Havanski bišon [Havanese]

Alya · 364946

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 01 April 2007, 17:02:37
Je kdo lastnik te pasme?


LP Alja



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 01 April 2007, 18:39:50
Je kdo lastnik te pasme?
Mislim da na tem forumu ni lastnika te pasme, saj meni ni znano. ::)

L.p


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 14 April 2007, 18:22:11
Na bolhi se prodajajo mladički te pasme. Kakšna je kvaliteta mladičkov nevem in tudi če imajo rodovnik nisem 100% ker piše samo, da ga imajo starši       link: izbrisan oglas,ninci

L.p


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 15 April 2007, 09:04:38
Vem da je na bolhi oglas!Oglasov pa tukaj ne smeš lepiti! ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 15 April 2007, 10:01:19
Vem da je na bolhi oglas!Oglasov pa tukaj ne smeš lepiti! ;)

Lahko jih, samo ne za nerodovniške pse.

Lp nina



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 15 April 2007, 11:54:42
Se opravičujem sem mislila da je rodovniško leglo pa sem se očitno zmotla :-[


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 15 April 2007, 13:58:13
Lahko jih, samo ne zanerodovniške pse.

Lp nina
  :-[



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 April 2007, 13:11:19
Mi smo lastniki Havanca - smo ga nabavili pred kratkim. star je 3 mesece in sliši na ime Snoopy. Ko bom uspela, prilepim kakšno fotko.

lp



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 16 April 2007, 13:43:49
 :o :o
Daj povej kaj več o vašem Snoopy-ju.
Pa hitro slikice prilepi ;)

L.p


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 April 2007, 14:25:26
Hojla!

Kaj naj rečem - fantastičen je  ;D. Mala kosmata, puhasta kepica. Star je 3 mesece. Šli smo ponj na Madžarsko, saj jih v Sloveniji ni.  Je prava mala zverina, ki se nič ne boji velikega brata Picassa. Picasso je namreč nemška doga, v zečetku je bil malo neroden in ga je nekajkrat malo pohodil, zdaj sta se pa že navadila na velikosti drug drugega in je ok. Slikice bodo, ko ga poslikam.

lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 16 April 2007, 14:34:39
Še malo več povej!Ima rodovnik,barva,nega...! :)



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 April 2007, 15:00:00
Hojla!

Je bele barve, na glavi je sivo rjav, tudi na hrbtu in nad repekom ima rjave lise. Včeraj smo ga prvič skopali. Bil je zelo priden, tudi pri česanju ni težav.
Rodovnika nima, je pa "taprav". Odločili smo se za nakup po tehtnem premisleku, v bližini ni bilo rodovniškega legla, po preverjanju pa smo se prepričali, da so vzreditelji pri katerih smo ga vzeli ok, zato smo se kljub temu da nima rodovnika odločili. Psa bomo imeli izključno za naše veselje. Pregledal ga je tudi naš veterinar in ni imel pripomb.

lp



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 16 April 2007, 15:40:30
Torej ga še sploh nimate dolgo časa a ne. Sicer škoda, da nima rodovnika ampak, če zaupate vzreditelju in ga ne nameravati razstavljati bo tudi ok ;)
Zakaj ste se pa odločili ravno za to pasmo.

L.p


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #13 : 16 April 2007, 16:18:35
Torej ga še sploh nimate dolgo časa a ne. Sicer škoda, da nima rodovnika ampak, če zaupate vzreditelju in ga ne nameravati razstavljati bo tudi ok ;)
Zakaj ste se pa odločili ravno za to pasmo.

L.p

To tudi mene zanima! ;)



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 April 2007, 08:34:13
Hojla!

Pasma me je najprej prevzela vizualno, potem sem se poglobila v značaj in ugotovila, da če je vse res, bi bil to idealen kuža za nas. Odlično se razume z ostalimi živalmi, predvsem z velikimi psi (naš Picasso), je super družabnik za otroke, ne bevska... skratka ima lastnosti, ki so nam pisane na kožo. Sicer je potrebna bolj intenzivna nega dlake, ampak bomo že. Rad se češe, pri kopanju je priden, skratka v tem času kar ga imamo smo navdušeni nad njim in njegovim karakterjem. Navdušil me je predvsem z svojim odnosom do Picassa - niti najmanj se ga ni bal od prvega trenutka. Vsak dan je bolj živahen in tudi Picasso ga zelo pazi, da ga ne pohodi.

lp



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 April 2007, 19:32:08
Hojla!

