OBVEZNO PREVERITE !

kaskae · 50077

kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
: 22 Marec 2007, 10:58:53
preverite ali je vaša pasja hrana na seznamu škodljivih. Gre predvsem za hrano ameriških proizvajalcev, če kdo najde podoben seznam za hrano iz EU naj ga objavi tukaj .
Obvestilo:

http://www.msnbc.msn.com/id/17650075/

In še seznam:
http://www.menufoods.com/recall/index.html

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1 : 22 Marec 2007, 11:07:46
Meni je v ponedeljek, ko sva bila s Tajem pri veterinarju, veterinarka rekla, da je Almo Nature tudi nevarna hrana za pse, saj se sčasoma zaradi te hrane pojavijo okvare jeter in srca.
Naj bi vsebovala 90% mesa in je zelo slana in to psom ugaja in jo zato zelo radi jejo - tako kot je situacija pri Pedigree-ju in Chapi-ju. Vendar na dolgi rok lahko zaradi te hrane zboli pes za hudimi okvarami srca in jeter.

Dobro, da mi je to povedala, saj sem mislila ravno prešaltati iz Nutre (ki vidim, po spisku Kasakae-a, da je tudi nevarna :-\) na Almo Nature. Tako, da bom sedaj prešaltala po nasvetu veterinarke na Hills, ki je baje zelo dobra, kvalitetna in zdrava hrana za pse.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 22 Marec 2007, 11:09:08
Meni je v ponedeljek, ko sva bila s Tajem pri veterinarju, veterinarka rekla, da je Almo Nature tudi nevarna hrana za pse, saj se sčasoma zaradi te hrane pojavijo okvare jeter in srca.
Naj bi vsebovala 90% mesa in je zelo slana in to psom ugaja in jo zato zelo radi jejo - tako kot je situacija pri Pedigree-ju in Chapi-ju. Vendar na dolgi rok lahko zaradi te hrane zboli pes za hudimi okvarami srca in jeter.

Dobro, da mi je to povedala, saj sem mislila ravno prešaltati iz Nutre (ki vidim, po spisku Kasakae-a, da je tudi nevarna :-\) na Almo Nature. Tako, da bom sedaj prešaltala po nasvetu veterinarke na Hills, ki je baje zelo dobra, kvalitetna in zdrava hrana za pse.

Meni so pa rekli ravno obratno ...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 22 Marec 2007, 11:10:56
Gulu - a res! A pa so ti to rekli pri veterinarju ali v trgovini? ???

Ker meni so tudi v trgovini zatrjevali, da je to zelo dobra hrana za pse, vendar bom raje poslušala nasvet veterinarke! ;)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4 : 22 Marec 2007, 11:13:33
Dobro, da mi je to povedala, saj sem mislila ravno prešaltati iz Nutre (ki vidim, po spisku Kasakae-a, da je tudi nevarna :-\) na Almo Nature. Tako, da bom sedaj prešaltala po nasvetu veterinarke na Hills, ki je baje zelo dobra, kvalitetna in zdrava hrana za pse.

Prepricana sem, da pri tvojem veterinarju prodajao ravno hrano Hills...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #5 : 22 Marec 2007, 11:14:30
Isla ja - vendar jo prodajajo skoraj po vseh veterinarskih klinikah! ;)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6 : 22 Marec 2007, 11:15:46
No saj o tem govorim..  ;)



pika*

  • Gost
Odgovori #7 : 22 Marec 2007, 11:16:56
mislim, da je ni hrane, za katero bi čisto vsi rekli, da je super in brez škodljivih snovi za našega kosmatinca, vedno se bo našel nekdo, ki bo skritiziral hrano, katerega koli proizvajalca že



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 22 Marec 2007, 11:18:08
A misliš, da to res samo zato govorijo, da si delajo promet! ???
Vendar ne vem, sem že od nekaj ljudi slišala, da je Hills res kvalitetna hrana.



pika*

  • Gost
Odgovori #9 : 22 Marec 2007, 11:21:48
jaz mislim, da res samo zato, da delajo promet, vendar me je presenetila gospa v trgovini Smrček (mislim da), na Malem trgu, ki ne prodaja Eukanube in mi je takrat rekla, da je to dobra hrana, kvalitetna.

Mi smo probali Hill's vendar našemu ni dobro delovala na prebavo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 22 Marec 2007, 11:22:40
Meni se zdi, da se v slo. dobi kakšna dosti bolj kvalitetna hrana kot Hills.  :-\ Jo pa res vet. full forsirajo ampak ni pa nekaj specialnega.

