Whiskas

katya · 45708

katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
: 01 Junij 2005, 12:17:19
No mi smo meli mačkona perzijskega,ki bi letos avgusta dopolnil 15 let...ampak je nažalost pred dvema mescoma umrl :'( :'( :'(.Mi smo ga hranili vedno z Whiskas briketi in konzervami,ko pa so prišle na trg tiste male vrečke pa z tistim in tu pa tam tudi z različnimi paštetami mačjimi in kakšnimi priboljški.Glede na doseženo starost mislim,da je to ok hrana.Našega Toma in Olija pa hranimo z najrazličnejšo hrano,ker itak vse pojeta kar vidita,samo včasih sta malo zbirčana(najraje imata Friskas oz POLI salamo) ;D

           lp,katya

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 01 Junij 2005, 18:33:29
Iskreno sožalje zaradi mačkona :'(

Kar se pa hrane tiče:
Whiskas se meni, žal, zdi slaba izbira in sicer zaradi količine soli, ki jo ta in še marsikatera druga propagirana hrana za živali vsebuje (pri psih recimo Pedigree). Seveda jo živali obožujejo ravno zaradi soli, po drugi strani pa trpijo ledvica... Mi se whiskasa na daleč izogibamo raje dam več (ok bodimo pošteni precej več!) denarja za mačjo hrano, pa sem sigurna, da vem kaj maček je in je ena izmed kvalitetnejših. Najboljše od vsega pa so surovi piščančji želodčki in kozje mleko ;)

Lp nina






Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #2 : 02 Junij 2005, 07:26:45
Najbolje je sveža domača miš!! Haha!! Včeraj sta naša starša nastavila past za miši pri kurah!! Čez nekaj časa se pojavi Tom, ki je po stopnicah privlekel miško s pastjo vret!! Haha  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 02 Junij 2005, 15:16:24
A to tisto ta "opasno" mišelovko?? Kaj pa če bi se Tom ujel vanjo??

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 24 Junij 2005, 10:23:47
enkrat sta nasemu tigiju dedi in babi prinesla whiskas......in tiggy se zazene v skledo.....proba in vse ven popljuva ;D ;D ;D ;D ;D ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 28 Junij 2005, 20:16:35
Jaz tudi hranim z Whiskas  :-[.Pa sem rekla da bom sedaj šaltala...čeprav so mački nori nanjo...

LP,Tjaša

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 28 Junij 2005, 21:00:37
Citiraj
čeprav so mački nori nanjo...

zato ker je tako slana ;).......



DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 28 Junij 2005, 21:35:41
Sem prebrala ja...probala (hrane) pa ne  ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 07 Avgust 2005, 18:17:14
Deni je zlo izbirčen in Whiskasa sploh ne mara.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 15 September 2005, 15:04:48
hm ... noben nmoj muc ni jedel wiskasa, večinoma so jedli kar mi, pa mleko pili ..  ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 17 September 2005, 21:22:39
Tako kot je že rekla ninci whiskas je t.i. junk food, tako kot razni mcdonaldsi pri ljudeh. Posledice vsakodnevnega hranjenja s tako hrano pa so, tako kot pri ljudeh, tudi pri mucah in psih, zdravstvene težave.

Nastya, tudi človeška hrana (verjetno s tem misliš ostanke) in mleko niso primerni za muce. Odrasle muce v večini ne prebavljajo mleka in so zadovoljne z vodo, človeška hrana oz. način priprave le te pa ni primeren za muce zaradi začimb, maščobe in tudi razmerja v hranilnih vrednostih.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 17 September 2005, 21:51:59
uh ... sj mi ne jemo tok mastne hrane ... mi hujšamo ... loool ... testenine pa lahk jejo, pa juhco ...  ;D :D



aina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Marec 2006, 15:33:31
hm..... ja jaz tut hranim z whiskas pa majo radi to hrano..... sao sej če pravite pač da je dosti soli pa tega v njej....... pol bomo verjetno nekak probali drugo hrano sao sej nobena hrana ni suuuuper....... :P :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 23 Marec 2006, 19:50:28
kako da ni nobena hrana super. Royal Canin je prov kraljevska, pa se tudi dobi Nutro za mucke pa se dobi Hills pa se dobijo vse kvalitetnejše hrane, ki so za pse in se dobijo prav tako tudi za mucke. Pa vsebujejo tisto kar mačkon potrebuje.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 01 Junij 2006, 13:56:09
no da ne odpiram nove teme...