Je bele barve, na glavi je sivo rjav, tudi na hrbtu in nad repekom ima rjave lise. Včeraj smo ga prvič skopali. Bil je zelo priden, tudi pri česanju ni težav.
Rodovnika nima, je pa "taprav". Odločili smo se za nakup po tehtnem premisleku, v bližini ni bilo rodovniškega legla, po preverjanju pa smo se prepričali, da so vzreditelji pri katerih smo ga vzeli ok, zato smo se kljub temu da nima rodovnika odločili. Psa bomo imeli izključno za naše veselje. Pregledal ga je tudi naš veterinar in ni imel pripomb.

lp

Pozdravljeni

No tudi mi imamo "tapravega" havanca brez rodovnika - na koncu se je izkazalo, da ima več shih-tzu krvi kot pa bišonske (nekaj več o tem sem napisala v temi shih-tzu) :) :). Tudi jaz sem zaupala "vzrediteljici", ki drugače vzreja eno od rodovniških pasem, končalo pa se je tako, da smo mi kupili havanskega bichona, le nekaj mesecev kasneje se je na sosednjem forumu oglasilo dekle s sliko psička, ki naj bi bil shih-tzu in kupljen od iste gospe kot naša psička, le da nekaj mesecev za nami. Oba psička sta si neverjetno podobna in z enako napako, to je slabo pigmentacijo okoli enega očesa. Priznam pa, da sem se v nakup spustila na vrat na nos in če bi le malo več časa preživela na forumih bi se temu nakupu verjetno odpovedala, tako pa sem se skušala izogniti nakupu pri preprodajalcih, končala pa sem pri "šteparki kvazi pasemskih psov" - vsaj tako so jo imenovali na drugem forumu.

Ker nimamo rodovnika, je naša psička pač mešanček zelo podoben eni od majhnih pasem. Si pa življenja brez nje ne znamo več predstavljati! :-*

Našo kužiko lahko vidite na spodnji povezavi, zadnje čase jo strižemo, včasih tudi manj uspešno in na nekaterih slikicah so vidni rezultati mojih poskusov. :P

 http://anadarja.moj-album.com/

Lep pozdrav
Darja



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 April 2007, 07:17:39
Glede zaupanja... res sem verjela, da ima naša psička vsaj nekaj havanske krvi, ampak da pa je po vsej verjetnosti "rezultat" parjenja dveh različnih pasem (po zadnjih ugibanjih maltežana in shih-tzuja),pa res nisem pričakovala. :-\ :-\

Ajša je vse tisto kar smo želeli od psa, razigran in navihan kupček dlake, ki nas ima vse po vrsti ovite okoli prsta, zaenkrat je zdrava in upam, da bo tako tudi v naprej.

Takšne izkušnje bodo mogoče prepričale potencialne kupce, ki si želijo točno določeno pasmo, da se odločijo za nakup psa z rodovnikom, pri preverjenem vzreditelju.

Picasso, vesela bom slikic vašega novega člana.

Lp
Darja



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 April 2007, 08:24:59
Hojla!

Anadarja kje si kupila psičko? v Sloveniji? Ker ko sem se jaz začela zanimati za to pasmo, sem najprej poklicala predsednico sekcije za male pasme in mi je povedala, da v Sloveniji ni nobenega rodovniškega havanca in naj iščem v tujini. Res so te grdo potegnili, ampak pomembno je, da jo imate radi in ste kljub vsemu zadovoljni.
Jaz sem zaenkrat še vedno prepričana da imam havanca, čas pa bo pokazal svoje  ;). Slikice bom pokazala takoj ko naštudiram postopek.

lp



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 19 April 2007, 18:47:43
Kupili smo jo v Sloveniji. Zdaj celotne zgodbe ne bi pogrevala, saj me v nakup ni nihče prisilil, me pa edino to zanima, kako lahko oseba, ki ima registrirano psarno in se ima za kvalitetno vzrediteljico, prodaja nerodovniške pse kot pasemske pse ter ima istočasno vzrejo rodovniških psov, sicer druge pasme.

Pa da povem še kaj o naši psički: Z dlako imamo kar probleme, sicer po moji krivdi (sem bolj lena za vsakodnevno razčesavanje), najrajši od vsega ima našo hrano, vendar dobi poleg briketov samo kuhanega piščanca z malo zelenjave, ker drugače so pa hude prebavne težave. Smo dali kar nekaj prebavnih težav skozi, zdaj pa smo se vsi bolj diciplinirali in si ne dovolimo prekrškov :) :). Lansko leto smo šli tudi v pasjo šolo in jo "uspešno" zaključili, ha,ha,ha, s tem, da je odpoklic španska vas... že v šoli je bila zadnja, ki se je premaknila pri odpoklicu, čeprav sem jo vabila z vsemi mogočimi priboljški - in še ko se je končno premaknila je šla lepo k sosedu, mogoče pa je še kaj boljšega. Zato je lepo zmeraj na povodcu in le če je res varno ali pa zagrajeno jo spustimo, da se razdivja. Drugače pa so to pravi cirkusanti in so najbolj veseli, če lahko zabavajo vse okoli sebe.

