Havanski bišon [Havanese]

Alya · 369427

Ennija

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 10 Oktober 2011, 20:57:39
Pozdravljeni...žal mi ne uspe prilepit fotko našega Taja.
...hmmmm,kaj naj rečem....je pravi mali navihanček...simpatičen, ljubezniv,igriv...
Čez dober teden bo star 5 mesecev in že dobiva stalne zobke (vzporedno z mlečnimi)...
Je pa zjutraj zelo len,kar se tiče zgodnjega sprehoda oz.opravljanja potreb zunaj...le par korakov,počep in nazaj... ;D
...pravo malo veselje nam vsem...



Ennija

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 10 Oktober 2011, 21:05:56
.......jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ee...uspelooooooooooooooooo.. ..
No tole je pa naš Taj....)))))))))))))))))



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #212 : 16 Oktober 2011, 09:28:46
Od včeraj še dve Havančici v Sloveniji. Ena je naša Stella :D
Hvala za vaše sodelovanje - nasvete na forumu, nam so bili v veliko pomoč.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 16 Oktober 2011, 16:57:29
In kako je šla prva noč? Bratec pride v SLO za počitnice ;-)



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #214 : 17 Oktober 2011, 07:50:50
Dokler z možem gledava TV, je vse OK. Ko gleda Tv naju, je vse OK. Ko se preseliva v sobo in ona ostane na hodniku pa malo pojoka. Prvo noč sem tako vstala od ene do sedme zjutraj trikrat. Enkrat je kakala in tako močno zavijala, da sem mislila, da je nekaj hudo narobe, pa je le klicala, naj pridem pospravit :) Na tla sem ji položila tiste velike pravikotne plenice (uporabljajo jih, ko odvajajo otroke lulanja za ponoči- zaščita postelje), lula in kaka tam, le izjemoma se najde lužica kje drugje.
Današnja noč je minila mirneje. Vstala sem le ob 3, ko je klicala naj pčistim kakec.
Je pravi sonček in lastniki teh kepic res ne pretiravajo, ko jih hvalijo.
Ja je vzrediteljica povedala, da pridete do nje. Zame bi bila ta varianta težje izvedljiva (čeprav bi mi datumsko bolj ustrezalo), tako sem jo dobila prej kot sem načrtovala :D. Vam pa srečno pot. Kužku bo najbrž slabo v avtu, zato imej s seboj opremo.
Ps. Vzrediteljico vprašaj za sladkor- mene je nekaj spraševala po ceni pri nas (moj zadnji nakup je bil po nekaj čez 1 euro). Mogoče ga pri nji primanjkuje.

Menda je naša pasma podvržena k alergiji na piščančje meso! (Sem slišala od več lastnikov in tudi najina vzrediteljica odsvetuje piščanca.)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 17 Oktober 2011, 11:12:35
Se že veselimo ;-)

Za težave s kožo sem že brala, ja. Tako da načrtujem uporabo Fitness trainerja.

Se pa priporočam za kakšno slikco ;-)



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 28 Oktober 2011, 10:01:55
evo, še en (madžarski) kosmatinček je v SLO.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 29 Oktober 2011, 09:50:45
Zdaj razumem od kje mnenje lastnikov havančkov, da so to posebni psi. Kako je hecen ta naš kosmatinček. Non-stop je za mano in pod mojimi nogami. Trenutno leži med kolesi stola. Moram prav pazit, da ga ne povozim, ali pohodim.



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #218 : 29 Oktober 2011, 19:49:47
Lep je, tale Stellin bratec :D
S Stello smo na čakalni listi za pasjo malo šolo.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 29 Oktober 2011, 20:40:55
natina55,

kje boste obiskovali pasjo malo šolo?



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #220 : 30 Oktober 2011, 07:54:41
bela tacka
V KD Obala.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 30 Oktober 2011, 07:58:52
Potem se bomo tudi mi dali v vrsto  :o



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #222 : 30 Oktober 2011, 08:35:17
Tina s KD je rekla: "Še ena trmica", zdaj bo dobila trmi na kvadrat :P :D



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #223 : 30 Oktober 2011, 12:46:52
wiiiiw....a mamo kar 2 nova havančka v kopru, če prav razumem? :) priznam, da znajo bit malo trmasti, ampak  boste vidli, da na koncu obvladajo in so med najbolj pridnimi ;) Mi zdaj hodimo na agility in naš je čisto navdušen :)


martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #224 : 30 Oktober 2011, 13:05:17
evo ga v akciji :)


bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 30 Oktober 2011, 18:46:32
@martincek

Z vami se pa ni za hecat ;-)

Mislim, da nas je na Obali kar nekaj več. Trije črno-beli smo na forumu. Vem pa za vsaj še dva havančka. Upsa, bomo pa že društvo lahko ustanovili  :)

Glede na to, da dobro prenašajo vročino, jim na morju najbrž ne bo hudo.

