"Poleg" s klikerjem?

trigi · 89080

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #150 : 27 Julij 2010, 14:44:51
5. Imej roke vedno v nevtralnem položaju, ker je očitna razlika, ko umakneš podstavek, ko te gleda samo v roke in ti zato tudi sili v klin. Dokler je na tarči, delaj na tem, da je v pravilnem položaju + vzdržuje očesni kontakt (najbrž tudi to želiš), kljub temu, da imaš ob sebi (=ob njeni glavi) roko s priboljški.
6. Naštimaj si več priboljškov v eno roko, da bo nagrajevanje narejeno z boljšim tajmingom in da je ne boš medla z različnimi položaju rok, ima, da gleda tebe, ne glede na položaj rok.
7. Preberi, pomni in ponotranji točko 4. Pa ne bodi šlampasta kot v zadnjem delu filmčka - psica ne naredi Fus, ti se premakneš, spet ne naredi, spet se premakneš, potem pa enkrat trofne in potrdiš... iz tega se nič ne nauči. Ali vztrajaj ali resetiraj, ne pa nekaj na pol.

Saj bo šlo, Bini gre super  :P ;).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #151 : 27 Julij 2010, 14:52:12
Ja, kliki mi prevečkrat uidejo... ::)

Zdaj me zanima kako hudiča naj pri tako velikem psu pridem do 360 stopinjskega obrata s tem podstavkom-ker mi (še)ni jasno kam naj sebe postavim, da bo prihajala v lepo pozicijo. Ker, če stojim tako kot je Xara v videu za poleg, jo bom naučila prehitevanja-jaz pa hočem, da sta najini "taci" poravnani. Edina varjanta bi bla, da se prestavljam podobno kot zdaj na levo/desno stran, s tem da na tak način, da se bo Bina rotirala 360stopinj v pravi smeri?

ehhhh pač ne bo znala poleg......

Ja Bina super oh in sploh...js sem pa štor na kub...še dobro da me dobro prebere in dela točno to kar jo učim-napake  ;D....gremo zopet na delo po teh točkah...jao

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 27 Julij 2010, 15:42:13
Čara, čisto preveč se sekiraš. Meni se zdi, da vama gre odlično  ;), edino znižaj kriterije, ker zahtevaš preveč (napredka) naenkrat od psice, sploh glede na to, da ob tem ne upoštevaš svojih napakic (saj praviš da jih, ampak jih ne v resnici, ker če bi jih, se ne bi spraševala zakaj gre tako počasi in zakaj psica ne dojame ko umakneš talno tarčo) ..in tudi nisem mislila nič slabega - jaz delam še večje  :D in sem še bolj površna..  :D tudi celo tako slabo opazujem, da mi sploh ni bilo jasno Urškino opozorilo da klikaš ko ni pes v pravi poziciji.. :o

..pa kaj potem.. počasi in z vajo je že marsikaj ratalo in vsak napredek je napredek. Gre pač tako hitro kot gre. A se vama kam mudi? A bo kdo umrl če ne bosta jutri znali?  ;)

Pa super, da objaviš in sprašuješ in delaš na odpravljanju napak.. samo hočem ti povedat, da ni čisto nič narobe, če nimata "poleg" na stopnji nekih vrhunskih tekmovalcev, z večletnimi izkušnjami  ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #153 : 27 Julij 2010, 17:09:00
OK, meni se zdi pa brezveze nekaj delat površno, samo zato, da se kao dela, pa ker si površen in nedosleden potem ni rezultata, ki ga želiš in še nič se zraven ne naučiš. Tako, da se s tabo Tina sploh ne strinjam.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 27 Julij 2010, 21:09:07
To si me pa čisto narobe razumela Urška. Jaz sem samo rekla, da se ji ni treba požret od obupa na poti do cilja, ker jima trenutno še ne gre popolno. Da smo vodniki in psi različni in je treba to upoštevat in prilagodit tempo napredovanja. In da če nekemu paru uspe npr. "poleg" v dveh tednih (govorim čisto na pamet), bo nek drug par za to porabil dve leti in s tem ni čisto nič narobe (če se ne motim, sem nekje ujela, da je Mia Skogster delal na vaji poleg dobro leto in pol, pa se Čarino znanje verjetno niti ne približa njenemu - kako naj torej Čara od sebe pričakuje da bo v parih mesecih dela, z odraslo psico iz zavetišča imela vajo dodelano do popolnosti). Nisem ji rekla naj se neha trudit, samo naj ocenjuje realno svoje sposobnosti in sposobnosti psa. In to, da se na tej stopnji ne more primerjat z nekom, ki zadevo obvlada, ker jo tudi že dlje časa prakticira, ali pa ker je naravni talent.

