Belly bands - zaščita proti markiranju

Sassy · 11158

Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
: 22 Marec 2007, 08:06:13
Ojla, ne vem sicer ce spada tole ravno sem, ampak se mi je zdelo da bi bila zascita kar vredu.
Tole bi prislo prav predvsem tistim z majhnimi pasmami in sicer za pse, se posebej ce jih je vec skupaj ali pa ce so skupaj z goneco psico. Jaz jih uporabljam tudi za obiske, ker ko pride kaksen pes na pocitnice ali obisk zelo rad pomarkira po stanovanju da si oznaci "svoj" teritorij. Notri dam polovico damskega vlozka in super vpije se posebej pri dolgi dlaki se super obnese.

zgleda pa takole:





jih kdo uporablja?


lp,

Ursa


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 22 Marec 2007, 08:32:43
.......... ker ko pride kaksen pes na pocitnice ali obisk zelo rad pomarkira po stanovanju da si oznaci "svoj" teritorij. jih kdo uporablja?


lp,

Ursa

  >:D ne, mi proti markiranju po stanovanju uporabljamo brco v rit  ;)
neverjetno pomaga  :P  :D  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #2 : 22 Marec 2007, 09:31:13
Ne vem sicer kaksno pasmo imas ampak verjemi da imajo z majhnimi pasmami res tezave s tem. Kar malo si na razstavah poglej, pes se lastnika poscije po nogi  :o  Od mene bi tudi dobil eno cez rit ce bi mi to naredil in tega ne dovolim, ce pa je vec psov na kupu pa je markiranje po pohistvi rozah itd.  skoraj neizogibno, zaradi tega pa se ne bom spravila nad psa, kot bi to ocitno storila ti. Ce pride na obisk k meni kaksen tuj kuza, dva ali trije bi jih mogla kar vse po vrsti po brcnit v rit po tvojem al kako?

Veliko vzrediteljev to uporablja, ker ima pac vecje stevilo psov, pri nastega niti ne poznajo pa bi mogoce komu prav prislo. Rajsi imam to kot da psa zapiram ali brcam v rit. Tako se na lepsi nacin tega odvadi.

lp,

Ursa


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 22 Marec 2007, 09:56:29
ne se preveč razburjat  ::). Če nisi opazila je priložen smeško  ;). Imam velike pasme, pa predvsem  eden, če le more označi kakšno opremo -kakšno torbo, ruzak  jakno itd , al pa celo njemu simpatičneg človeka po nogah  ;D .
Ima prav svoj krog ljubljencev,ki jih, ali pa njihove stvari, če le more označi    >:D
Pleničke pa ne bi prišle v poštev,  ker je to največkrat na razstavah še večkrat pa zunaj   ;) .
Dosledna brca v rit bi zagotovo pomagala  :o , a navadno se to dogaja predaleč o od mojih kratkih nog  :-\, poleg tega ne morem pomagat- vedno se mi zdi tudi malo komično  ;D - označenim na srečo tudi   ::) .

Glede vzrediteljev malih pasem - predvsem tistih po razstavah - ti pa ponavadi svojih cucelnov na splošno nimajo vzgojenih, ker jh imajo preveč in ker jih vzgoja in šolanje itak ne zanima  >:( .

Me je pa presenetil tvoj zadnji stavek- hočeš rečt,da se pes s tem pasom odvadi markiranja? Po moje pas samo lovi kapljice, na vzgojo pa vpliva prej slabo kot dobro, ker pes pač lahko ščije po mili volji, pa to sploh nikogar ne moti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #4 : 22 Marec 2007, 12:32:36
Nisem se razburila, videla sem tudi smeskote ampak ves da bi marsikdo lahko napacno razumel celotno stvar. Pa brez zamere.. se mi je zdelo da imas kaksne vecje pasme.

Da se jih odvadi, gre predvsem za to, da mu na zacetku naprimer menjas tisti vlozek ene 2X-3X na dan (po potrebi) ker je pac polulan, potem pa pes dojame da tam kjer dvigne nogo nic ne oznaci, kljub temu da se polula. Ali pa ga moti da ima malo moker vlozek, ceprav to se mi zdi bolj malo verjetno, ker res dobro vpije. Jaz si to tako razlagam, ker ze po kaksnem tednu vlozek ostaja suh in ga imas lahko res za dolgo casa. Se pravi ze po tem vidis da je kuza to nehal pocet  :D

Meni se zdi to super pa se ne rabim pazit na psa da mi ne bo kje kaj "oznacil" za njegovo..

lp,

Ursa

p.s.: ce jih pa kdo rabi jih je pa moja kolegica zdaj zacela sama delat.. ravno zdaj je mojmu Cocotu naredila takega vojaskega   :D  da ne bo zgledal tako fin kot je  ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 22 Marec 2007, 14:27:25
Sassy, ena pripomba na naslov, ki bi se moral imenovati zaščita proti markiranju

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6 : 22 Marec 2007, 14:33:42
Uf, sama sebi sem prehitra. Poslala odgovor še predno sem ga napisala.....

Stvar, ki jo opisuješ je namenjena preprečevanju markiranja, zato je pravilno slovnično zaščita proti markiranju, tako kot se reče, dajte mi nekaj proti in ne za glavobol.  ;)

Da vas psi markirajo, ste si sami krivi. Pes si vas podreja.

A tale stvar funkcionira ali ne, ne vem, hvala bogu imam psičko.

Kristinca & Florinca