cene hran v SLO in tujini

BRUNO · 31781

nata

  • Gost
Odgovori #30 : 20 December 2011, 20:43:00
pri moji hrani je pa ravno kontra ... pri nas 50€/15kg v tujini (konkr. francija) je blo 63€



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #31 : 20 December 2011, 21:25:51
Tudi jaz imam isto izkušnjo. V Sloveniji je Fitness Trainer najcenejši (47€), v tujini pa krepko čez 50€! Še v Italiji je veliko dražji (pa je italijanska znamka). No, bomo videli ceno zdaj, ko pride na naše police nova formula...  :-\


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 21 December 2011, 17:08:14
Jaz futram Light hrane Bosch (hvalabogu ugoden), Healthy paws, pa bi rada tudi NOW!...Ampak ti dve hrani sta pri nas zasoljeni kar se tiče cene in me bega, kako za vraga je to možno?

Tudi TOW je pri nas občutno dražji.

Bosch je v matični državi za cca 10 eur cenejši.

Ker razlika ISTE hrane čez lužo stane  46 eur, pri nas pa 70. Po kaki računici tolikšna razlika?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 21 December 2011, 21:59:22
Ja to tudi mene zanima, zakaj take razlike v cenah???


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #34 : 21 December 2011, 22:01:52
Samo ugibam - mogoče pa uvoznik neke hrane določa ceno po kateri se potem hrana prodaja v državi... Ne vem kako to gre.  8) 

No, bomo videli ceno zdaj, ko pride na naše police nova formula...  :-\
Cena je zanimiva...  :'(


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 21 December 2011, 22:07:52
Cena je zanimiva...  :'(
Koliko? Ker to tudi hranim in mi je bilo rečeno, da za 12,5 kg okoli 42 €. A ni toliko?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 21 December 2011, 22:17:41
cena lahko zelo variira glede na nabavljene količine, in ena mala boga Slovenija se niti približno ne more primerjati z večjimi evropskimi državami. pa še to je da mnogokrat imaš tudi minimalne količine ki se jih lahko naroča od proizvajalca, tako da praktično lahko kupuješ samo od še enega posrednika, kar pa tudi zadevo bistveno podraži kot če imaš direktno od dobavitelja.

To je samo nekaj najpogostejših razlogov za razlike v cenah.


Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 21 December 2011, 22:35:02
Cene so odvisne tudi čez koliko posrednikov gre hrana do končnega kupca. Vsak mora nekaj zaslužit in končna cena je na koncu višja kot v tujini. Sam z velikimi industrijskimi proizvajalci pasje hrane nimam stikov, vendar predvidevam, da je višina cene odvisna tudi od velikosti trga. Npr. distributer v državi z 10 milijoni prebivalci lahko kupi večje količine hrane kot distributer v Sloveniji in ima zato posledično ugodnejšo nabavno ceno pri proizvajalcu in tako naprej do končnega kupca. Saj nas je na tem forumu kar nekaj, ki imamo spletne trgovine in fizične trgovine s pasjo hrano in mogoče bo kdo še kaj več povedal na to temo.

Kar je natura Vet izdelkov in pasje hrane Canis 2000 Plus, so v spletni trgovini Kosmatinčki iste cene kot bi jih dobili pri proizvajalcu v Nemčiji, do minimalne razlike sicer pride le zaradi razlike v DDV-ju.


Mare77

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 21 December 2011, 23:41:17
Žal je tako,da se danes za veliko stvari, med drugim je to tudi pasja hrana, splača zapeljati čez mejo ali pa kupiti preko interneta. Žalostno...



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 22 December 2011, 12:41:23
Koliko? Ker to tudi hranim in mi je bilo rečeno, da za 12,5 kg okoli 42 €. A ni toliko?

Felina, puppy variante stanejo 49,99 eur 12,5 kg, adult pa 43,99 eur 12,5 kg žakelj minus popust, če kupiš veliki žakelj ali pa naročiš preko spleta. Cena je ostala nekje ista, samo količine so druge... ::)



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 22 December 2011, 22:33:39
Eukanuba, ki jo jaz kupujem je v Avstriji npr. dražja, drugje se pa nikoli nisem zanimala, ne vem pa pod kakšnimi pogoji se prodajajo vzrediteljske vreče pri njih, ki jih pač jaz kupujem pri nas. Tudi pred časom ko sem nekatere druge hrane primerjala z avstrijo so bile v večini cene iste ali dražje, ceneje v glavnem nič.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 22 December 2011, 22:37:25
Orijen Regional Red 13 kg - 89€ v Sloveniji, 98€ na Danskem  ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 22 December 2011, 22:50:36
Na Dansken je tudi standard krepko višji in nasplošno je draga država. Zanimiva mi je tudi francija, sem pogledala za nekaj znam in so dražji.
Torej ni neke univerzalne "matematika".

Vem da smo majhen trg in to z številčnostjo posrednikov. Je pa škoda da so določene hrane tako drage, dejansko precenjene.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 22 December 2011, 23:01:46
Orijen Regional Red na zoohit.sk pa 76 €... Definitivno je najbolje preko spleta kupovati... Ker razlike so kar velike....

Bulldogs... And nothing else...


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #44 : 22 December 2011, 23:13:01
Koliko? Ker to tudi hranim in mi je bilo rečeno, da za 12,5 kg okoli 42 €. A ni toliko?

Ja, s popustom (nakup preko spleta) pride 41,35€ za 12,5kg (trenutno je nova hrana na voljo le v Mr.Petu, v ostalih spletnih trgovinah kjer sem kupovala je še nisem zasledila).

