Praski kryserik

sailila · 46694

sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
: 21 Marec 2007, 10:54:11
evo nekaj novega:ze pred nekaj casa sem na internetu zasledila to "pasmo" ki naj bi nastala z krizanjem pinča in čivave.sicer nisem nekjer zasledila opisa oz.mislim da je bil opis napisan samo v českem jeziku in ker nisem na nobenem drugem forumu zasledila to pasmo me zanima ce jo kdo tukaj pozna?sicer ko sem malo sprasevala okoli po teh psih so mi eni rekli da to ni priznana pasma spet drugi da je ??? mogoce ve kdo kaksna pa je resnica?v bistvu sem se odlocila da zacnem to temo ker sem pred mesci zasledila na enem internetneo oglasniku oglas da nekdo iz ljubljane poleg seveda se drugih malih pasem prodaja samo enega( ::) >:( ???)mladica in danes ko sem zgolj iz firbca spet "čekirala" ta oglasnik je oglas iste oseba za omejeno pasmo spet gor,seveda pa se je cena kar visoko dvignila 8)
se upravicujem ce ta tema sodi kam drugam ali ce je ta tema ze bila kje napisana,vendar je jaz nisem nikjer zasledila :-[



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 21 Marec 2007, 12:00:02
Ta pasma s strani FCI ni priznana.

Je pa v Sloveniji nekdo, ti prodaja kao to psamo. Kolegica je od tam zvlekla enega psička, ki je bil čist bogi. kasneje se je izkazalo, da niti ni navedena pasma. tako da, jaz osebno ne bi pri nas kupovala teh psov, saj rejcev ni. Vse ostalo pa...


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Marec 2007, 12:26:10
hmmm...tudi jaz ne kupujem te pasme,bom kar ostala zvesta "svoji" pasmi :D samo zanima me ker te pasme ni nikjer opisane niti ni rejcev ce je ze kdo videl v zivo predstavnika te pasme in seveda vase razmisljanje glede t.i. pasmah kot je tudi ta.
lena hvala za odgovor ;)



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Marec 2007, 12:48:57
evo nekaj sem nasla na internetu ce koga zanima   http://www.dogbreedinfo.com/prazskykrysavik.htm   ;)   drugace so nekateri predstavniki prav simpaticni,spet drugi  :-\



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 21 Marec 2007, 18:39:01
Vidla sem že eno psičko te pasme. Je pa seveda brez rodovnika, tako da je to samo beseda. Je pa videti taka kot tale na slikci, na linku ki si ga dala


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 25 Marec 2007, 17:33:39
Na bolhi sem zasledila en oglas za to pasmo,ki naj bi bila najmanjša na svetu.Ne vem če lahko oglas prilepim zato raje nebom,lahko pa cam pošljem oglas na ZS!



LP Alja



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 25 Marec 2007, 18:45:29
saj je že dalj časa gor, ampak mu cena pada, pa je vedno spet nanovo gor  :-\, saj se vedno o enem in istem oglasu govori!!!