Upam, da se kaj vidimo.





natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #226 : 30 Oktober 2011, 20:04:01
martinček
Ja, menda nas je zdaj šest 8), videla sem pa samo enega, za druge pa slišala.
Med drugim tudi o enem, ki trenutno obiskuje Agility.... torej tale na sliki :o Bravo za oba- vodnika in velikega malčka ;D!



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #227 : 30 Oktober 2011, 20:38:59
Pa še slikica naše pupe...



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #228 : 30 Oktober 2011, 20:49:24
Tu je z nami sedmi dan.



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #229 : 31 Oktober 2011, 17:07:40
ma je luškana  ::) Ta bo prav za wizija  :P

Lahko bi se res en dan dobili, da se malo spoznamo. Glede vročine pa...našemu je neprestano vroče...tudi zdaj, tako da je res ne prenaša najboljše  :-\



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 31 Oktober 2011, 17:38:05
Imajo pa havančki eno neprijetno lastnost - hitro si umažejo "podvozje". Posebno sedaj ko hodimo po rosni travi. Pa tudi asfalt je umazan. Naše bele tačke so kar sive :-( Kako rešujete te probleme?




natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #231 : 31 Oktober 2011, 19:07:52
Martinček hvala za kompliment  :), se bova dogovorili, ko bo čas za to :-[
Jaz ji tačke operem, ker drugače ne gre (danes smo pobirali oljke...blato od rose, včeraj en sprehod po gozdu, čez potoček in po lužah), ko pa greva na travnik, mokre tačke dobro obrišem in so že skoraj suhe.



martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #232 : 01 November 2011, 08:24:46
haha sej nisem mislila, da se dobimo za zaroko  :o...ampak vsi s havančki...da malo izmenjamo izkušnje  8)


martincek

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
  • Wizard
Odgovori #233 : 01 November 2011, 08:27:31
aja mi pa tačke obrišemo z mokrimi robčki...ampak se navadiš, da je žal  snežno bel samo takrat ko ga skopaš...še posebej če se veliko potepate po travi in gozdu...


natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #234 : 02 November 2011, 07:21:54
Ma, jaz se za snažnobelo barvo tačk ne sekiram veliko, ker ima že tako med belo tudi črno dlako, tako, da je siva :P. V naravi se vsi sprostimo, tudi Stella.
Kaj ostali vodite svoje kužke samo po mestu?
Martinček me smo za.



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 02 November 2011, 23:00:01
Žal smo v mestu, torej so naše redke zelene površine, pa asfalt. Se kar potepamo.... Včeraj smo bili prijetno presenečeni, ko smo ga s seboj vzeli v pizzerijo. V prenosni torbi sem odprla stranska "vrata", pa se je ulegel na mojo jakno in ves čas prespal. Niso ga motile vonjave, pa tudi ne ljudje. Sem sicer vprašala, ali dovolijo psa v lokalu, pa so rekli, da ni ovir, če ni moteč. Mislim, da nihče ni niti posumil na to, da imamo s seboj psa  :D Res enkratna kosmata kepica.

Tudi mi smo za srečanja primorskih havančkov ;-)



natina55

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
  • Stella
Odgovori #236 : 03 November 2011, 20:59:01
 ;D :o bela tačka!



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 04 November 2011, 09:13:22
Teden dni smo že "doma". To noč smo si spet zaželeli malo družbe. No, to pomeni, da pridemo mimo kletke in lahko gremo nazaj spat. Le da vidi, da je vse OK. No, odločili smo se za spanje v kletki, ki je nameščena pod stopnicami dupleks stanovanja. Kletka je namenjena tudi preživljanja časa, ko nas ni doma. Do sedaj je bilo to 2x - enkrat pol ure, drugič 2 uri. Morava pa na tam več delat. Saj večinoma je vedno kdo doma, samo nikoli se ne ve. Bolje, da smo pripravljeni na vse hudo. Je pa zanimivo - nabavila sem kletko s stranskimi vratci in ideja je bila, da se ponoči ali, ko nas ni, odprejo stranska vratca in kužek ima prost izhod na "teraso" - ograjen prostor s pleničko. In pomislite, na svoje "terase" že ne bo ponečedil. Tako da zdrži čist tam od 23-24 pa do 6. ure zjutraj, ko ga vzamem iz kletke in nesem na zelenico pred blokom. Lužico naredimo, kakec pa bolj poredko. Tega raje opravi doma, na plenički. No, prišla sem do zadeve, ki me (nas) teži. Doma je plenička in kužek tam opravlja potrebo, če se mu zahoče. Se igra, steče lužico naredit in gre spet naokoli. Pogoste se zgodi, da četudi sva zunaj po pol ure (zelo rad, in veliko, hodi), se polula doma. In četudi ga po spanju, po igranju, peljem ven, je "domača" lužica prijetnejša. Zunaj poskušamo lulat na ukaz in se seveda izvršbe ukaza zelo veselimo  :D Me pa malo skrbi, da je plenička prevelika potuha, čeprav, priznam, vmes lahko vsaj kaj naredim (precej delam doma) in mi ni potrebno skozi škilit, kam je šel.... Problem s pleničko je tudi ta, da včasih pade kakšen kakec na predpražnik, lužica na tepih... vse te podlage namreč spominjajo na pleničko  :'( Pa še to - najraje ima pleničko pred balkonskimi vrati. In če jo premaknem drugam, bo šel lulat na parket pred balkonska vrata ?!? Zanima me, kako ste se znebili pleničke? Priznam, da nisem bila pristaš uporabe pleničke, pa sem "popustila" komoditeti  :-[

