Havanski bišon [Havanese]

Alya · 364919

Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 Julij 2007, 00:03:39
Hojla!

Po dolgem času se javljamo, da se pokažemo kako smo zrastli...


vsak dan smo bolj navihani, vsak dan Picassu bolj nagajamo...


lp



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 10 Avgust 2007, 23:47:55
Hojla!

Še malo dopustniške idile...



takole pa izgledajo dve mokri pucvoli...


lp



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #32 : 17 December 2007, 19:19:28
Jaz sem to pasmo prvič videla v knjigi in me je res osvojila (karakter in izgled)

Je pa tvoj havanček res pravi cortek in se priporočam za slikce pa tut za kak filmček  :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 27 Januar 2008, 16:09:59
Hojla!

Anadarja kje si kupila psičko? v Sloveniji? Ker ko sem se jaz začela zanimati za to pasmo, sem najprej poklicala predsednico sekcije za male pasme in mi je povedala, da v Sloveniji ni nobenega rodovniškega havanca in naj iščem v tujini. Res so te grdo potegnili, ampak pomembno je, da jo imate radi in ste kljub vsemu zadovoljni.
Jaz sem zaenkrat še vedno prepričana da imam havanca, čas pa bo pokazal svoje  ;). Slikice bom pokazala takoj ko naštudiram postopek.

lp

Je je, moj sosed. ;) :) Pripeljan je sicer iz tujine, sem že pozabila iz katere države ampak je pa rodovniški. Nevem pa, ali je vpisan v SLR  :)

Pa lahko bi po dooolgem času kakšno fotko vaše male kepe dlak prilepil  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 01 Februar 2008, 10:14:38
Hojla!

Po dooolgem času, se spet malo oglašam v to temo  ::). Naš Snupy je 18. januarja dopolnil leto dni  :P. Je pravi nagajivec, jaz mu pravim kar cirkusant. Izvaja neverjetne akrobacije, nasmejimo se mu res velikokrat  :D.

Slikice bom prilepila ko bom imela kakšno novo - sem namreč jezna, saj ga je hčerka pred kakšnima 2 mesecema postrigla po vrhu glave (je imel baje 2 vozla ko ga je česala in ni počakala name, da bi skupaj rešili, ampak je kar odrezala) - tako, da ga že nekaj časa nisem fotkala, saj je ful čudn za pogledat. Čakam, da se dlaka poraste... :-\. Malo bolje je že, ampak se mi zdi, da mu fuul počasi raste.

Ima kdo izkušnje z striženjem? Kako dolgo časa traja, da dlaka zopet zraste? Kolegica ima pudlja in pravi, da ga striže povprečno 2 krat letno, tako počasi raste dlaka - če se orientiram na to, potem bom verjetno še kar nekaj časa čakala...

lp



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 20 Maj 2008, 20:29:03
Pozdravljeni!

Odločila sem se da se oglasim v tej temi, saj se v zadnjem času pojavljajo oglasi za nerodovniške havanske bišone, s strani ene in iste osebe, ki kot dolgoletna, vestna vzrediteljica ene od pasem iz 2. skupine sodeluje na temu forumu.
Na enega od teh oglasov sem bila opozorjena s strani ljudi ki bi radi kupili kužka iz skupine bišonov in sorodnih pasem.
Zmotilo pa me je že prvo to, zakaj so mladički brez rodovnika, razlog (tokrat): oče »havanec« naj bi skočil premlad.
Pa poglejmo, če kuža skoči premlad, se da tudi izredno zaprosit za vzrejni pregled in dat prošnjo na KZS (ki jo verjertno večinoma odobri, če kuža le ni premlad, sicer pa prav mlad tudi ne mora skakat, kajne) in tako se lahko izda vzrejno dovoljenje tudi predčasno, tako da tak izgovori, zakaj je leglo nerodovniško, težko vzdrži in že kaže na to da tukaj nekaj ne štima.

No ko je kupec želel kopije rodovnikov strašev tega ni in ni dobil. Zakaj???

In potem so prišli še drugi podatki z druge strani.
Nek drug kupec je dobil podatke, da naj bi bila ta dva havanca, starša mladičkov, vpisana v Slovensko rodovno knjigo pod št 16 in 17. Ob preverjanju teh podatko na KZS, sem dobila odgovor da je 17 havancev v Sloveniji pa le malo prehuda številka (pasma je zelo redka) in še zatrdili so mi da pod tema dvema številkama ni vpisanega nobenega havanskega bišona. Hm, pa spet nekaj ne štima.
No pa dajmo še napisat, da je za vzrejo rodovniškega legla potrebno, da sta oba starša vpisana v Slo. rodovno knjigo, če so njuni lastniki iz Slovenije in oba morata imeti narejeno vzrejo dovoljenje. Zanima me, kaj je šlo pri tem nerodovniškem leglu torej narobe? Imata starša teh "havančkov" opravljeno vzrejno dovoljenje ??? Kako potem vemo če sta primerna za vzrejo?
Sprašujem zato ker naj bi bilo rečeno da se mislijo zdaj pa zares ukvarjati z rodovniško vzrejo havancev, hm… na kakšen način pa? Gede na to da pa že dolgo let vzrejajo drugo pasmo, pa mislim da jim tole ni tako tuje in točno vedo kaj je potrebno za rodovniško vzrejo.