Lp, kimmy



Joyride

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 April 2007, 11:31:55
Živjo

Se oglašam še sama. Jaz sem tista, ki ima psičko prazsky krysavik. Zdaj je stara 4 leta, fant pa jo je kupil pri eni ženski na Rudniku, ki je tisti čas imela tudi "vzrejo" mopsov, seveda brez rodovnika po zasoljenih cenah. Psička je bila prestradano revše, ki je jedlo tako, da je ukradlo hrano iz skledice in se teklo skrit, potem pa znova. Je trajalo dolgo časa, da je dojela, da je vsa hrana, ki ji jo je fant dal, samo zanjo in da se ji zanjo ni potrebno več boriti.
Lani sem na bolhi zasledila oglas, da se prodaja samček iste pasme in ker me je po domače rečeno matral firbec sem poklicala in se dogovorila za obisk. Dejansko je bilo tako, da je ženska s katero sem se pogovarjala rekla, da je ona dala oglas ven samo zato, ker jo je zanimalo koliko bo povpraševanja, da ona sama teh psov nima, ga pa ima ena njena prijateljica, mladička, in ga prodaja zaradi nekih osebnih težav... OK, ni panike, sva šla pogledat in glej ga zlomka, ženska je bila točno ta, pri kateri je fant kupil psičko, kužek pa v istem stanju, kot ona. Z eno samo razliko. Ni bil Praški krišavik ampak nek zdemoliran pinč s prekratko spodnjo čeljustjo, z napako na zadnjih nogicah, več kot očitno presuh,... Mislim, da mi sploh ni treba nadaljevati...
Jaz sem sicer zelo težko držala jezik za zobmi, da nisem že v štartu napadla babnice. V glavnem ženska je zanj zahtevala takrat dobrih 130.000,SIT, pa čeprav je bil pes brez rodovnika, niti malo podoben pasmi, za katero je trdila da je,... Pripeljan pa, kakor sva kasneje ugotovila, s strani Matoše, iz Slovaške. V slovaškem potnem listu je pisalo, da je pinč, ona pa je zraven dopisala še "krysavik", da jih pač tako kličejo. Sem vprašala, kako da nima rodovnika, pa je začela zatrjevati, da rodovnika sploh ne potrebuješ,..., da ima ona sama vzrejo rodovniških yorkijev in da jih vse brez problema proda za 90.000,00 SIT, ker se rodovniških papirjev tako ali tako niti ne potrebuje. Ja, gledaj pa se čudi.
Da se vrnem nazaj k našemu telebanu. Ker je videla, da sva malo skeptična, naju je povabila v hišo (pa bi rajši videla, da ne bi vstopila,... povsod po tleh pasji kakci, da ne govorim o smradu), da nama pokaže nek mail, kjer lahko vidiva, da so psi te pasme lahko tudi samo črni vendar ga kot po čudežu ni našla. Me prav zanima zakaj...
V glavnem, da ne dolgovezim. Sva se poslovila z obljubo, da bova premislila, da to le ni tako malo denarja,... In ne boste verjeli, naslednji dan (in to zjutraj navsezgodaj) me kliče ženska s katero sem se najprej pogovarjala in pravi, da jo je klicala gospa s psičkom, da je pripravljena spustiti ceno, ker bi rada, da psička vzameva midva, saj se zanj zanima še nekdo, ki pa bi se ukvarjal s preprodajo psov. Meni se je kar zaletelo od šoka in od tega, kako znajo ljudje naložiti, ko se gre za denar. Sama že tako ali tako nisem spala celo noč, ker mi misel na pesjančka ni pustila in sem težila fantu, kadarkoli sem le dobila priložnost, da rešiva psa, ker sem neprestano imela pred očmi tisto kost in kožo, ki je bila, pa čeprav prestradana, polna življenja. Sem tečnarila in tečnarila, da me je na koncu skoraj poslal k vragu, a je vseeno popustil.
Tako sva šla zvečer še enkrat na Rudnik in se vrnila z malim črnuhom, ki je najprej planil po hrani, samo da je stopil v stanovanje, hehe.
Lena ga je videla kakšen teden po tem, ko sva ga dobila, ona lahko pove v kakšnem stanju je bil a vendar kot sem dejala, poln življenja, pravi mali borec, predvsem pa klovnček, ki te nasmeji do solz.

Prejšnji teden sem zasledila oglas v Salomoncu, da se prodajajo najmanjši psi na svetu, cena od 500 eur dalje. Spet ona. Če poznate koga, ki se za to pasmo zanima, ga opozorite nanjo, naj ji ne nasede. Pasma s strani FCI ni priznana, rodovnikov ne bodo dobili, cena je več kot previsoka, pa še vprašanje je kaj bodo dobili. Prav tako ni res, da je pasma stara šele 20 let, poznali so jo že češkoslovaški vladarji, vendar se je potem nekako umaknila s scene in čez čas znova zaživela.
Ti psi, ki se prodajajo na Rudniku so pripeljani s Slovaške, odvzeti materam pri štirih do petih tednih starosti, v Slovenijo jih pripelje Matoša in potem gre mreža naprej na Rudnik v Ljubljano, kjer se prodajajo za bajne denarje...

Lp, E



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 10 April 2007, 13:35:54
Slike!!!!!!



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 10 April 2007, 14:04:11
Oj!
Videl da še ni opisa enciklopedija psov pa je na omari...

Dežela izvora: Češka
Čas iizvora:80-a leta 20 stoletja
prvotna uporaba: družabnik
uporaba zdaj: družabnik
življenska doba 12-14 let
drugo ime: Pražsky krysarik (nad prvim y in zadnjim k je kljukica)
teža:1-3 kg
plečna višina: 19,5-20,5 cm

Načrtno so ga vzredili za mestnega spremljevalca redko pa se ga vidi zunaj češke in slovaške. Čeprav šteje pasma manj kot 600 primerkov, ki so najbolj pogosti v pragi so vzreditelji določili tip tega mini-mini psa ki ga že razstavljajo po Eu. zastavah!

