Manchester terier

Eki · 710623

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1350 : 20 Februar 2008, 08:10:14
Berem tele novičke in moram takoj pristavit, da tudi mene ob živce spravljajo spuščeni vaški cucki. Ravno včeraj sva srečala enega ubogega verigarja, ki ga sem pa tja spustijo in potem se mu revežu zmede. Jasno, totalno nesocializiran in je takoj zarenčal na Casperja. Da vaških nemških ovčarjev ne omenjam. Agresivni do amena pa vsi zafrustrirani v pesjakih ali na ketnah. Meni bi se verjetno tudi zmešalo, ko bi prvič začutila svobodo...  :'( 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1351 : 20 Februar 2008, 08:38:09
Že po tem, kako je tista psica tekla proti Boni sem videla, da je mlajša in željna igre, da ne izgleda napadalno, sicer bi se jaz pognala proti njej in obe svoji kuži poklicala k sebi. Ja, tu se vidi, zakaj se splača dobro poznati govorico psov. Tudi, če bi se hotela tepsti, ne bi v hipu, ko je videla Boni, ko je dirkala proti njej, se v hipu obrnila in šibala nazaj. Ta slučajno ni bila nevarna. In ene 5 vaških cuckov, ki se vsak dan tule potepa, tudi niso. A kako naj vem, kateri spet bo... Imam že dovolj slabih izkušenj in moja Boni tudi.

Sicer pa je naša naloga, da čim bolje skrbimo za naše kužke in ozaveščamo ljudi o potrebah njihovih štirinožcev...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1352 : 20 Februar 2008, 15:02:30
Joj, Casper, raje ne govoriva več o tehle spuščenih psih. Smo imeli dopoldne še enga obiskovalca, enega precej zanemarjenega zlatkota, samca. Prvič videla v vasi. Kar šel je proti nam, jaz pa Loti dvignem, držim Boni in ga skušam odpodit. Potem pa psici zaženeta tak vreščeč rafal, da je še meni šlo skozi ušesa in potem se je odločil iti. Ej, da me ima, da bi tele pse polovila, jih strpala v zavetišče, prijavila ljudi, da se njihov pes potepa, potem naj pa plačajo kazen in si zamislijo...

Aja, včeraj sem jo slišala, da je moja Boni popadljiva, ker je napodila tisto nemko. Mi je danes tašča povedala, da ji je ena ženska, ki hodi k njej po mleko rekla, da ji je lastnica od tiste nemke rekla, da jo je Boni napadla. Pa se ji je v resnici približala na naveč en meter, potem se je obrnila in šla k meni. No, teh klevet v vasi pa ne prenašam... Sicer pa, ja, nimam nič proti, naj si mislijo, da imam popadljivo psico, mogoče potem ne bodo spuščali psov...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1353 : 20 Februar 2008, 16:23:02
Pravkar dobila rezultate testov krvi: tisti popadljiv pes ni imel ne stekline, ne kakšne bolezni in tudi moji dve imata OK kri. Sedaj si lahko oddahnem...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1354 : 20 Februar 2008, 16:51:37
Ta vikend pride Casper na ogled, prihodnji teden Bev, se pravi še en vikend kasneje, si lahko ti na vrsti. Boš zdržala?
Neeee :P :P Lahko pa z Bev skupaj prideva ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1355 : 20 Februar 2008, 17:01:32
Ne, en pa po en. Bev moji psi poznajo, ker včasih pride, tebe dosti manj poznata, tako, da zato prideš kasneje na vrsto. Ej, sedaj res ni kaj zanimivega videti, razen to, da počasi rastejo. Jejo in spijo, malo cvilijo in nič drugega. Zanimivo bo sredi drugega tedna, ko bodo očke odpirali in potem še nekaj dni gledajo kot bi bili omamljeni. Po četrtem tednu so hecni s tistimi poklapanimi uhlji, potem po petek so pa cukrčki. No, sedaj pa vse veš...

