Bewi

ninci · 13259

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 28 September 2005, 17:51:26
No takole, ker je Moon postavila vprašanje v drug temi odpiram novo ;)

Mi smo imeli Bewi za oba, za Smarta adult za občutljive, za Rumbo puppy. Pri obeh je bilo opaziti ogromne količine (da se izrazim kar po domače :P) dreka. Kakali smo non stop na vsakem sprehodu in to take kupe, da so bile vse vrečke premajhne za kaj takega. Edino kar mi je bilo všeč je, dobaviteljeva prijaznost in ustežljivost. Hrano naročiš in jo v 24 urah dobiš na dom oz. na najbližji bencinski ob točno dogovorjeni uri.

Smo pa pri njih kupili tudi škaf za shranjevanje hrane, ki se super obnese ;)

Lp nina




sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 September 2005, 18:02:38
Hvala , Ninci, za odg. !
Sem slisala da je menda uredi za mladicke manjsih pasem, ker se ful zmehcajo ce jih za nekaj casa namocis.  Pa tudi tako , ''surovi'' naj bi bili ok ..



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 28 September 2005, 18:14:57
Ja midva sva jih Rumbi namakala. Sicer drugače ni bilo kakšni problemov z alergijam itd. ampak to o kakcih je bilo pa res, kot da bi kravjek mogla pobrat ne pa pasji kakec ::) :P

Probaj mogoče bodo pa miškotu odgovarjal.

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 September 2005, 20:22:14
Heh, kravjek  ;D ;D

Bomo sprobal .. Ker ta mulc noce nicesar drucga..  ::) Sej ves, piscancje meso je zanjga taprava stvar..  >:( ::)



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #4 : 27 Avgust 2006, 20:08:00
Oj, danes sem na CAC-u v Trbovljah vzela vzorček te hrane, ki jo je Bruno z velikim apetitom v momentu zmazal.... Ali kdo hrani s to hrano in kakšne so njegove izkušnje? Predvsem kaj je zdaj s temi "kravjeki", ha, ha......
Cummaghtys, kako se je obneslo pri tebi?
Lp,

Bruno

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #5 : 10 Junij 2007, 16:16:03
no,mene tud zanima kako je s to hrano...
Ima še kdo izkušnje z hmmm...povečano količino iztrebkov? Ker pri Paxxu bi bila to nočna mora  >:(



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 31 Avgust 2007, 18:27:08
Jaz sem pri mojih dveh berncih ravno začela uporabljati Bewi-dog. Zaenkrat količine iztrebkov niso nič večje kot prej, psa izredno rada jesta to hrano, vsekakor pa mi je prodajalec svetoval, da se držim količin, ker se je menda zgodilo, da je neka psička hujšala, pa ji je lastnica dajala več hrane, in posledica je bila velika količina iztrebkov. To situacijo so uredili z zamenjavo tipa Bewi-dog briketov in zmanjšanjem količine. Menda se je obneslo.

Jaz bom videla - sedaj smo začeli s prvim žakljem in zaenkrat samo dobro.

Je pa prodajalec izredno zanimivo razlagal nekaj svari o prehrani in prebavi pso tako da se mi zdi, da vejo kaj delajo.

 


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #7 : 14 Marec 2008, 20:17:40
Mi jo uporabljamo res je  prodajalec te hrane je zelo prijazen . To z kravjeki se nam ne dogaja.
Vendar jih bomo mešali z PP saj psica noče jesti bewi dog energy .

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #8 : 14 Marec 2008, 20:38:12
Jaz sem včasih tudi uporabljala to hrano in imam podobne izkušnje kot vsi ostali. Je bila kar velika količina iztrebkov poleg tega pa sem imela občasno probleme z driskami (nisem 100%prepričana, da zaradi hrane, ker mu je lahko kdo kaj dal na skrivaj, on pa je občutljiv na vso hrano). Drugače pa mu je bila hrana zelo všeč, je bila skoraj edina, ki jo je jedel. Po kastraciji pa se je vse skupaj spremenilo in poje karkoli. Še vedno pa imamo hobok od bewi dog-a in se super obnese  ;D. Po bevidogu je jedel pro plan losos, sedaj pa eno leto je canidae in sem zelo zadovoljna.


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Junij 2009, 16:23:23
Tole temo obujam od mrtvih. :D
Mi lahko kdo pove v kateri razred spada ta hrana? Namreč danes sem klicala tega gospoda, da bi pri njem kupila hobok za hrano in me je na telefonu držal pol ure in mi razlagal kako dobra je njihova hrana. Jutri mi pripelje hobok in nekaj vzorčkov. Bolj sem mu govorila, da ne iščem hrane ampak hobok, bolj mi je vztrajno razlagal kako dobra je hrana in kdo v našem kraju jo vse je. :D :D
Uspelo mu je v meni zbuditi radovednost, zato me zanima dejanska kvaliteta te hrane. Hvala za odgovore! ;)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 16 Junij 2009, 17:34:29
Sinica na tržišču imaš veliko kvalitetnejših hran ;)



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 Junij 2009, 20:55:11
Se mi je kar zdelo, ja. ;)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 September 2009, 16:38:28
Sinica na tržišču imaš veliko kvalitetnejših hran ;)

Ali lahko razložiš zakaj tako?
Bewi naj bi bila premium, a ne? Tako kot pa večina skomercijaliziranih firm samo, da je Bewi cca 15€ ceneje (15kg) od ostalih (Eukanuba, Royal.... Zanima me namreč zato ker kupujem psa in bi rad vedel.