Lp nina



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 22 Marec 2007, 11:23:19
Vendar ne vem, sem že od nekaj ljudi slišala, da je Hills res kvalitetna hrana.
No, jaz sem slišala pa ravno obratno...

A Almo Nature je res tako grozna  :'( ? Hmm... ??? Jaz o njej nisem slišala še nič slabega... Če je pa res v istem rangu kot Pedigree, pol pa boljš da ji dajem Pedigree, ker je vsaj cenejši... ;)

Prepricana sem, da pri tvojem veterinarju prodajao ravno hrano Hills...
No pri veterinarju, kamor jaz peljem svojega psa, pa prodajajo Eukanubo... Hmm... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #12 : 22 Marec 2007, 11:26:37
Tetameta - ne vem, če je res tako grozna, ampak tako je meni rekla veterinarka in mislim, da je pametno, da to povem tudi vam. Saj se nikoli ne ve. ;)

Ninci
- Na katero boljšo hrano pa ti ciljaš? Da se malo pozanimam, ker bi res rada, da ima Taj najboljšo hrano. In Hills mi je veterinarka priporočala ravno zato, ker imajo zelo izpopoljnejo varianto za velike oziroma orjaške(giant) pasme.



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 22 Marec 2007, 11:27:41
Kolikor sem se jaz pozanimala, so trenutno najboljše AG, Canidea in Royal Canin.  :-\

Ampak itak vsak drugače pove.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #14 : 22 Marec 2007, 11:28:33
Ko je prisla v slovenijo eukanuba je vecina veterinarskih klinik forsirala eukanubo kot visko kvalitetno in sploh naj naj hrano, zdaj veliko ljudi mece eukanubo v isti kos z pedigrejem in ostalimi hranami, ki se prodajajo v supermarketih. Za hills sem jaz slisala deljena mnenja eni pravijo da je super drugi da je cisto sran...
Tole s temi hranami se mi vedno bolj zdi kot tisto z sezonskim sadjem in zeljenjavo, ko je sezona paradajza bodo vsi časopisi polni hvale in super učinkov paradajza, ko bo sezona kaksne druge zeljenjave boste lahko prebrali na tone člankov v katerih bodo skodljivi ucinki paradajza.
Gre pac za mocne lobije prehrambene in farmaceutske industrije, izbira je ogromna prav tako cenovni razredi. Osebno ne vrjamem, da bi katera koli hrana lahko ubila psa (razen če ni pokvarjena, zastrupljena itd.), je pa najbrz res da so nekatere malo bolj kvalitetne od drugih. Mi smo nasega psa dolga leta hranili z cezarjem (stara je 13 let), pa ji niso odpovedala jetra, sedaj jo hranimo z royal caninom (brez posebnega razloga smo izbrali to hrano) in ne opazam kaksne bistvene razlike. Le osbno imam boljsi obcutek, ker jo hranim z "kvalitetnejso hrano"



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #15 : 22 Marec 2007, 11:29:16
Kolikor sem se jaz pozanimala, so trenutno najboljše AG, Canidea in Royal Canin.  :-\

Ampak itak vsak drugače pove.

Ja itak vsak drugače pove - potem pa vedi ti! ::)
Evo jaz sem pa spet za Royal Canin slišala, da ni vredu! ::) Joj in kako naj potem človek ve kaj je dobro in kaj ne!



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 22 Marec 2007, 11:31:45
Mi je pa rekla trgovka v Čebelici (ki se kolikor sem opazila ful spozna), da je dobro, če psa navadiš vsaj na dve vrste kvalitetne hrane, da potem ni panike, če katero prenehajo uvažati. To se je njej zgodilo in je morala za svojega psa hoditi v tujino po hrano, ker druge ni hotel jest.  :-\


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 22 Marec 2007, 11:31:46
A misliš, da to res samo zato govorijo, da si delajo promet! ???
Vendar ne vem, sem že od nekaj ljudi slišala, da je Hills res kvalitetna hrana.
Nekaj resnice je tudi v tem.... zagotovo bo nekdo (običajno! - ni pa pravilo) promoviral hrano, ki jo prodaja. ;)

Jaz sem že za vse vrste briketov (tiste, ki jih poznam) slišala/prebrala, da so v redu in da so kvalitetni.  ::) Odločila pa sem se po svoji presoji na podlagi različnih dejavnikov. Definitivno pa mnenja v smislu "ta hrana je kvalitetna" niso dovolj za odločitev. Potrebno je vedeti zakaj je ta hrana kvalitetna ali pač ne. (govorim za na splošno, ne samo za hills)

In seveda ne pozabimo - NE ustreza VSA hrana VSAKEMU psu.


