Bolhe?

Mucika · 18129

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 01 Oktober 2005, 20:48:25
Čau.Mene pa zanima če ima moj maček bolhe ker so se pod brado pojavile drobne črne pikice kar bi lahko bila jajčeca le teh poleg pa sem enkrat opazila tudi odrslo žival ki je bila rjave barve in podolgovata ki pa je takoj ušla med dlako.Maček se tudi večkrat praska tam..Ali mi lahko svetujete s čim se to odpravi? lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 01 Oktober 2005, 21:43:39
Mucika, najbolje da mucku daš ampulo Frontile, ki proti bolham drži 3 mesece. Problem pa je, ker večina bolh ne biva na živalih, temveč v prostoru, kar pomeni, da boš morala razkužiti tudi vse prostore kjer se muc zadržuje. Sem pa pozabila kaj svetujejo za razkuževanje in ubijanje bolh v prostoru.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2 : 02 Oktober 2005, 00:01:30
Ja že samo jast rabm neki proti bolham frontline so pa če še nima bolh da jih ne dobi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 02 Oktober 2005, 07:36:44
Ja že samo jast rabm neki proti bolham frontline so pa če še nima bolh da jih ne dobi.
Tole ne drži. Frontline ubije bolho ko pije kri mačkonu, ne pomeni, da zato ker ima Frontline bolha sploh ne bo prišla nanj ;) Tako, da ti kar daj Frontline ali pa Stronghold, ker je to še zaščita proti notranjim zajdealcem in garjam. Edino kar je, Stronghold nima zaščite proti klopom ampak te sedaj pozimi itak ne rabiš ;)

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4 : 02 Oktober 2005, 14:33:28
S čim pa naj razkužim stanovanje?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 02 Oktober 2005, 15:53:41
S čim pa naj razkužim stanovanje?

Mogoče obstaja še kaj drugega jaz poznam Desektin. S tem razkužiš stanovanje ampak moraš v tem času mačkonko umaknit iz stanovanja.

Drugače pa vprašaj pri veterinarju, ko boš šla po Frontline kaj ti priporoča.

Lp nina



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 05 Oktober 2005, 22:40:04
Najlažji način, da razkužiš stanovanje, da vse kar se da vržeš v pralni stroj ostalo pa posesaš in umiješ , ker tudi to deluje  :)

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 06 Oktober 2005, 08:59:50
Najlažji način, da razkužiš stanovanje, da vse kar se da vržeš v pralni stroj ostalo pa posesaš in umiješ , ker tudi to deluje  :)
Deluje, ampak samo za nekaj časa. Dokler se jajčeca ne razvijejo v bolho :P

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #8 : 06 Oktober 2005, 21:29:16
Veterinarka mi je, ko sem jo poklicala rekla, da se ji zdi čudno da bi imela bolhe oz bolšje iztrebke maček pod brado in da prvič sliši?Da je možno da je tudi kaj drugega...



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #9 : 06 Oktober 2005, 21:43:49
Mucika.... lahko bi bile tudi kakšne pršice ... definitivno pa mucku daš frontline ali podobno in bi mogla s tem opravit.

LP, Črt



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #10 : 07 Oktober 2005, 14:49:53
zdaj se je pri mačku tam na boku pojavila še gola zaplata kot nekakšna hrasta velika približno 3 cm.A mogoče kdo ve kaj bi to lahko pomenilo!?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 07 Oktober 2005, 18:20:05
Mucika, ker bolhe zgleda res niso, takole pa je težko karkoli rečt, ti predlagam obisk veterinarja, ki bo zadevo pogledal in postavil diagnozo.

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12 : 07 Oktober 2005, 19:00:23
Ampak mi smo pa že vse proti bolham kupili kar res ni bilo poceni in zdaj naj grem še enkrat h veterinarju ???trenutno nam naše finance žal tega ne dopuščajo :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 07 Oktober 2005, 19:02:04
Žal je to edina rešitev, ne vem kaj naj ti rečem. Si mogoče menjala hrano v zadnjem času, se muc na tistem mestu praska, liže, ima  vneto kožo, kakšno ranico, ... ??

