Avtoimuna bolezen???

Tecka · 15954

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 03 April 2007, 21:04:53
Tokrat se javljam s slabšimi novicami. Mandi zadnjih nekaj dni ni bila najbolj prava. Še vedno superaktivna, vendar ne hiper, kot sem je navajena. Danes pa, ko sem zjutraj vstala je bilo stanovanje polno krvavkastih driskastih iztrebkov in bruhanja. Seveda sva šli k veterinarju. Vzeli so ji kri, testirali en kup zadev (ne še vsega) in moja hiper maca je hudo anemična, glede na ostale izvide pa kaže na neko avtoimuno bolezen. Jutri se vračava na veterino še na dodatne teste in infuzijo. Glede na izvide obstaja možnost, da je levkoza ali kuga vendar se mi zdi nemogoče - saj je bila vendar testirana in cepljena in nikoli zunaj.
Sem tako živčna, da sem si že pol gipsa "ocufala". Kaj bodo ugotovili sporočim jutri - takoj ko zvem. Držite prosim pesti, da bo z našo Mandi vse OK.
lp hudo zaskrbljena, žalostna in živčna
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 03 April 2007, 21:06:34
Ma pri vas imate pa res skoz nekaj :( Držimo pesti pa poročaj ko boš kaj več vedela.

Lp nina



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 03 April 2007, 21:25:50
Oj!
Upamo in držimo pesti, da bo z Mandi res vse ok  :-* !!!  Boga mucka. :-*

Lp,Tjaša



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 03 April 2007, 22:16:59
Glede na izvide obstaja možnost, da je levkoza ali kuga vendar se mi zdi nemogoče - saj je bila vendar testirana in cepljena in nikoli zunaj.

Tecka, mislim, da je bila Mandi testirana pred starostjo pol leta, ne? No, testi do takrat nekje zal niso cisto zanesljivi (govorim za levkozo in FAIDS). Samo pojasnilo ...

Drugace pa drzim pesti, da se bo tole cimbolje resilo. In cimprej seveda ... Drzi se.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4 : 03 April 2007, 22:34:02
Tamara, držimo pesti in tačke, da bo vse v redu z Mandi! In pošiljamo ji koš  :-* :-* :-* :-*!

Lp
Tina in Taj



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #5 : 04 April 2007, 08:26:30
Tecka držimo pesti in tačke tud mi za Mandi da se bo vse dobro izteklo, tole je pa za pridno punco od nas  :-* :-* :-* :-*


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6 : 04 April 2007, 09:13:13
Tudi mi držimo pesti in tačke za Mandi in upamo, da bo vse ok.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7 : 04 April 2007, 11:04:21
Driska se je nadaljevala tudi ponoči. Sicer vidno manj kot včeraj, pa ne vem ali zato, ker je malo jedla ali je dejansko boljše. Peljala sem jo na kliniko, kjer je ostala. Naredili bodo test za levkozo, še enktar hemogram in če bo potrebno UZ trebuha. Najbolj zaskrbljujoča je njena huda anemičnost (ne vem točno ampak mislim da gre za hemoblobin, ki ga ima 15, kritično naj bi bilo 12, normalno pa od 30 do 40?) Ko bo karkoli znano me pokličejo.
lp
živčna razvalina

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #8 : 04 April 2007, 11:39:49
Tamara, držimo pesti še naprej za Mandi! :-*



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 04 April 2007, 11:44:43
Joj, boga muca.  :'( No, pridružujemo se ostalim z držanjem pesti, da bo z malo hiperko vse ok!



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 04 April 2007, 13:43:20
Evo izvidi kažejo takole: Levkoza pozitivna in avtoimnunsko obolenje 99% sigurno. Malo je spremenjena leva ledvička - verjetno zaradi tega avtoimunega obolenja. Bruhanje in driska sta posledica hude anemije, ki je bila danes še slabša. Za levkozo pravi, da bi bilo dobro če bi test ponovili čez cca 14 dni, ker so lahko glede na njeno trenutno stanje lažno pozitivni in so bili prej pravi - negativni. Več mi bodo povedali, ko jo bom šla iskat zvečer. Pravi pa, da bi morala glede na krvne izvide biti "napol mrtva", ona pa se jim je ob UZ naredila celo "štalo". Torej se izboljšuje in bo kmalu spet moja "stara" Mandi. Jutri jo moram spet odpeljati na infuzijo, ostalo kar mi bodo povedali napišem zvečer (če bo kaj pomembnega).
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #11 : 04 April 2007, 13:49:19
Bomo držali pesti še naprej! Glede levkoze sicer upam da je lažno pozitivna, drugače pa ima moja kolegica tudi mačkona s to boleznijo pa sta še vedno skupaj, samo malo večkrat zganja paniko če mali začne kihat, smrkat ali pa pokašljevat in malo več je okrog vetov, drugače pa je Jolly pravi scrkljanc in se mu sploh ne pozna da bi bil bolan ;)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #12 : 04 April 2007, 14:17:39
Itak držimo pesti, pa meni se ti testi za levkozo zdijo jako sumljivi (da ne omenjamo, koliko časa si morala čakati nanje ::)).