Sicer pa - zelo sem zadovoljna s psičkom. Pes, ki ga lahko samo sanjaš. Poskušam ga vzeti s sabo na čim več mest, v različne situacije... in moram priznati, da sem prijetno presenečena. Čeprav naj bi bil pes za v naročje, on pridno teče. Ko sva na večji travni površini začne kar teč, da mu ušesa odnese od hitrosti  :P Če pa ga vzamem v naročje, zadrema.... pa sploh ni važno kje se nahajava.  :o Tako da mislim, da ga bomo res vozili s seboj, kamor koli bomo šli.  ;D

Še pranje "podvozja" - ko pridemo s sprehoda, ga kar v kuhinjskem umivalniku umijem, potem pa zbrišem in počešem. Sem ugotovila, da je tako, za dlako, najbolje. Ima lep, čeprav nekoliko sivo-črn, kožušček. Kako delate lastniki svetlih psov? ;-) Pri naših Č-B sivina in tako moteča, kot je najbrž pri zelo svetlih kužkih. Kako pogosto kopate vaše kužke?   



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #238 : 08 November 2011, 07:19:21
Pozdravljena, Bela_tačka!
Sicer nimam havanca, pa ti bom vseeno skušala pomagati z nasvetom....
Jaz sem proti podlaganju pleničk, ker (kot si sama ugotovila) so te pleničke res namenjene človeški komoditeti.  ;) Jaz sem mojo mojo psičko skoz vozila ven - nisem imela pleničnih podlog. Zelooo pogosto. Vsekakor po vsakem spanju, igri, jedi.... Seveda je trajalo kar nekaj časa, da se je postala popolnoma sobno čista, ampak potrpljenje se izplača. Tako da če imaš le čas in voljo ti svetujem, da odstraniš podlogo in jo pač voziš bolj pogosto ven.... In ravnaš tako kot sedaj: ko se podela zunaj jo zeloooo pohvališ. Jaz bi na tvojem mestu tudi na opravljanje velike potrebe zunaj pač čakala in čakala, vstrajala.... dokler ne bi opravila svojega.
Morda bo na začetku res trajalo dlje časa, vendar bo pesjan skužil, da doma ni več mehke podlage za te zadeve in se bo pač navadil opravljati potrebo zunaj. Zdaj ti gre tudi vreme kar na roko, ker še ni premrzlo in ni snega in bi jaz na tvojem mestu vsekakor tako ravnala in vstrajala. Sej bo.... kakor pravijo in še kako drži: potrpljenje je božja mast!
Sicer pa super, da pesjana navajate na vse mogoče situacije in ga vozite povsod seboj! To se mi zdi za naše kužke, ki živijo z nami in ob nas, v urbanem okolju najbolj pomembno.
Heh, glede pranja podvozja.... moja pesjanka ima popolnoma belo dlako. Ampak jaz jo kopam cca 3x/letno in prav nič več! Ni razstavna psica, tako da ni potrebe, da bi jo izpostavljala "kemiji" (šamponom) tedensko.... Jaz imam tako prakso: vsakodnevno jo počešem; na 2 dni precej temeljito! Če pride iz sprehoda mokra in umazana jo najprej posušim, potem pa izčešem vso nesnago, blato in pesek.... In je ok! Psica ne smrdi in ima belo dlako. Se mi zdi, da je najpomembnejša ravno  vsakodnevna higiena.
Obstajajo pa tudi kvalitetni plaščki ali pelerine, namenjeni slabemu vremenu. Ko so tačke in podvozje oblečeni in je manj dela z izčesavanjem blata. Je pa treba izbrati tako oblačilce,da ne zvozlja dlake po hrbtu.
Lp in srečno, Katja








bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 08 November 2011, 10:21:23
JennyK, hvala za nasvete. Zadeve s pleničko so iz dneva v dan boljše. Več zunaj, manj notri. ;) Tako da je upanje. Žal nimamo možnosti 100 % nadzora nad njim, tako da plenička rešuje zadevo. Predvsem pa rešuje pred nepotrebno slabo voljo  ::) To z nego dlake mi bo tudi prav prišlo. No, plaščkov ne bomo koristili, saj je pes, kljub svoji majhnosti vendarle pes. In naj to tudi bo. Je pa tako carkelj, da ljudje kar dol padejo. Sedaj poskušava obiskati čim več različnih krajev, da se navadimo. In v malo pasjo šolo sva se vpisala ;-) Čakamo, da se nas nabere dovolj, da začnemo.  :o