Oprsnica

*nastja* · 155719

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 22 April 2014, 19:18:10
Ja tisti, ki gre med tacami.  :) Kaj pa vem kje točno je finta. Pri mojih dveh tavečjih npr. je samec večji in težji za okoli 5kg od psice. Mix NO in ima izrazito globok prsni koš...pa ima prsni trak krajše naštiman od psice (obseg pa seveda večji). Ona ima pa skoraj 5cm daljše narejenega, da ji lih prav sede. Pa je psica. Torej bolj lična, lažja in že v osnovi manjša. Čisto drugačne konstrukcije očitno.
Morda se motim, a meni se zdi, da ima psica drugače nastavljena ''ramena''. Prsno kost pa ima že od daleč čisto drugače oblikovano/postavljeno. Potem razliko opazim še pri zgornjem traku. Samec ima krajšega in ko vohlja po tleh mu nič ne vleče oprsnika naprej. Medtem, ko psici ga pri istem oprsniku potegne čisto za zadnje tace. Zdaj, ko ima daljšega ji ostaja na mestu tudi pri intenzivnemu vohkanju.  8) Je torej med gibanjem ne ''veže''. Je pa res psica v ledvenem delu precej daljša od samca. Torej ta razdalija od zadnje rebre pa do linije z zadnjo taco. Temu primerno imasta gibanje precej drugačno. Kar se spet pozna pri sami nošnji opreme.
Tamala psica ima od Hunterja Y model. Mi je fenomenalen za nastavit...zanjo...isti model pri tavečji je bil pa nemogoč, ker nisem mogla uskladit razdalije pod tacami in pa sprednjimi šnolami. Mi je zmanjkalo materiala :D Pa še za njo dosti uporabljam dvojno pripenjanje pa mi ustreza, da ima oprsnik spredaj rinko (hunter y je nima, pa feltman tudi ne).
Vem, eni delamo ''študijo'' iz oprsnikov naših psov :D Tko da čisto razumem tiste, ki ne najdejo, pa ne najdejo nekaj čisto ustreznega. Imamo pač posebne pse.  :-* Če mi kdo reče, da pač samo kompliciram...nope. 3 od 4 nimajo čisto nobenih težav z mojim kompliciranjem, ker jim lahko čisto vsak oprsnik, ustrezne št. seveda, namestim na rebra.  ;) Samo eni ne.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #271 : 22 April 2014, 20:26:25
T imamo od Hurtte 6ko in je čisto OK, je ne ovira, BP nosi, tudi material je super (sport varianta) in jo imam sedaj na vsakem sprehodu. Y je pa imela 90ko in ni bilo OK, jo je preveč vleklo. Potem pa res nisem večje probala.
Nimam sicer kakega psa za primerjat ob Bini. Za prejšnjega psa-slične velikosti ni bil noben problem oprsnico nabavit. Sam pri tejle se je malo zakompliciralo :D.

Nje je okoli prsnega koša, ramen in vrata kar precej-v primerjavi z zadnjim delom telesa.  Nekaj še imam sicer fore za sprobat-ampak v končni fazi spet ne bi rada 40+ eur dala za oprsnico...Oz bo treba našparat za takrat ko hurttina crkne. :) 


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #272 : 23 April 2014, 16:12:05
Aha, sem vedela, da sem nekaj pozabila.
A se kje v SLO trgovinah tudi dobi tale ITA oprsnica Haqihana?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #273 : 05 Januar 2015, 10:15:31
Lili bo kmalu prerasla sensation oprsnico in iščem novo, iščem takšno z dvojnim pripenjanjem, spredaj proti vlečenju in zadaj, da jo bom lahko uporabljala tudi v avtu. Se pri nas dobi še katera druga z obema možnostma pripenjanja kot Ruffwearova?
Kako se sicer kaj ta obnese?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #274 : 05 Januar 2015, 10:29:44
Halti oprsnica. Omgoči lažjo kontrolo. Ni pa čudežna. Za norca kot je Bina ki bi pojedla mačke, srne, veverice) je oglavnica boljša rešitev. Oz za moje telo in živce.

