Manchester terier

Eki · 712648

CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 28 Januar 2008, 10:05:14
no pa še tele



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 28 Januar 2008, 10:07:46
slik je še in še ....



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1052 : 28 Januar 2008, 10:11:09
in še nekaj utrinkov iz razsušice



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1053 : 28 Januar 2008, 10:12:25
in še zadnje tri

lp



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 28 Januar 2008, 10:54:46
luškan je tale "gams"

zadnje tri so pa skoraj z vrha sveta, bravo  :o

mi smo bili pa včeraj v Lipici. Srečanje s konji je bilo zanimivo, samo pri nas, kot vedno - nimamo dokaznega gradiva  :(



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1055 : 28 Januar 2008, 12:26:16
Wau CARISMA, vi ste se pa res noro lepo imeli!
Tale slikca 24. ti je odlična!!! :o

In bev, so Panaji všeč konji??? Tara jih obožuje!



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #1056 : 28 Januar 2008, 12:35:31
Na slikah zgleda kot da smo bli na ne vem kakšni višini, ma te reč nima niti 1100m nadmorske. Drgač pa ja, smo uživali, da kaj.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 28 Januar 2008, 12:41:12
Panaja je bila čisto paf, ker niso bili pripravljeni na igro z njo

je pa res, da so vsi prišli k nam in ne k tistim, ki so jim ponujali hrano; mi smo imeli "samo" psa  :o

jih je pa grizla za nos in ne vem kako bi se zgodba končala, če bi bila spuščena - sem jo morala kar stran vlečt, če ne bi jih "pojedla"  :-[



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1058 : 29 Januar 2008, 08:12:34
O Carisma, čudovite slikce. Ja, res izgleda, kot da ste nekje na Himalaji... Kot vidim, se je Sana počutila kot riba v vodi...

O Bev, a razmišljate, da bi imeli konjčke. Glede na dva otroka, ki bi ga bila vesela, Panaja, bi ga pa pasla in čuvala ter se z njim igrala, kadar se drugi ne bi, pa živeli boste kmalu ob lepih travnikih... Super.

Moja Loti pa izsiljuje. Sedaj hodi k Boni spat, ker ji njena poteljica ni všeč. Pa je dosti bolj prostorna kot prejšnja. Ampak tile kužki se očitno radi stiskajo. Včeraj smo bili pri mojem vetu, da malo kontroliram Lotino težo. Sedaj se je za točno 1 kg zredila, Boni je pa pri 10,6 kg. Opazili smo, da Loti malo hormončki nagajajo (je pa res po meni), zato je postala prenosna mlekarna, mladičke nosi pa čisto notri, v prsih, tako, da je prav hecna, ker je okoli prsi toliko široka, okoli trebuha pa niti ne.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 29 Januar 2008, 20:41:45
Mantera kdaj približno bodo mladički :o :o ????  Jo kolko bi jst mela tazga kužija ampak zdej mam še Abby majhno. Bi ga pa mela potem k bo Abby star že eno leto ali pa več. Pa a bi ga jst naprimer lahko mela?

Lp
Abby vsem pošilja  :-*



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1060 : 29 Januar 2008, 20:44:18
Abby labrador, labradorec in manchester sta karakterno zelo različna psa. Da ti je "lepi" ni dovolj. Moraš gledati na karakter in če mu lahko nudiš vse kar potrebuje. Kakor se da izbrati iz slik in postov so ti psi zelo 'aktivni' in imajo ogromno energije.
In nihče ne more vedeti ali bi ga ti potem lahko mela, saj tebe in tvojhe psičke tukaj kolikor jaz vem nihče ne pozna.;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1061 : 29 Januar 2008, 20:56:57
Ja men je tudi po karakterju všeč imel bi pa vse kar potrebuje, ker sem velikokrat tudi na poti spomeinov. Peš ali pa s kolesom. Pa itak še nevem, če ga bom imela.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1062 : 29 Januar 2008, 21:01:41
Mislila sem tudi, če bi ga znala vzgajat. Terierji so tudi trmasti veš... Potrebujejo več kot 2 sprehoda na dan. Ne vem koliko veš o vzgoji. Lahko da je tvoj labradorec super vzgojen. Z manchestrom pa bo(glede na to da je terier) malo težje. Moraš biti trmast, vztrajen in dosleden, le tako boš dobila to kar hočeš- če sploh poznaš manchestra.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1063 : 29 Januar 2008, 21:22:14
Loti bo imela čez 10 dni približno mladičke in njeni so že vsi oddani, Boni pa bom kmalu zadnjič parila in kateri od njenih mladičkov bodo še na voljo. Ravno te dni pospešeno obiskujem in spoznavam potencialne lastnike, saj kot veš, mojih mladičkov ne dam prav vsakemu.