Seveda je cedno razmerje cena/kvalitera. Chapy je npr. 15€, Predigre cca 25€, Bewi cca 40€, Eukanuba pa 65€. S tem da bi naj bila Bewi in eukanuba isti rang ????

Lp


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 02 September 2009, 17:01:57
Tudi sam pravkar pogledujem za alternativami Bewiju.


Najkvalitetnejsa hrana naj bi bila [glede na tisto kar sem jaz prebral] Orijen, Canidae in Taste of the wild. Kaj bom vzel pa se ne vem.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 April 2012, 16:36:49
Naj privlečem temo iz naftalina ...
Naša Črnuha se je naveličala Boschove hrane. Pojedla je 15 kg vrečko in to je to. Najprej z največjim veseljem, nato pa čedalje manj, dokler ni bilo treba briketov polivati s tuno ipd.
Zdaj smo kupili bewidog, ki jo nekaj znancev zelo pohvali. No, pes dobiva po priporočilih trgovca dnevno dozo na vsak kg teže psa x 10 g hrane. Po 3 dneh je psička skujšala za 1 kg! Torej plečne višine ima 45 cm in tehta 16 kg.
Res je, da je zelo aktivna, pa vseeno, zdi se mi, da nekaj ne štima - bi moral povečati odmerek? Težav z veliko iztrebkov, kot ste opisovali nekateri pred mano ni. pravzaprav je iztrebkov veliko manj kot prej.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #15 : 04 April 2012, 16:46:16
Priporočena doza hrane je čisto odvisna in noben ti ne more zatrditi, da bo določena količina hrane ustrezala tvojemu psu. Če je shujšala, ji dozo absolutno povečaj, tabela, ki je na vreči je samo smernica. Potem pa količino hrane prilagajaš toliko kot jo tvoj pes potrebuje - torej, da drži idealno težo, da jo ne izgublja ali da se ne redi.

Dogs are best friends ever!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 04 April 2012, 16:55:23
Priporočena doza hrane je čisto odvisna in noben ti ne more zatrditi, da bo določena količina hrane ustrezala tvojemu psu. Če je shujšala, ji dozo absolutno povečaj, tabela, ki je na vreči je samo smernica. Potem pa količino hrane prilagajaš toliko kot jo tvoj pes potrebuje - torej, da drži idealno težo, da jo ne izgublja ali da se ne redi.
Hvala za odgovor.
Dejansko gre za mladička (4 mesece) in tako mora dobivati težo, saj dobiva tudi višino. Nekako se držim pravila, da se rebra ne vidijo, se pa otipajo. Zdaj pa je res malce presuha in bom sigurno povečal dozo.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 Avgust 2012, 12:38:04
Juhej!

Še vedno prakticiramo hrano Bewidog. Zdaj je psička stara 8 mesecev, težka okoli 29 kg in ima 55 - 57 cm plečne višine. Hranimo jo dvakrat dnevno in to pasjo hrano še vedno obožuje. 75% njenega jedilnika predstavlja pasja briketirana hrana  :-[ poleg tega dobi še kak kos mesa, rada je tuno, jajca, jogurt, pasje makarone.
No včeraj sem ji po pomoti skuhal (in nato seveda postregel) s "kobajagi" zdravimi grobo zrnatimi špageti. Ponoči me je prebudilo cvoiljenje in komaj sem jo še pravočasno izpustil iz boksa, kjer je naredila tak "kravjek", da se ga ne bi sramoval niti tono težak bik.
Tekom noči sva še dvakrat vstala in ponovila se je vaja, le da je bilo blato bolj tekoče in nekaj manj ga je bilo. Zdaj pa me zanima, ali menite, da je bila reakcija posledica špagetov, ali pa so se prebavila počasi začela upirati enoličnim briketom?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 03 Avgust 2012, 12:55:27
Prej špagetom kot pa briketom. Ok moje mnenje.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 Avgust 2012, 13:03:57
Prej špagetom kot pa briketom. Ok moje mnenje.
Hvala za odgovor.
Tudi sam sem razmišljal podobno, saj dobi testenine 1 x mesečno in ima takrat vedno nekolko bolj "vlažno" blato.


porihtano

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 26 Februar 2013, 08:35:02
a hrani ker srednjega pudlja z bewi-dog?
slabih 100 metrov stran ima sedež bewi-dog pa nočem se it tja pozanimat, ker vem, da mi bo doprinašal 3 ure za eno samo vprašanje =)