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #14 : 07 Oktober 2005, 19:21:23
Muc ima sedaj res drugačno hrano kot jo je imel samo mu večkrat zamenjamo hrano pa še nikoli ni imel česa takega?Drugače ima pa na tistem mestu kot nekakšno hrasto in je na otip bolj trdo. :(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 24 Oktober 2005, 22:26:57
Mucika kako je s tvojo mačkonko? Se je pozdravila? Ste šli k vetu? Poročaj.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #16 : 25 Oktober 2005, 20:10:08
Smo šli k vetu in mačka ima mikrosporijo.Že 1 teden jo zdravimo(dajemo tabletke, mažemo in kopamo)ponovni pregled pa ima česz 3 tedne.Noben se ni nalezel in upam da bo tako tudi ostalo.Muc je pa drugače čisto normalen le dlaka mu mogoče malo bolj izpada. 8)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #17 : 25 Oktober 2005, 20:31:12
No fino ... upam da se stanje že izboljšuje ... imaš mogoče kakšno slikico ???

Sprašujem zato ker mogoče nebi bilo slabo napisati kakšen prispevek o mikrosporiji ... ker jaz osebno ne vem kako točno izgleda ... in verjetno nisem edini ... glede na to da noben od nas ni vedel za kaj se gre.

LP, Črt



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #18 : 26 Oktober 2005, 21:28:39
Slikce še nimam bom probala zrihtat u kratkem.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 27 Julij 2006, 12:02:44
Sem dobila mačko in njeno 2,5 mesecev staro hčerkico, pa se mi zdi, da imata bolhe. Mladička mi ni pretežko skopati s protiboljšjim šamponom, problem je z mačko, ker je še malo bolj "divja", čeprav je že boljše. Sta pa maine coonki. Ima kdo nasvet, kako jo najlažje, brez preveč opraskanin skopat ?
Lp, T.



Lanyca

  • Gost
Odgovori #20 : 27 Julij 2006, 14:29:02
Našim mačkam so se bolhe vrnile in jih ne moremo odpravit!
Stanovanje smo sesali, z razkužili špricali in vsem mogočim ampak seveda so se na mačkah spet pojavile.
Poskusila sem razne ampule, ovratnice, praške, šampone,.... pa je bolhe za nekaj časa ustavilo pa so se spet pojavile nazaj. >:(
Morda kdo ve s kom bi lahko še poskusila?? ???


lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #21 : 27 Julij 2006, 19:39:31
Sem dobila mačko in njeno 2,5 mesecev staro hčerkico, pa se mi zdi, da imata bolhe. Mladička mi ni pretežko skopati s protiboljšjim šamponom, problem je z mačko, ker je še malo bolj "divja", čeprav je že boljše. Sta pa maine coonki. Ima kdo nasvet, kako jo najlažje, brez preveč opraskanin skopat ?
Lp, T.
Nekateri prakticirajo bombažno prevleko v katero dajo mačka do vratu (glavo ima zunaj), čeprav sama tega še nisem stestirala in mi ni najbolj jasno kako potem šamponiraš. Janija sem navajala na kopanje od malega, podobno probavam tudi pri Mandi. Rajši kupi suh šampon oziroma kakšen sprej proti bolham, ampule... Bo zate bolj varno. Ne pozabi "našpricati" celega stanovanja. Bolhe so hudič, se jih ne znebiš zlahka.
Našim mačkam so se bolhe vrnile in jih ne moremo odpravit!
Stanovanje smo sesali, z razkužili špricali in vsem mogočim ampak seveda so se na mačkah spet pojavile.
Poskusila sem razne ampule, ovratnice, praške, šampone,.... pa je bolhe za nekaj časa ustavilo pa so se spet pojavile nazaj. >:(
Morda kdo ve s kom bi lahko še poskusila?? ???

lp
Pri nas se je najbolje obnesel Zyzek plus (upam, da sem prav napisala), najboljše, da povprašaš veterinarja (naš mi ga je svetoval). Bolhe pocrkale, brez povratnikov ;). Je pa res, da smo jih imeli samo enkrat, ko sem v kanti pobrala mucko in jih z njo prinesla domov... Druga zgodba ;)
lp
T.