Torej s tem, kar si napisala v zadnjem sporočilu, se tudi jaz strinjam in nisem niti slučajno govorila o tem, oz. proti temu. Celo izrecno sem v zadnjem stavku napisala, da je super, da sprašuje in dela na odpravljanju napak.. pa v stavku prej, da naj samo umiri in prilagodi tempo ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #155 : 27 Julij 2010, 21:33:24
Meni se zdi glavni problem, da enostavno še ni čas za umik tarče.
Pa opazila sem, da si tarčo namestila preblizu pohištva (psica nima prostora oz ima neplanirano motnjo,ko se tlači z ritjo  ob omarici.
Pri tem sistemu dela na podstavek za poleg sicer mene osebno moti, da dejansko gre vodnik okoli psa. Čist pravilno je, da pes stopa tudi nazaj s prvimi nogami, ne da jih vrti na mestu. Samo tako dobimo obrat vodnika na isti točki,kar zahteva večina pravilnikov.

Sicer pa s podstavkom tvoja vaja sploh ne zgleda slabo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #156 : 28 Julij 2010, 13:44:53
Hvala.
Dve moji stalnici sta-prehitro hočem napredek oz. se mi zdi , da že lahko dvignem kriterij in da mi kliki uidejo, sej takoj vem da ni bil cajt za kliknit, ampak to nič ne pomaga. Pri vsaki vaji, trikcu se mi vsaj parkrat to zgodi ::)

Gremo s podstavkom naprej, in še dodelat na podstavku, metat priboljške, met roke ob telesu in čakat na pogled vame in ne rok.

Jaz drugače kot s podstavkom nisem vedela kako se poleg lotiit, ker luring je bil obup, shaping mi vzame več časa, sploh ker sem ji na začetku morala kliknit premik tace v proti mojemu boku in je trajalo precej časa, da je prišla do mojega boka, v lepo pozicijo in po kliku obstala tam in ne odkorakala vstran....Zdaj ko pomislim na to koliko seans sem rabla, da sem prišla do te točke-pozicija ob meni in da jo zadrži, vidim da me čaka še precej seans da to utrdim...Res je, da mi na podstavko dela lepo, včasih svojo rit malo tumpasto postavi.

No, saj imam čas do naslednje jeseni, ker to leto bova raje šle v agi in azilaše in ne RO.  ;D Dokler "hil" ne bo deloval ob pristonosti neznanih nenevarnih psih, nima pomena it na ta izpit, ker me bo odvlekla do psa al pa se počla na tla. ::)

Brez dvoma rada delam, ampak rada delam čimbolj pravilno, v pravi smeri, v končni fazi bi rada lep izdelek, da bo lepo za oko in funkcionalno nekega dne na izpit in da bom vedla naslenjega psa to naučiti brez spraševanja drugih in delanja osnovnih napak, kot sedaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #157 : 29 Julij 2010, 11:36:28
Jaz pa delam namesto s podstavkom na 35x35cm veliki kopalniški preprogi. Je dovolj velika, da lahko obe stojiva gor in se jaz premikam na mestu, Wi pa okoli mene.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 17 November 2012, 13:40:37
Jaz sem tudi poleg naučila (delno) s klikerjem. Povelje je sicer poznal že od prej, ampak ga ni nikoli prav znal in razumel. Lotila pa sem se tako: najprej sem klikala, ko je bil v osnovnem položaju, sedel in me gledal (že od prej je znal sedi pred mano-okrog mene-sedi). Potem, ko je bil pes pozoren sem se premaknila za čisto korak naprej in še med gibanjem kliknila in vrgla priboljšek, da ga je šel iskat (pes se je z mano samodejno pomaknil, ga nisem nič vabila). Potem je moral spet v osnovni položaj, počakala sem da je bil res pozoren in ponovila. Hodila sem vedno dlje, dodala obrate, ustavljanje... Je šlo pa res zelo hitro in zdaj mu ta vaja ne dela več težav (prej pa mu jih je delala veliko, poskušala sva različne metode ampak se mu je vaja čisto zamerila). ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 17 November 2012, 13:51:58
http://www.fannygott.com/teaching-heel
Kot dodatna ideja za popestritev pozicije ''poleg'' ali kar kot osnovi del treninga (tudi za klasike ne sam zaprisežene klikeraše ;))

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #160 : 17 November 2012, 19:58:38
http://www.fannygott.com/teaching-heel
Kot dodatna ideja za popestritev pozicije ''poleg'' ali kar kot osnovi del treninga (tudi za klasike ne sam zaprisežene klikeraše ;))

všečno! Sem že na nekaj dogdancing videih videla in nameravam poizkusit. Trenutno za popestritev delama s psico "poleg" na zadnjih tacah, ob klasični poslušnosti po levi in po desni. Take popestritve vedno dvignejo motivacijo in razbijejo enoličnost  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/