 Naj bi pa to (po mojih podatkih) bila najmlajša in najmanjša pasma na svetu  :o

Ga bom pa definitivno ko bom malo starejša šla kupit, z rodovnikom in to pasmo še malo razširila  ;D :P ;)

Lp,Tjaša



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 10 April 2007, 21:01:31
Tyashy rodovniških NI - ker jih FCI ne priznava, prav tako ne AKC. Torej zanje ni niti napisanega uradnega standarda saj jih niti na čakalni listi ni. Prav tako se jih ne more razstavljati saj brez rodovnika ne moreš psa niti prijavit na razstavo.

Joyride precej kruta zgodba, lepo da si vzela kužončka, žal pa si s tem tudi dodala svoj delež k preprodaji (če ni povpraševanja ni ponudbe). Vso srečo z obema, pa saj veš, fotke.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 April 2007, 11:30:27
no,pa je le nekaj nastalo iz te teme....joyride najprej pohvala da si nekako resila psicka,se pa moram kar strinjati z neyko da je sedaj na zalost le nastal prostor se za eneha taksnega nesrecnega psicka...drugace sem tudi sama zasledila in videla v zivo predstavnika(ce se temu sploh lahko tako rece) teh psickov,kje sem ga videla in v kaksnem stanju je bil pa niti ne bom razlagala...lahko povem da je bila cena (da ne bo pomote pes je bil z rodovnikom ::) po besedah "prodajalca") 950eurov v bistvu za psa ki se je rodil na slovenskih tleh oce kao pinc mami pa t-cup civava(seveda spet po besedah "prodajalca" in  mladici so dobili ceski rodovnik >:( ::) :'()
ob tem naj vse se enkrat opomnem da so to v bistvu navadni mesancki,ki pridejo v slovenijo po krutih poteh in da ljudje ki naj bi prodajali te pse so navadni goljufi(naj bolj mila beseda,ki se jo lahko zdajle spomnem)in kupce enostavno po domace povedano nategnejo...in se enkrat te tema nisem zacela da delam reklamo taksnim ljudem(ki jim gre samo za denar) ampak da se predstavi neka "nova pasma" psov (ce se temu sploh lahko tako rece ???)
drugace pa ce ze koga res zanimajo tile psi naj malo pobrska po netu in bo nasel kar nekaj ok vzrediteljev na ceskem,ki prodajajo zdrave pse,seveda brez rodovnikov...

p.s. neyka malo off topic vendar mi lahko prosim razlozis kaj tocno pomeni AKC :-[.saj sem videla kar nekaj pasem,ki se prodajajo v tujini (sicer so te pasme priznane od FCI)kjer pise da sta starsa priznana oz. registrirana od FCI mladici pa AKC.in po pravici povedano nimam pojma kaj naj bi to pomenilo vendar mi nekaj pri taksnem oglasu smrdi ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 18 April 2007, 13:43:25
AKC je American Kennel Club. Kot evropski FCI približno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 April 2007, 11:41:05
deteljica ce potem jaz prav razumem so v primeru taksnih legel starsi evropiski(FCI) mladici pa ker so se rodili v ameriki AKC.in so potem ti mladici prav tako rodovniski ???  joj,se opravicujem da smetim to temo :-[ samo tole me pa res zanima!
joyride mislim da nisem edina,ki je zeljna videti slike tvojih psickov ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 19 April 2007, 12:14:46
nisem nek poznavaleca dministracije a AKC so rodovniški. So pa ene pasme, ki jih AKC priznava FCI pa ne in obratno.
Pa ne vem za tiste ki so v obeh zvezah priznane in niso standardi čist izenačeni a pol se da prpisovat al ne in kako to poteka. To bodo bolj vzreditelji vedeli  pa sodniki.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 19 April 2007, 13:26:45
Ojla,

Pražský krysařík je češka nacionalna pasma, ki še ni priznana pri FCI-ju. Ima pasemski standard iz leta 1980 in je že od leta 1995 v čakalnici oziroma v postopku priznavanja pri FCI. Ko bo priznana, bo sodila v 9.grupo.
Pasemski standard v češčini lahko pogledate tukaj: http://www.cmku.cz/standardy/PK.doc
v francoščini pa tukaj: http://www.doggy.ch/standardratierpragois.htm

Ti psi sodelujejo na razstavah na Češkem in normalno konkurirajo za vse naslove (PRM, CAC, BOB, BOG, BIS), le CACIB-a ne morejo dobiti; je kar nekaj mladih in odraslih šampionov Češke med njimi, pa tudi agilitija se udeležujejo. Sama sem te ljubke kužke že velikokrat videla na razstavah na Češkem in Slovaškem.