moj prijatelj ima doma mlado mačko, ki jo hrani s hrano kupljeno v merkatorju (whiskas ipd.). jaz bi ga zelo rada prepričala, da svoji mački kupi tudi kaj bolj kvalitetnega, zato sem poiskala vse podatke o dveh zelo kvalitetnih hranah (felidae in arden grange). ker dobiš vse podatke o sestavi teh hran na internetu zbiranje podatkov sploh ni bilo težko. bi pa rada dobila podatke o sestavi (v slovenskem jeziku) manj kvalitetnih hran, ker bi rada naredila primerjavo... a kdo ve kje bi lahko te podatke dobila? če kdo hrani mačko z manj kvalitetno hrano... a bi lahko prosim prepisal sestavine na embalaži?

hvala že vnaprej  ;)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #15 : 04 Junij 2006, 20:57:03
Jaz sem imela tud mačko doma in se whiskasa še dotaknala ni.Jedla je samo Top Cat brikete in konzerve. ;)

Lp



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 05 Junij 2006, 14:44:59
Šapa res je, da ta hrana,ki jo omenjaš ni najboljša...moramo pa vsi skupaj priznat, da je boljša od krompijrjevih olupkov in podobnega. Pri nas doma smo imeli perzijca belega-njegova dlaka je bila lepa zdravje odlično-če upoštevam še to, da je živel 15 let sklepam, da whiskas le ni tako slaba hrana, saj je celo življenje užival le to znamko hrane. Tako da jaz mislim, da če nekdo hrani svojega ljubljenčka z tako hrano še ni morilec...Mislim, da je veliko več drugih bolj groznih stvari z katerimi se je potrebno ukvarjati.

   lp katya

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 05 Junij 2006, 14:50:16
jaz se bom ukvarjala s čemer se bom sama hotela. na mačko od mojega prijatelja sem se navezala in nočem, da ima po nepotrebnem težave z zdravjem. verjetno jim ne bo težko dati jurja več na mesec za kvalitetnejšo hrano. sem že na sosednjem forumu isto razlagala in se mi ne da še enkrat. res je, da je whiskas bolje kot nič, ampak zakaj bi bil nekdo prepričan, da sploh ni bolj kvalitetne hrane kot je whiskas? če imaš rad svojo mačko in ji hočeš nuditi samo najboljše ji ne boš dal za jesti odpadkov kajne? vsaj jaz svojim ne dajem za jesti tega...



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 05 Junij 2006, 15:21:35
No jaz mam drugačne izkušnje z whiskasom kot jih imate vi... sicer svojim mačkam dajem AG ampak nikakor ne morem sprejeti, da je whiskas slaba hrana-ker je moj maček z njo živel 15 let brez zdravstvenih težav in na koncu umrl zaradi starosti in ne zaradi slabe prehrane. Takrat ko smo mi imeli mačka ni bilo v Sloveniji skoraj nobene mačje hrane pa še po Whiskas smo hodili v Avstrijo. Pa so vse mačke živele lepo  ;)

  lp katya

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 05 Junij 2006, 15:36:21
dejstvo je, da so glavna sestavina whiskasa stranski proizvodi mesa. to so pa dobesedno odpadki. poleg vsega je pa še izredno slana hrana. nekateri mački to dobro prenesejo, nekateri imajo pa zaradi tega lahko hude težave. jaz raje ne tvegam in mojim mačkom dajem bolj kvalitetno hrano...



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #20 : 05 Junij 2006, 21:23:12
Jaz sem imela tud mačko doma in se whiskasa še dotaknala ni.Jedla je samo Top Cat brikete in konzerve. ;)

Lp

Kaj spada Top Cat hrana med kvalitetnejše? Ker še nikoli nisem slišala zanjo :-X

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 05 Junij 2006, 22:42:25
Jaz osebno vem kakšna je lahko razlika med kvalitetno hrano in manj kvalitetno...

Frajer je kastriran maček ki živi izključno v stanovanju, kar pomeni da nima veliko gibanja.
Že ko sva ga dobila je imel prekomerno težo, le ta pa se je le še večala z hranjenjem z manj kvalitetnimi briketi ... kot da to ni dovolj se je začelo pojavljati vnetje sečevoda ... ki je baje tudi povezano z hrano.