Abby, predlagam ti, da si na moji internetni strani www.kar.si/mantera prebereš, kako se pravilno izbira pasmo psa. Lepota je eden zadnjih kriterijev. Kot ti je že Alya lepo povedala, je najprej treba vedeti, za kaj želiš kužka uporabljati in kakšen značaj imaš sama, tretji kriterij je, kakšno nego nek kuža potrebuje, četrt kriterij je, koliko je ena pasma bolna in šele na petem mestu je simpatičnost pasme.

Ko sama izbiram mladičke za bodoče lastike upoštevam največ njihove želje. Če želijo imeti agilitaša, jim nam najbolj živahne mladičke, ki že v leglu kažejo interes za skakanje, podenje za predmeti ali mojo roko itd. Kdor želi imeti hišnega ljubljenčka, dobi mirnejšega mladička. Je pa mladič katere koli pasme prvo leto in pol navit, zelo živahen. Tale naša pasma je izredno prilagodljiva. Četudi so zunaj zelo živahni, so doma umirjeni ni to mi je všeč. Če nekaj dni lije kot iz škafa, niso tečni, ker se ne morejo zdirkati, nič ne sproščajo svojo energijo s počenjanjem ne vem kakšnih neumnosti, da bi ne vem kaj uničili. Sama naučim kužke, da se znajo sami igrati, tako, da ko me ni, se lahko igrajo kolikor želiš.

Posebej sem pozorna na tiste, ki že imajo kužka in želijo imeti še enega. Najprej mora biti prvi pes 'narejen', do konca vzgojen. To pomeni pri tvoji pasmi dve leti in pol staro Abby. Medtem jo nauči vsega, kar hočeš, saj je potem z novim mladičkom spet veliko dela in takrat se težko dvema kužkoma veliko posvečaš in oba vzgajaš. Tudi sama te želim videti skupaj s kužkom, da vem, kako funkcioniraš, kako delaš s psom, ti tudi svetujem ali bo ta pasma ustrezna za tvojega kužka in tvoj način življenja. Skratka, tu je ogromno čejev. Če te ta pasma zanima, te povabim, da se nam kdaj pridružiš na naših dirkanjih med vikendi, temeljito spoznaš to pasmo in čez dve leti, če te bo še zanimala, se lahko naprej pogovarjava..

Še to, ni pomembno, da kužka vsak dan fizično zdirkaš, pomembno je, da ga tudi psihično z raznimi vajami, trikci, poslušnostjo ali udejstvovanjem v kakšnem pasjem športu. Tako MT kot labrador sta zelo inteligentni pasmi, za kateri je škoda, da ne bi izkoristili svojih možgančkov kar najbolje.

Za MTja moraš biti sam kar trden karakter, saj se zaveda, da je tako luštkan, da te s tem hoče večkrat okoli prsta oviti. In večini to pri neizkušenih lastnikih uspe. Potem pa začno počenjati kakšno neumnost, so pa hudi nanje. Prav zato skoraj takoj, ko novi lastniki dobijo mladička, začenjamo s skupnimi srečanji, igralnimi uricami, da bi ga pri teh najpomembnejših prvih korakih čim manj lomili. To kar s kužkom narediš v prvem letu, to žanješ celo življenje. Zato se sedaj kar čim bolj posveti svoji Abby, ne vem, kaj te zanima, naredi kakšen izpit iz poslušnosti, morda uživajta v pasjih športih, agilitiju, rally obediencu. Že to ti pobere ogromno energije z enim samim psom.