Pošiljam link do kluba prijateljev teh kužkov: http://prazsky-krysarik.cz/, kjer lahko nekaj informacij o pasmi najdete tudi v angleščini, nemščini in francoščini.

Seznam vseh registriranih psarn teh kužkov najdete tukaj: http://prazsky-krysarik.cz/index.php?id=11

Trenutno imajo mladičke v psarni Alimak (leglo C): http://alimak.wz.cz/index_en.html

Lep dan in lp,
Nati

+1



sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 19 April 2007, 22:22:49
deteljica hvala za odgovor 8)
toraj ce koga res zanima nakup taksnega mladica naj se obrne na zelo poucne povezave,ki jih je dodala nati 8) in res samo na te povezave,ne pa pri kaksnem slovenskem "prodajalcu"   nati HVALA za tako obsirno predstavitev...emmm...smem vprasati glede na to da si napisala da si te kuzke videla ze v zivo ali so res tako mali kot naj bi narekoval njihov standard(19-22cm)?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 19 April 2007, 22:58:03
Samo opomba - pasma še ni pogojno priznana s strani FCI -->KLIK<-- edino če strani ne obavljajo  ???

Kakšen rodovnik pa ti psi dobijo? FCIjevega najbrž ne (pogojno sprejete pasme ga - edino za CACIB še ne morejo konkurirati). Jim ga poteem izda Češka KZ ali to vodijo "vzreditelji" sami?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 20 April 2007, 08:48:24

Neyka,
Hvala za opombo. Ja res sem se narobe izrazila. Pasma še ni pogojno priznana s strani FCI, je pa v čakalnici.
Rodovnike izdaja ČMKU (Češko Moravska Kinološka Zveza); psi lahko sodelujejo na razstavah na čeških in slovaških razstavah (za te vem) in konkurirajo za vse nazive (razen za CACIB ne);
Se pa za priznanje pasme borijo mnogi znani češki sodniki. Upajmo, da bo pasma kmalu priznana tudi uradno s strani FCI.
situacija je podobna kot pri nas Silken Windhound (dolgodlaki whippet), ki lahko v Sloveniji kandidira za CAC in šampionat Slovenije.

Sailila,
ja ti kužki so res izjemno majčkeni in zelo luštni tako kot piše v standardu. Meni so najbolj všeč v black and tan varianti.

Lp,
Nati



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 20 April 2007, 17:24:25
hm a ni pogojno priznan in v čakalnici eno in isto? Kje pa si lahko ogledam pse v čakalnici? Ker ravno zdajle razmišljam da tudi Tornjaka ni nikjer čeprav jih že lahko zasledimo po razstavah  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 22 April 2007, 19:48:55
Gizmo  - od Joyride





Je pa bil mali vse prej kot tak lepotec, ko sem ga prvič videla. Prav bogo, shirano bitjece je bil, ki pa je čisto zadovoljno dremal v mojem naročju :D


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 22 April 2007, 20:38:04
A ni tudi Nika od joyride te pasme?



Joyride

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 05 Maj 2007, 17:42:04
Pozdravčki po dolgem času :-[

Gizmo in Nika sta različnih pasem. Nika je Praški krišerik, Gizmo pa malce sfaliran pritlikavi pinč (btw Mucika, kako pa veš za Niko, mislim za ime?)

