Kodrasti bišon

kathy · 29961

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 31 Maj 2011, 06:51:45
Bravo, čestitke!!  :o Se mi je zdelo, ja, da ste to vi. Sem gledala na sosednjem forumu fotke in rezultate.
Super, le tako naprej!
Katja



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #31 : 06 Junij 2011, 15:50:47
Hvala v imenu vseh!! :) :)
Mogoče pa se kje še kdaj tudi v živo srečamo ;)

lp Urška



lucas

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 20 November 2011, 10:07:01
sem novo pečena lastnica eno leto starega bišona Lucasa. potrebujem pomoč! mi lahko svetujete kako naj ga odvadim markiranja po stanovanju.
hvala za nasvet.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 20 November 2011, 17:18:11
Uf.  :-\
Mogoče "jajčka proč", če ga ne mislite pariti?
Predvidevam, da si ga dobila že odraslega. Sklepam iz stavka, da si "novopečena lastnica". Kako se je obnašal v prejšnjem domu? Kakšen je karakterno? Predvidevam da "močen", alfa?



lucas

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 22 November 2011, 19:24:37
Predvidevam da je bil zunaj podnevi ponoči pa je bil zaprt v kletki to sem pa sigurna. Tam imajo še 10 drugih psov dveh različnih pasem. Dobila sem ga neurejenega tako da sem ga takoj morala peljati k frizerju. Doma imamo še sterilizirano nemško ovčarko sta se odlično ujela. Danes je mami kupila sprej proti markiranju. Ali to mogoče kaj učinkuje? Hvala lepa za odgovor :D



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 25 November 2011, 06:27:37
Pozdravljena Lucas! Ste že stestirali sprej? Me res zanima ali se obnese. Jaz s tovrstnimi spreji nimam prav nikakršnih izkušenj. Aja, edino za goneče psičke, ki naj ne bi "dišale" psom v času gonitve. Pa se ni obneslo!
Ne vem kaj naj ti svetujem.... jaz takih težav nisem imela. Morda bi bilo najbolj smiselno in učinkovito doma Lucasa skoz nadzorovati. Torej fizično ga opazovati, da ne bo markiral. V eni sosednji temi  (kitajski goli pes) je bilo opisano, da ima samec kot nekake hlače, v katere vstaviš nekakšen vložek.
Je pa po mojem laičnem mnenju problem v tem, ker je Lucas "močan" samec, torej alfa in mora dat' vedet, da je to njegov teritorij.... V tem primeru bi bila smiselna in najbrž tudi učinkovita kastracija psa. Morda bi šla še na kak individualen posvet h kakemu pasjemu strokovnjaku ali behavioristu?



lucas

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 25 November 2011, 10:27:04
hvala ker ste si vzeli čas. danes lucasa peljemo k veterinarju pa bomo še tam povprašali.
Hvala za nasvete.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 28 November 2011, 07:21:36
Ni za kaj, Lucas! Javite se in poročajte kako vam gre, velja?
Srečno, Katja