Za v avtu pa zgolj KURGO TRU FIT oprsnica. Vse ostale, na našem tržišču, so premalo varne. Če že mora biti oprsnica in ne boks.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #275 : 06 Januar 2015, 09:34:03
Za haltija sem se že s kolegico zmenla, da mi ga bo enkrat malo posodila, da vidim, kako bi se Lili obnašala na njem. Sicer pa v vsakem primeru rabim tudi oprsico za v avto, ker nimam možnosti za boks.

Kje pa se pri nas dobi KURGO TRU FIT oprsnica?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #276 : 06 Januar 2015, 09:38:06
Pasji.net. Morda še kje? Jaz imam v planu nabavit še neko mrežo za sprednje sedeže.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 06 Januar 2015, 23:18:19
Jest mam tole Ruffwear-ovo oprsnico in sem z njo zadovoljna. Na sprednjo rinko mojo terierko pripnem občasno, ko vem, da bi se zagnala v kakšnega psa. Uporabljam jo za sprehode, ker smo na sledni vrvi, pa tudi za v avto. Všeč mi je tudi, ker so zelo lepe barve. Edino za tiste pse, ki se radi izmuznejo ven, ni primerna, je boljša Web Master.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #278 : 15 Januar 2015, 21:16:40
Končno sem pseto spodobno privezala v Micki. :P in To je prva oprsnica za katero sem morala pogledat v navodila, kaje in kako se odpne, da jo sploh lahko oblečeš.  ;D

Bi bila tudi za sprehod, ker ji fajn sede in pride dosti za tacami. ampak ker se moja z največjim užitkom valja po travi, ki je trenutno bolj blatna in je bolj umazana kot čista, bo tale samo za avto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 20 April 2016, 15:01:30
Pozdravljeni, razmišljam o tem, da bi ovratnico zamenjala za oprsnico, predvsem zato ker je pes, ki je sicer še na začetku učnega procesa  :) precej reaktiven, če tako rečem. Imava tudi težave z vlečenjem ampak to odpravljava drugače - oprsnice ne želim kot pomoč proti vlečenju.

Razmišljala sem o oprsnici, ki se pripenja na hrbtu in spredaj - z namenom da ga pripnem spredaj samo v primerih, ko bi mu morala nujno pritegnit pozornost (pa drugače ne bi šlo). Točno taka je pri nas samo zgoraj omenjena Ruffwear Front line ali je zdaj že kaj drugače? Kar sem sama iskala nisem našla. Po eni strani so mi všeč, tudi vizualno in bi tistih 50€ že dala.
Sprašujem se, če ne bi bila navadna najlonska ali katera druga oprsnica prav tako OK, za namen, da bi se počutil manj vzdraženega, ker ga nebi nekaj stiskalo okoli vratu, kljub zapenjanju le zadaj...

Pes je star 7 mesecev, srednje velik in bo imel predvidevam da v končni velikosti okoli 15kg - obvladovanje kot samo torej ni problem.  ;D

Je pa to moj prvi pes, prva oprsnica in sem se prebila čez vse napisano, da mi je končno jasno kaj pomeni Y, H, T, pa kljub temu ne vem kako bo najbolj pametno.  :D

Hvala že vnaprej  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #280 : 20 April 2016, 17:43:27
V bistvu lahko tudi Halti oprsnico, Kurgo ali pa katerokoli drugo, ki je na tak način, da ima tudi spredaj rinko in ne samo sešito blago ( in tako najdeš v vsaki trgovini, različnih znamk in cen, če jo pa slučajno že imaš doma, pa sploh prišparaš z nakupom).