Ko smo ga prestavili na kvalitetnejšo hrano so se vnetja nehala... od takrat z mačkom ni nobenih problemov (razen odvečne energije ki jo uporabi za izumljanje novih neumnosti :)) in tudi njegova telesna teža se je normalizirala...

Res je da določeni mački nimajo problemov z premastno in preslano hrano, isto je tudi pri ljudeh, nekateri lahko jejo vse kar jim paše pa nimajo nobenih problemov, nekateri pa se morajo držati vseh mogočih diet, pa imajo še vedno občasno probleme.

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 05 Junij 2006, 22:49:18
Samo da dopolnim tole, kar je napisal Črt... sploh si ne predstavljam kakšno bi bilo njegovo zdravstveno stanje če bi ga hranila z whiskasom ali čim podobnim. Še vedno je namreč bil na briketih, ki so pri nas nekega višjega - srednjega kakovostnega razreda ::)

Lp nina



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #23 : 06 Junij 2006, 12:18:50
No jaz mam drugačne izkušnje z whiskasom kot jih imate vi... sicer svojim mačkam dajem AG ampak nikakor ne morem sprejeti, da je whiskas slaba hrana-ker je moj maček z njo živel 15 let brez zdravstvenih težav in na koncu umrl zaradi starosti in ne zaradi slabe prehrane. Takrat ko smo mi imeli mačka ni bilo v Sloveniji skoraj nobene mačje hrane pa še po Whiskas smo hodili v Avstrijo. Pa so vse mačke živele lepo  ;)


mogoče pa je tole razlog. Ker sem ugotovila, da če kupiš Frolice pri nas v supermarketu ali pa v supermarketu v Avstriji ali pa na razstavi, niso isti. Že po barvi se razlikujejo. In "naši" so delani na Madžarskem, avstrijski pa v Avstij. Mogoče je Whiskas tudi boljša v Avstriji kot pri nas ???



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #24 : 06 Junij 2006, 18:58:49
Kaj spada Top Cat hrana med kvalitetnejše? Ker še nikoli nisem slišala zanjo :-X

Zdaj sem jo videla samo še v Tukano, takrat ko sem pa jaz imela mačko(5 let nazaj) se je pa lahko kupila v Mercatorjevi trgovini..Se mi pa zdi, da med kvalitetnejšimi ravno ni ;)

Lp



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 25 September 2006, 13:33:42
ummm jaz tudui našega hranim z whiskasom ampak ne samo s to znamko....zanima me torej če tudi v hrani friskies ali pa v kitekat je tale sol pa tako ker sem brala na hrbtni strani vrečke pa nikjer ne piše. aja piše nekej pri dodatkih da so dodatki ki so dovoljeni v EU . ali mogoče veste povedati kateri dodatki so to?? hvala že v naprej



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #26 : 25 September 2006, 13:58:48
whiskas, friskies, ... vse to je isto sr***e. Pa vse "trgovinske" znamke tudi.
Ni problem smao v soli, problme je se v vseh ostalih dodatkih (konzervansi, ojacevalci okusa, barvila), kvaliteti sestavin in njihovem razmerju.
Ti svetujem, da zamenjas hrano.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 26 September 2006, 16:00:35
whiskas, friskies, ... vse to je isto sr***e. Pa vse "trgovinske" znamke tudi.
Ni problem smao v soli, problme je se v vseh ostalih dodatkih (konzervansi, ojacevalci okusa, barvila), kvaliteti sestavin in njihovem razmerju.
Ti svetujem, da zamenjas hrano.
m.

ja saj poskušam zamenjati znamko, zato lih sprašujem...no, kateri dodatki so dovoljeni v evropi? aha pa tale royal canin pa to prodajajo v trgovinah tukano??



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 26 September 2006, 20:04:18
Ja v Tukano-tu majo Royal Canin .. pa še polno drugih dovolj kvalitetnih hran  :)



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 26 September 2006, 22:01:57
Ja v Tukano-tu majo Royal Canin .. pa še polno drugih dovolj kvalitetnih hran  :)


ok tnx! zaj je pa problem samo še v tem, če bodo starši dali tlko več denarja za hrano ven...no sej bodo mogli...bom jih prisilila >:D