Oprsnica

*nastja* · 155709

zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 30 November 2007, 15:39:49
http://www.topler.si/trgovina/index.php?act=viewProd&productId=251

Mi smo tole pred kratkim kupili, in nam je zelo všeč.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 30 November 2007, 18:48:22
Jaz mam tudi eno "navadno", ki je namesko kupljena večja. Mlo bolj je ohlapna kot sicer, ampak se ne vrti.
A jo lahko še zožaš?
Mogoče je prodajalka govorila o velikosti oprsnice in ne o tem kako je naštimana ;)

Ne,ne morem je več zožat,..Kupljena je večja,ki je zdaj nastavljena na minimum. Je rekla prodajalka,da je bolše kot da je manjša na maximum  ???
V pasu ji je sicer recimo,da prav,ampak okoli vrata in spodaj ji je malo široka...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 30 November 2007, 18:52:22
Če ji je tako prevelika, da ni funkcionalna bi jo jaz šla zamenjati.

Zvezdicazaspanka, Ginny ima tudi tako :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


siberian husky

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 30 November 2007, 20:35:43
Moja Luna ma tut oprsnico pa je velik bolš ,ko pa ovratnica. ;D

*****


siberian husky

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 30 November 2007, 20:37:08
Upam,da boste rešli problem s preveliko oprsnico.

    lp ;D :P

*****


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 30 November 2007, 20:37:29
Pr nas je to smešn, da gremo en halti kupt, pa ovratnico. Pa na halti pozabmo pa kupmo oprsnico, sam mi ni žov nam je res všeč. Po halti smo šli pa naknadno :-[.

doro:
Jaz tud mislim, da če neki ni prov najbolš, da greš zamenjat. Sej ponavad s takimi stvarmi ni problema, ti takoj zamenjajo. Ali pa mogoče zamnjaš za kakšen drug model oprsnice.

lp



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 30 November 2007, 20:59:16

doro:
Jaz tud mislim, da če neki ni prov najbolš, da greš zamenjat. Sej ponavad s takimi stvarmi ni problema, ti takoj zamenjajo. Ali pa mogoče zamnjaš za kakšen drug model oprsnice.

lp

Ja sam se bojim,da ji kaka druga ne bo prav,ker ji bo v prsnem košu preozka..Bom probala najt kje sliko kako naj bi to zgledalo na psu,pa če res ni tako kot bi moglo bit bom šla zamenjat...
Sam že vidim kako me bo una podajalka gledala ko bom spet pršla tja s psom..Kot da ni to pasja trgovina  :-\



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 30 November 2007, 21:07:40
Ne daj se motit, ce pesjanu ni prav in ce imas racun, ti jo morajo zamenjati!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #68 : 30 November 2007, 21:38:07
Jaz prodajam Rogzovo oprsnico, ker imamo novo.
Sem jo tudi raztegnila in zategnila do konca in približno zmerila mere:
- najmanjši obseg vratu okoli 35 cm
- največji obseg vratu okoli 52 cm
- najmanjši obseg prsi okoli 57 cm
- največji obseg prsi okoli 68 cm

Oprsnica ima zapenjanje z zaklepom, je super ohranjena, 1x oprana in ni strgana.



Takole pa izgleda na Ginny: http://erp-kdkrim.com/galerija/albums/userpics/22/normal_IMG_2710.jpg



Info: zs, email: [email protected] ali tel: 040/567-527 :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 05 December 2007, 21:32:07
Smo zbrali pogum in jo šli zamenjat.  ;D (vseeno smo bli deležni ubijalskih pogledov...  :-X :-\)
Sedaj komaj vidim kako naj bi oprsnica zgledala na psu...Ker je seveda prave velikosti in ne pleše na njej. Res nevem zakaj me je prodajalka prepričevala,da je una prava. Al še sama nima pojma o oprsnicah al zaradi unih nekaj € več...  :-\ ::)
Glavno pa da je njej zdaj prau  in se lahko normalno giba :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 25 Januar 2008, 20:41:46
Naša Abby je tudi imela oprsnico in je blo supr dokler ji ni ratala premejhna :-[.Zdej ma pa ovratnico pa se mi zdi mal bolš.