Recimo taka je tudi OK, ker je rinka spredaj, ravno tako lahko pripneš. Preverjeno in uporabljeno pri sprehodih skozi gozd.

http://www.rogz.com/product/utility-reflective-stitching-h-harness/


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 20 April 2016, 18:00:47
Hvala Čara  :)

O teh sem se tudi spraševala, če bo OK ali bi preveč rinko vleklo ker mogoče v osnovi ni namenjena za pripenjanje, očitno je čisto vredu. Doma imam le tisto, ki je za v avto (poceni zanič verzija, za na sprehode še posebej neuporabna), mi na žalost ne pride prav. Ampak so tele navadne tako lahko dobavljive, da sploh ni problema.  :) Je pametno, da je s čim podložena ali navaden najlon psa ne moti? Če bi vsaj dobila bolj široke trakove, se mi to po defoultu zdi boljše kot čisto tanki. Predvidevam tudi, da je nujno da pride trak za prednjo taco kakšen cm bolj stran, če ne je premajhno? Gledam slike na zooticu, imajo vsi psi, takoj za taco in nevem kaj naj si mislim.

Topoumno vprašanje mogoče: je pa to potem potreben poseben povodec ali dva povodca ali kako gre v praksi potem to prepenjanje, če želiš imet na oboje?

Haltiju (tako navadnemu kot oglavnici) sem se hotla izognit, ker imam pomisleke, da mi ne bi preveč oviral normalne hoje psa, čeprav kot gledam slike haltija ne zgleda tako moteč kot easy-walk oprsnica. Sem brala komentarje v smislu, da slednja vidno spremeni hojo psu, tega pa ne želim. Lahko, da se motim in da kompliciram  :-[ ampak prvo bi rada probala najbolj pomirjevalno verzijo oprsnice, če je že to namen menjave.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #282 : 20 April 2016, 20:07:28
Če imaš težave s tem, da najdeš ustrezno velikost. Imaš nekaj več opcij. Po meri narejena Loomp ali Galgina. Lahko se vržeš v spletno raziskovanje. Jaz sem zadovoljna z Annyx oprsnico.

In ja, imaš prav. Trak okoli pasu ne sme prit tik za pazduhe, ker zna psa ožulit, mu bit neprijetno, ampak mora priti pas približno na sredi reber. Pri večjemu psu je to približno za dlan od pazduh.

Glede rinke in podloge. Kakor kateremu psu. Pri moji ni težav. Ene pa zna menda bit nelagodno in jim prsno kost žulit. Spremeni hojo? Malo jo zabremza ob potegu proti veverici, ampak to je namen.

Povodec-tak, ki ima dva karabina ali pa dva povodca, tvoja izbira.

Nobena oprema pa ne vpliva čudežno. Še največji čudež se zgodi, ko ti pes zaupa in ti zaupaš psu, ko se poznata in ga veš kako shendlat. Pri psih, ki že pridelajo kako neželeno vedenje, sploh če to ni nek zelo mlad pes. Se zna zgodit, da bo kak problem ostal za vse življenje. Ampak v obvladljivi meri z nekaj prilagoditev in odvodenja.  Okej, tvoj pes je še mlad in če zdaj začneš s pravim načinom, dosledno je uspeh zagotovljen.

Predvsem pa res priporočam strokovnjaka. Ker vidi tebe in psa in ti pove kaj delaš narobe in kako je bolje.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 21 April 2016, 10:50:11
Bom videla kako bo s temi "generičnimi" po trgovinah, upam da bodo okej, bomo videli. Če ne pa na internetni lov, kot vedno.  ::) Hvala za ideje, kam naj pogledam če ne bo sreče v trgovinah.  :) Bom pa pozorna na to, da bo bolj na rebrih, pa za tele paščke bom pogledala. Prvič slišim za take povodce... :-[

Na oprsnico bi se zanašala, da bi mogoče lahko pomagala 10% - 5% njemu, ker mu nebo pristiskala na točke za vzdraženost (ali kako se pravilno reče) in 5% meni, da ga bom lažje obvladala in fokusirala nase, kadar ne pomaga glas in podobno. Vse možno bova probala, na oprsnico sploh pomislila nisem, dokler nisem prav tu prebrala, da nekaterim psom pomaga.