In če nadaljujem, nekaj je bilo govora da se ti psi razstavljajo. Ne vem a je bilo mišljeno da se razstaljajo havanski bišoni ali tista druga pasma, ki jo tudi vzrejajo?
Namreč sama hodim zadnje par let tudi po pasjih razstavah in naj povem, da se razstavljajo samo tuji havančki (HR, A, D, CZ, ...), tako da na Slovenskih razstavah še niti enkrat nisem zasledila havanca, ki bi bil v slovenskem lastništvu.

Zdaj pa poglejmo kako se oglašujejo legla teh havancev. Eden od oglasov se začne nekako takole, da imajo BIŠONE - kužke, ki ne puščajo dlake itd…
Zanimiv oglas. Ponujajo bišone, kaj pa je tukaj mišljeno kot bišon?
Pa poglejmo teorijo; v skupino BIŠONOV in SORODNIH PASEM pašejo:
Bolonjski bišon (Bolonjec)
Havanski bišon
Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
Maltežan (Malteški bišon)
Coton de Tuléar
in Mali levji pes
Torej kaj se skriva za oglasom kjer ponujajo mladičke bišone ??? ??? Morda je pa oglas resničen, saj kupci verjetno dobijo res nekaj iz skupine bišonov (če kak šicu ne vskoči vmes).

In naj še povem, če se ne motim, je anadarja ena od kupcev enega od teh "havanskih bišonov" iz prejšnjih legel (psička je Ajša), no iz legla za Ajšo pa je neka druga deklica kupila kužka v prepričanju da ima zdaj doma šicuja. Zanimivo pa je to, da sta si oba kužka med sabo podobno in tudi oba imata slabo pigmentirano oko. Izgovor zakaj šicu ni bil rodovniški, kuža ima predolg gobček in še kaj je bilo verjetno navedeno. Zakaj Ajša ni rodovniška, če se ne motim oče ni imel rodovnika in kako potem vemo da je havanski bišon?
Kako priročno, vedno se najde nek izgovor, zadeva pa izgleda že traja kar nekaj časa, kljub temu da vsakiš kupec izve da naslednjič bodo pa res vzrejali korektno.

No na to temo bi se našla še kakšna nepavilnost, samo mislim da je že to dovolj da dvomimo o
 
Torej naj se javi prodajalec, ki vzreja te havance in pove v čem se motim, katera od mojih trditev je neresnična. Če karkoli podkerpi z dokumenti, prekličem vsako izjavo ki je napačna. V nasprotnem primeru pa opozarjam kupce havanskih bišonov naj ne nasedajo prodajalcem, ki ponujajo havanske bišone brez rodovnika saj ne bodo bobili havanca ampak mešanca!
Bišoni in sorodne pasme, kot so maltežani, havanci in cotončki so si med sabo preveč podobni, da bi nekdo, ki prvič kupuje bišona, videl razliko že pri mladčku. Torej če si želite havanskega bišona, kupite rodovniškega kužka, pri priznanem vzreditelju, z vsemi potrebnimi dokumenti in dobili boste pasmo, ki si jo želite in ki vam ustreza po opisu.

Ne bi se javila, če se mi ne bi zdelo, da glede teh "čistokrvnih havančkov" smrdi čisto preveč stvari in da se tukaj nekdo dela norca iz svojih kupcev, žal.

Lp P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 23 Maj 2008, 11:48:22
Zanimivo, kako tiho je v tej temi... Je mogoče premalo "vroča"?



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 23 Maj 2008, 12:33:57
Kalsang, mislim, da bo še zeloo vroče, če se bo dotična oseba (o kateri govori Petra) oglasila v tej temi. :o

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 23 Maj 2008, 13:46:15
Tudi sama čakam na odgovor "vzdrediteljev" (ne vem če je formulacija besede pravilna, pa vseeno).



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #39 : 23 Maj 2008, 14:07:48
naši sorodniki imajo kodrastega bišona nevem če ma rodovnik ampak je pravi  :-* :-* ko ga slikam bom prlepla slikce  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 23 Maj 2008, 14:14:05
Hmm... A je katera tako pogumna, da gospo povabi v to temo (če morda ni vedela)?