Ja, tale slikca od Gizmota je nastala pred kratkim, ko se je mulc že kar fino poredil (je na shujševalni trenutno), tole pa je Nika



No takle pa je bil Gizmo, ko sva ga prinesla domov



Pa še oba skupaj


Pa še vse tri najine zverine na kupu :)


Moja je samo Kim, ta velika, mala dva sta od fanta in ja se zavedam, da sem s tem, ko sem sforsirala, da vzameva Gizmota, prispevala k temu, da se bo mreža začela še bolj razpletati, ampak nisem mogla drugače. Pač nisem dovolj močna, da bi se obrnila in pozabila nanj. Zavedam se posledic, ampak mi ni niti za trenutek žal, da sva ga rešila. Kuža je poln življenja, pravi mali klovn, ki te nasmeji do solz.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #23 : 05 Maj 2007, 20:40:18
Se pravi Nika je čistokrvna te pasme, Gizmo naj bi bil pa kao te pasme ampak ni..
Vem kako ji je ime is foruma apbt.



met5met

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 Junij 2008, 07:29:35
Že več kot eno leto je odkar je bil napisan zadnji post, pa vendar ...

S sestro sva ponosni  :) lastnici predstavnice pasme Pražsky Krysarik. Psička je čudovita, razigrana... Res super pes.
Lahko pošljem tudi slikico...

LP 



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 Junij 2008, 19:14:18
ojla met5met!

jaz bi rada videla vašo bejbo. pa lahko poveš še kaj več od nje? me full zanima ta pasma? s kje pa si?

hvala!

LP Gaja



met5met

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 13 Junij 2008, 09:15:40
Zdravo!

Se opravičujem za pozen odgovor!

Naši psički je ime Nela, stara je 3 mesece in pol.
Ponjo smo šli v Ostrawo ko je bila stara 8 tednov.

Njeno sliko si lahko ogledaš tukaj: http://www.moj-album.com/uredi/nela2008/12460331/

Doma pa smo iz Kanala ob Soči (blizu NG:). Prideš na obisk?



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 Junij 2008, 10:29:51
ojla!

fulll, ampak res full luškana pikica!!! za pojest!
iz kje pa si, sem te vprašala pa zato, ker sem slišala, da ima nekdo v Kanalu tega psa. in me je zanimalo, če si to ti? jaz živim pa v Novi Gorici. tako, da bi se mogoče kdaj res lahko videli.  ;) to bitje moram videt v živo  ;D

pozdravček!

LP Gaja



met5met

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 13 Junij 2008, 10:48:41
Mislim, da vem, katera bi lahko bila ti  :) Po psički sem te prepoznala  :P

No, super, se bova dogovorili za srečanje!
LP



suza

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 04 Februar 2009, 22:26:20
živjo...moja zgodba.. Dve leti nazaj sem v tomačevi kupila čivavo za točno petsto evrov...med njenim odraščanjem pa sem ugotovila,da psička le ni čivava,še danes pa ne vem kašna pasma pravzaprav je..seveda je križana zato pa cilam prav na omenjeno pasmo..podobna je kužku na linku ki ga je dala sailila na začetku foruma le da ima svetlejše rjave fleke in je mogoče za malenkost večja saj je moja visoka nekje do 30 in prav tako stoji na zelo dolgih nogah,ima pa kar 4 kg vendar je še vedno zelo fit,pa ne zato da jo jaz stradam,poje zelo veliko,ampak preprosto taka je.Psičko sem dobesedno postavila poleg minijaturne čivave in je bila moja kužika toliko večja od nje da je bilo kar smešno,potem pa sem jo primerjala z pinčem,ta pa je smešno premočen in prevelik za mojo psičko. Na začetku sem bila zelo jezna na žensko ki mi jo je prodala,saj le nisem dobila to kar sem kupila,danes pa ne toliko, ker je najboljša psička na svetu in zares moja najboljša prijateljica.Ženska  ki misli da me je okradla ima blond lase in živi z enim tipom v eni tistih vrstnih bajticah,poleg hiše  ima pesjak polnega malih in velikih pasem,prav tako tudi njena soseda,ki se dobro poznati...obedve pa  brezdvomno preprodajata te male pasme,uvožene iz evrope..... kakor veste od teh mladičkov starši pred uvozom živijo v majhnih kletkah,hodijo po drug drugemu in lastnih iztrebkih,na hitro in pomanjklivo opisano trpijo tako dolgo dokler so uprabni da skotjo te male,velike in drugačne pasme,katere pošlejo povsod po evropi takim ljudem kot je ta ženska ki nimajo srca in so prekleto slatki da le prodajajo te revčke izvlečejo procente,mi pa jih kopujemo tako da njim biznis le laufa. Te pasme so potem tudi polne napak,vseeno če lepotnih,vendar tudi zdravstvenih.....zato pamet v roke in pazite da ne boste tudi vi kupili malega revčka in naredili prostor drugemu.