Alya, se mi zdi, da malo pretiravaš. Že 20 let šolam pse, pa ti povem, da so ovčarji in terierji med najbolj poslušnimi, v največji užitek mi je z njimi delati, ker imajo delo v krvi in jih ne rabiš na kolenih prosit. Če si v prvem letu pridobiš glavno besedo pri njih, potem tudi trma skoraj ne pride do izraza. Če jih pustiš, da sami počno, kar želijo in z njimi ne delaš veliko na poslušnosti, ti bo pa kateri koli pes se spomnil svojo zabavo in ne bo prišel, ko si boš zaželel. Skratka, je lahko vodljiv pes, problem je le pri lastnikih, ker so pač tako simpatični, da jim lastniki prevečkrat popuščajo. In potem je seveda problem. A to je pri vsaki pasmi...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 30 Januar 2008, 07:12:30
Še to, ni pomembno, da kužka vsak dan fizično zdirkaš, pomembno je, da ga tudi psihično z raznimi vajami, trikci, poslušnostjo ali udejstvovanjem v kakšnem pasjem športu.
Ja saj med sprehodi ponavljave vse vaje, da bo v pasji šoli čim bolj uspešna :P ;D. No pa sej zdej sploh še ne bom razmišljala o novem psu. Zdej je še Abby mlada morve to kar se le da izkoristit.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1065 : 30 Januar 2008, 14:24:22
Danes sva bili z Loti spet na UZ, ker sem zjutraj v njeni posteljici zopet opazila nekaj kapljic krvi. Vse je OK, mladički živahni, nosi jih pa tako notri v rebrih, da ni čudno, da jo vse tišči. Tri smo cele pregledali, enega nismo videli, ker je verjetno skrit pod rebri. Tako, da sem si spet oddahnila. Nikomur ni jasno, odkod kri...

Sedajle sem jima skuhala svežo juhico, ki jo veselo mlackata.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1066 : 31 Januar 2008, 05:06:35
mttara tale ovratnica in obenem povodec je super :o Imava jo sedaj tako kot ti, samo močnejšo tud midve ;) :P, kupljeno v Zootiku ;D Kako izgleda, pa oprostite, da smetim MT temo ;) :-[




Ker je pri ročaju malce poškodovana bila, je bil še dodaten popust ;D  Imajo pa kar nekaj takih še, samo za manjše pse (primerne za MT-jčke).

mantera kdaj imate pa ponovno srečanje+divjanje z MT-jčki? Če  ta vikend v nedeljo, edino popoldne pride v poštev z moje strani, vreme bo pa lepše kot takrat zadnjič ;D

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1067 : 31 Januar 2008, 06:34:51
Jah, če bo vreme res OK, potem se dobimo enkrat popoldne. Bomo morda imeli obisk iz Prekmurja, bodoči lastniki, tako, da bo to super, da nam uspe in se lahko pogovorijo s temi, ki že imate to pasmo, ne le z menoj. No, obiskali so že Beti iz Maribora, tako, da so pasmo že videli. A saj veste kako je to, več kot jih vidiš, bolj fino je. Pa naš koledar imajo, tako, da si lahko naše kužke vsak dan ogledujejo. Mi je že žal, da ga nismo več natisnili...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1068 : 31 Januar 2008, 07:42:16
mttara tale ovratnica in obenem povodec je super :o

Hehe, ja, to je ta, le barve so čist majčken drugačne. Aska spet nova! :D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1069 : 31 Januar 2008, 07:58:52
Tudi sama imam tako vrvico, samo rdečo. A je nič ne rabim. A si mislila za agiliti, da kužo pripelješ do štarta. Ja, za to je zelo pripravna. Potem samo snameš ovratnico in že je kuža pripravljen. Čeprav moji dve sta kar odpeti, sem ju navadila, da mi morata biti za petami. Pa MTji imajo pred AM to prednost, da se jih da prinesti...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1070 : 31 Januar 2008, 08:18:14
Hehe, ja, to je ta, le barve so čist majčken drugačne. Aska spet nova! :D
he he malce različnih barv, vseeno pa podobnih ;) :P Imeli samo še eno take debeline, samo bolj kodrlajsastih barv - eno res grozno grdo ;)

Ja mantera res je velika razlika z AM-ji, moje ne moren do štarta prinesti ;) Za to pa tole kupila, da se hitreje sname in potem spet natakne po cilju ji na vrat. Pa še fajn je, ker tale se ne zateguje kot tista, ki sem jo kupila pred časom na razstavi...Glede nedelje, pa če se dobite, pa upam, da do jutri se bo že vedelo kdaj in kje se dobite.