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #71 : 25 Januar 2008, 21:40:49
Naša Abby je tudi imela oprsnico in je blo supr dokler ji ni ratala premejhna :-[.Zdej ma pa ovratnico pa se mi zdi mal bolš.
oprsnica je bila super, ovratnica je pa mal bolš  ??? ??? ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 26 Januar 2008, 11:51:26
Ja oprsnica je bila zelo dobra dokler je bila mladiček. Zdej, ko pa je že večja je veliko bolje ovratnica, ker je začela tudi vlečti.



maja72

  • Gost
Odgovori #73 : 16 December 2008, 12:57:18
Na seminarju v Nemčiji me je mdr. povsem očarala gospa Gudrun Feltmann, ki je imela tečaj komunikacije med psom in vodnikom (jaz sem itak prišla do zvezd očarana iz Nemčije  ;)). Tako umirjenega človeka s štirimi tako krasnimi psi res težko srečaš, kot da bi sevala umirjenost, ki smo se je vsi nalezli. Pričela sem spraševati, kdo je, nakar sem ugotovila, da so tako rekoč vsi moji sotečajniki enkrat v preteklosti bili v tečaju pri njej; od tod sem si potem tudi razlagala presenetljivo vodljivost psov različnih pasem na tako majhnem prostoru (v jedilnici, ko so skorajda ležali drug na druge, vsi spokojno mirni).

Frau Feltmann, kakor so jo vsi klicali, ima svojo stran tule, da vidite, kako izgleda ona in njeni psi: http://www.institut-feltmann.com/ Razložili so mi, da ima vedno 4 pse različnih pasem, ne trenira nobenega športa posebej, ampak se ukvarja s komunikacijo med psom in človekom. Za potrebe vodenja je izumila tudi poseben tip oprsnice, ki je za moj ukus najboljša oprsnica, kar sem jo dala na psa  :-*. Tule jih lahko vidite: http://www.brustgeschirr.com/de/ Materiali so krasni, izdelava tudi, cena je temu primerno visoka, se mi zdi, da morda celo dražja od Hurtte ali tu nekje  :-\.

No, če koga zanima, kot zanimivost  ;).



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #74 : 16 December 2008, 13:09:12
o kaki lepi manekeni/manekenke  ;D :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #75 : 16 December 2008, 17:34:08
In v čem se razlikuje od ostalih oprsnic?
Tako na hitro je zelo podobna navadnim, razen tega da je (verjetno spredaj?) dvojna... Kako to deluje?

Če je to mogoče napisano na strani se pa opravičujem, ker pojma nimam nemško.  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


maja72

  • Gost
Odgovori #76 : 17 December 2008, 08:47:23
Jaz sem "strokovnjak" za oprsnice samo v toliko, da vem, katere mi niso bile všeč in katere so mi - do zdaj v bistvu samo Hurtta in Gappayeva za obrambo, ki psa po mojem opazovanju in njegovem obnašanju lepo objamejo. Ostale so se izkazale kot kup enih trakcev, ki se ovijajo okoli psa in zapletajo (Rogz ipd.). Feltmannovo oprsnico sem imela samo na Amelie, ker Bajka ni bilo z mano, opazovala pa sem jo na večjih pasmah, ki sem jih vodila (NO, dalmatinec, veliki beli švicarski pes, portugalski vodni pes, aussie), ker nameravam oprsnico naročiti za Bajka.