Sva pa midve debatirale že na PL ko sem se zanimala glede male šole, da ne bom vsega ponavljala.  :) So dali v šoli nekaj napotkov kako v situacijah ko se na nekaj motečega zapiči, zraven bova začela delat tudi vaje iz knjige Vzgojimo psa - učinkovito in prijazno. Imam pa v mislih kakšen Alfakan, recimo na jesen, če ne bo napredka.  :)
Po eni strani vem da imam nekaj prednosti, ker je še mlad, po drugi strani se pa zavedam da je karakterno bolj zadržan in najbrž nikoli ne bo eden od tistih psov, ki so najbolj družabni do neznancev in podobno. Ampak mene to sploh ne moti, saj ljudje tudi nismo vsi enaki.  :)

Tema za drugam ampak vseeno; ful bi blo lažje, če bi ljudje razumeli da se v psa ne rine in ga ne ogovarja kar v tri dni... Še posebej se pa ne maha nad njim in ne sklanja nad njim in podobne oslarije.  >:( Zraven pa strumno preslišijo, ko jim govoriš, da prosiš če tega ne počnejo. In potem ga gledajo kot zlodeja, ker jih olaja - kdo jih ne bi.  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #284 : 21 April 2016, 15:21:32
Če ljudje ne razumejo, je ponavadi problem v načinu sporočanja. Povej da psa moti, da se pes boji, da je pes še v fazi šolanja, ipd, drugače jim zna mogoče zgledat kot le tvoja kaprica. Nekateri že razumejo pomen rumene rutice na ovratnici/povodcu ("pusti me pri miru"), v končni fazi bo pa vsak prenehal z neumnostmi če rečeš da ima pes garje  ;) Jaz vsakemu lepo povem, da psa moti če se nad njega sklanjajo in če me preslišijo se naprej zmeni pes >:D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #285 : 22 April 2016, 07:22:14
Ima garje, toxoplazmozo, bolhe, uši. Al pa greš čez cesto menjaš stran. Ko ti nekdo reče, moj pes nič ne bo naredil, odgovoriš, da boš pa ti. Pač, ja. Eni so grozno zaverovani "saj nič ne bo". Enim je pa jasno in ti pomagajo. Pomaga tudi, če daš na svojega ovratnico s špicami navzven, če se oblačiš kot emo ipd.

Ne vem no. Jaz sem večkrat rekla, da se moja boji, da hoče met mir, da ne mara neznanih psov...Pa sem večkrat slišala "moj bi se samo igral, naš ne bo nič naredil". Ja, lej. Da vleti kot tele, je že to nevljudno. Psi, ki se znajo približat kulturno, ki znajo prebrat drugega psa, taki so pa nujni za resocializacijo.

So tudi cvetke, ki, čeprav je jasno, da se umikaš, greš v loku stran, ne oni še kar direktiva tja. In če imaš psa, ki ni stabilen, ki ni vzgojen. Je res treba pazit in izbirat sprehajalne poti, kjer imaš več opcij za evakuacijo in polne žepe pa samo nasprotno pogojevanje in odmikanje. Jaz moji še kdaj pomolim pod nos priboljšek, če greva mimo psa, ki vleče porti nama in je ožja pot. Ker nisem ziher, da je sposobna to shendlat brez da bi zarohnela.

Čim več se družit z normalnimi, stabilnimi, vzgojenimi psi. Ker vzgledi vlečejo. Dobri ali slabi.