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #41 : 23 Maj 2008, 14:19:07
ja sam kako :o :o :o ??? ??? ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #42 : 23 Maj 2008, 14:19:41
je ne poznam!!!!!!!!!!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3

ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 23 Maj 2008, 16:36:48
Kako me jezi ko po drugih forumih odkrivam, da tudi pri prvotni pasmi za ketero imajo registrirano psarno, vsake toliko uide kje kak nerodovniški Landseer  >:(.
Pa še bolj bolano (pardon izrazu), gospa non stop ponavlja, da ne odobrava nerodovniške vzreje (to sem prebrala na sosednjem forumu, rečeno je bilo tudi enemu od kupcev itd), pa saj ne vem, a bi se človek temu smejal ali jokal ???? Ne odobrava nerodovniške vzrje, a očitno že vrsto let to dela. Haaalooooo  ???
Kako je lahko tak človek priznan vzreditelj Landseerjev, čislan v višave ???, po drugi strani pa producira nerodovniške kvazi havanske bišone oz neke majhne kužke, podobne kužkom iz skupine bišonov in sorodnih pasem?


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #45 : 23 Maj 2008, 16:44:05
Lep pozdrav,
smem vprašati o komu teče beseda? Oziroma, kdo je vzrediteljica, ki prodaja nerodovniške bišone? Gledena to,da delate neke povezave med landseerji in bišoni, me zanima, če se gre za vzrediteljico Landseerjev?


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 24 Maj 2008, 02:11:34
Seerland, iz Petrinega posta je razvidno, da gre za vzrediteljico landseerjev. No, pa ko si ravno zadnjič odprla temo, kako te motijo mešanci na vsakem koraku (ki so namerno parjeni kot čistokrvni, nerodovniški). Ajajaj, vprašaj kaj o tem vzrediteljico landseerjev...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #47 : 24 Maj 2008, 12:53:36
Pozdravljeni

Ko sem jaz pred skoraj dvemi leti pri tej vzrediteljici kupila psa, nisem nikjer opazila, da bi imela kje bišone. Imela pa je enega maltežana. Je ne zagovarjam ampak čudno se mi zdi. Sem pa prepričana, da iz njene psarne ne gre noben neradovniški landseer, ker sem ravno jaz tam dobila pskičko po simbolični ceni, ker je nepravilno obarvana.

LP

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #48 : 24 Maj 2008, 13:10:07
Na sosednjem forumu so bila neka namigovanja, tako da glede Landseerjev ne bom nič za sigurno trdila, samo glede teh havančkov pa tukaj nekaj ne štima. In po poravici povedano mislim, da je ravno ta maltežanka prednica teh havačkov, šicujev in še kaj, po podatkih vzrediteljice pa kar bišonov.
No, če se motimo, naj nas gospa popravi in kot sem rekla vse napačne trditve takoj vzamem nazaj v zameno za dokazila, ki bodo potdila korektnost.

Je pa res čudno, da je nekdo korekten pri eni pasmi, pri drugi pa je vse cela polomija???


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #49 : 24 Maj 2008, 13:13:21
Mislim, da ni maltežanka ampak je maltežan in če se prav spomnim mu je ime Bobi, lahko pa da sem čiso mimo usekala.

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 24 Maj 2008, 13:31:51
Ja na njihovi strani piše da je maltežanka, ime ima pa samo za eno črko drugačno od imena mame teh nerodovniških havanskih bišonov in še to, mama, kao havasnki bišon je čisto bela. Kako naj potem kupec ve, ko se še ne spozna dobro na bišone, če je to havasnki bišon ali maltežan oz če je to ena in ista psička?


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #51 : 24 Maj 2008, 16:01:03
Mislim, da je bila od mojega dragega sestra še ne dolgo nazaj, pri tej vzrediteljici Landseerjev in je tudi omenjala nakega maltežana, maltežanko ali nekaj podobnega. Seveda, z redkimi pasmami se baje da zaslužit ne? Havanski bišon pa je že en tak. Samo potem si naj raje nekje kupi rodovniško bišonko in "producira" mladičke tako kot je treba, z rodovniki. Če lahko pri eni pasmi, ne razumem zakaj ne more enako še pri drugi.
No pa saj če se tukaj motimo glede teh kao bišonov, se bo vzrediteljica sigurno oglasila. Če se ne bo, si pa itak lahko mislimo svoje.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #52 : 25 Maj 2008, 08:58:27
Dajte no, moj pes je bil drag in to zelo drag, je rodovniški, je po vseh pravilih. Tak da neko obtoževanje na moj račun, raje nehajte kar zdaj, ker nimate podlage. Nerodovniških landseerjiev vzrediteljica ne producira, nikoli jih ni. Tako da mene nima kaj strah bit :)
Seerland, iz Petrinega posta je razvidno, da gre za vzrediteljico landseerjev. No, pa ko si ravno zadnjič odprla temo, kako te motijo mešanci na vsakem koraku (ki so namerno parjeni kot čistokrvni, nerodovniški). Ajajaj, vprašaj kaj o tem vzrediteljico landseerjev...