Lp,
M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 22 Marec 2007, 11:32:25
Tetameta - ne vem, če je res tako grozna, ampak tako je meni rekla veterinarka in mislim, da je pametno, da to povem tudi vam. Saj se nikoli ne ve. ;)

Ninci
- Na katero boljšo hrano pa ti ciljaš? Da se malo pozanimam, ker bi res rada, da ima Taj najboljšo hrano. In Hills mi je veterinarka priporočala ravno zato, ker imajo zelo izpopoljnejo varianto za velike oziroma orjaške(giant) pasme.

Definitivno Canidae je ena izmed takih. Če rečem da AG in Dog club, boste rekli da sem kot veterinar, ker jo imamo pač pri nas...po prebranem in izkušnjah je pač boljša, tudi pri nas so se vse tri veliko bolje obnesle kot Hills, ki ga povrhu vsega večina psov sploh ne mara, ker so briketi ogabnega okusa.

Preberi malo po forumu izkušnje z posameznimi hranami, saj imajo vse odprte teme pa se potem odloči kaj in kako. Pa preberi malo tole recimo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1842.0 pa potem poglej kakšno deklaracijo vseh hran in primerjaj med sabo. Najbolje je da se pač sama odločiš kaj misliš da bi Taju najbolj ustrezalo.... ali ima kakšne težave, alergije, težek prehod na hrano, je izbirčen.... pri nas imamo z temi stvarmi kar veliko problemov pri Smartu in smo probali že vse mogoče, tako da naše izkušnje najdeš skoraj pri vsaki vrsti briketov ::)

Lp nina




Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #19 : 22 Marec 2007, 11:33:40
Isla - točno to nategujejo nas s to hrano kot gumico! ::)

Jaz tudi za skoraj vse hrane slišim za in proti argumente... Tako kot naprimer z Royal Caninom... ki ga je Taj jedel v obdobju od kar smo ga dobili pa do 7.meseca. Eni so mi rekli, da je to super hrana - drugi spet kontra.

Po mojem je najboljše, da se ravnaš po svojem občutku, ker drugače lahko menjaš hrano vsak mesec, če ne celo pogosteje.



pika*

  • Gost
Odgovori #20 : 22 Marec 2007, 11:36:05
res več ne veš komu verjet, kaj je res dobro za našega kosmatinca. najboljše kar na an ban, pet podgan it in nekaj izbrat ;D mal se hecam, itak da je treba hrano izbirati premišljeno



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #21 : 22 Marec 2007, 11:37:00
Definitivno Canidae je ena izmed takih. Če rečem da AG in Dog club, boste rekli da sem kot veterinar, ker jo imamo pač pri nas...po prebranem in izkušnjah je pač boljša, tudi pri nas so se vse tri veliko bolje obnesle kot Hills, ki ga povrhu vsega večina psov sploh ne mara, ker so briketi ogabnega okusa.

Preberi malo po forumu izkušnje z posameznimi hranami, saj imajo vse odprte teme pa se potem odloči kaj in kako. Pa preberi malo tole recimo: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1842.0 pa potem poglej kakšno deklaracijo vseh hran in primerjaj med sabo. Najbolje je da se pač sama odločiš kaj misliš da bi Taju najbolj ustrezalo.... ali ima kakšne težave, alergije, težek prehod na hrano, je izbirčen.... pri nas imamo z temi stvarmi kar veliko problemov pri Smartu in smo probali že vse mogoče, tako da naše izkušnje najdeš skoraj pri vsaki vrsti briketov ::)

Lp nina



Kje pa ta Canidae prodajajo - v vseh trgovinah ali kje specifično? :-[ Ga še nisem zasledila. Ali pa nisem bila pozorna nanj.

Taj je izbirčen - drugih težav pa nima.

Bom si malo prebrala, to kar si mi svetovala in se bom potem odločila. ;)

Hvala.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 22 Marec 2007, 11:40:08
Isla - točno to nategujejo nas s to hrano kot gumico! ::)

Jaz tudi za skoraj vse hrane slišim za in proti argumente... Tako kot naprimer z Royal Caninom... ki ga je Taj jedel v obdobju od kar smo ga dobili pa do 7.meseca. Eni so mi rekli, da je to super hrana - drugi spet kontra.

Po mojem je najboljše, da se ravnaš po svojem občutku, ker drugače lahko menjaš hrano vsak mesec, če ne celo pogosteje.

Če mu ustreza, jo rad je, itd. zakaj bi sploh menjala? Ok ne rečem, da bi ga res futrala z kakšnim nizko cenovnim sranjem, ki ni vreden imena hrana, kaj šele zdrava hrana... ampak če kupiš neko dokaj kvalitetno hrano in je pes zadovoljen z njo in ti, pa še cenovno ti ustreza...pomoje ni potrebe po menjavi.