Naša Ajša nas je popolnoma zasvojila in že dolgo ne hodimo spat ampak ajšat :P :P.

Lep pozdravček

Darja     



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 Maj 2007, 09:16:09
Hojla!

Še tukaj prilepim slikico našega havanca - je fant, po imenu Snuppy, star bo 18. 5. 4 mesece, je pravi nagajivec, rad je in se crklja...



Ko ga ponovno poslikamo, sledi še kakšna slikica

lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #20 : 07 Maj 2007, 13:57:23
Iiiiii,cuker!Pošlji mu  :-* on mene in Chappija!



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 07 Maj 2007, 15:48:02
 :o Kakšen lepotec!!   :-* :-*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #22 : 07 Maj 2007, 15:56:35
O,naš pa bo 19.5. star 5 mesecev!Samo 1 mesec sta narazen! :)



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 07 Maj 2007, 18:05:20
Picasso, čudovit havanec - mislim, da bo kar pravi.

Za primerjavo pa še naša "ponarejena" havanka. (hotela sem prilepiti samo eno slikico, da bi ju lahko primerjali, pa mi ne uspe... pa še časa nimam, da ti to zadevo pogruntala)

http://anadarja.moj-album.com/album/6942803/?os=6983991

Darja



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 Maj 2007, 08:59:11
Hojla!

Tudi vaša psička je cort  :P, kolikor lahko moje laično oko vidi, je največja razlika v smrčku, od tvoje je malo bolj "poklačen" ;), drugače je pa po fotkah sodeč tudi taprav hipeaktivc.

Anadarja od kod si? Mogoče bi se lahko dobili na kakšnem divjanju. >:D

lp



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 08 Maj 2007, 09:05:31
Hojla!

Pa še ena slikica kako naša cukra skupaj počivata ::)



lp



anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 09 Maj 2007, 19:02:13
Enkratno pasje sožitje  ;D, čudovita sta.

Naša psička bi verjetno že od daleč cvilila če bi se ji približala nemška doga (je tako majhna, da ima kar malo strahu pred velikimi pasmami in iz previdnosti že na začetku daje signale "nikar se mi preveč ne približuj"  ::) ::)).

Meni so pa ti psi zelo zelo všeč in mogoče bo iz tega čez nekaj let še kaj nastalo.

Drugače pa smo Prekmurci in če ste tudi vi te sreče  :P :P :P se pa seveda lahko kje zdivjamo.

Lp
Darja, Ana in Aysha



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 10 Maj 2007, 08:19:20
Hojla!

anadarja, na žalost nismo prekmurci, ampak štajerci (Celje). No mogoče kdaj nanese, da se boste mudili v naših koncih, ali mi v vaših...

Zanimivo, da naš tamal se od prvega trenutka ni bal Picassa, nasprotno prav nadležen je včasih, ko teži ubogemu Picassu do nezavesti...., skače vanj, včasih se mu z malimi zobki prav obesi na "žnable" :o, najbolj je pa smešen, ko hoče po večerji umiti Picassu gobček - zgleda, da mu bolj dišijo Picassovi briketi in prav teka za njim in mu hoče dobesedno zlesti v gobec in ga celega prelizati. Imamo prave burleske :D.

lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 10 Maj 2007, 14:53:24
Piccaso daj ju malo posnami  ;D sliši se zabavno  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anadarja

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 11 Maj 2007, 08:39:48
Ja, Picasso pošlji vsaj slikico, da se še mi nasmejemo  :D :D.

Z našo Aysho smo pasjo šolo začeli obiskovati pri njenih 5 mesecih in na žalost to ni bila mala pasja šola, kjer bi bil tečaj bolj prilagojen mladičkom. In seveda so si jo tisti ta večji malo "privoščili", sicer v igri in brez napadalnosti (mogoče jo je kateri po nesreči malo potacal), ampak od takrat ima rešpekt pred večjimi psi. Sem pa že v šoli opazila, da se je najrajši igrali s kužki, ki so mi segali največ do kolena. 

Včeraj sem jo ostrigla :P :P in dobro, da je njej čisto vseeno, hčerka pa pravi, da imamo doma zdaj drugega psa (slika sledi kasneje) in seveda je morala Aysha narediti štorijo tudi iz striženja, za nekaj kratkih minut sem namreč odšla iz sobe in ko se vrnem, sedi naša pesika z nedolžnim obrazom, soba pa polna njene dlake (odstriženo dlako sem dajala v vrečko), verjetno se je z velikim užitkom "bojevala" s to vrečko in še z večjim užitkom spravljala dlako iz nje (nažalost nisem imela aparata doma).

Tako zdaj pa veselo v petek (celo če je dopustniški, pa čeprav me čaka pospravljanje) ::) ::)

Lp
Darja