Kodrasti bišon

kathy · 29902

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
: 02 April 2007, 14:01:01
Kodrasti bišon (bishon frise)


Zgodovina:   Pasma izhaja iz sredozemskega okolja, vzredili so jo po 15. stoletju. Mornarji so jih kot kupno blago vozili s kontinenta na kontinent.Zelo priljubljen je bil v Egiptu za čase kraljice Kleopatre. V Evropi je zaradi svojega prijetnega veselega značaja, mehke bele dlake in visoke cene v 17. in 18. stoletju postal simbol francoskih in italijanskih aristokratinj, španskih princes ter angleškega dvora. V 19. stoletju, po padcu dvora so jih začeli uporabljati kot cirkuške živali.
Uporaba: Družni in spremljevalni pes
Skupina: 9. FCI skupina
Življenjska doba : 14-18 let
Višina: Do 30cm
Teža: Okoli 6kg
Temperament: živahen, ljubeč, občutljiv in vesele narave
Problemi z zdravjem: Zobje so nagnjeni k tvorbam zobnega kamna, dlesni pa k infekcijam, zato je potrebno skrbno čiščenje. Bišon ni nagnjen k alergijam, ki so pogoste pri večini belih psov.
Karakter: Družaben, očarljiv, pogumen, prilagodljiv, vzdržljiv, predrzen in dobrovoljen

Pa še nekaj slikic:

http://www4.slikomat.com/07/0402/460413x9wi.jpg


http://www4.slikomat.com/07/0402/4604137xzh.jpg


L.p


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1 : 18 April 2008, 22:31:21
lp
sicer se ne zanimam prevec za to pasmo,me pa vseeno nekaj zanima.ali ste lastnica te pasme? kaksna je razlika med kodrastim in frizijskim bišonom? lahk kksno slikco k se bi dal locit? so samo bele barve? kako vzdrževati dlako? hvala lp



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 18 April 2008, 22:48:59
kathy je lastnica cotona. Kodrasti bišon = frizijski bišon. Ima ga moja prijateljica in je zelo prijazen kuža (tako kot vsi bišoni). Barve so samo bele, dlaka pa se striže, tako kot pudljem.

Lep pozdrav, Tadeja

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 22 April 2008, 07:39:02
Pozdravljena, Tadeja!
Te lahko povprašam iz kje si oz. tvoja pvoja prijateljica, Kathy? Iz kje je njen kuža? Kathy, javi se.  ;)
Sama sem lastnica bologneserke....



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 April 2008, 16:18:37
Sama sem iz okolice Lenarta, prijateljica pa iz Pesnice. Žal ne vem od kod je njen kodrasti bišon, lahko jo pa vprašam. V bistvu ga je dobil njen mlajši brat za rojstni dan (skrbijo pa zanj seveda vsi :D). No, sama pa dobim cotonko čez približno eno leto. ;D JennyK, tvoja bologneserka je zelo lepa (sem o videla na slikah). ;D Sama sem kolebala med bologneserjem in cotonom, a me je coton premamil. :D Zdaj pa čakam...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 23 April 2008, 08:29:14
Tadeja, pozdravljena! Hvala za ažuren odgovor. Če pa jo "kej srečaš" te pa res prosim, če jo lahko povprašaš od kod je njen kuža. Hvala že vnaprej!!
Ja, ko sva z možem izbirala pasmo, sva tudi imela v ožjem izboru kotončka. Pa je potem naneslo drugače - da sva se odločila za bologneserja. In sem zeloooo zadovoljna z Jenny (hvala za pohvale!  :-* ). Torej v smislu karakterja, zdravja ipd. Itak je moja ljubka gospodičnica!!!  :-* Mogoče bo v kratkem tudi gospa, kdo ve.  ;)  ;)
Lp, Katja



ninaspreitzer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Maj 2008, 09:39:59
živjo mene pa zlo zanima kje v sloveniji( ali pa v tujini) se da kupit kodrastega bišona ali pa bolonezerja. Najlepša hvala za odgovor že v naprej:)