ja, motijo je mešanci, oziroma ljudje ki jih producirajo. Če jih vzrediteljica namenoma producira, potem me to jezi. Veš Tadeja, jaz stojim za svojimi besedami in vedno bom.
Ampak, z mojim psom je vse v redu. Če pa je z vašimi bišino kaj narobe, da so mešanci, bi pa pazili kje kupite.
Lp


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 25 Maj 2008, 09:10:51
Seerland, landseerji kolikor jaz vem so vsi rodovniški. Punce, ki se tukaj oglašajo, imajo doma cotone (rodovniške iz psarn v Sloveniji, Italiji ...) tako da se nobena ni "nasankala" s havancem. Gre samo za opozorilo tistim, ki želijo kupiti havanca... Če želijo rodovniškega, morajo pač v tujino, ker pri nas ga ni mogoče dobiti. Sicer je vzrediteljica, ki poleg rodovniških landseerjev producira še nerodovniške havance, zatrdila, da naslednji bodo pa imeli rodovnik, ampak kako, če ga pa njena havanca nimata? Obstaja samo en rodovniški havanski bišon v sloveniji (na žalost). Škoda je za pasmo, ki lahko dobi napačen sloves zaradi nerodovniških psov (tako kot maltežani slovijo kot živčni - zakaj že? - ker je polno "čistokrvnih brez rodovnikov"). Res škoda... pa tako luštna pasma.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #54 : 25 Maj 2008, 11:50:14
Ja, stem se strijam. Zato gre meni na živce mešanjska vzgoja, al kakorkoli bi temu pač rekli. O bišonih nevem dosti, pravzaprav zelo malo, zato ne morem bit tukaj pametna, kdo je dober vzreditelj in kdo ne. Če vzrediteljica landseerjev prodaja še nerodovniške, mešane, al kakorkoli že, o tem res NIČ ne vem. Če jih, to tako ni moj problem, ampak njen :) Ne vem pa res nič o tem, ker nisem zasledila oglasov, niti ko sem bila parkrat tam videla mladičkov. Ne vem pa, kaj imaste neke kampanje delat, pa na forum naše pasme neke linke popat. Mi smo vsi(vsaj mislim tako) zadovoljni z našimi psi, kar se mene tiče, je njena vzgoja landseerjev odlična. Za druge pasme pa ne vem kako je, ker se zanje enostavno nisem zanimala. Ne želim je braniti, ker to ni mojastvar, prav tako pa ne obtoževati, ker nisem zasledila nobenih dokazov nikjer na forumih.
Se mi pa zdi, da je to debata, ki spada pod drug naslov, predvsem pa bi se tisti, ki so jezni, ki so jih opeharili ali pač preprosto vedo, da to dela, morali pogovoriti z njo, ne pa po forumih vseh, ki smo kupili pse pri njej pisati kako je neodgovorna.
Pa naj ona razloži, kaj je vse to.
Razumem pa vašo jezo, tudi jaz bi bila jezna.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 25 Maj 2008, 23:37:58
Ja, najbolje bo, da smo še naprej tiho, se delamo lepe in nevedne, pa se po ramenih trepljamo, kako smo vsi fajn...



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 26 Maj 2008, 08:27:53
... Če jih, to tako ni moj problem, ampak njen :) Ne vem pa res nič o tem, ker nisem zasledila oglasov, niti ko sem bila parkrat tam videla mladičkov. Ne vem pa, kaj imaste neke kampanje delat, pa na forum naše pasme neke linke popat. Mi smo vsi(vsaj mislim tako) zadovoljni z našimi psi, kar se mene tiče, je njena vzgoja landseerjev odlična. Za druge pasme pa ne vem kako je, ker se zanje enostavno nisem zanimala.

Ja, če štepa mešance je definitivno NJEN problem. In tu ni pardona, sorry. In vsekakor se mi zdi prav, da kdo opozori  oz. posvari bodoče kupce kje in kaj kupujejo!
Vsekakor pa tudi sama nestrpno čakam repliko na Petrino pisanje s strani "vzrediteljice", ki nam bo razjasnila nejasnosti.



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 01 Junij 2008, 22:12:59
Hojla!

Po vroči debati - nikoli končani zgodbi :-\, se po dolgem času spet malo pokažemo.


Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #58 : 01 Junij 2008, 22:19:49
Kako je luškan! :o :-*  Koliko je zdaj star? :)



Picasso

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 01 Junij 2008, 22:32:19
Hojla!

18. januarja je bil star 1 leto.


še ena pozerska  :P


Na glavi bi moral imeti daljšo dlako, ampak ga je hčerka jeseni kar pošteno oskubila.. :-\, ampak saj raste dlaka... 8)

lp