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 04 April 2007, 21:06:24
Ce se ne delajo hitri testi, ampak se kri gleda v laboratoriju zna trajat, da se kri pregleda, sploh, ce prides na kliniko izven delovnega casa tistih v laboratoriju. So pa testi izvedeni va laboratoriju natancnejsi - podobno kot hitri nosecniski testi, tudi vsi ti diagnosticni hitri testi niso 100% zanesljivi (kaksna je njihova zanesljivost je odvisno od vec faktorjev), laboratorijski rezultati pa so. Hitri testi se uporabljajo predvsem zaradi prakticnosti. (podoben hec je z urinskimi testi - trakec in merjenjem glukoze z osebnim glukometrom).

Tecka, drzim pesti, da bo z Mandi vse ok. Ce boste rabili kri za transfuzijo, povej, bomo aktivirali krvodajalce iz baze. Moj mali zal se ni primeren - pogoj je starost 1 leto, a ce bi se rabilo in ne bo drugega, ga jasno posodim.

Kakorkoli, glavno je, da cimprej in cimbolje prebrodite tole trenutno krizo.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #14 : 04 April 2007, 21:30:53
Mandi je doma. Izgleda/obnaša se občutno bolje, celo na hrano se je spravila (bolj malo, samo vseeno boljše kot nič). Je bila pa zdaj ena res čudna veterinarka, ki mi ni uspela ničesar povedati. Izvedela sem samo: "bomo videli kako se odziva na terapijo" ???. Drugače pa sem uspela poškiliti na katron in levkoza piše pozitivno (kot mi je povedal dopoldanski veterinar) in ob še enem popoldanskem klicu sem izvedela, da veterinar ni siguren v izvid za levkozo, ker je bila že testirana in negativna (kot sem mu povedala jaz). Po besedah gospe na telefonu preverja možnost, da bi test bil zdaj lažen zaradi avtoimunega obolenja. Čeprav pri "sreči", ki jo imamo pri nas zadnje čase dopuščam vse možnosti, da ima revica oboje :-X. Jutri jo zjutraj spet peljem na infuzijo (revčka tako opleta s taco, da se bojim, da bo kar kanilo ven izpulila :-X) in se bom pogovorila z "Mandijinim" doktorjem, ki si vsaj vzame čas za lastnika :-\.
Sicer pa me je ponjo peljala Satin (še enkrat hvala za prevoz in razvedrilo, se zaradi tebe kar boljše počutim  :-*).
lp
T.

8)


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #15 : 04 April 2007, 21:47:57
Me veseli, da se Mandi počuti bolje! :) Vsaj nekaj!


Drugače bomo pa še naprej držali pesti in mislili nanjo, da bo hitro okrevala in da bo spet tvoja superhiperaktivna macica!  :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #16 : 05 April 2007, 07:31:10
Ni zakaj Tamara, če se le da in lahko rade volje priskočim na pomoč  ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #17 : 05 April 2007, 20:17:07
Potrdili smo levkozo in eno avtoimuno zadevo (mi je povedal kako se reče nekaj na S, pa imam trenutno blokado  :-[, ko se spomnim napišem). Na kortizone se dobro odziva, krvni izvid je precej boljši, bruhala je danes samo enkrat, driske ni videti, ne vem ali je to zato, ker tako malo je ali se je pa dejansko ustavila. Ima pa tudi neke zajedalce v krvi (hemo-nekaj  :-[ uf jaz in "dohtarija") zato je dobila zraven še antibiotik. Jutri ponovimo vajo z infuzijo in dobiva tablete za domov.
Kar ne morem dojet, ker je sicer tako zdrava in živahna maca. Tudi jasno mi ni kako je možno, da jo je napadlo toliko enih zadev skoraj čez noč.
No ja, vsaj za zdaj smo jo pocajtali. Potem pa korak za korakom, dan za dnem.
lp
T.
 
 

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 05 April 2007, 20:51:11
Potrdili smo levkozo in eno avtoimuno zadevo (mi je povedal kako se reče nekaj na S, pa imam trenutno blokado  :-[, ko se spomnim napišem).
systemic lupus?