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #7 : 15 Maj 2008, 09:43:12
Mogoče bi dobila kakšen odgovor če bi kontaktirala KZS.
-> kontakt<-



ninaspreitzer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 Maj 2008, 10:00:21
evo sem pisala mail na kinološko zvezo:), hvala ti za predlog



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #9 : 15 Maj 2008, 10:08:50
Kodrastega bišona v Sloveniji skoraj 100% ne boste dobili. Poznam lastnico dveh uspešnih odraslih kužkov, ki bo verjetno poleti imela leglo vendar se mladički sploh ne bodo prodajali v Sloveniji. So pa to res zelo lušni in prijazni kužki, ki zahtevajo ogromno časa za nego dlake.



ninaspreitzer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 Maj 2008, 13:50:36
No ampak vseeno kje pa jih bo prodajala, pa a jih ima ona za razstave.. al pač tko za družbo. Pa če mogoče veš za kolko približno jih bo prodajala



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 15 Maj 2008, 13:56:41
Pozdravljena! Omenjena gospodična jih razstavlja. Sta uspešna razstavna psa.

Ostalih podatkov, ki te zanimajo pa žal nimam.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 15 Maj 2008, 14:16:53
Te lahko povprašam iz kje si oz. tvoja pvoja prijateljica, Kathy? Iz kje je njen kuža? Kathy, javi se.  ;)
Sama sem lastnica bologneserke....
Sem malo pozno videla. Samo da smo si na jasnem, imam cotona in ne kodrastega bišona kakor je že Tadeja povedala ;) Če te zanima kaj več me lahko kontaktiraš na ZS.  :)

Lp


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #13 : 15 Maj 2008, 16:05:39
No ampak vseeno kje pa jih bo prodajala, pa a jih ima ona za razstave.. al pač tko za družbo. Pa če mogoče veš za kolko približno jih bo prodajala
Mladiči se bodo baje prodajali zgolj v tujino, saj bodo dobre razstavne kvalitete. Cena pa bo verjetno kar za nekajkrat višja od cene, ki jo običajno pričakujemo za rodovniškega psa, torej krepko več kot 1000 eur.

Več pa nebi ker ne vem če je zaželjeno. Je pa brez problema najti lastnico teh kužkov in jo kontaktirati (poglej malo mojpes.net) pa sama kaj vprašaj.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 Maj 2008, 16:57:25
JennyK: Moja kolegica se je sedaj vrnila iz Hamburga, tako da sem jo lahko povprašala o njihovem kodrastem bišonu. Kuža žal ni rodovniški... :-\ (po izgledu sicer je kodrasti bišon - starša naj bi bila rodovniška, jih je pa oddajala njihova znanka in jim ga je podarila).

Ninaspreitzer: v Sloveniji žal ni legel ne kodrastih bišonov in ne bolonjskih bišonov. So pa cotoni. ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


ninaspreitzer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Maj 2008, 16:57:52
hvala za vse koristne podatke:)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #16 : 15 Maj 2008, 17:51:44
Kolikor vem se jih je pred 8-10 leti dalo dobit v Celju ( majo sorodniki)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 16 Maj 2008, 07:03:29
Tadeja, hvala za info!  :o
Ninaspreitzer, ne vem če smem javno napisati ime lastnice teh dveh frisejev?  :-\ Kontaktiraj me, če želiš, pa ti pišem na PM.

Aja, btw: leglo bologneserjev pa se obeta čez 3 tedne.  ;)
Lp, Katja



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 16 Maj 2008, 09:36:39
jooooj, Jenny bo imela mladičke? :o Super! Komaj čakam slikice... ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 16 Maj 2008, 11:36:41
Ja!  :-[ UZ je pokazal 1 malo bibico, ampak kdo ve - morda pa nas bo Jenny presenetila še s kakim viška.
Se opravičujem za off topic, ker smetim temo.  :(
Lp, Katja



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 02 November 2008, 21:53:28
Ojla!