Kolikor sem lahko razumela na strani, iz razlag in praktične rabe, ta oprsnica psa predvsem ne tišči na prsnico (prsno kost), zaradi česar je precej regulativnih mehanizmov, ki pa so lepo vdelani in v končni fazi se toliko rink sploh ne opazi. In da psu nastaviš tako, da mu je kot ulita, rabiš kar precej časa (pred prvo uporabo). V Oberammergauu je za to usposobljenih par ljudi, ki pomagajo. Kot se vidi tudi na slikah, oprsnica v marsičem spominja na novo Hurttino Y oprsnico, ima pa spodaj dva trakova, ki se odlično obneseta, da psa res lepo objameta. Tudi točka pripenjanja je bolj proti sredini hrbta kot pri Hurtti (se vidi na sličici), kar recimo pri T oprsnici meni pri velikih psih sploh ni všeč, ker je pripenjanje takoj nad sprednjimi tačkami. Oprsnica je s temi trakovi zasnovana tako, da ima podobne učinke kot prevezovanje po Lindi Tellington Jones - psa torej objame tam, da vse to poveča body awareness. V tečaju gospe Feltmannove, ki sem ga jaz od daleč opazovala, je bil en bokser, ki ga je imel starejši par, ki je bil res težko vodljiv in v tem smislu problematičen. Prvi dan ga je bilo povsod ekscesivno dosti, zadnji dan je bil pes res vidno drugačen. Ta oprsnica je torej pripomoček za vodenje psa in zaradi "ovijanja" po točno določenih linijah pripomore k drugačnem psičkovem zavedanju. Glede na dosti drugih oprsnic so trakovi precej široki (kar je meni zelo všeč pri Hurtti). Feltmannova oprsnica je tudi patentirana in registrirana s patentom.

Glede oprsnic na splošno pa lahko rečem samo toliko, da podarjam par skoraj nerabljenih Red dingo ovratnic, ker jih ne uporabljam več ;). Za oprsnico me je dokončno prepričala Turid Rugaas in ovratnico dam na psa samo na hikingih, ko je pes po 8 in več ur v naravi in skoraj malo cvikam, da se z oprsnico ne bi zataknil za kako skalo ali grmovje. Sicer pa na nobenega psa ne dam več ovratnice, ker je razlika v vodenju in obnašanju in komunikaciji psa res neverjetna.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #77 : 17 December 2008, 14:08:11
A pol jo ti znas "namontirat" na psa? ;D

Sem namrec (na svoje veliko presenecenje) tudi jaz ugotovila, da se mi na oprsnici pes cisto drugace obnasa kot na ovratnici. Trenutno mam eno popolnoma obicajno, ki se natika cez glavo, pa se malo mu je prevelika in ga to zivcira, pa ce ze kupujem novo, bi mogoce kupila kaksno za prav...
(pri psici pa nisem opazila bistvene razlike v obnasanju, zanimivo)

battito animale


maja72

  • Gost
Odgovori #78 : 18 December 2008, 08:26:44
Saj na psa jo dat je preprosto, zapleteno je naštimat trakce v idealno lego  :-[. Ampak to je itak treba storiti samo enkrat ;). Jaz te oprsnice še nimam, samo pomerjala sem jo; v Nemčiji se namreč kriza odraža v paniki trgovcev, ki ne sprejemajo več kreditnih kartic, jaz pa nisem navajena s sabo okrog nositi toliko gotovine. Tako da bom zdaj izbrala barvi za oba psa in oprsnici naročila na naslov sotečajnice v Nemčiji, ki mi bo potem stvari poslala v Slovenijo. Če bi bil morda zainteresiran še kdo, bi se morda lahko dogovorili za dostavo tudi v Slovenijo.

Med oprsnicami, ki se dobijo pri nas, je zame za večjega psa zanimiva samo Hurttina nova Y oprsnica, ki res v marsičem spominja na tole Feltmannovo, le da ima pripenjanje na rinki bližje vratu (njet gut) in da je možna samo ena nastavitev (sploh njet gut za suhce).