Poveži se z lokalci in izven domače regije. Sploh razni greyhoundi so balzam za resocializacijo. Ker so v večini umirjeni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dami

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 26 April 2016, 18:55:10
Oprsnico sem kupila potem H, od Kelbla če se ne motim, sva imela presenetljivo malo težav z "oblačenjem". Spredaj pri vratu se mi zdi da mu je malo velika, čeprav je naštimana na najmanjšo velikost - zato je trenutno ne morem uporabljat kot sem si sprva zamislila (p)In sem takoj videla zakaj so "potuha", ampak kljub temu obžalujem, da si je nisem omislila že prej. Zdaj nisem ziher al dejansko vsaj malo manj vleče ali pa jaz samo manj potenciram, ker me cukanje ne spravi ob živce. Kakorkoli, sem zadovoljna.  :) Ne glede na kilažo zna fajn obremenjevat mojo roko, če cel sprehod cuka. Sem pa z mislimi toliko bolj pri napetem/ ne-napetem štriku, da slučajno ne vleče narahlo.

Hvala obema, nikoli nisem pomislila, da bi rekla, da ima kakšne nalezljive tegobe ampak če bo treba...  ;D O rutki sem pa že brala ampak sem bila 100% da v naši vasi nihče ne bo imel pojma kaj to je. ::) Vbistvu ga ne morem dobro pogruntat, včasih je bil ful firbčen (no, saj je še vedno) in sem ga potem včasih po sili razmer odvlekla od kašnih ljudi, ker prostovoljno itak ne bi šel. Takrat se mi zdi, da se je začel ta njegov razburjen odziv na druge, zato na sprehodih, če je bil relativno miren, nisva na vrat na nos hodila po sredini trave, zato da bi se izognila npr. pešcem na pločniku - da ga ne ni "učila" da se mora bat. Nimam pa nobene poti, kjer ne bi srečala nikogar, vsaj do travnika. Če ima pa kdo od naju slab moment, se pa seveda obračava in sproti spreminjava kam greva, ker res ni da bi šla nekje kjer že takoj zgleda preveč ljudi/ otrok/ psov. Glede druženja z umirjenimi psi bom pa videla kje bi jih lahko našla - poznam bolj ljudi s psi v vzgajanju.  ;D

Sva šla pa včeraj testno okoli Blej. jezera (ker gremo kmalu z malo šolo), začela sva nekje kjer je najmanj obljudeno, bolj na večer kar že itak pomeni manj ljudi. In oblaja prve 3 ljudi (sva menjala stran ceste), potem pa vse OK. Na ozkih predelih sva pa čakala in vadila sedi, da se je sprostila pot in isto vse OK. Res ne dojamem, kje točno je bistvo lajanja. Saj se bom oglasila še v primerno temo.  :)



zan1234

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 17 Februar 2017, 22:21:30
Pozdravljeni, tudi jaz kupujem oprsnico, dopade se mi Julius-K9, ker izgleda da se jo enostavno da cez glavo in zapne na klik v momentu. Lahko pohvalite to oprsnico, ali ne gledam v pravo smer?

Pes je labradorec, sicer ne vlece pretirano, bi ga pa vseeno malo odvadil tistih prebliskov. Konstrukcijsko zgleda tako kot da tudi to preprecuje, me pa zanima se kaj je namen tistega traka, ki se lahko se dodatno kupi in se montira med spodnjim in zgornjim trakom, torej po sredini prsnega kosa do podvratu? No to bi potem malo 'oskrunilo' enostavnost montaza pa nimam kaj.

Torej je kaksen zadovoljen uporabnik te oprsnice?



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #288 : 19 Februar 2017, 22:48:44
Pozdravljeni, tudi jaz kupujem oprsnico, dopade se mi Julius-K9, ker izgleda da se jo enostavno da cez glavo in zapne na klik v momentu. Lahko pohvalite to oprsnico, ali ne gledam v pravo smer?

Pes je labradorec, sicer ne vlece pretirano, bi ga pa vseeno malo odvadil tistih prebliskov. Konstrukcijsko zgleda tako kot da tudi to preprecuje, me pa zanima se kaj je namen tistega traka, ki se lahko se dodatno kupi in se montira med spodnjim in zgornjim trakom, torej po sredini prsnega kosa do podvratu? No to bi potem malo 'oskrunilo' enostavnost montaza pa nimam kaj.

