



rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 24 September 2011, 15:12:19
še par slikc :)

sj pravim je odličen pes sam me preizkuša :) ampak se ne damo....bom uporabil trdno in močno besedo pa bo...drugače me res uboga in vedno ko hoče mogoče renčati na druzga psa vedno mene potem pogleda ker ve da ne sme. Drugače je pa res potrebno dosti časa ker jaz ga moram fajn zmatrat skoraj vsak dan. Bom imel pa še dosti vprašanj samo zdaj res nimam časa pisati ker gremo na izlet :) Me res še zanima par stvari....hvala vsem za hitre odgovore :)

lep pozdrav
Rok



Aleš

  • Gost
Odgovori #129 : 24 September 2011, 15:17:21
pravi bikec je ;)


Lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #130 : 24 September 2011, 15:21:05
evo slikca mojega Rusha ( včeraj 2leti )....zelo kmalu se javim pa hvala za nasvete :)
Je možno da je bil včeraj pred Mercatorjem v Domžalah? Sem videla enega podobnega, če ne celo istega  ;D lep fant!  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 24 September 2011, 17:48:48
  :-*Lep!



rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 24 September 2011, 18:54:48
Ja točno ta pred Mercatorjem v Domžalah je bil :) hehe,sicer ne z mano ampak ga je fotr po čudežu peljal en krog :)



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 16 Oktober 2011, 12:57:21
Kak je lep  ;D

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 16 Oktober 2011, 18:06:46
živjo

hvala za pohvale :)

ampak jaz ga morm mal pograjat zadnje čase...je trmast,razvajen in dela se neumnega in če je sam ne počne ničesar (dobesedno). Kljub temu da ima poleg njega najmanj 10 plišastih igrač ki čakajo da jih pokonča + par govejih kosti in bikovk. Skratka je Gospod z veliko začetnico. Ni da ni :) Saj razumem da me ima neizmerno rad, ampak 24ur na dan pa žal nimam zanjga. Da ne bo pomote, na dan naredim vsaj 4km z njim. Sprehodi so najmanj 3je na dan....tko da se mu gode kot mal kateremu psu.
Star je mal čez 2 leti in vem da je v puberteti in upam da kmalu mine :)

lep pozdrav,Rok



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 17 Oktober 2011, 11:04:29
Kljub temu da ima poleg njega najmanj 10 plišastih igrač ki čakajo da jih pokonča + par govejih kosti in bikovk.

Igračke so lahko tudi pripomoček za učenje in razvedrilo z lastnikom. Naš igrač niti ne opazi. Če mu dam umetno kost, moram biti zraven: prvič zato, ker mu leti iz gobčka, drugič pa zato, da jo ne pogoltne, vendar ga moram kar spodbujati, da se jo sploh loti; tako se tudi učiva, da se ne renči in s tem nimava problemov. Ima pa rad žogo (dokler ne poči) in palice. Obožuje pa tudi "skrivalnice": npr. skrijem predmete, potem jih pa išče in je ves zadovoljen, ko jih najde. Sedaj mu bom kupila leseno kost za prinašanje (notri daš lahko priboljške).



hotko90

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 17 Oktober 2011, 22:32:05
živjo!

 Tiari sem naredili pesjak. Ima nadkrit del ki je zaprt iz treh strani v tem delu je tudi hiška ki je narejena iz 5cm debelih desk 5cm izolacije (steklena volna) in obita z 2.5 cm ladiskim podom. Izoliran je tudi podn in strop. Notranje mere hiške so približno 125cm x105cm je pa hiška enoprostorna. Hiška je dobro izolirana poleti je bila skos v njej ker je bilo res hladno  ;D

Zanima me kako bi ogrel hiško? Psička je čez noč v hiši zjutraj jo pa peljem ven preden grem v služno. Bojim se da ne bi bilo kaj narobe ker je taka sprememba temperature. V  zeblhiši je na toplem potem gre pa ven na mrzlo. Ona ne kaže glih da bi joo ampak mene vseeno skrbi. V hiško sem ji dal že malo morje dek posteljc ampak use raztrga. Jutri ji bom na vhod dal še gumo upamd a bo ostala cela  ;D probal ji bom pa dati še slamo če je ne bo razmetala vn  :-\ .. Gledal sem tudi grelne blazine ampak ji ne upam dati tega notri da nebi grizla.

Zanima me še vaše mnenje glede tega ko gre zjutraj iz toplega na mrzlo.. Je razlog za skrb? V hiši pa na žalost ne more biti sama ker ko je sama ji gredo neumnosti po glavi sploh pa če ji je dolgčas  ;D stara je 11 mesecev.

Še slikce tista kjer je pesjak na slike je mal starejša hiška še ni čisto dokončana in nadstrešek še ni bil obit do konca.






ena skupna..  nasmešek :)




Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #137 : 06 December 2011, 10:39:51
HEI! pa se še mi malo javimo... Naš Cuba (Libre) je imel pred dvema mesecema po lastni neumnosti nesrečo in si s tem "prislužil" dvojni zlom zadnje desne tačke. seveda je sledila operacija in danes je že skoraj kot nov in nič kaj man neumen  :P čez 3 dni bo star 9 mesecev...  ;D prilagam eno ponsrečeno fotko posneto en dan po operaciji...

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0

ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 06 Februar 2012, 14:30:56
Ja Cuba, revček, kaj si delal? Ja bogi :(. Naš je tudi štorast, tako, da je vedno pripet...to, ko se mu odpelje, ga nič ne ustavi: drevo, zid...potem pa sledijo buške, praske, salte, prevali, pa še bi lahko naštevala.