8)


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 27 Julij 2006, 20:31:55
samo nekaj me zanima! ali jih lahko dobi muca če je skoz v hiši razen uro na dan je vzunaj da se malo zdivja pa še je zraven nas ker se boji biti sam zunaj!




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #23 : 27 Julij 2006, 21:39:16
Včasih je dovolj, da je znaj samo 5 minut in že kakšno "kasira". Razen če ima muca uspešno preventivno sredstvo. Lahko je pa tudi kakšno "leglo" bolh v hiši. To je pa res najslabša možnost, ker so potem hitro po celi hiši...
lp
T.

8)


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 29 Julij 2006, 23:51:34
Tečka, si mi dala idejo : ji bom naredila samo malo debelejše nogavičke iz blaga, tako kot sem včasih psički, če se je po blazinicah poškodovala. Če pa daš mucka v "žakelj", da ima glavo ven, pa mislim, da je potrebno narediti eno luknjo skozi katero daš roko in ga umivaš.
Sem pa kupila puder proti bolham Bolfo, pa ju bom zdaj najprej nekajkrat napudrala, potem pa kopanje. Zdaj pa sesamo, čistimo... :'(,saj, če drži napisano v navodilih za uporabo, da je samo 10%bolšje populacije na živali, 90% pa biva v okolici, bomo še nekaj časa. Zato tudi ni čudno, da se rade vrnejo.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #25 : 30 Julij 2006, 11:01:29
Vso srečo vam želim! Najboljše je našpricat še kavč, tepihe, jogije,... vse ubistvu. Sovražim bolhe, klope, komarje,...
lp
T.

8)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #26 : 31 Julij 2006, 19:22:51
Tečka, si mi dala idejo : ji bom naredila samo malo debelejše nogavičke iz blaga, tako kot sem včasih psički, če se je po blazinicah poškodovala. Če pa daš mucka v "žakelj", da ima glavo ven, pa mislim, da je potrebno narediti eno luknjo skozi katero daš roko in ga umivaš.
Sem pa kupila puder proti bolham Bolfo, pa ju bom zdaj najprej nekajkrat napudrala, potem pa kopanje. Zdaj pa sesamo, čistimo... :'(,saj, če drži napisano v navodilih za uporabo, da je samo 10%bolšje populacije na živali, 90% pa biva v okolici, bomo še nekaj časa. Zato tudi ni čudno, da se rade vrnejo.

Mi bomo tudi mogli to narediti. Upam, da nam bo uspelo.
Zaželite mi srečo. ;)

lp



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 31 Julij 2006, 20:05:42
Danes smo peljali našo malo smrkljico cepit, pa sem za pošpricat kavča, kotov,..., dobila desektin. Našpricaš, pa moraš počakat,da se posuši, potem lahko spet mačkice ležijo gor. Zdaj imamo vse orožje proti bolham. Tudi ostalim veliko uspeha ! ::)
Lp, T.



Lanyca

  • Gost
Odgovori #28 : 01 Avgust 2006, 13:33:58
Danes smo peljali našo malo smrkljico cepit, pa sem za pošpricat kavča, kotov,..., dobila desektin. Našpricaš, pa moraš počakat,da se posuši, potem lahko spet mačkice ležijo gor. Zdaj imamo vse orožje proti bolham. Tudi ostalim veliko uspeha ! ::)
Lp, T.
,
S kom oz. s čim pa si pošpricala prostore?
Zizek 1000 nam ni preveč pomagal, je še kaj drugega? ???
Kako to narediš?
A a površini smo pošpricaš in pustiš da se posuši?


hvala


lp :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #29 : 01 Avgust 2006, 15:09:29
saj je napisala - desektin. Samo ko spricas s tem, moras umaknit vse zivali ven iz prostora (ce imas akvarij, ugasnit filter), pospricat, pustit uro do dve, da deluje, potem pa dobro prezracit in presesat, sele potem das lahko zivali nazaj. Pa fino si je dat kaksno ruto cez nos in usta, ko spricas ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --