Oprsnica

*nastja* · 155721

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #30 : 18 December 2006, 16:33:48
pa še neki ko sem ga pelala ven je skoraj bruhal pa kašljal je.

ko je malo potegnil pa sem se ustavila in se je to zgodilo bom vseeno rekla mamici naj enkrat zdej prinese oprsnico. :-\ :-\ :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #31 : 18 December 2006, 22:18:04
Raje ga pelji do veterinarja. Kuzni kaselj ze kar nekaj casa razsaja in tole se slisi podobno. Vec o kaslju zves v podforumu Zdravje.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #32 : 19 December 2006, 21:43:46
majcek ne pričakuj preveč na enkrat od psa. to traja lahko zelo dolgo časa da se bo povsem odvadil vlečt.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 19 December 2006, 21:57:46
Raje ga pelji do veterinarja. Kuzni kaselj ze kar nekaj casa razsaja in tole se slisi podobno. Vec o kaslju zves v podforumu Zdravje.
a je to "smrtno" nevarno?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 19 December 2006, 22:40:58
majcek...Res pes na oprsnici še bolj vleče, ker ima večjo moč (preverjeno pri moji). Zato kar tako kot ti je Bugz predlagala. Ali pa ko te povleče ti spremeniš smer, se obrneš in greš v nasprotno in to ponavljaš dokler pes ne dojame, da ne sme vleči. Res traja pa da lahko dolgo ne bosta prehodila ne vem kakšne razdalje. Pa ne pričakuj to kar v enem dnevu uspeha, traja pri enih psih dlje pri drugiih manj časa. Pri moji je pomagalo to z obračanjem smeri. Sedaj tudi , če ima spet oprsnico, kar lepo hodi.

Satin glede trgovine Čebelca je ta v Dravljah.

lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #35 : 20 December 2006, 14:43:46
Pred kratkim je umrla nemska doga zaradi kuznega kaslja. Za druge smrtne primere pa ne vem



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 20 December 2006, 19:18:08
joj upam da ne bo preveč živalic za tem kašljem umrlo!!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 20 December 2006, 20:45:09
nevem kok berete forum zdravje ampak vseeno povzetek kašlja - Pes se okuži le ko je v stiku z okuženim psom ali prenašalcem (ker pač ne vem koliko se družite z drugimi psi). Zboli lahko 10-14 dni po stiku z okuženim psom. Sam kašelj ni nevaren - če pa se razvije v pljučnico postane nevareno. Kašelj pa se da precej na hitro pozdravit s tabletami za izkašljevanje če se takoj reagira.

Glede na to, da se je kašelj pri Maksu pojavil ko je potegnil z ovratnico in ne tudi kasneje je verjetno kriv premočen poteg. Se je tudi že pri mojem zgodilo v mladičkastem obdobju. Ti pa povem tudi da naj kar vleče kolikor mu paše - zadavil se ne bo ga boš pa z ustavljanjem odvadila vlečenja. Z oprsnico boš vlečenje samo še pojačala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #38 : 21 December 2006, 09:23:28
Če ne bo pravilno ravnala ga bo pojačala v vsakem primeru. Samo pes se bo navadu kako se vleče. Kot večina, seveda ;)

Psa se z enakim postopkom odvadi vlečenja tudi na oprsnici. S to razliko, da je pri malem psu vseeno na čem je pripet, ker ni močnejši od tebe.
Če maš pa velikega si pa malo pomagaš, če se ni delalo od začetka na tem.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 04 Avgust 2007, 21:17:05
Mene pa zanima kaj menite o tejle oprsnici: http://www.mrpet.si/index.php?id=230&lang=sl
Meni se zdi zelo v redu in bi jo kupila za Asko. Ima dobro varovalo za pripenjati in res dobra se mi zdi. Zanima me še vaše mnenje :)

lp


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #40 : 05 Avgust 2007, 06:36:24
Zakaj pa naj bi se uporabljala tale oprsnica  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #41 : 05 Avgust 2007, 06:47:12
Zakaj pa naj bi se uporabljala tale oprsnica  ???
Za navaden sprehod namesto ovratnice ;) :P


pika*

  • Gost
Odgovori #42 : 05 Avgust 2007, 06:50:41
Mi smo kupili tako oprsnico vendar so imeli samo velikost za Rotwailerje, niso pa imeli velikosti za Labradorce, zato smo jo potem zamenjali za oprsnico drugega proizvajalca. Meni  se je tudi zdela super, saj je obložena in s tem namenom sem jo jaz hotela kupiti, da če se nam še kdaj zgodi kakšna tragedija, da bi ta mehki del ublažil pritisk na prsni koš. TRako ali tako Aska, imaš pa ti toliko dlake in zaščite že sama po sebi, da prav veliko razlike ne bo ali boš uporabljala tole (oblazinjeno) oprsnico, ali pa neko bolj navadno.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #43 : 05 Avgust 2007, 07:13:35
pika* no jo bom kar kupila za Asko, samo , če bodo imeli pravo velikost in rdeče barve ;)


pika*

  • Gost
Odgovori #44 : 05 Avgust 2007, 07:28:42
Maja, pa si prepričana, da boš Asko lahko zadržala, ko se bo nekaj spomnila oz. nekaj videla in bo šibala tja, jaz ravno zaradi tega ne uporabjam oprsnice za navaden sprehod, ker mi Spike lahko vidi mačka, žogo s katero se otroci igrajo itd. in takrat jaz še Spajka komaj zadržim pa čeprav ima navadno ovratnico gor, v takih primerih jaz kar sanjam o tem, kje imam zatezno ovratnico. Mislim,d a je Aska zelo močna, ko se v nekaj "zapiči".

Drugače pa je oprsnica res v redu, vendar samo v določenih primerih (za moje pojme).
Lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #45 : 05 Avgust 2007, 07:47:15
Taka oprsnica je najbolj primerna za tek ob kolesu, pa še za to mora bit pes zelo priden, da mu ne pride na misel kaka vragolija, če ne je takoj bum, tresk, joj. Za kaj druzga pa mislim da ni primerna vsaj pri malamutu ne.  :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #46 : 05 Avgust 2007, 07:53:12
Zakaj pa naj ne bi bila ta za kaj drugega primerna ???. Imam podobno že in se prav dobro obnese :). Pač menjam. Enkrat ovratnica , drugič oprsnica ;)....lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #47 : 05 Avgust 2007, 12:42:14
Ja,tudi jaz menjam ovratnica/oprsnica in se mi zdi,da Paxxa dosti lažje zadržim na oprsnici,ko se zažene kam,kot pa na ovratnici  ;) Ko se zažene,mi oprsnica dosti bolj prav pride kot ovratnica-ker mu vlečem celo telo stran,ne pa samo vratu.
Pri Gaji pa uporabljam oprsnico samo ko gremo s kolesom kam,drugače pa ima ovratnico.
Aska,mi je pa všeč tale oprsnica-a mogoče veš ceno?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #48 : 06 Avgust 2007, 05:56:11
Aska,mi je pa všeč tale oprsnica-a mogoče veš ceno?
Cene žal še ne vem. Bom pa šla verjetno že danes pogledat v Mr. Peta in to z Asko, da  že koj pomeri to oprsnico.Ti sporočim potem. Problem ovratnic pri njej je, da naj bo še ne vem kakšna, se zmeraj najde možnost, da se ji sname lahko :-\ Pri oprsnicah se mi še nikoli ni kaj takega zgodilo. Pa sedaj, ko ne vleče več tako in povečini kar vredu zraven mene hodi, je oprsnica boljša. Zaradi dlake, ker, če pes ima skoz eno in isto, se ta poleže in se pozna sled ovratnice/oprsnice, pač menjam, enkrat eno, potem drugo oz. kakor kdaj ;)

lp


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #49 : 06 Avgust 2007, 13:30:39
Zakaj pa nebi probala z takšnole oprsnico. Je vsesplošna pa še hudo dobro zgleda na psuPoglej na www.topler.si Oprema ruffwear.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #50 : 07 Avgust 2007, 05:37:40


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #51 : 07 Avgust 2007, 12:31:02
ja res te sem predlagal. Ja a niso hude, pa uporabne so full.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #52 : 07 Avgust 2007, 12:41:44
Pa drage tudi :P ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #53 : 07 Avgust 2007, 16:50:30
ajki res so hude oprsnice :D Škoda, da so tako drage :-\ Mogoče ideja za novoletno darilo ;);D Grem pisat dedku mrazu in božičku ;) :P


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #54 : 07 Avgust 2007, 19:48:21
Ja cena je pa res tista velika. Samo takšne oprsnice ni moč kjer koli dobit pa še ameriška je. Jaz sem tudi kolebal bi ali nebi, nakoncu sem jo kupil, pa mi ni žal denarja.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #55 : 08 Avgust 2007, 14:23:31
Da ne bom kaksne reklame delala poiscite sami...
 v nekaterih trgovinah izven nase drzavice dobite ruffwear oprsnico, to o kateri je tu govora po kar ugodni ceni. npr. Dunaj - trenutno le 25 Evrov.

Jaz sem zanju pred meseci dala 35, sedaj jih imajo se ceneje :)

Blumina



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 30 November 2007, 14:25:30
Jaz sem moji učeraj kupla eno oprsnico, pa se mi zdi da ji je prevelika...  ??? :-\
Čeprav sem psa pripeljala s sabo v trgovino in smo tam probali in je rekla prodajalka,da je u redu se meni zdi velika. Med tekom se ji obrača, ni stabilna ugl.
Ima kdo mogoče sliko oprsnice na psu,da vidim kako naj bi to izgledalo ...  ???



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #57 : 30 November 2007, 14:54:31
Za katero oprsnico pa gre? Ce se psicki vrti Ruffwearova potem nekaj ne stima. Se ne sme vrteti, ce je prava stevilka.
Pri nas jo imata obe in se preverjeno ne vrtita :)

Blumina



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 30 November 2007, 14:57:01
Oprsnica je ROGZova.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #59 : 30 November 2007, 15:08:16
Jaz mam tudi eno "navadno", ki je namesko kupljena večja. Mlo bolj je ohlapna kot sicer, ampak se ne vrti.
A jo lahko še zožaš?
Mogoče je prodajalka govorila o velikosti oprsnice in ne o tem kako je naštimana ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P