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #79 : 18 December 2008, 08:52:53
Mi se že menimo za naročilo  ;D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #80 : 28 December 2008, 08:30:48
Božiček je prinesel novo oprsnico in ustrezen povodec :)





Hvala Maja za namig, zaenkrat sem zelo zadovoljna ;)



maja72

  • Gost
Odgovori #81 : 19 Januar 2009, 20:38:55
Evo, pa smo tudi mi dobili Feltmannove oprsnice. Naročila sem v četrtek, prejela danes, poštnine mi niso zaračunali, pa še darilce so mi dali zraven in natančna navodila o uporabi  :o. Res sem izjemno prijetno presenečena nad kakovostjo servisa te trgovine  :o, prav tako tudi nad kvaliteto  :o. Material sicer res ni tako lep kot pri Hurtti, izdelava je pa odlična in mislim, da mi bo celo uspelo naštelati  8). Danes smo upokojili Hurtiini sport oprsnici, ki sta odlično služili svojemu namenu 9 mesecev, to, da sta razpadli, je bilo pričakovati in v bistvu sta zrdžali nad mojimi pričakovanji dolgo  :-*.

Če koga zanima, jaz sem naročila tule: http://www.brustgeschirr.com/de/ Nadzadovoljna, priporočam.

Pa še dokazno gradivo  ;)






skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #82 : 19 Januar 2009, 20:44:20
Kul  8) Lepo jih noste  :)


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #83 : 05 Marec 2009, 18:51:32
Ali mogoče veste še za kakšno spletno trgovino kjer prodajajo opprsnice??
Želim poskusit oprsnico za čez glavo saj sem preprala da zmanjša pritisk na hrbtenico.
V navadnih trgovinah skoraj ni take oprsnice če pa že je je grda.

My best friend is a westie


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #84 : 05 Marec 2009, 19:10:23

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 14 April 2009, 07:34:21
Hej,

midve se šolava za IPO in potrebujeva 2 oprsnici: 1 za obrambo, to recimo da že imava in 1 za sledenje, ki mora imeti rinko tudi  spodaj...ko sem gledala Feltmanove in Hurtta oprsnice, tega nisem zasledila ???....ali mi lahko kdo svetuje?

Hvala, lp

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #86 : 14 April 2009, 12:12:39
Kako pa je z razbarvanjem? Če se oprsnico umije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #87 : 21 April 2009, 19:37:18
Evo, pa smo tudi mi dobili Feltmannove oprsnice. Naročila sem v četrtek, prejela danes, poštnine mi niso zaračunali, pa še darilce so mi dali zraven in natančna navodila o uporabi  :o.
Mi se že menimo za naročilo  ;D

A naročili ste direktno iz trgovine? Koliko pa je bilo poštnine?

Hvala, lp Živa
P.S.: A oranžna je tako divja tudi v resnici ali samo na sliki (maja72)?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 21 April 2009, 20:15:40
oranžna je res zelo divje oranžna (mogoče še celo malo bolj divja kot na sliki) :P

tudi mi od januarja uporabljamo Feltmannovo oprsnico in smo več kot zadovoljni - imam občutek, da imam čisto drugega psa. In je razlika med uporabo ovratnice in te oprsnice res že na daleč opazna :)

ja, naroči se direktno na http://www.brustgeschirr.com/de/ , poštnina je 3,90EUR, pri nakupu 50EUR je pa brezplačna. Jaz sem v obeh paketkih dobila zraven tudi darilo in vedno je bil paket pri meni v roku parih dni. V Slovenijo pošiljajo brez kakršnihkoli problemov.

Čara, v sredini januarja sem naročila črno Feltmannovo oprsnico - sicer imam črnega psa, ampak tudi ko sem jo prala ni bilo videti, da bi kakšno barvo puščala. Pred kakšnim tednom nazaj sem naročila še svetlejšo in tudi pri tej ni sledu o puščanju barve.

lp Nina


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #89 : 22 April 2009, 11:49:25
@mia+zar, pa ti je n+n že uspela odgovoriti ;) za probo izgleda, da bo šlo 2.5.  :)

tudi mi smo zelo zadovoljni z oprsnico in jo zaenkrat ne menjamo za nobeno drugo!

@Hovinessa, Feltmannova resda ni za sledenje, zato je t.i. Böttcher-Geschirr recimo:


Obnese se prav fajn, ampak če je pes dobro naučen sledit, zadostuje tudi čist navadna ovratnica  ;)
Lahko pa seveda uporabjaš katerikoli Hetz&Such-Geschirr