Citiraj
Ima pa tudi neke zajedalce v krvi (hemo-nekaj  :-[ uf jaz in "dohtarija") zato je dobila zraven še antibiotik.
hemobartonela.

Citiraj
Tudi jasno mi ni kako je možno, da jo je napadlo toliko enih zadev skoraj čez noč.
Tecka, tako levkoza kot ta druga avtoimuna bolezen sta imunosupresivni - po domace povedano obe sesuvata imunski sistem. Ce je "napaden na eni fronti", se na drugi (ali tretji, ali cetrti, ..) ne more boriti s polnimi mocmi. In tako "vzdusje" je raj za se karkoli drugega staknit oz. "ven usekat". Kaj je bilo prej in kaj je razlog za vse skupaj, je pa tezko reci.
Drzte se, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #19 : 05 April 2007, 20:58:10
Hemobartonela je taprav, lupus pa ne, bi si zapomnila če ne zaradi drugega zaradi Hanibala - Lupusa ;) No ja bom jutri še enkrat vprašala, saj sem blond in to lahko uporabim kot izgovor za kratko pamet. Hvala za pojasnilo Maja01.
lp
T.

8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #20 : 06 April 2007, 16:37:15
Danes sva bili na zadnji infuziji in domov prišli založeni z zdravili. Dobili sva Medrol (1+1/8 tablete na 24h po jedi), Enroxil (1 tableta na 24h po jedi) in Ranital ampule (0,25ml na 12 ur pol ure pred jedjo). Tole že vidim, da se bova "kregali" in bo spet sedela s hrbtom obrnjenim proti meni.
Brihta je že pogruntala kako in kaj je s temi vožnjami. Na poti na kliniko se je drla, kot bi jo dajali iz kože :-X , nazaj grede je bila pa pridna in tiho kot miška  8) . Za zdaj vse dobro kaže. Upam, da bom od zdaj pisala samo pozitivne novice
lp
T.

8)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #21 : 06 April 2007, 17:35:40
Tudi jaz sem se z mojo Suki kregala in sva bili nekaj časa skregani, ko sem ji dajala tablete. Ampak se je potem navadila  ;)

Mi bomo še naprej stiskali tačke in pesti, da bo šlo sedaj samo še navzgor in bo iz dneva v dan bolše.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #22 : 07 April 2007, 12:54:46
Danes je spet slabše... Ne vem če ni bilo vseskupaj samo "zatišje pred nevihto" :'( . Sva bili že na dežurni po infuzijo pod kožo. Revica joka, težko diha (po pasje), bruha (upam, da bo vsaj zdravila zadržala), samo poležava zdi se mi da težko stoji, hrane se ni dotaknila, vodo ji dajem po šprici. Na veterini sicer pravijo, da gre včasih na slabše preden gre na boljše in v vsakem primeru smo zmenjeni za kontrolo krvi naslednji teden... Grozno mi je, ko jo gledam tako  :'(

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #23 : 07 April 2007, 15:32:59
tecka, tudi hrano ji lahko das po brizgi (cisto razmocene brikete, hill's a/d, zmesan z vodo, ...), samo spricaj pocasi - no, isto velja za vodo ... Kako sta pa s tabletami? oStanejo notri?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #24 : 07 April 2007, 15:50:45
Pa kaj vse se je zdaj zgrnilo nad ubogo Mandi... :( Res upam, da bo tole slabše obdobje hitro mimo. :-*


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #25 : 07 April 2007, 20:05:06
Hrano dobi po šprici. Sem bila pozna za kliniko, da bi kupila a/d in sem se znašla s pasiranim kuhanim piščancem (pravzaprav zmiksanim v kašo skupaj z malo "mačje juhe"). Tablete so ostale notri hvalabogu. Je pa čisto boga :'(. Samo leži, na vsake toliko joka :'(. Hranim jo na prbližno eno uro, ker če ji dajem redkeje in več se mi zdi da bo bruhala, tako pa malo po malo... Ko grem peljat Thebo sem v bližini in postavim Tomaža "na stražo", da bi me poklical, če bi bilo karkoli narobe... Sicer sva zmenjeni za kontrolo za četrtek ali petek, samo če bo takole slaba jo bom peljala prej.
lp
T.

8)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #26 : 08 April 2007, 07:07:58
Danes ponoči je naša mala Mandi za vedno zaspala.

8)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #27 : 08 April 2007, 07:42:37
Sožalje  :'( :'( :'(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #28 : 08 April 2007, 08:16:20
Sožalje  :'( :'( :'( Naj počiva v miru.  :'(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #29 : 08 April 2007, 09:56:25
Iskreno sožalje  :'( :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si