My destiny Tris

destiny · 2359

destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
: 22 December 2010, 22:51:08
No po več mesecih spremljanja foruma, sem se tudi sama odločila da vam predstavim svojega ˝netopirčka˝  :)

Vse skupaj se je začelo ko sem bila še otrok in sem si neizmerno želela psa (kot verjetno vsak). Doma smo imeli navado, da smo vsako leto za božič, pisali pismo božičku in ga vrgli v nogavico nad kaminom. Spomnim se, da sem leto za letom imela napisano eno samo željo (Dragi Božiček, želim si psa. Tvoja Petra) :)  Na žalost očim ni nikoli ustregel mojim željam.
Pred tremi leti, pa je situacija nanesla, da je k nam prišla psička Lana. Rešili smo jo temne kleti, v kateri jo je lastnica imela zaprto povečini cele dni. V takem primeru pa se je tudi očimu odprlo srce  :) Psička je mešanka in je neverjetno zaupljiva do ljudi, glede na njeno preteklost.
In tako sem dobila svojega prvega psa, no ali pa se mi je vsaj tako zdelo :) Ker je v času, ko smo jo dobili, imela mami več prostega časa kot jaz, se je posledično tudi več ukvarjala z njo. In tako je postala mamin prvi pes :) Kar pa ne pomeni, da se tudi jaz nisem ukvarjala z njo. Ampak, saj veste, da to ni to  ::)

No letos pa sva se s fantom preselila v svoje stanovanje in želja imeti SVOJEGA psa, se je uresničila. Psička Tris, pasme Francoski buldog je z nama že od marca in je uresničitev vseh mojih želja. Novembra sma uspešno zaključile malo šolo, drugo leto pa načrtujema nadaljevalni tečaj in rally obedience. Ker sma kar precej aktivne pa mogoče še agility, ampak bolj za šalo kot zares. :)

Marsikdo me ima za obsedeno z psi.  :o Če ljubezen do psa ter odpovedovanje določenim stvarem zaradi psa pomeni obsedenost, dobro sprejmem, sem obsedena. Potem je dobro, da sem se vpisala na ta forum, kjer bom obsedenost delila z vami  :D

Pa še nekaj fotk moje ljubezni:

Že kot mladiček je kradla igračke :)


kitajček :)


best friends forever :) (Tris in Lana)




moj norček  ;D



Lp, Petra in Tris



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 December 2010, 08:37:50
Hmm, komaj zdaj sem opazila, da mi pri nekaterih stavkih na koncu manjkajo pike.   :-\
No, se opravičujem, če je težje za prebrat.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 December 2010, 09:20:09
iiiii <3 še en frenčy. Kok so pa to men male cukraste žabice :) Z našim smo zdaj glih v puberteti in fuul nagaja ;) Res je lepotička!!



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 December 2010, 20:43:52
Hvala :). Tvoj je tudi pravi lepotec (rjavčki so še mi posebej všeč).
Uh naša pa je hvalabogu skozi fazo pubertete. Tu pa tam še trmari, kr pač more ohranjat svoj status buldoga, ampak na splošno pa morm rečt da je kar pridna  :).

A tvoj ima tudi toliko energije? Midve pridema iz aktivnega sprehoda, pa še more obvezno par krogov po stanovanju naret ;D.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 December 2010, 20:59:54
Uf ja...ful ma energije. Ga pa vsaj 2x na dan orng sprehodimo (uro pa pol dolg sprehod) in pol tut še divja neki časa, še posebi hoče divjat po obroku. Mu ne pustim in pol je ves žalosten. Mi bomo pa kmalu stari 8 mesecev in reees non stop trmari ( še posebej očetu :). se mu ne pusti rihtat.

S kero hrano jo pa hraniš če smem vprašat? Aja a ima zdaj ko je zima kaj več dlake, ker naš je ima za izvažat in smo celi dlakasti :)



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 December 2010, 21:21:33
Hehe, ja prave face so  ;D Bosta šla kam v šolo ali pa kaj trenirat?

Hranim jo pa z Acano (Grasslands). Najprej sem jo z RC za frenčije potem pa ji več niso dišali, pa še alergijo je dobila (mozoljčki, ki na koncu postanejo krastica). Tak da sem iz hrane popolnoma odstranila žitarice, da probam če je mogoče to to. Bomo vidli, če bo kaj pomagalo. Drugače pa bom začela druge stvari izključevat, da pridem do zaključka na kaj je alergična. Občasno pa ji dam tudi kak surov obrok. 

Dlaka pa ji neverjetno odpada. 5 minut cartanja, pa lahko grem sesat  ::).



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 December 2010, 21:56:01
aha no mi smo tut prešaltali iz RC ( sensitive) na acano puppy junior - sam ma po tem zjutraj ok kakce čez dan pa potem bolj mehke. Upam da hrana ni premočna. Sicer pa nima nič problemou s hrano. On bi vse pojedu.  Res je neverjeten požeruh, od sadja, zelenjave.... res VSE VSE

Ja bova šla konec fenruarja v šolo ( mel je zlomljeno nogo, pa pol veterinar neki zamučkal in bi mu jo kmalu odrezali, zdaj pa je brez prstka) in smo mogli malo počakat s šolo + velik denarja je šlo, pa nas je zima ujela. Zdaj pa konec februarja bojo meli šolo, tko da bova tut šla.

Sem ga pa sama naučila, prostor, sedi, tačko (obe), okrog ( se zavrti), gor ( skoči), pusti ( da pusti hrano na tleh pa poje k mu dovolim), počakaj...itd :D Tko da ful bi rada ga naučila odpoklic in pa poleg. Sem pa tut sama študirala za foro če bi šla kak agility, tko za zabavo - sam ne vem če bi čez palce skoču, ker ene so prav visoko :)

Še nekaj, a ji zdaj pozimi kaj iz učk teče. Ker naš je po sprehodu vs moker v unih gubicah okol smrčka?



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 December 2010, 22:34:52
Ja sem brala v tvoji predstavitvi o zlomljeni nogici in se mi je revež tako zasmilil  :'(. Ne morš verjet, kako so lahko nekateri veterinarji malomarni. Glavno, da je zdaj vse ok in želim mu, da bi tako ostalo  ::). Kaj pa z alergijami ima kaj problemov?

Trikci so pa tak zakon, še posebej ko vidiš da jih kuža z veseljem dela  :). Za odpoklic, pa sem jaz delala tako, da sem se ji na sprehodu dosti skrivala in bežala pred njo in vedno ko je prišla, sem jo valda ful pohvalila pa dala priboljšek ali igro. No saj še zdaj delama na tak način, kr to je pa res ena izmed težjih stvari za naučit.
Preko ovir pa smo mi skakali tu pa tam v mali šoli in skoki niso bili problem (saj so prirejeni za majhne pse), samo tunel in most sta ji delala probleme. Na tunel se je na koncu že navadila in že z veseljem gre skoz, mosta pa se še vedno na veliko izogiba  :).

Glede oči pa nisem opazila kake razlike od prej, se ji ne solzi pretirano.

No pa še nekaj fotk zimskega veselja:





Lp



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 23 December 2010, 22:40:05
joooj kaka lepotička!! Naš frajer pa noče na dež in ko sneg pada ::) ::)

Ne za enkrat nismo meli še niti enega problema glede zdravja (no razen poškodbe) - hitr potrkam na les :) Je kr odporen zgleda. In tut vedenjsko nič, ful je pogumen, radoveden, prijazen :) Boji se edino sesalca, vse kar piha zrak, pa enga škafa za posodo ;D ;D

No jst tudi komaj čakam da greva v šolo!