Torej je kaksen zadovoljen uporabnik te oprsnice?

Pozdravljen!
Jaz sem oprsnico julius k9 narocila in cakam da prispe :)
Lahko vam povem moje mnenje o njej ko pride in jo sprobam?
Lp
AslanTheAlabai

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #289 : 22 Februar 2017, 18:55:05
Zan oprsnica je tu  :o
Res je tako kot pravis, Taj je rabil 2 min pa jo je ze imel normalno na sebi kot da bi jo imel ze leta 8). Res je lahka za dat gor samo preko glave in spodaj zapnes. Kljub pravilni nastavitvi se ti bo se rahlo zamikala ampak ce je res prav nastavljena bo to minimalno  ::). Oprsnica je res lepa in sem zadovoljna z njo, jo priporocam (vsaka oprsnica ima seveda drug namen in se pred nakupom pozanimajte o tem, vprasajte se za kaj jo rabite -proti vlecenju, navadna, pripenjanje na vrhu, pripenjanje spredaj itd itd.)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


zan1234

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 22 Februar 2017, 20:28:59
Zivjo,

super, hvala za mnenje. Ravno to zamikanje me rahlo skrbi, levo desno, da se dlaka spodaj ne 'zalezava'. Od ovratnice je nas kar lepo zalezan, kljub krtacenju, ker jo ima nonstop gor, razen ko mu jo jaz snamem. Bo pa potem oprsnica tudi za druge odziv, ker jo bo pa vendarle treba snet, v tistih urnih sprehodih pa tudi mislim, da se dlaka ne bi smela prehudo 'zalezat'. Kako je pa drugace s prednjim pasom na jezka, kaj zaropota, ko pes potegne?

Hvala za mnenje, narocam tudi jaz
Zan



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #291 : 23 Februar 2017, 08:00:25
Moja ima ves čas na sebi samo Scalibor. Oprsnico/ovratnico ima samo na sprehodih. Nič zaležanosti-razen od scaliborja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #292 : 24 Februar 2018, 15:58:58
Hej!
Jaz pa iscem oprsnico na sprednje pripenjanje za Taja. Tukaj sprasujem predvsem lastnike vecjih pasem (vsaj 35kg+)  :). Namrec iscem oprsnico na sprednje pripenjanje oz.ki ima pripenjanje spredaj in tudi normalno zadaj. Gledala sem ruffwear ampak sem slisala da niso zanesljive in se pogosto kaj utrga  :-\. Jaz bi imela sicer pripetega dvojno-oprsnica+ovratnica (zaradi varnosti) ampak vseeno ne bi rada dala 50eurou za nekaj kjer se bo po 3x uporabi strgalo :(. Tako da rabim nekaj precej mocnega, pes ima vendarle 55kg  :D
Hvala za pomoc,
Aslan

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #293 : 26 Februar 2018, 10:08:00
Olajšaj si izbiro na tak način, da iščeš običajno oprsnico, ki pa ima rinko tudi spredaj. Moj glas gre k Anny-x jo imam v uporabi dve leti, uporabljena tudi za spodbujanje igre (močni, sunkoviti potegi) in zadrževanje ob vevericah.

In pa kaj takega http://www.canifit.si/trgovina/index.php?route=product/product&path=84_86&product_id=52

https://www.dog-games-shop.co.uk/perfect-fit-fleece-dog-harness.html
Tole si sama sestaviš, da ustreza, kar meni ni všeč, je flis podlaga, ker imam že tako vročo psico, bi flis prišel v poštev samo v zaresni zimi 0 stopinj in manj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #294 : 26 Februar 2018, 10:09:41
Morda dela šeruga močne oprsnice, ali pa loomp. Samo tiste polj pocenske iz lidla al kje ze ne, meni jo je en pes 35 kg ( ni moj, sem ga samo na sprehod pelala ) utrgal v enem potegu in zelel planit na enega psa ( sem ga imela vseeno se na ovratnici).

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda