cene hran v SLO in tujini

BRUNO · 31863

BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
: 06 April 2007, 10:33:50
Ali kdo ve, kako to, da je ta hrana pri nas tako draga??? Namreč, na ameriškem njufi forumu berem, da pride velika vreča Canidae od 25 USD (če je v akciji) pa tja do 35 USD, tukaj pa nas pride zdaj po ta novih cenah kar malo čez 90 USD. Saj razumem, da so transportni stroški in ostali kar veliki ampak tako velika razlika.... ??? Za tri vreče v Ameriki dobiš tukaj eno...ali je tolk posrednikov, pa si vsak nafila žep preden hrana pride do nas ali pa je to en velik donosen biznis za nekoga?! Bi bila hvaležna, če mi kdo malo osvetli zadevo še z druge strani - bom vsaj razumela, kupovala hrano bom itak tako ali tako, ker sem z njo zelo zadovoljna.
Pa brez zamere,
Gabi




_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 06 April 2007, 10:52:51
Bruno: če čisto po kmečko razmišljam - velike količine (veliko v kg) pomenijo dražjo "poštnino". Potem je še carina, provizija... In voila.  :-\


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #2 : 06 April 2007, 10:56:03
No,  saj tudi jaz tako razmišljam, ampak TOLIKO???  :o

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 06 April 2007, 11:01:55
Sem tudi jaz že enkrat razmišljala o tem zakaj pride do takih razlik. Sicer odgovora nimam, to bi ga lahko kvečjemu podal kakšen uvoznik, pa ne samo Canidae ampak tudi še kakšne druge hrane, kjer cene odstopajo od tujih... ampak prva stvar pri Canidae je konkurenca... v slo. je trenutno nima, v Ameriki pa. Vemo pa kaj konkurenca naredi ne.
Potem so še vsi stroški uvoza, spet odvisno ali slo. uvoznik uvaža sam direktno, ali ima spet posrednika, logično da ne en ne drugi ne uvažata zastonj. Predvsem je treba v primeru ameriške hrane primerjati cene z evropskimi cenami, pa še tam ima Canidae povsod več konkurence kot v slo. in najbrž spet pride do razlik.

Lp nina




Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 06 April 2007, 11:05:29
Bruno: če čisto po kmečko razmišljam - velike količine (veliko v kg) pomenijo dražjo "poštnino". Potem je še carina, provizija... In voila.  :-\

seveda, ampak se ne uvaža po eno vrečo......
Pirmer: nabavna cena 25 usd (ki je v ameiki prodajna cena)
rečmo, da so transportni stroški 50% nabavne cene 12,5 USD
carina cca. 10% 2,5 USD
špediterski stroški 5% 1,25 USD
(te procente sem si izmislila)

nabavna cena 25+12,5+2,5+1,25 =41,25 USD

uvoznik si da gor za prodajo na debelo še cca. 30% = 56,36 USD

trgovina na drobno pa še enih 20% 69,71 USD in naša cena z davkom je 83,66 USD

NO, če si dajo posredniki še kak procen zaslužka gor, pa je cena takoj 90 USD.

Aja, pa še to, ker je Slovenija za Ameriške razmere zelo majhna država z majhno prodajo, tudi kakih rabatov slo uvoznik za take majhne koiičine ne dobi.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #5 : 06 April 2007, 11:18:34
Ninci, Kast, hvala, se kar strinjam; vprašala pa sem samo zato, ker se mi zdi, da vsaka hrana, ki se javno "oceni" da je dobra, potem cena kar lepo počasi raste.....in na koncu je en kup hrane kar tam okrog 15, 16 jurjev (ha,ha....sem še kar v SIT in ne v EUR).....saj še ni tako dolgo, ko sem dobila mojega mladička in sem hrano plačevala po 12, 13 jurjev.....samo eno leto je od takrat.
Je pa tudi res, da odkar sem prebrala ceno hrane v USA, me je močno zanimalo, kateri vsi stroški pridejo gor na ta uvoz hrane....pa se res ne nanaša samo na to hrano ampak tudi na ostale. Mogoče sem zgrešila temo, ker sem dala vprašanje pod to hrano...

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 06 April 2007, 11:29:34
Ninci, Kast, hvala, se kar strinjam; vprašala pa sem samo zato, ker se mi zdi, da vsaka hrana, ki se javno "oceni" da je dobra, potem cena kar lepo počasi raste.....in na koncu je en kup hrane kar tam okrog 15, 16 jurjev (ha,ha....sem še kar v SIT in ne v EUR).....saj še ni tako dolgo, ko sem dobila mojega mladička in sem hrano plačevala po 12, 13 jurjev.....samo eno leto je od takrat.
Je pa tudi res, da odkar sem prebrala ceno hrane v USA, me je močno zanimalo, kateri vsi stroški pridejo gor na ta uvoz hrane....pa se res ne nanaša samo na to hrano ampak tudi na ostale. Mogoče sem zgrešila temo, ker sem dala vprašanje pod to hrano...


Ja, ampak spet...  za 12, 13 jurjev tudi eno leto nazaj nisi dobila Canidae, ampak spet kakšno drugo hrano, ki je po rangu kvalitete recimo nižje kot Canidae. Tukaj nastane prva razlika in tvoje opažanje da se je hrana tako podražila, ker si zamenjala znamko in recimo kvaliteto. Potem pa je bilo v tem enem letu še uvedba €,ki je najbrž vsaj pri določenih tudi vplival na podražitve, hoteli ali ne. Če je v humani prehrani zakaj ne bi v pasji.

Lp nina



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #7 : 06 April 2007, 13:00:52
Ja, Ninci, prav imaš, saj zato sem napisala, da mogoče vprašanja nisem dala pod pravo hrano...velja za vse. Se mi zdi, da so večinoma kar vse gor šle.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 30 Julij 2011, 18:37:30
Kako bi komentirali tole razliko: gre za hrano Bosch Sensitive 15 kg, ki stane preko spleta (iz slovenske trgovine) 45,80 EUR, pri prodajalcu (iz njihove spletne strani - tujina) pa ista količina $117.50?

Predpostavljamo, da je 117 dolarjev okoli 81 EUR.

Zakaj razlika? Prodajajo naši neoriginalno robo?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 30 Julij 2011, 18:54:59
Bolj verjetno, da si napačno pretvoril novozelandske dolarje v evre. Nekaj pa verjetno tudi transport v novo zelandijo nanese....


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Julij 2011, 20:36:36
... pretvorila  :P ;D

aja, novozelandski so ... Sem mislila, da je znak $ za USD  ::)

OK, tudi če upoštevamo pretvorbo, stanejo briketi Bosch tam okoli 71 EUR, pri nas pa so cenejši, torej 45 EUR. Zakaj?!
Lanabela, tam jih delajo, zakaj bi torej transport v NZ nanesel?! K večjemu bi morali biti dražji pri nas ...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Julij 2011, 21:26:44
Pa poglej še na kakšno drugo spletno stran, npr. nemško...in jih najdeš za 35€  ;)
Ali pa Arden Grange, ko sem jaz iskala...no, pri nas okoli 60€, v VB sem jih našla za pol manj, a žal ne dostavljajo v Slovenijo. In še nekatere druge znamke prav tako. Očitno so na domačem območju cenejše, kar je seveda razumljivo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 30 Julij 2011, 23:02:05
Citiraj
Our dog and cat food range is imported from Bosch Tiernhrung, Germany.

BOSH je nemška ne novozelandska hrana


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Julij 2011, 10:19:54
BOSH je nemška ne novozelandska hrana
Zato se jo pa splača v Nemčiji naročat  ;)

Aja, pa v Avstriji je bila tudi kar nekaj cenejša, vsaj, ko so akcije, je tako. To sem pa kar v trgovinah pogledala, ko sem bila v Celovcu.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 31 Julij 2011, 10:25:05
Verjetno so tudi razlike v obdavčitvi, kakšne dajatve na meji, posredniki....Sicer pa je njihov zastopnik v sloveniji registriran na forumu, lahko ga direktno vprašaš. Mislim, da boš prva, ki se bo pritožila zaradi "prenizke" cene.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 31 Julij 2011, 10:44:05
Boh ne daj takih vprašanj postavljat. Jo bodo še podražili. Saj včasih je bila še par eur nižja cena, potem pa so povsod cene živil šle gor in posledično tudi pasji futer.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 31 Julij 2011, 14:37:17
Nič se ne pritožujem, pač vprašam in razmišljam ... Ne bi rekla, da bi šlo za razliko par eur, tukaj so razlike za skoraj polovico cene.  ???
No, da ne bi kdo zdaj mislil, da mi nižje cene ne ugajajo  :D :D





Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 31 Julij 2011, 15:15:47
Hja, Delo stane pri nas 1.2€, na Hrvaškem pa 12 HRK, kar je 1.6€


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 31 Julij 2011, 17:48:55
To mi je logično, ker morajo navsezadnje kriti potne stroške do tuje države.

Ni mi logično, da je tuj proizvod pri nas cenejši kot v matični državi.

No, pa saj vseeno ... Pač razmišljam ...  ;) ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Julij 2011, 17:54:18
Saj pri nas ni cenejši...malo poglej po nemških spletnih trgovinah...verjemi, da se najde kar nekaj cenejših ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 31 Julij 2011, 17:56:02
hahaha, Aron še vedno misli, da Bosh hrano uvažamo iz Nove zelandije


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 31 Julij 2011, 17:59:09
hahaha, Aron še vedno misli, da Bosh hrano uvažamo iz Nove zelandije
Očitno res :D :o ;D


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 31 Julij 2011, 18:26:41
Zakaj bi naj to mislila?
Tudi če jo uvažamo iz Nemčije, je tam še vedno dražja kot tu.
Razen če jo izdelujemo v SLO.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 31 Julij 2011, 19:43:38
V Nemčiji je cenejša kot pri nas.  ;)Malo cene tudi varirajo od trgovine do trgovine, ampak načeloma so od 5-10 eur cenejši žaklji v Boscha v matični državi kot pri nas.  ;)
Bio različaca je za skoraj 10 eur cenejša  :o
http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundefutter_trockenfutter/bosch

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 Julij 2011, 21:00:30
V Nemčiji je cenejša kot pri nas.  ;)Malo cene tudi varirajo od trgovine do trgovine, ampak načeloma so od 5-10 eur cenejši žaklji v Boscha v matični državi kot pri nas.  ;)
Bio različaca je za skoraj 10 eur cenejša  :o
http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundefutter_trockenfutter/bosch

In da se še jaz ponovim...tretjič... Bosch je v marsikateri nemški trgovini cenejši kot pri nas. In ne malo. Isto velja za Avstrijo...


ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 01 Avgust 2011, 06:32:34
Zakaj je pa od Gorenja pralni stroj v Avstriji al pa Nemčiji cenejši?  :P

Poslovanje podjetja pač, za širitev na druge trge je treba bit konkurenčen.

Očitno so Nemci poštudiral da si Novozelandci lahko kupijo Bosch za 117$,
pri nas bi ga pa za ta denar mnogo manj prodali.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 01 Avgust 2011, 08:10:25

Poslovanje podjetja pač, za širitev na druge trge je treba bit konkurenčen.

Očitno so Nemci poštudiral da si Novozelandci lahko kupijo Bosch za 117$,
pri nas bi ga pa za ta denar mnogo manj prodali.

Točno tako, odvisno od trga 8)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 01 Avgust 2011, 08:20:49
Nekaj se mi podvajajo posti :-[


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 20 December 2011, 20:24:58
Oj!

Mene zanima zakaj pride do takega ogromnega razkoraka v cenah v tujini in pri nas?
Recimo NOW! Senior and weight managment- na amazoni 46eur, k9cuisine te stane 56 eur, http://www.cherrybrook.com 25eur...cena pri nas je pa 70eur.  :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #29 : 20 December 2011, 20:37:41
Ja to tudi mene zanima, zakaj pri nas tako mnogo dražje cene briketov kot v tujini??? Res tele marže trgovcev so ful previsoke :-\ Oz res ne vem zakaj take razlike ???