Saj vam dajem ves čas gor fotke zato, da lažje preživite, preden jih vidite... V rokah jih pa itak veliko ne boste imeli, vas bo že skrbna mamica prisilila, da ne...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1356 : 20 Februar 2008, 17:23:38
Ne, en pa po en. Bev moji psi poznajo, ker včasih pride, tebe dosti manj poznata, tako, da zato prideš kasneje na vrsto.
No pa nič :'( Samo Loti me je takoj že v prvo lepo sprejela, tako, da to ni razlog, da skupaj z Bev ne moreva priti :P :P Boni pa je rabila malce dlje časa, da me je sprejela ;)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1357 : 20 Februar 2008, 17:44:59
Aska, ko ima psica mladičke, je stvar dosti drugačna. Če bi jo videla, kakšna je bila, ker je 'po pomoti' prišel en možev sodelavec gor, bi ti bilo jasno. Nesmiselno se mi zdi živcirat psico, če se ob obisku ne ravno najbližjih, toliko razkuri. Takoj ima manj mleka in ta kratko potegne predvsem najšibkejša psička. Petra je bila že nekajkrat pri nas in Bev tudi. Casper ne vem, če je bila sploh gor, le pogosto se srečamo na sprehodih, kar ni isto. Tudi ti ne vem, če si že bila gor, te pa pozna s sprehodov. Tisto, ko si lani prišla z Asko, se pa še spomnita ne. Verjemi, da ne boš nič zamudila, ker sedaj res ni nič za videti. Tudi verjetno bi bila razočarana, ker če Loti ne bi pustila, da prideš v sobo, ne moreš nič. In če ne pusti, da primeš mladička, tudi ne. Vprašaj Bev, kakšno dobrodošlico je dobila od Boni, ko je prišla prvič pogledati mladičke, pa jo je Boni do takrat že večkrat videla. Tudi Petra in Rok sta bila 5 minut in šla. Če bi bilo Loti vseeno, bi bila vesela obiskov, bi pa komerkoli že prvi dan rekla, pridite... Boni je pa še bolj smotana od Loti pri mladičkih. Več kot to, da vam dajem sproti gor slike in vas obveščam, kako je z mladički, vam ne morem narediti. Meni je najprej to, da je psica zadovoljna, potem pa vsi firbci. Potem, ko jih bo nehala hranit, to malo po dopolnjenem tretjem tednu, pa lahko mirno prideš za nekaj minut.

Ej, to me spominja na prvič, ko sem prišla iz porodnišnice... Vsi takoj gledat dete. Pa sem jim rekla, da ko pridem jaz k sebi, to je bilo čez en mesec in pika. Vmes so dobili pa fotke, da je minil prvi firbec.




Ana_Byron

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1358 : 20 Februar 2008, 20:09:15
 :DČestitam!!!!!!!!!!!! :)
Ku so lepi tamali mladički!!!!!!!! ;D

Ann. & Byron. United. ;D


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1359 : 21 Februar 2008, 08:13:11
Mantera, dobra novica, da tisti pes ni bil kaj bolan.

Sicer pa obveščam, da sem bila v vaši hiši že v stanovanjskih prostorih, ko smo enkrat pozimi prišli s sprehoda na Barju (ko si imela v varstvu Byrona, Sano in zlatkota). Nekajkrat sem bila tudi v novi hiši in Loti me dobro pozna, tako da se ne bojim, da bi bil kak problem. Je pa jasno, da ji ne moremo vsi naenkrat najedat in da je čisto prav, da se zvrstimo eden po eden, počasi. Tudi zaradi malih škratkov.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1360 : 21 Februar 2008, 13:36:58
Ana, kako se ima Byron? Sem ga spoznala pozimi, ko je bil v varstvu pri Andreji in je tak nežen kuža.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1361 : 21 Februar 2008, 15:04:38
Po mojem se nam Byron prav smeji, ko mu je tako toplo in se lepo sonči na sončku ves dan in nič ne pogreša, dokler njegovih ni doma - se sam podi in zabava. Blagor mu. Mislim, da mu marksikateri mančester zavida...



Ana_Byron

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 21 Februar 2008, 18:39:28
A Byron?
Se ima bolje od vseh nas.
Mi gremo v šolo/službo... on pa leži na travi, grize kost in se sonči...
Kaj je lepšega v pasjem življenju? ;D

Ann. & Byron. United. ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1363 : 21 Februar 2008, 19:11:24
No, pa smo spet tam: najljubši hobi naših pesjančkov je očitno SONČENJE. Ja, blagor Byronu. A čakaj, ko se preselimo, imamo tako hišico, da imamo ves dan sonček... Še koga na obisk povabimo, ki nima sončka.