Cena je ostala nekje ista, samo količine so druge... ::)
Se strinjam. Kvaliteta se je krepko poslabšala, oz vsaj delež mesa je manjši! Cena pa je kar višja! Prej je bilo približno 3€/kg zdaj pa že 3,30€/kg!!  ::)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 22 December 2011, 23:28:48
Orijen Regional Red na zoohit.sk pa 76 €... Definitivno je najbolje preko spleta kupovati... Ker razlike so kar velike....

Zal k nam gor v Skandinavijo ne dostavljajo...



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 23 December 2011, 00:26:48
Kvaliteta se je krepko poslabšala, oz vsaj delež mesa je manjši! Cena pa je kar višja! Prej je bilo približno 3€/kg zdaj pa že 3,30€/kg!!  ::)

Jaz sem ravno včeraj kupila novo različico račke in riža za puppyje, ker "starega" zajčka več niso imeli, pa bomo videli, kako bo naš peso prenesel... Moram pa reči, da smo se v mesecu in pol, odkar smo zamenjali hrano, rešili težav s polnimi analkami in alergijo, ki se je pojavljala posledično temu (analke smo morali stiskati na 3-4 tedne :-\), pes pa mi je na sprehodih nehal žreti travo in dreke. In če ne bo nekih sprememb zaradi nove sestave, ostajamo na tej hrani, kljub višji ceni.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 25 December 2011, 17:22:42
Verjetno je za večino US izdelkov uvoznik nekje v Evropi, potem je pa lahko vmes še slovenski dobavitelj in šele nato posamezna slovenska trgovina. Potem so pa tu še davki, pa mogoče carina... ne vem točno.

Citiraj
Ker razlika ISTE hrane čez lužo stane  46 eur, pri nas pa 70. Po kaki računici tolikšna razlika?
Čara, a 46 eur je že z davkom skupaj? (Ne vem kje si gledala, zato sprašujem.)



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 26 December 2011, 10:47:42
Lahko bi naredili eno tabelco, kje so najcenejše hrane. Toliko nas je, da vsakdo lahko sproti pogleda v trgovinah in internetu. Sicer ne vem kako bi vzdrževali aktualnost, bi pa pripomoglo pri privarčevanju kakega €.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #49 : 26 December 2011, 14:21:23
Lahko bi naredili eno tabelco, kje so najcenejše hrane. Toliko nas je, da vsakdo lahko sproti pogleda v trgovinah in internetu. Sicer ne vem kako bi vzdrževali aktualnost, bi pa pripomoglo pri privarčevanju kakega €.
Super ideja!!!  :o Mislim da bi prišlo vsakemu prav!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 26 December 2011, 18:40:50
Najbolje da se zmenimo kdo bo naredil preglednico, nekdo zbere podatke iz SLO fizičnih trgovin trgovin (najlažje da vsak v svojem okolišu preveri), nekdo iz spletnih, drugi iz EU spletnih, ZDA spletnih in se pošljejo podatki tistemu, ki bo vse to zbiral. Potem pa se cca 1x letno ali ob podražitvah spreminjajo podatki.

Razen, če ima kdo toliko časa, da bi kar vse sam naredil.  :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #51 : 03 Januar 2012, 23:02:32
OK, ker se nihče ne javi za tole tabelico, se ponudim jaz. Tisti, ki ste zainteresirani za sodelovanje in pomoč, se mi prosim javite na ZS.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #52 : 04 Januar 2012, 10:36:25
Cene iz ZDA je povsem nesmiselno primerjati z drzavami iz EU, ker poleg (zelo visoke postnine) pri malo visjem znesku - koliko tocno je meja, s ene spomnim, placas se carino, tako da se nakup hrane, ce je cilj kupiti cenejso, iz ZDA zagotovo ne izplaca. Je pa res, da je izbira tam vecja in vcasih enostavno ni druge variante (diete s posebnimi sestavinami, uporabne predvsem za alergike)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #53 : 04 Januar 2012, 11:05:18
Ze pri nizjih zneskih za nakup iz ZDA zaracunajo DDV (ce je vec kot nekje 25€, pri cemer se v ta znesek steje tudi postnina!), carinijo pa nad 150€.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 04 Januar 2012, 11:10:00
Ne, ne ne mislim za uvoz, naročat iz ZDA.   ;D Samo zanimalo me je zakaj je tam cena za polovico nižja kot tule. Pa so odgovori že bili. (posredniki, količina, marža).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 04 Januar 2012, 11:17:05
Ne, ne ne mislim za uvoz, naročat iz ZDA.   ;D Samo zanimalo me je zakaj je tam cena za polovico nižja kot tule. Pa so odgovori že bili. (posredniki, količina, marža).

+  ladijski promet in carina ;)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #56 : 05 Januar 2012, 11:14:02
Bi še kdo rad pomagal pri izdelavi tabele?? Prosim za pomoč!!
Trgovin je veliko, različnih znamk briketov pa še več!   :-\


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #57 : 05 Januar 2012, 13:40:13
Trenutno sem zasuta z seminarskimi, eseji in predstavitvami...Ti pa javim, ko bo konec te norije in si razdelima kaj bo katera.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #58 : 05 Januar 2012, 14:01:02
Na zooplusu.de je hrana Tate of the Wild cenejša za slabih 20, kot v Sloveniji :o.

Dogs are best friends ever!


Neja.

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Australian Shepherd ~ Nox
Odgovori #59 : 05 Januar 2012, 14:12:52

Jaz lahko tudi kaj pomagam. (;
Bosch je tudi zelooo cenejši.