Imam prar oprašanj:)
A kdo od vas rastavle te lepodce? Pridete v Vrtojbo na rastavo ? Je kakšen priden in prijazen kosmatinček za sposojo ?
Iščem psa za na  Junior Handlink sem imela že kar veliko različnih psov in sem že zaleo iskušena tko da zmano nebi bilo problemov .
Prosim če je kdo tak da bi se dalo kej zmeniti prosim odpišite.

LP,Maja

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 03 November 2008, 13:10:07
Sem našla pri statistiki, da se bo oba dneva razstavljal 1 kuža. Žal ne vem čigav....
LP!



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #22 : 15 April 2011, 11:22:20
Vidim, da se v tej temi že dolgo ni nihče oglasil...Sem se odločila, da vam nekoga predstavim. ;)

Tejle luštni beli kepici je ime Diggy. Prihaja iz psarne Mon Cher Ami, iz Zagreba.

Danes pa je star skoraj 5 mesecev.

Naslednjič bomo našli boljšega frizerja! ;)

Diggy sicer ni moj, "moj" je samo enkrat na teden, ko je v varstvu in se pripravljava na razstave. Mogoče pa se bo tu gor javila tudi lastnica.
P.S.: Sem našla en svoj star post v tej temi in se pošteno narežala :o :D


LP Urška



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #23 : 15 April 2011, 11:34:36
Še ena, da pokažemo kako veliki smo in kaj si upamo :P


Sej veste tisto.."strup je v malih stekleničkah" :)

LP U.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 18 April 2011, 06:56:37
Luštna bela kepica!  :o
Lahko vprašam kam ga lastniki vozijo striči? Ali so se tega lotili sami?
Vso srečo pri razstavah! Btw: je Diggy že debitiral na kaki razstavi? Morda včeraj, na Barju? Se opravičujem, če sem preveč radovedna!
Lp vsem, Katja



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #25 : 18 April 2011, 17:58:34
Peljali so ga na Rijeko...nikoli več :P
Ne še, po vsej verjetnosti bo njegova prva razstava na Hrušici ali v Varaždinu ;)
Sedaj se še pripravljava oziroma pridno vadiva. Imamo radi radovedne, sploh Diggy :)
Bom še jaz, če smem...Kolikor vem, nimaš kodr. bišona ali se motim?

Lp U.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 20 April 2011, 07:09:15
Uf, ja.... malce daleč je frizer na Rijeki.  :-[ Veš parkrat sem jaz peljala svojo psičko (striči oz. na začetku da mi jo je pripravila za razstavo) k eni gospodični v Polje. Kot se spomnim, se je ona v tujini (USA) prav specializirala za grooming frisejev.... Če te slučajno zanima, ti lahko pošljem na ZS njeno tlf številko. Je pa vprašanje če sploh še biva na tem naslovu oz. če ima še isto številko.... ker od zadnjega obiska pri njej, je preteklo kar cca 5 ali še več let.
Ne, jaz nimam friseja, pač pa pasemsko "sestrično", bologneserko, ki bo prihodnji torek stara že 7 let.... So pa vsi ti bišoni karakterno res krasni!!! Nimam pripomb čez karakter....
Lp, Katja



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #27 : 20 April 2011, 20:23:43
Sigurno ne gremo več tja..Imamo že novo frizersko pridobitev ;)
Bom pa vesela, če mi vseeno pošlješ ZS in podatke te gospe iz Polja.
Sem našla na forumu, da imaš bologneserko. Sem pa pomislila...mogoče si "skrila" bišona in sem zato tudi vprašala :P
Mi smo se spet slikali... ::)


lp Urška



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #28 : 05 Maj 2011, 21:53:51
*Smo se odločili, da se prvič pokažemo že v MB. ;)

LP U.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #29 : 30 Maj 2011, 21:42:44
Se nisem nič oglasila.. Od zadnje objave se je Diggy udeležil že treh razstav in sicer v Mariboru, Varaždinu in včeraj na Hrušici. Osvojil je 3krat VP1 in BIS PUPPY!! :) :)
Tukaj "smo" imeli 5 mesecev.
In ena včerajšnja ;)


Lp vsem
Urška,Diggy&comp