Mi smo pa po cele dneve v službah in skozi okno gledamo, kako lep sonček je zunaj, ko se vračamo domov, je pa že skoraj tema. Ja, mislim, da imamo mi pasje življenje...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1364 : 22 Februar 2008, 08:10:12
Ja, včasih imamo mi res bolj pasje življenje kot naši pesjani. A če sklepam po Casperju, obstaja še ena boljša stvar od ležanja na soncu - ležanje v postelji pod kovtrom  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1365 : 22 Februar 2008, 08:11:38
Jao, Casper, saj to vsi vemo, samo ne govorimo na glas, da še drugi psi tega ne preberejo...v Sicer bodo oni spali na posteljah, mi pa v njihovih na tleh...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1366 : 22 Februar 2008, 08:58:39
ja pod kovtrom so najraje po moje kar vsi mančestri če ne celo večina naših štirinožnih prijateljev ;D se kar hitro privadijo na ugodje ;D in potem ko je čas za spanje moram beti njeno ritko prav porint v njeno hiško, da vsi mirno zaspimo. Se kr vleže in misli, da je ne bom mogla prestavit....pametna punca :)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1367 : 22 Februar 2008, 09:10:13
Petra, pri nas je čisto isto. Ga moram izbrskat izpod kovtra in potem me tako trapasto pogleda, kakor "a zdej me boš pa res brezsrčnica dala v kletko spat?" Se tako zabaše, tudi čez glavo je pokrit in potem zelo vroč, ampak očitno mu res pašeeee. Seveda obstaja še stopnja užitka več - postelja, kovtr in ljubljena oseba, h kateri se lahko stisneš. Khm, kakšna podobnost z nami, ljudmi?  ;)   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1368 : 22 Februar 2008, 09:15:29
Ja, no, saj če vedve želita, vama vajinega samčka že na tako ugodje navadim... Ni problema, bo od 5 tedna dalje, ko ponoči ne rabi več papcat, pri meni spančkal... Potem vama še posteljice ne dam k opremi, je ne bosta rabili... Aja, no, ta velike postelje vama pa ne kupim... Saj bo pri vama spančkal al kako?

Je pa res, MTji so radi pokriti med spanjem. Sem to sprobala zadnje mesece.In tik preden je Loti kotila je bila vsa jezna, ker sem ji vzela deko. Poskusite. Ko se zavalijo v poteljico, jih pokriješ z deko in do jutra bodo spali na mestu

Če pa so bolj brihtni, si jo bodo znali sami najti in se pod njo navleči. To je moja Boni strokovnjak v tem



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1369 : 22 Februar 2008, 09:59:49
to morm jst obezno ji nardit ko jo zbašem v posteljico, pokliri še z deknico, sej vem je razvajena  :-[. Sedaj jo lepo zaprem v hiško, ker drugače mi kar okrog po stanovanju lomasti. In če imam odprto je zanimiva, skoči na posteljo pride do moje glave in pomoli smrček pod kovter in potem se je not prav elegantno in potiho zbasala in se celo lepo ulegla. Drugače se parkira tako, da se kar z viška vrže v ležeči položaj :) tile so res posrečeni, ne moreš, da se jim nebi od srca nasmejal. Men je smešno tudi ko Beti kaj najde na kakšnem travniku in potem začen kopati na vse strani, zarine not smrček in potem piha not k vohlja če je kej dobrega v luknjici  ;) Se tudi vam meče po postelji in se po njej rola?  ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1370 : 22 Februar 2008, 10:09:15
Moji dve ne, imata prepoved iti na posteljo. Izjema je, kadar je bila katera šivana, je z mano spala, da sem jo čuvala, da se mi ni dala šivov dol. Pa še to se mi pri Loti ni obneslo, čeprav sem ji celo noč prednji taci držala...