Gaja, sem videla ta oglas. Upam, da bo psička sedaj (tretjič?) našla prave in odgovorne lastnike. Pa podatki o starosti niso točni.



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #140 : 11 Marec 2012, 16:09:01
Ma naš je bil privezan s flexijem za drevo, pa je skoču, flexi je bil že do konca odvit, ga je potegnilo nazaj in itak ko 37kg teže pritisne na eno malo tačko pride do zloma... smo bili pa 9.3. stari 1 leto... in izgledalo je takole:
 

pa še 2 sliki Cube:

tuki zgleda bajsi


napadamoo žogoo =P

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #141 : 11 Marec 2012, 17:30:21
hehe, pol pa ni bila njegova neumnost, da je nastala poškodba. Vedno je riziko privezovati psa zunaj, če je tak, da eksplozivno odreagira na kake dražljaje. Enemu psu se je tako štrik ovil okoli zadnje tace, on potegne s polno močjo proti drugemu psu-spiralni zlom zadnje tace.  :( Prijatlca je pa tako potem lovila psico ob cesti, ker se ji je ovratnica dol snela. 
Je bolje ograja, boks, ali pa da je nekdo ves čas zraven in pravočasno reče PUST, NAZAJ, STOJ, kar pač pri psu deluje.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 13 Marec 2012, 15:29:07
Ojla vsem skupaj, sicer nima ameriškega buldoga, imamo pa v našem kinološkem društvu kar dva, sicer nisem še uspela sprašati od kod pa od kje pa kako, ampak sta mi tako padla v oči da samo še v njuju "buljim". Čudovita sta. No ja da ne bom slepo govorila v dvojini, za enega sem prepričana da je am. buldog, pri drugi, psički namreč, me je pa malo zmotila barva. Je možno da je obarvana belo - sivo modro? Oprostite moji nevednosti  ;D



rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 26 Marec 2012, 10:07:07
Pozdravljeni!

Mene pa zanima če bi bila kakšna "kužika" za paritev z našim Rushom, ki je čistokrvni ameriški bulldog :) Našega razganja in bo treba ukrepati. Star je 2,5 let. Slikce so pa zgoraj, kjer sem že objavljal.

Zanima me pa tudi kakšne so posledice če ga ne damo parit? Oziroma kakšno je vaše mnenje glede tega? Ali je potem nujna kastracija?

Najlepša hvala za odgovore.
Rok



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 18 Maj 2012, 15:33:15
Ojla vsem skupaj, sicer nima ameriškega buldoga, imamo pa v našem kinološkem društvu kar dva, sicer nisem še uspela sprašati od kod pa od kje pa kako, ampak sta mi tako padla v oči da samo še v njuju "buljim". Čudovita sta. No ja da ne bom slepo govorila v dvojini, za enega sem prepričana da je am. buldog, pri drugi, psički namreč, me je pa malo zmotila barva. Je možno da je obarvana belo - sivo modro? Oprostite moji nevednosti  ;D

Karamela86, če boš imela kaj časa, nekaj linkov: http://www.nationalkennelclub.com/Breed-Standards/ab-standard.htm
                                                                             http://www.ukcdogs.com/WebSite.nsf/Breeds/AmericanBulldogRevisedOctober12009
                                                                             http://www.abra1st.com/index.php/breed-standard



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 18 Maj 2012, 15:42:36
Pozdravljeni!

 Našega razganja in bo treba ukrepati. Star je 2,5 let.


A si mogoče prebral to temo od začetka? Preberi si tudi temo o kastraciji, če te zanima, o vzreji, itd. Posledice? Hja, ena izmed posledic se vidi na zelo znanem slov. oglasniku, druga pri veterinarju, tretja pa pri kakšnem inštruktorju na individualnih urah, četrta v zavetišču...pa ne, da so psi kaj krivi. Tako na hitro...Mogoče veš, za AB, ki so stari nad 8, 10 let? Si jih že srečal?



rokzule

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 29 Maj 2012, 21:18:19
Ren...hvala za odgovor. Sicer mi ni bil prav nič v pomoč!

Našega NE mislim kastrirati, zato sem vprašal če ima kdo kako psico AB?! Ne razumem tvojih čudnih stavkov, češ da se bo končalo v slo.časnikih, zavetiščih itd. Govoriš kot, da sem zagrešil zločin.

Mene je samo zanimalo, če kastracija psa spremeni njegov karakter, ker pač nimam namena vzrejati kakšnih legel in pač nočem, da pes trpi. To je vse!



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 27 Avgust 2012, 14:22:14
Tajge ne boste več videli na bolhi..KER JE NEBOMO ODDALI saj smo se že tak navezali na njo da je ne moremo oddati. Zdaj smo ji že naredili nov pesjak in zelo je vesela... poleti res da ni spuščena zaradi ovc ampak pozimi in spomlad je spuščena vsak dan saj so ovce v štali....Vsi se z njo ukvarjamo če en nima časa se z njo ukvarja drug :))
Moj brat ni več doma in Tajge tut ne vidi velikokrat zato je bila tolikokrat na bolhi...saj je mislil da je nebomo imeli!!


Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 27 Avgust 2012, 21:54:54
Ja , super :). A ste jo že scrkljali :P? Vam že sledi kot senca?

Naš ima pa sedaj ovce dobesedno za sosede. Pa jih ignorira. Ok, nismo še šli čisto zraven.



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 28 Avgust 2012, 17:43:52
Če mi sploh ne pusti da grem stran od nje ko skos okol mene hodi pa me gleda z tistimi očmi  ::)

Ja z tajgo ko sme na sprehodu jih sam pogleda pa konc sam z povodcom pa je še nisem upala dat k njim ker majo ovce trenutno mladiče pa se mal bojim kak bo odreagirala.

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33