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1071 : 31 Januar 2008, 08:20:25
Punce, sem nazaj  :o Carisma, odlične slikce, meni je najbolj všeč tista, ko je Sana v zraku nad tvojimi nogami.

Mantera, mislim, da mi ni treba poudarjat, kako zelo se že vsi veselimo mladičkov. Pozdrav in  :-* bodoči mamici

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1072 : 31 Januar 2008, 08:25:34
Ojla Casper, potepinka, pogrešali smo te. Kaj pa pravi kaj tvoja zvezinica. A se kaj zredi, ko te ni in ga drugi razvajajo?

Dvomim, da bomo do sobote zvečer vedeli, kje se dobimo, sploh, ker napoved ni ravno simpatična. Če misli spet tri dni prej deževati in se dobimo v nedeljo, bomo spet tako svinjski, da bo veselje. Kar se mene tiče, komot, samo jaz bom že bolj v bližini doma ali pri nas v Bevkah ali na Brezovici...

Sama sem sedaj kupila en kup fleksijev s tistimi odsevniki na traku za ponoči, da se vidijo, tako, da če bo kdo rabil, naj pove. Jih imam sedaj verjetno za dve leti dovolj za vse mladičke in še nas, ki jih pogosteje izgubljamo...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1073 : 31 Januar 2008, 08:37:41
V soboto smo bili na Krvavcu (peš z Ambroža), bilo je čisto pomladno toplo in res smo zelo uživali na snegu in soncu.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1074 : 31 Januar 2008, 08:39:54
Casper me je bil zelo vesel. Na začetku sicer malo zadržan, kot bi mi zameril, potem pa se je od letališča do doma peljal v mojem naročju in se stiskal. Ja, res so mi ga malo zredili  :-[, ampak očitno mu hudega ni bilo  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1075 : 31 Januar 2008, 08:44:31
In še ena zimska slikica.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1076 : 31 Januar 2008, 09:08:10
Mejdun, vidim, da tudi če te tri dni ni, imaš kup slikic. Jao, a tako izgleda sneg. Daj ga še malo poslikaj, da moji Tini pokažem. Pa moja Petra mi poje Zima, zima bela... pa jo sprašujem, kje jo vidi.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #1077 : 31 Januar 2008, 09:16:10
casper - pomladno toplo, slikice pa tako "snežne" - tole mi ne gre ravno skupaj  :-[
ja, tudi jaz sneg vidim samo na tvojih slikah  :P

mantera, a je izgubljanje fleksijev na mene letelo  ???
no, upravičeno, danes zjutraj sva izgubili tisto ovratnico z odsevnikom  :-[
upam, da jo popoldan še najdem, če mi uspe pred temo psa ven peljat  :-\  :-\



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 31 Januar 2008, 09:18:03
pozabila:
casper, dobrodošla nazaj, res smo te pogrešali, tebe in tvoje slikice  :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1079 : 31 Januar 2008, 09:32:30
Ne, bev, ni letelo le nate, tudi sama sem enega usjala... zadnje čase. Ne vprašaj, koliko pa prej. Ej, ne vem, če sem na 10 tekmah do sedaj prinesla domov vse, kar bi morala. ZTagotovo sem in to v tujini, pozabila ene tri Rexove delovne knjižice, da o opremi ne govorim. Jaz ne vem, ali sem tako zmedena ali kaj. No, sedaj sem se založila. 15 fleksijev mislim, da sem kupila.

TUdi tisto ovratnico lahko še dobiš, sem jih še 10 naročila, še za mladičke. Hm, povej, kje si jo izgubila, morda pa mi uspe kaj skočit na tvoj konec.