Moji dve. Hm, Boni hoče zvita spat pri nogah, ji rečem kar termofor, Loti pa obvezno zgoraj pri glavah, ampak toliko zgoraj, da je še pokrita. NIič se ne premikata ponoči, spita kot top, čisto pri miru. In potem pride še TIna v posteljo, pa proti jutru še Petra, pa smo komplet... Kot rečeno, to je samo kdaj desert, sicer sami ne smeta in tudi nikoli ne gresta v posteljo.

Nista mi odgovorili, koliko vama vajine samčke razvadim... Zaradi mene tudi toliko, da bodo z mize iz vajinega krožnika jedli... TO jih ni posebno težko naučiti.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1371 : 22 Februar 2008, 10:11:07
Aja, še to: včeraj sem male terierčke prvič razglistila. Na čisto drugačen način, kot ponavadi, ko sem jih vzela v roke, dala kljunček narazen in pasto not. Tokrat so pa spali, sem se samo sklonila dol k njim, odprla gobček in dala notri pasto. Jao, kako se potem otresajo, pa na srečo imajo zraven pridno mamico, ki jih cele preliže. Niti pisnil ni nihče, samo pol ure so se otresali in ne hoteli polizati dol, potem pa so naprej zaspali...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1372 : 22 Februar 2008, 10:13:00
joj našga spika nič razvajat bo to najboljš :-[ že betko sem preveč pri njemu bova pa malce drugačno pot z Rokom ubrala  ;D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1373 : 22 Februar 2008, 10:17:54
Dona tudi ne. Casper ima namreč dovoljenje crkljat se na postelji preko dneva, ko je sam in zjutraj za vikende, ko prideva s prvega sprehoda in se potem zabaše k nama. Sicer naš fant vsako noč spi v svoji kletki, torej postelja je le izjema in pri moji mami bo isto. Casperjeva najljubša poza je, da se stisne k meni v klobčič in mi potem da glavo na trebuh.  8) 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1374 : 22 Februar 2008, 10:20:24
OK, pa nič, bosta pa pri bratcih in sestricah spančkala. Samo vprašala sem, da vama čim bolje ustrežem. sicer so tile samčki prav posrečeni zaspanci. Vsi trije. A počajkajta še nekaj tednov, to še nič ne pomeni...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1375 : 22 Februar 2008, 10:48:17
mene res zanima če se bosta skupaj tiščala tudi zvečer ali je bolje vsakega posameznega lepo dat v hiško?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1376 : 22 Februar 2008, 10:58:28
Petra, to tudi mene zanima, kako vam bo to šlo  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1377 : 22 Februar 2008, 11:07:07
casper, kaj a to kako bosta spala al kaj?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1378 : 22 Februar 2008, 12:35:15
Ja, lahko ti povem, kako je pri nas. Loti bi se že večkrat rada tišala k Boni, a Boni ni do tega. Največkrat, včasih tudi.

Pri meni imata vsaka svojo posteljico, edino sončit se gresta ponavadi skupaj. In tudi, ko sem poskusila in jima naredila veliko ležišče za spat, nista hoteli, vsaj Boni ne. Tudi če gresta na kavč, sta vsaka na svojem koncu, redko skupaj.

Je pa res, da pri meni očitno to Boni ne paše. Bomo videli, kako bo z drugo psičko.

Na začetku dvomim, da bo Beti prijetno, ko ji bo Spike težil še v spanju. Mislim, da bo moral biti vsaj Spike omejen v gibanju, sicer ga bo imela Beti hitro na vrhu kufra. Potem se bosta počasi navadila drug na drugega. Je pa res, da je Beti mirna in ji bo verjetno razigran mladiček najprej zeloooo odveč. Se bo pač naučil sam igrati, če se Beti ne bo hotela z njim. Sama sem tako naredila, da sem prve mesece dovolila Boni, da je na kavču, da je lahko nekam pobegnila pred Loti. A kaj, ko Loti ni rabila veliko časa, da se je naučila priti na kavč. No, sama sem tja prislonila eno desko, ene 5 cm nad rob kavča in tako je imela Boni mir pred njo, Loti pa tudi ni mogla gor. Ko pa smo bili skupaj, smo Loti toliko zdirkali, da je seveda z veseljem zaspala.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1379 : 22 Februar 2008, 12:35:24
Ja, kako ju boš prepričala, da bosta vsak v svoji kletki.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943