Je pa kot je rekla pika* hrano pač izbereš premišljeno, malo preberi, pobrskaj po internetu, najdeš miljon in en razlog za ali proti, poglobi se malo v to kaj pomeni, sveže meso v briketih, kaj pomeni stranski proizvod, kaj pomeni suho meso, koliko vlage, .... in se odloči. V linku ki sem ga dala je maja01 nekatere stvari lepo razložila.

Lp nina



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #23 : 22 Marec 2007, 11:40:48
(razen če ni pokvarjena, zastrupljena itd.),  "
saj ravno zato gre, v tej temi
ni pomembno katera hrana je dobra al pa mal manj dobra, gre za to, da so iz tovarn šle določene količine hrane, kjer so naknadno ugotovili, da neki ne štima. Določeni proizvajalci so sami objavili serijske št. in tip hrane, ki jo morajo umaknt iz trgovin. Za hrano, ki pa je že prodana pa mora preverit kupec ali je na seznamu za umik  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #24 : 22 Marec 2007, 11:41:21
Gulu - a res! A pa so ti to rekli pri veterinarju ali v trgovini? ???

Ker meni so tudi v trgovini zatrjevali, da je to zelo dobra hrana za pse, vendar bom raje poslušala nasvet veterinarke! ;)

Mah, oboje.

Za Hills sem pa najprej slišala same fullll pozitivne stvari, potem pa vedno manj in manj ... Nazadnje mi je nekdo rekel, da so zamenjali sestavo in se "pokvarili" ...  Ne vem. Zaenkrat jemo Almo, prej smo Nutro pa jo je nehal (tudi o tem se je tu že pisalo), pri vzreditelju je dobival Eukanubo ...

Težko je biti objektiven, verjetno nobena hrana ni popolna (težko si predstavljam, da bi bile pri vseh ljudeh iste posledice, če bi npr. jedli "človeške brikete" ) in je pač treba poiskati tako, ki jo kuža rad je, nima pri njej težav ... Verjetno je dobro po nekem času tudi malo zamenjati, da se telo prečisti ... Ne vem.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #25 : 22 Marec 2007, 11:42:38
Jaz bom svojega novega hranila z Royal caninom, ker to hrano ze dobiva v leglu in tudi zato, ker je cnovno še vedno sprejemljiva. Treba je stvar gledati iz vec plati, kaj odgovarja psu in kaj dolgorocno odgovarja tvojemu žepu. Ce se bodo pojavile tezave zaradi royal canina bomo hrano zamenjali. Nikjer se nisem zasledila nobenih trdnih dokazov da bi bila ena vrsta kvalitetnjese hrane tako zelo in vidno boljsa od neke druge.



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 22 Marec 2007, 11:43:46
Canideo vem da prodajajo v Čebelici v Dravljah.
Aja, pa slišala sem tudi, da je Royal Canin kupil Pedigree, tko da tud to mi je mal sumljivo...


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #27 : 22 Marec 2007, 11:44:00
saj ravno zato gre, v tej temi
ni pomembno katera hrana je dobra al pa mal manj dobra, gre za to, da so iz tovarn šle določene količine hrane, kjer so naknadno ugotovili, da neki ne štima. Določeni proizvajalci so sami objavili serijske št. in tip hrane, ki jo morajo umaknt iz trgovin. Za hrano, ki pa je že prodana pa mora preverit kupec ali je na seznamu za umik  ;)

Ja, potem pa tako povej!  :P  Sem mislila, da bomo spet razpravljali o tem, katera je boljša in katera slabša ...  ;)
Meni namreč noče linka odpret in nisem mogla prebrat ... (rač . mi nagaja).



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #28 : 22 Marec 2007, 11:46:08
Canideo vem da prodajajo v Čebelici v Dravljah.
Aja, pa slišala sem tudi, da je Royal Canin kupil Pedigree, tko da tud to mi je mal sumljivo...

Tudi v Smrčku na Trubarjevi so jo imeli, če ti je bližje, Taj.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #29 : 22 Marec 2007, 11:47:52
Canideo vem da prodajajo v Čebelici v Dravljah.
Aja, pa slišala sem tudi, da je Royal Canin kupil Pedigree, tko da tud to mi je mal sumljivo...

To nima veze, Pedigre je del multikorporacije (misim da masterfood) in imajo pac vec denarja, royal canin so kupil zaradi tega, ker se jim je izplacalo in sigurno ni v njihovem interesu poslabsati kvaliteto hrane. Pac prodajajo hrane razlicnih cenovnih razredov in temu primerno kvaliteto.